Fayez Sarofim & Co. US Men’s Clay Court Championship 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Fayez Sarofim & Co. US Men’s Clay Court Championship 2016
Miejsce  Stany Zjednoczone
Houston
Obiekt River Oaks Country Club
Nawierzchnia Ceglana
Data 04–10.04.2016
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 577 860 $
Drabinka 28S/16Q/16D
Dyrektor Bronwyn Greer
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Argentyna Juan Mónaco
Gra podwójna
Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
2015 2017
Strona internetowa

Fayez Sarofim & Co. US Men’s Clay Court Championship 2016tenisowy turniej ATP kategorii ATP World Tour 250 w sezonie 2016 z cyklu US Men’s Clay Court Championships rozgrywany w dniach 4–10 kwietnia 2016 roku w Houston na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 577 860 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Stany Zjednoczone John Isner 13 półfinał
02Francja Benoît Paire 22 2. runda
03Hiszpania Feliciano López 23 półfinał
04Stany Zjednoczone Jack Sock 24 finał
05Stany Zjednoczone Sam Querrey 34 ćwierćfinał
06Stany Zjednoczone Steve Johnson 36 1. runda
07Cypr Markos Pagdatis 40 ćwierćfinał
08Włochy Paolo Lorenzi 54 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Stany Zjednoczone John Isner 7 6  
 Korea Południowa Chung Hyeon 65 4  
  1  Stany Zjednoczone John Isner 64 3  
  4  Stany Zjednoczone Jack Sock 7 6  
4  Stany Zjednoczone Jack Sock 6 6
  7  Cypr Markos Pagdatis 4 4  
    4  Stany Zjednoczone Jack Sock 6 3 5
   Argentyna Juan Mónaco 3 6 7
  WC  Stany Zjednoczone Tim Smyczek 2 3  
3  Hiszpania Feliciano López 6 6  
3  Hiszpania Feliciano López 4 2
   Argentyna Juan Mónaco 6 6  
5  Stany Zjednoczone Sam Querrey 4 4
   Argentyna Juan Mónaco 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Stany Zjednoczone John Isner 7 7  
 Stany Zjednoczone Denis Kudla 3 7 7      Stany Zjednoczone Denis Kudla 62 64  
Q  Niemcy Mischa Zverev 6 62 62       1  Stany Zjednoczone John Isner 7 6
 Dominikana Víctor Estrella 4 7 0        Korea Południowa Chung Hyeon 65 4
 Korea Południowa Chung Hyeon 6 65 6      Korea Południowa Chung Hyeon 5 6 6
WC  Stany Zjednoczone Tommy Paul 6 6     WC  Stany Zjednoczone Tommy Paul 7 2 2  
8  Włochy Paolo Lorenzi 2 3  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    4  Stany Zjednoczone Jack Sock 6 7  
WC  Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 3 4     Q  Australia Matthew Barton 2 65  
Q  Australia Matthew Barton 6 6       4  Stany Zjednoczone Jack Sock 6 6
 Hiszpania Fernando Verdasco 6 6       7  Cypr Markos Pagdatis 4 4
Q  Argentyna Carlos Berlocq 4 3      Hiszpania Fernando Verdasco 4 3
 Argentyna Diego Schwartzman 0 0     7  Cypr Markos Pagdatis 6 6  
7  Cypr Markos Pagdatis 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
6  Stany Zjednoczone Steve Johnson 4 3  
 Stany Zjednoczone Donald Young 6 6      Stany Zjednoczone Donald Young 2 4  
Q  Argentyna Nicolás Kicker 6 65 4     WC  Stany Zjednoczone Tim Smyczek 6 6  
WC  Stany Zjednoczone Tim Smyczek 4 7 6       WC  Stany Zjednoczone Tim Smyczek 2 3
 Słowacja Lukáš Lacko 6 7       3  Hiszpania Feliciano López 6 6
PR  Rosja Dmitrij Tursunow 1 5      Słowacja Lukáš Lacko 64 1
    3  Hiszpania Feliciano López 7 6  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 7  
LL  Stany Zjednoczone Reilly Opelka 4 64     5  Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 6  
 Niemcy Benjamin Becker 7 6      Niemcy Benjamin Becker 3 3  
 Niemcy Michael Berrer 66 0       5  Stany Zjednoczone Sam Querrey 4 4
 Austria Gerald Melzer 2 7 4        Argentyna Juan Mónaco 6 6
 Argentyna Juan Mónaco 6 63 6      Argentyna Juan Mónaco 6 7
    2  Francja Benoît Paire 3 5  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzca 91 630 250
Finalista 48 260 150
Półfinalista 26 140 90
Ćwierćfinalista 14 890 45
2. runda 8775 20
1. runda 5200 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
11 zwycięstwo
02Austria Alexander Peya
Niemcy Philipp Petzschner
63 ćwierćfinał
03Stany Zjednoczone Eric Butorac
Stany Zjednoczone Scott Lipsky
89 ćwierćfinał
04Stany Zjednoczone Steve Johnson
Stany Zjednoczone Sam Querrey
90 półfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
3 6 11  
 Stany Zjednoczone Denis Kudla
 Stany Zjednoczone Donald Young
6 1 9     1  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
6 6  
 Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
 Wielka Brytania Neal Skupski
66 6 4     WC  Stany Zjednoczone Reilly Opelka
 Stany Zjednoczone Tommy Paul
4 3  
WC  Stany Zjednoczone Reilly Opelka
 Stany Zjednoczone Tommy Paul
7 4 10       1  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
7 6  
4  Stany Zjednoczone Steve Johnson
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
6 6       4  Stany Zjednoczone Steve Johnson
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
65 3  
 Argentyna Carlos Berlocq
 Francja Benoît Paire
4 0     4  Stany Zjednoczone Steve Johnson
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
6 2 10
 Australia Chris Guccione
 Brazylia André Sá
5 7 10      Australia Chris Guccione
 Brazylia André Sá
3 6 8  
 Austria Julian Knowle
 Słowacja Igor Zelenay
7 63 2       1  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
4 6 10
PR  Stany Zjednoczone Brian Baker
 Rosja Dmitrij Tursunow
6 3 6        Dominikana Víctor Estrella
 Meksyk Santiago González
6 3 8
 Dominikana Víctor Estrella
 Meksyk Santiago González
1 6 10      Dominikana Víctor Estrella
 Meksyk Santiago González
6 7  
WC  Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Nowa Zelandia Artem Sitak
4 4     3  Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
4 64  
3  Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
6 6        Dominikana Víctor Estrella
 Meksyk Santiago González
6 4 10
 Argentyna Guido Andreozzi
 Argentyna Nicolás Kicker
6 1 8        Korea Południowa Chung Hyeon
 Chile Julio Peralta
3 6 7  
 Korea Południowa Chung Hyeon
 Chile Julio Peralta
3 6 10      Korea Południowa Chung Hyeon
 Chile Julio Peralta
 Włochy Paolo Lorenzi
 Argentyna Diego Schwartzman
61 63     2  Austria Alexander Peya
 Niemcy Philipp Petzschner
w/o  
2  Austria Alexander Peya
 Niemcy Philipp Petzschner
7 7  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 27 840 250
Finaliści 14 630 150
Półfinaliści 7930 90
Ćwierćfinaliści 4540 45
1. runda 2660 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]