Fayez Sarofim & Co. US Men’s Clay Court Championship 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Fayez Sarofim & Co. US Men’s Clay Court Championship 2015
ilustracja
Miejsce  Stany Zjednoczone
Houston
Obiekt River Oaks Country Club
Nawierzchnia Ceglana
Data 06–12.04.2015
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 488 225 $
Drabinka 28S/32Q/16D
Dyrektor Van Barry
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Stany Zjednoczone Jack Sock
Gra podwójna
Litwa Ričardas Berankis
Rosja Tejmuraz Gabaszwili
2014 2016
Strona internetowa

Fayez Sarofim & Co. US Men’s Clay Court Championship 2015tenisowy turniej ATP kategorii ATP World Tour 250 w sezonie 2015 z cyklu US Men’s Clay Court Championships rozgrywany w dniach 6–12 kwietnia 2015 roku w Houston na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 488 225 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
1/WCHiszpania Feliciano López 12 ćwierćfinał
02Hiszpania Roberto Bautista-Agut 15 2. runda
03Południowa Afryka Kevin Anderson 17 półfinał
04Stany Zjednoczone John Isner 24 2. runda
05Kolumbia Santiago Giraldo 31 ćwierćfinał
06Hiszpania Fernando Verdasco 34 półfinał
07Francja Jérémy Chardy 38 ćwierćfinał
08Stany Zjednoczone Sam Querrey 42 finał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1/WC  Hiszpania Feliciano López 4 1  
8  Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 6  
  8  Stany Zjednoczone Sam Querrey 7 2 6  
  6  Hiszpania Fernando Verdasco 5 6 4  
 Rosja Tejmuraz Gabaszwili 2 3
  6  Hiszpania Fernando Verdasco 6 6  
    8  Stany Zjednoczone Sam Querrey 69 62
   Stany Zjednoczone Jack Sock 7 7
  7  Francja Jérémy Chardy 5 7 63  
3  Południowa Afryka Kevin Anderson 7 66 7  
3  Południowa Afryka Kevin Anderson 63 3
   Stany Zjednoczone Jack Sock 7 6  
5  Kolumbia Santiago Giraldo 4 4
   Stany Zjednoczone Jack Sock 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1/WC  Hiszpania Feliciano López 6 6  
 Dominikana Víctor Estrella 63 4      Australia Sam Groth 3 3  
 Australia Sam Groth 7 6       1/WC  Hiszpania Feliciano López 4 1
 Stany Zjednoczone Donald Young 5 4       8  Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 6
 Stany Zjednoczone Steve Johnson 7 6      Stany Zjednoczone Steve Johnson 1 6 0
 Australia Marinko Matošević 1k     8  Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 4 6  
8  Stany Zjednoczone Sam Querrey 4  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    4  Stany Zjednoczone John Isner 2 62  
 Stany Zjednoczone Tim Smyczek 3 3      Rosja Tejmuraz Gabaszwili 6 7  
 Rosja Tejmuraz Gabaszwili 6 6        Rosja Tejmuraz Gabaszwili 2 3
Q  Korea Południowa Chung Hyeon 6 7       6  Hiszpania Fernando Verdasco 6 6
Q  Argentyna Facundo Argüello 3 5     Q  Korea Południowa Chung Hyeon 65 2
 Włochy Paolo Lorenzi 3 3k     6  Hiszpania Fernando Verdasco 7 6  
6  Hiszpania Fernando Verdasco 6 4  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Francja Jérémy Chardy 6 6  
 Serbia Dušan Lajović 4 4     7  Francja Jérémy Chardy 6 6  
 Japonia Gō Soeda 4 7 6      Japonia Gō Soeda 3 3  
WC  Australia Lleyton Hewitt 6 63 3       7  Francja Jérémy Chardy 5 7 63
 Litwa Ričardas Berankis 2 65       3  Południowa Afryka Kevin Anderson 7 66 7
 Argentyna Federico Delbonis 6 7      Argentyna Federico Delbonis 7 0 3
    3  Południowa Afryka Kevin Anderson 64 6 6  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Kolumbia Santiago Giraldo 6 6  
Q  Brazylia Rogério Dutra Silva 2 2     5  Kolumbia Santiago Giraldo 7 6  
WC  Serbia Janko Tipsarević 6 3 7     WC  Serbia Janko Tipsarević 62 3  
Q  Brazylia Guilherme Clézar 4 6 67       5  Kolumbia Santiago Giraldo 4 4
 Brazylia João Souza 7 4 2        Stany Zjednoczone Jack Sock 6 6
 Stany Zjednoczone Jack Sock 5 6 6      Stany Zjednoczone Jack Sock 6 6
    2  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 4 4  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzca 88 800 250
Finalista 46 750 150
Półfinalista 25 330 90
Ćwierćfinalista 14 435 45
2. runda 8505 20
1. runda 5040 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
2 ćwierćfinał
02Stany Zjednoczone Eric Butorac
Australia Sam Groth
64 1. runda
03Szwecja Robert Lindstedt
Austria Jürgen Melzer
72 półfinał
04Polska Mariusz Fyrstenberg
Meksyk Santiago González
81 półfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
5 6 13  
WC  Niemcy Philipp Petzschner
 Serbia Janko Tipsarević
7 2 11     1  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
67 5  
 Argentyna Federico Delbonis
 Serbia Dušan Lajović
6 2 17     Alt  Litwa Ričardas Berankis
 Rosja Tejmuraz Gabaszwili
7 7  
Alt  Litwa Ričardas Berankis
 Rosja Tejmuraz Gabaszwili
4 6 19       Alt  Litwa Ričardas Berankis
 Rosja Tejmuraz Gabaszwili
6 6  
3  Szwecja Robert Lindstedt
 Austria Jürgen Melzer
7 6       3  Szwecja Robert Lindstedt
 Austria Jürgen Melzer
3 4  
 Australia Chris Guccione
 Brazylia André Sá
5 4     3  Szwecja Robert Lindstedt
 Austria Jürgen Melzer
6 6
 Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Kolumbia Santiago Giraldo
7 7      Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Kolumbia Santiago Giraldo
4 1  
 Izrael Jonatan Erlich
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
5 5       Alt  Litwa Ričardas Berankis
 Rosja Tejmuraz Gabaszwili
6 6
 Dominikana Víctor Estrella
 Brazylia João Souza
6 7        Filipiny Treat Huey
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
4 4
 Południowa Afryka Kevin Anderson
 Niemcy Frank Moser
4 5      Dominikana Víctor Estrella
 Brazylia João Souza
3 1  
WC  Australia Lleyton Hewitt
 Australia Matt Reid
4 4     4  Polska Mariusz Fyrstenberg
 Meksyk Santiago González
6 6  
4  Polska Mariusz Fyrstenberg
 Meksyk Santiago González
6 6       4  Polska Mariusz Fyrstenberg
 Meksyk Santiago González
7 3k
 Szwecja Johan Brunström
 Stany Zjednoczone Donald Young
6 6        Filipiny Treat Huey
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
63 4  
Alt  Indie Somdev Devvarman
 Indie Sanam Singh
3 1      Szwecja Johan Brunström
 Stany Zjednoczone Donald Young
7 4 8
 Filipiny Treat Huey
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
7 62 12      Filipiny Treat Huey
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
5 6 10  
2  Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Australia Sam Groth
64 7 10  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 26 980 250
Finaliści 14 180 150
Półfinaliści 7680 90
Ćwierćfinaliści 4400 45
1. runda 2580 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]