Far East Cup w biegach narciarskich 2014/2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Far East Cup 2014/2015
2013/2014 2015/2016
Data 17 grudnia 2014 - 4 lutego 2015
Miejsce rozpoczęcia Korea Południowa Alpensia Resort
Miejsce zakończenia Korea Południowa Alpensia Resort
Organizator FIS
Liczba konkurencji 9
Zwycięzcy
Generalna Japonia Yuki Kobayashi

Japonia Kaichi Naruse

Far East Cup w biegach narciarskich 2014/2015 to kolejna edycja tego cyklu zawodów składająca się z dziewięciu biegów. Rywalizacja rozpoczęła się 17 grudnia 2014 w koreańskim Alpensia Resort, a zakończyła 4 lutego 2015 w tym samym miejscu.

W poprzednim sezonie tego cyklu najlepszą wśród kobiet była Japonka Naoko Omori, a wśród mężczyzn Japończyk Nobu Naruse. Tym razem najlepszą z kobiet okazała się ponownie Japonka Yuki Kobayashi, a wśród mężczyzn pierwszy jej rodak Kaichi Naruse.

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 17 grudnia 2014 Korea Południowa Alpensia Resort 5 km s. klasycznym Japonia Yuki Kobayashi Japonia Michiko Kashiwabara Japonia Yukari Tanaka
2. 18 grudnia 2014 10 km s. dowolnym Japonia Yuki Kobayashi Japonia Michiko Kashiwabara Korea Południowa Lee Chae-won
3. 26 grudnia 2014 Japonia Otoineppu 5 km s. klasycznym Japonia Masako Ishida Japonia Yuki Kobayashi Japonia Sumiko Ishigaki
4. 27 grudnia 2014 5 km s. dowolnym Japonia Yuki Kobayashi Japonia Masako Ishida Japonia Yukari Tanaka
5. 6 stycznia 2015 Japonia Sapporo 5 km s. klasycznym Japonia Yuki Kobayashi Japonia Sumiko Ishigaki Japonia Naoko Azegami
6. 7 stycznia 2015 Sprint s. dowolnym Japonia Michiko Kashiwabara Japonia Yuki Kobayashi Japonia Naoko Azegami
7. 8 stycznia 2015 5 km s. dowolnym Japonia Yuki Kobayashi Japonia Sumiko Ishigaki Japonia Yukari Tanaka
8. 3 lutego 2015 Korea Południowa Alpensia Resort 5 km s. klasycznym Korea Południowa Lee Chae-won Korea Południowa Je Sang-mi Korea Południowa Ju Hye-ri
9. 4 lutego 2015 10 km s. dowolnym Korea Południowa Lee Chae-won Korea Południowa Je Sang-mi Korea Południowa Ju Hye-ri

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 17 grudnia 2014 Korea Południowa Alpensia Resort 10 km s. klasycznym Japonia Takatsugu Uda Japonia Kentarō Ishikawa Japonia Kaichi Naruse
2. 18 grudnia 2014 15 km s. dowolnym Japonia Takatsugu Uda Japonia Naoto Baba Japonia Tomuya Tanaka
3. 26 grudnia 2014 Japonia Otoineppu 10 km s. klasycznym Japonia Keishin Yoshida Japonia Akira Lenting Japonia Hiroyuki Miyazawa
4. 27 grudnia 2014 10 km s. dowolnym Japonia Keishin Yoshida Japonia Akira Lenting Japonia Tomuya Tanaka
5. 6 stycznia 2015 Japonia Sapporo 10 km s. klasycznym Japonia Akira Lenting Japonia Keishin Yoshida Japonia Hiroyuki Miyazawa
6. 7 stycznia 2015 Sprint s. dowolnym Japonia Nobuhito Kashiwabara Japonia Yūichi Onda Japonia Akira Lenting
7. 8 stycznia 2015 10 km s. dowolnym Japonia Keishin Yoshida Japonia Akira Lenting Japonia Kaichi Naruse
8. 3 lutego 2015 Korea Południowa Alpensia Resort 10 km s. klasycznym Japonia Kaichi Naruse Japonia Nobuhito Kashiwabara Korea Południowa Kim Min-woo
9. 4 lutego 2015 15 km s. dowolnym Japonia Kaichi Naruse Japonia Nobuhito Kashiwabara Korea Południowa Cho Yong-jin

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Kobiety
Lp. Zawodnik Punkty
1. Japonia Yuki Kobayashi 660
2. Korea Południowa Lee Chae-won 434
3. Japonia Sumiko Ishigaki 401
3. Japonia Michiko Kashiwabara 401
5. Japonia Yukari Tanaka 339
6. Japonia Naoko Azegami 284
7. Japonia Kozue Takizawa 245
8. Japonia Yuka Otsuka 216
9. Korea Południowa Je Sang-mi 210
10. Japonia Chisa Obayashi 209
Mężczyźni
Lp. Zawodnik Punkty
1. Japonia Kaichi Naruse 510
2. Japonia Nobuhito Kashiwabara 480
3. Japonia Takatsugu Uda 417
4. Japonia Akira Lenting 400
5. Japonia Keishin Yoshida 380
6. Japonia Tomuya Tanaka 241
7. Japonia Jumpu Nishida 208
8. Japonia Hiroyuki Miyazawa 201
9. Japonia Tomoki Satou 175
10. Japonia Kentarō Ishikawa 164

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]