Fed Cup 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Fed Cup 2019
Okres trwania 6 lutego 2019 – 10 listopada 2019
Edycja 57
Osiągnięcia
2018 2020

Fed Cup 2019 – 57. edycja tenisowego Pucharu Federacji. Zawody odbywały się w następujących terminach:

  • 6–10 lutego – pierwsza runda Grupy Światowej oraz Grupy Światowej II, rozgrywki strefowe
  • 20–21 kwietnia – półfinały Grupy Światowej, konfrontacje barażowe, rozgrywki strefowe
  • 9–10 listopada – finał Grupy Światowej.

Grupa Światowa[edytuj | edytuj kod]

  Pierwsza runda
9–10 lutego
Półfinał
20–21 kwietnia
Finał
9–10 listopada
                           
  1   Czechy 2  
  Rumunia 3  
    Rumunia 2  
  4   Francja 3  
4   Francja 3
    Belgia 1  
    4   Francja 3
    Australia 2
    Niemcy 0  
3   Białoruś 4  
  3   Białoruś 2
    Australia 3  
  Australia 3
  2   Stany Zjednoczone 2  

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Składy[edytuj | edytuj kod]

 Czechy  Rumunia  Francja  Belgia
Karolína Plíšková
Kateřina Siniaková
Markéta Vondroušová
Barbora Krejčíková
Simona Halep
Mihaela Buzărnescu
Irina-Camelia Begu
Ana Bogdan
Monica Niculescu
Caroline Garcia
Alizé Cornet
Pauline Parmentier
Kristina Mladenovic
Fiona Ferro
Elise Mertens
Alison Van Uytvanck
Kirsten Flipkens
Ysaline Bonaventure
 Niemcy  Białoruś  Australia  Stany Zjednoczone
Tatjana Maria
Andrea Petković
Mona Barthel
Laura Siegemund
Anna-Lena Grönefeld
Aryna Sabalenka
Alaksandra Sasnowicz
Wiktoryja Azaranka
Wiera Łapko
Lidzija Marozawa
Ashleigh Barty
Darja Gawriłowa
Priscilla Hon
Kimberly Birrell
Astra Sharma
Madison Keys
Danielle Collins
Sofia Kenin
Nicole Melichar

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

 Czechy
2
Ostravar Aréna, Ostrawa, Czechy
9–10 lutego 2019
Twarda (hala)
 Rumunia
3
1 2 3
1 Czechy
Rumunia
Karolína Plíšková
Mihaela Buzărnescu
6
1
6
4
   
2 Czechy
Rumunia
Kateřina Siniaková
Simona Halep
4
6
0
6
   
3 Czechy
Rumunia
Karolína Plíšková
Simona Halep
4
6
7
5
4
6
 
4 Czechy
Rumunia
Kateřina Siniaková
Mihaela Buzărnescu
6
4
6
2
   
5 Czechy
Rumunia
Barbora Krejčíková / Kateřina Siniaková
Irina-Camelia Begu / Monica Niculescu
77
62
4
6
4
6
 
 Belgia
1
Country Hall Liège, Liège, Belgia
9–10 lutego 2019
Twarda (hala)
 Francja
3
1 2 3
1 Belgia
Francja
Alison Van Uytvanck
Caroline Garcia
62
77
6
4
2
6
 
2 Belgia
Francja
Elise Mertens
Alizé Cornet
66
78
2
6
   
3 Belgia
Francja
Elise Mertens
Caroline Garcia
2
6
3
6
   
4 Belgia
Francja
Alison Van Uytvanck
Alizé Cornet
      nie
rozegrano
5 Belgia
Francja
Ysaline Bonaventure / Kirsten Flipkens
Fiona Ferro / Pauline Parmentier
6
3
3
6
10
6
 
 Niemcy
0
Volkswagen Halle, Brunszwik, Niemcy
9–10 lutego 2019
Twarda (hala)
 Białoruś
4
1 2 3
1 Niemcy
Białoruś
Tatjana Maria
Alaksandra Sasnowicz
63
77
3
6
   
2 Niemcy
Białoruś
Andrea Petković
Aryna Sabalenka
2
6
1
6
   
3 Niemcy
Białoruś
Laura Siegemund
Aryna Sabalenka
1
6
1
6
   
4 Niemcy
Białoruś
Andrea Petković
Alaksandra Sasnowicz
      nie
rozegrano
5 Niemcy
Białoruś
Anna-Lena Grönefeld / Laura Siegemund
Wiktoryja Azaranka / Lidzija Marozawa
1
6
6
0
[9]
[11]
 
 Stany Zjednoczone
2
U.S. Cellular Center, Asheville, Stany Zjednoczone
9–10 lutego 2019
Twarda (hala)
 Australia
3
1 2 3
1 Stany Zjednoczone
Australia
Sofia Kenin
Ashleigh Barty
1
6
62
77
   
2 Stany Zjednoczone
Australia
Madison Keys
Kimberly Birrell
6
2
6
2
   
3 Stany Zjednoczone
Australia
Madison Keys
Ashleigh Barty
4
6
1
6
   
4 Stany Zjednoczone
Australia
Danielle Collins
Darja Gawriłowa
6
1
3
6
6
2
 
5 Stany Zjednoczone
Australia
Danielle Collins / Nicole Melichar
Ashleigh Barty / Priscilla Hon
4
6
5
7
   

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Składy[edytuj | edytuj kod]

 Australia  Białoruś  Francja  Rumunia
Ashleigh Barty
Darja Gawriłowa
Priscilla Hon
Samantha Stosur
Aryna Sabalenka
Alaksandra Sasnowicz
Wiktoryja Azaranka
Wiera Łapko
Lidzija Marozawa
Caroline Garcia
Alizé Cornet
Pauline Parmentier
Kristina Mladenovic
Fiona Ferro
Simona Halep
Mihaela Buzărnescu
Irina-Camelia Begu
Raluca Olaru
Monica Niculescu

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

 Francja
3
Kindarena, Rouen, Francja
20–21 kwietnia 2019
Ceglana (hala)
 Rumunia
2
1 2 3
1 Francja
Rumunia
Kristina Mladenovic
Simona Halep
3
6
1
6
   
2 Francja
Rumunia
Caroline Garcia
Mihaela Buzărnescu
6
3
6
3
   
3 Francja
Rumunia
Caroline Garcia
Simona Halep
78
66
3
6
4
6
 
4 Francja
Rumunia
Pauline Parmentier
Irina-Camelia Begu
6
3
2
6
   
5 Francja
Rumunia
Caroline Garcia / Kristina Mladenovic
Simona Halep / Monica Niculescu
5
7
6
3
6
4
 
 Australia
3
Queensland Tennis Centre, Brisbane, Australia
20–21 kwietnia 2019
Twarda
 Białoruś
2
1 2 3
1 Australia
Białoruś
Samantha Stosur
Aryna Sabalenka
5
7
7
5
3
6
 
2 Australia
Białoruś
Ashleigh Barty
Wiktoryja Azaranka
77
62
6
3
   
3 Australia
Białoruś
Ashleigh Barty
Aryna Sabalenka
6
2
6
2
   
4 Australia
Białoruś
Samantha Stosur
Wiktoryja Azaranka
1
6
1
6
   
5 Australia
Białoruś
Ashleigh Barty / Samantha Stosur
Wiktoryja Azaranka / Aryna Sabalenka
7
5
3
6
6
2
 

Finał[edytuj | edytuj kod]

Składy[edytuj | edytuj kod]

 Australia  Francja
Ashleigh Barty
Ajla Tomljanović
Samantha Stosur
Astra Sharma
Priscilla Hon
Kristina Mladenovic
Caroline Garcia
Alizé Cornet
Fiona Ferro
Pauline Parmentier

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

 Australia
2
RAC Arena, Perth, Australia
9–10 listopada 2019
Twarda (hala)
 Francja
3
1 2 3
1 Australia
Francja
Ajla Tomljanović
Kristina Mladenovic
1
6
1
6
   
2 Australia
Francja
Ashleigh Barty
Caroline Garcia
6
0
6
0
   
3 Australia
Francja
Ashleigh Barty
Kristina Mladenovic
6
2
4
6
61
77
 
4 Australia
Francja
Ajla Tomljanović
Caroline Garcia
6
4
7
5
   
5 Australia
Francja
Ashleigh Barty / Samantha Stosur
Caroline Garcia / Kristina Mladenovic
4
6
3
6
   

Baraże o Grupę Światową[edytuj | edytuj kod]

Składy[edytuj | edytuj kod]

 Belgia  Czechy  Hiszpania  Kanada
Alison Van Uytvanck
Kirsten Flipkens
Ysaline Bonaventure
Yanina Wickmayer
Markéta Vondroušová
Karolína Muchová
Marie Bouzková
Lucie Šafářová
Barbora Krejčíková
Garbiñe Muguruza
Carla Suárez Navarro
Aliona Bolsova Zadoinov
Georgina García Pérez
María José Martínez Sánchez
Rebecca Marino
Leylah Annie Fernandez
Gabriela Dabrowski
Sharon Fichman
 Łotwa  Niemcy  Stany Zjednoczone  Szwajcaria
Jeļena Ostapenko
Diāna Marcinkēviča
Daniela Vismane
Patricija Spaka
Julia Görges
Andrea Petković
Mona Barthel
Anna-Lena Grönefeld
Sloane Stephens
Madison Keys
Sofia Kenin
Jessica Pegula
Nicole Melichar
Viktorija Golubic
Timea Bacsinszky
Conny Perrin
Ylena In-Albon

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

 Czechy
4
Agrofert Arena, Prościejów, Czechy
20–21 kwietnia 2019
Ceglana (hala)
 Kanada
0
1 2 3
1 Czechy
Kanada
Karolína Muchová
Rebecca Marino
6
3
6
0
   
2 Czechy
Kanada
Markéta Vondroušová
Leylah Annie Fernandez
6
4
6
1
   
3 Czechy
Kanada
Markéta Vondroušová
Rebecca Marino
6
3
6
4
   
4 Czechy
Kanada
Karolína Muchová
Leylah Annie Fernandez
       
5 Czechy
Kanada
Barbora Krejčíková / Lucie Šafářová
Gabriela Dabrowski / Sharon Fichman
77
64
7
5
   
 Stany Zjednoczone
3
Freeman Coliseum, San Antonio, Stany Zjednoczone
20–21 kwietnia 2019
Twarda (hala)
 Szwajcaria
2
1 2 3
1 Stany Zjednoczone
Szwajcaria
Madison Keys
Viktorija Golubic
2
6
3
6
   
2 Stany Zjednoczone
Szwajcaria
Sloane Stephens
Timea Bacsinszky
6
4
6
3
   
3 Stany Zjednoczone
Szwajcaria
Sloane Stephens
Viktorija Golubic
6
3
6
2
   
4 Stany Zjednoczone
Szwajcaria
Sofia Kenin
Timea Bacsinszky
6
3
77
64
   
5 Stany Zjednoczone
Szwajcaria
Jennifer Brady / Jessica Pegula
Ylena In-Albon / Conny Perrin
5
7
2
6
   
 Łotwa
1
Arēna Rīga, Ryga, Łotwa
20–21 kwietnia 2019
Twarda (hala)
 Niemcy
3
1 2 3
1 Łotwa
Niemcy
Jeļena Ostapenko
Andrea Petković
5
7
4
6
   
2 Łotwa
Niemcy
Diāna Marcinkēviča
Julia Görges
4
6
6
4
1
6
 
3 Łotwa
Niemcy
Jeļena Ostapenko
Mona Barthel
4
6
3
6
   
4 Łotwa
Niemcy
Diāna Marcinkēviča
Andrea Petković
      nie
rozegrano
5 Łotwa
Niemcy
Jeļena Ostapenko / Daniela Vismane
Anna-Lena Grönefeld / Andrea Petković
6
1
6
3
   
 brak

20–21 kwietnia 2019
 brak
1 2 3
1 Wikiprojekt:Szablony flag
Wikiprojekt:Szablony flag
{{{R1}}}
2 Wikiprojekt:Szablony flag
Wikiprojekt:Szablony flag
{{{R2}}}
3 Wikiprojekt:Szablony flag
Wikiprojekt:Szablony flag
{{{R3}}}
4 Wikiprojekt:Szablony flag
Wikiprojekt:Szablony flag
{{{R4}}}
5 Wikiprojekt:Szablony flag
Wikiprojekt:Szablony flag
{{{R5}}}

Grupa Światowa II[edytuj | edytuj kod]

Składy[edytuj | edytuj kod]

 Kanada  Włochy  Japonia  Łotwa
Bianca Andreescu
Rebecca Marino
Françoise Abanda
Jasmine Paolini
Gabriela Dabrowski
Camila Giorgi
Sara Errani
Martina Trevisan
Jasmine Paolini
Deborah Chiesa
Misaki Doi
Nao Hibino
Kurumi Nara
Miyu Katō
Makoto Ninomiya
Anastasija Sevastova
Jeļena Ostapenko
Diāna Marcinkēviča
Daniela Vismane
Patricija Spaka
 Holandia  Słowacja  Hiszpania  Szwajcaria
Arantxa Rus
Richèl Hogenkamp
Bibiane Schoofs
Demi Schuurs
Viktória Kužmová
Anna Schmiedlová
Rebecca Šramková
Tereza Mihalíková
Sara Sorribes Tormo
Aliona Bolsova Zadoinov
Georgina García Pérez
Sílvia Soler Espinosa
María José Martínez Sánchez
Belina Bencic
Stefanie Vögele
Viktorija Golubic
Timea Bacsinszky
Jil Teichmann

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

 Szwajcaria
3
Swiss Tennis Arena, Biel/Bienne, Szwajcaria[1]
9–10 lutego 2019
Twarda (hala)
 Włochy
1
1 2 3
1 Szwajcaria
Włochy
Belinda Bencic
Sara Errani
6
2
7
5
   
2 Szwajcaria
Włochy
Viktorija Golubic
Camila Giorgi
6
4
2
6
6
4
 
3 Szwajcaria
Włochy
Belinda Bencic
Camila Giorgi
6
2
6
2
   
4 Szwajcaria
Włochy
Viktorija Golubic
Sara Errani
      nie
rozegrano
5 Szwajcaria
Włochy
Timea Bacsinszky / Stefanie Vögele
Sara Errani / Martina Trevisan
65
77
6
3
[5]
[10]
 
 Łotwa
4
Arēna Rīga, Ryga, Łotwa[2]
9–10 lutego 2019
Twarda (hala)
 Słowacja
0
1 2 3
1 Łotwa
Słowacja
Jeļena Ostapenko
Rebecca Šramková
7
5
65
77
6
1
 
2 Łotwa
Słowacja
Anastasija Sevastova
Anna Karolína Schmiedlová
6
4
6
0
   
3 Łotwa
Słowacja
Anastasija Sevastova
Rebecca Šramková
6
3
6
2
   
4 Łotwa
Słowacja
Jeļena Ostapenko
Anna Karolína Schmiedlová
      nie
rozegrano
5 Łotwa
Słowacja
Diāna Marcinkēviča / Jeļena Ostapenko
Tereza Mihalíková / Anna Schmiedlová
6
2
6
3
   
 Japonia
2
Kitakyushu Sogo Gymnastic Hall, Kitakyūshū, Japonia[3]
9–10 lutego 2019
Twarda (hala)
 Hiszpania
3
1 2 3
1 Japonia
Hiszpania
Nao Hibino
Sara Sorribes Tormo
6
4
6
2
   
2 Japonia
Hiszpania
Misaki Doi
Georgina García Pérez
2
6
6
4
62
77
 
3 Japonia
Hiszpania
Kurumi Nara
Sílvia Soler Espinosa
77
63
6
4
   
4 Japonia
Hiszpania
Nao Hibino
Georgina García Pérez
3
6
6
1
1
6
 
5 Japonia
Hiszpania
Miyu Katō / Makoto Ninomiya
Aliona Bolsova Zadoinov / María José Martínez Sánchez
1
6
3
6
   
 Holandia
0
Maaspoort Sports and Events, ’s-Hertogenbosch, Holandia[4]
9–10 lutego 2019
Ceglana (hala)
 Kanada
4
1 2 3
1 Holandia
Kanada
Richèl Hogenkamp
Bianca Andreescu
4
6
1
6
   
2 Holandia
Kanada
Arantxa Rus
Françoise Abanda
68
710
6
4
4
6
 
3 Holandia
Kanada
Arantxa Rus
Bianca Andreescu
4
6
2
6
   
4 Holandia
Kanada
Richèl Hogenkamp
Françoise Abanda
      nie
rozegrano
5 Holandia
Kanada
Bibiane Schoofs / Demi Schuurs
Gabriela Dabrowski / Rebecca Marino
6
2
6
7
[10]
[12]
 

Baraże o Grupę Światową II[edytuj | edytuj kod]

Składy[edytuj | edytuj kod]

 Brazylia  Holandia  Japonia  Kazachstan
 Rosja  Słowacja  Wielka Brytania  Włochy

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

 brak

20–21 kwietnia 2019
 brak
1 2 3
1 Wikiprojekt:Szablony flag
Wikiprojekt:Szablony flag
{{{R1}}}
2 Wikiprojekt:Szablony flag
Wikiprojekt:Szablony flag
{{{R2}}}
3 Wikiprojekt:Szablony flag
Wikiprojekt:Szablony flag
{{{R3}}}
4 Wikiprojekt:Szablony flag
Wikiprojekt:Szablony flag
{{{R4}}}
5 Wikiprojekt:Szablony flag
Wikiprojekt:Szablony flag
{{{R5}}}
 brak

20–21 kwietnia 2019
 brak
1 2 3
1 Wikiprojekt:Szablony flag
Wikiprojekt:Szablony flag
{{{R1}}}
2 Wikiprojekt:Szablony flag
Wikiprojekt:Szablony flag
{{{R2}}}
3 Wikiprojekt:Szablony flag
Wikiprojekt:Szablony flag
{{{R3}}}
4 Wikiprojekt:Szablony flag
Wikiprojekt:Szablony flag
{{{R4}}}
5 Wikiprojekt:Szablony flag
Wikiprojekt:Szablony flag
{{{R5}}}
 brak

20–21 kwietnia 2019
 brak
1 2 3
1 Wikiprojekt:Szablony flag
Wikiprojekt:Szablony flag
{{{R1}}}
2 Wikiprojekt:Szablony flag
Wikiprojekt:Szablony flag
{{{R2}}}
3 Wikiprojekt:Szablony flag
Wikiprojekt:Szablony flag
{{{R3}}}
4 Wikiprojekt:Szablony flag
Wikiprojekt:Szablony flag
{{{R4}}}
5 Wikiprojekt:Szablony flag
Wikiprojekt:Szablony flag
{{{R5}}}
 brak

20–21 kwietnia 2019
 brak
1 2 3
1 Wikiprojekt:Szablony flag
Wikiprojekt:Szablony flag
{{{R1}}}
2 Wikiprojekt:Szablony flag
Wikiprojekt:Szablony flag
{{{R2}}}
3 Wikiprojekt:Szablony flag
Wikiprojekt:Szablony flag
{{{R3}}}
4 Wikiprojekt:Szablony flag
Wikiprojekt:Szablony flag
{{{R4}}}
5 Wikiprojekt:Szablony flag
Wikiprojekt:Szablony flag
{{{R5}}}

Strefa amerykańska[edytuj | edytuj kod]

Grupa I[edytuj | edytuj kod]

  • Miejsce rozgrywek: Club Campestre Sede Llanogrande, Medellín, Kolumbia
  • Data: 6–9 lutego 2019
  • Nawierzchnia: Ceglana
  • Format: faza grupowa – 8 reprezentacji w dwóch grupach

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Grupa A
 Paragwaj  Argentyna  Brazylia  Meksyk
Grupa B
 Kolumbia  Chile  Ekwador  Portoryko

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

 Paragwaj  Meksyk  Kolumbia  Ekwador Konfrontacje
Z–P
Mecze
Z–P
Sety
Z–P
Miejsce
 Paragwaj 2–1 1–2 3–0 2–1 6–3 1.
 Meksyk 1–2 2–1 3–0 2–1 6–3 2.
 Kolumbia 2–1 1–2 2–1 2–1 5–4 3.
 Ekwador 0–3 0–3 1–2 0–3 1–8 4.


Grupa B[edytuj | edytuj kod]

 Brazylia  Chile  Argentyna  Portoryko Konfrontacje
Z–P
Mecze
Z–P
Sety
Z–P
Miejsce
 Brazylia 3–0 2–1 2–1 3–0 7–2 1.
 Chile 0–3 3–0 3–0 2–1 6–3 2.
 Argentyna 1–2 0–3 2–1 2–1 3–6 3.
 Portoryko 1–2 0–3 1–2 0–3 2–7 4.


Play-off[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna A Wynik Drużyna B
Awans Increase2.svg  Paragwaj 0–2  Brazylia
3. miejsce Steady2.svg  Meksyk 1–2  Chile
Spadek Decrease2.svg  Kolumbia 2–1  Portoryko
Spadek Decrease2.svg  Ekwador 1–2  Argentyna

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

 Brazylia awans do Baraży o Grupę Światową II
 Paragwaj 2. miejsce w Grupie I strefy amerykańskiej
 Chile 3. miejsce w Grupie I strefy amerykańskiej
 Meksyk 4. miejsce w Grupie I strefy amerykańskiej
 Kolumbia 5. miejsce w Grupie I strefy amerykańskiej
 Argentyna 5. miejsce w Grupie I strefy amerykańskiej
 Portoryko spadek do Grupy II strefy amerykańskiej
 Ekwador spadek do Grupy II strefy amerykańskiej

Grupa II[edytuj | edytuj kod]

  • Miejsce rozgrywek: Centro Nacional de Tenis, Santo Domingo, Dominikana
  • Data: 17–20 kwietnia 2019
  • Nawierzchnia: Twarda
  • Miejsce rozgrywek: Tennis Club Las Terrazas Miraflores, Lima, Peru
  • Data: 17–20 kwietnia 2019
  • Nawierzchnia: Ceglana
  • Format: faza grupowa – 13 reprezentacji w dwóch grupach

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Play-off[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna A Wynik Drużyna B
Awans Increase2.svg 0–0
Awans Increase2.svg 0–0
5. miejsce Steady2.svg 0–0
7. miejsce Steady2.svg 0–0
9. miejsce Steady2.svg 0–0
11. miejsce Steady2.svg 0–0
13. miejsce Steady2.svg 0–0

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

awans do Grupy I strefy amerykańskiej
awans do Grupy I strefy amerykańskiej
3. miejsce w Grupie II strefy amerykańskiej
3. miejsce w Grupie II strefy amerykańskiej
5. miejsce w Grupie II strefy amerykańskiej
6. miejsce w Grupie II strefy amerykańskiej
7. miejsce w Grupie II strefy amerykańskiej
8. miejsce w Grupie II strefy amerykańskiej
9. miejsce w Grupie II strefy amerykańskiej
10. miejsce w Grupie II strefy amerykańskiej
11. miejsce w Grupie II strefy amerykańskiej
12. miejsce w Grupie II strefy amerykańskiej
13. miejsce w Grupie II strefy amerykańskiej

Strefa azjatycka[edytuj | edytuj kod]

Grupa I[edytuj | edytuj kod]

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Play-off[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

awans do Baraży o Grupę Światową II
2. miejsce w Grupie I strefy azjatyckiej
3. miejsce w Grupie I strefy azjatyckiej
4. miejsce w Grupie I strefy azjatyckiej
5. miejsce w Grupie I strefy azjatyckiej
6. miejsce w Grupie I strefy azjatyckiej
7. miejsce w Grupie I strefy azjatyckiej
spadek do Grupy II strefy azjatyckiej

Grupa II[edytuj | edytuj kod]

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Play-off[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

awans do Grupy I strefy azjatyckiej
2. miejsce w Grupie II strefy azjatyckiej
3.–4. miejsce w Grupie II strefy azjatyckiej
3.–4. miejsce w Grupie II strefy azjatyckiej
5.–6. miejsce w Grupie II strefy azjatyckiej
5.–6. miejsce w Grupie II strefy azjatyckiej
7.–8. miejsce w Grupie II strefy azjatyckiej
7.–8. miejsce w Grupie II strefy azjatyckiej
9.–10. miejsce w Grupie II strefy azjatyckiej
9.–10. miejsce w Grupie II strefy azjatyckiej
11. miejsce w Grupie II strefy azjatyckiej

Strefa europejsko-afrykańska[edytuj | edytuj kod]

Grupa I[edytuj | edytuj kod]

Strefa A[edytuj | edytuj kod]

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]
Grupa A
 Dania  Polska  Rosja
Karen Barritza
Emilie Francati
Clara Tauson
Maria Jespersen
Hannah Viller Møller
Magda Linette
Iga Świątek
Magdalena Fręch
Maja Chwalińska
Alicja Rosolska
Darja Kasatkina
Anastasija Pawluczenkowa
Anastasija Potapowa
Margarita Gasparian
Natalja Wichlancewa
Grupa B
 Bułgaria  Estonia  Szwecja  Ukraina
Wiktorija Tomowa
Izabełła Szinikowa
Gergana Topałowa
Petja Arszinkowa
Anett Kontaveit
Elena Malõgina
Maileen Nuudi
Saara Orav
Valeria Gorlats
Rebecca Peterson
Johanna Larsson
Mirjam Björklund
Cornelia Lister
Caijsa Wilda Hennemann
Łesia Curenko
Dajana Jastremśka
Kateryna Kozłowa
Marta Kostiuk
Nadija Kiczenok
Grupa A[edytuj | edytuj kod]
 Rosja  Polska  Dania Konfrontacje
Z–P
Mecze
Z–P
Sety
Z–P
Miejsce
1  Rosja 2:1
6 lutego
3:0
7 lutego
2–0 5–1 11–1 1.
6  Polska 1:2
6 lutego
3:0
8 lutego
1–1 4–2 7–5 2.
11  Dania 0:3
7 lutego
0:3
8 lutego
0–2 0–6 0–12 3.
  • Polska - Rosja (6 lutego)

Iga ŚwiątekNatalja Wichlancewa 0:6, 2:6

Magda LinetteAnastasija Pawluczenkowa 4:6, 3:6

Alicja Rosolska/Iga ŚwiątekDarja Kasatkina/Margarita Gasparian 6:0, 3:6, 6:3

  • Polska - Dania (8 lutego)

Iga ŚwiątekClara Tauson 6:3, 7:6(7)

Magda LinetteKaren Barritza 6:2, 6:2

Maja Chwalińska/Alicja RosolskaMaria Jespersen/Hannah Viller Møller 6:0, 6:3

Grupa B[edytuj | edytuj kod]
 Szwecja  Ukraina  Bułgaria  Estonia Konfrontacje
Z–P
Mecze
Z–P
Sety
Z–P
Miejsce
2  Szwecja 2:1
6 lutego
3:0
8 lutego
2:1
7 lutego
3–0 7–2 1.
3  Ukraina 1:2
6 lutego
2:1
7 lutego
3:0
8 lutego
2–1 6–3 2.
9  Bułgaria 0:3
8 lutego
1:2
7 lutego
2:1
6 lutego
1–2 3–6 3.
7  Estonia 1:2
7 lutego
0:3
8 lutego
1:2
6 lutego
0–3 2–7 4.


Strefa B[edytuj | edytuj kod]

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]
Grupa C
 Wielka Brytania  Węgry  Grecja  Słowenia
Grupa D
 Chorwacja  Serbia  Gruzja  Turcja
Grupa C[edytuj | edytuj kod]
 Wielka Brytania  Węgry  Grecja  Słowenia Konfrontacje
Z–P
Mecze
Z–P
Sety
Z–P
Miejsce
2  Wielka Brytania 2–0 3–0 3–0 3–0 8–0 1.
8  Węgry 0–2 2–1 3–0 2–1 5–3 2.
13  Grecja 0–3 1–2 2–1 1–2 3–6 3.
15  Słowenia 0–3 0–3 1–2 0–3 1–8 4.
Grupa D[edytuj | edytuj kod]
 Serbia  Chorwacja  Turcja  Gruzja Konfrontacje
Z–P
Mecze
Z–P
Sety
Z–P
Miejsce
4  Serbia 2–1 3–0 2–1 3–0 7–2 1.
5  Chorwacja 1–2 2–1 2–1 2–1 5–4 2.
10  Turcja 0–3 1–2 3–0 1–2 4–5 3.
14  Gruzja 1–2 1–2 0–3 0–3 2–7 4.

Play-off[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Strefa A Strefa B
Awans Increase2.svg  Rosja 2–0  Szwecja  Wielka Brytania 2–0  Serbia
5.–8. miejsce Steady2.svg  Polska 2–1  Ukraina  Węgry 2–0  Chorwacja
9.–12. miejsce Steady2.svg  Bułgaria 0–0  Grecja 1–2  Turcja
Spadek Decrease2.svg  Dania 0–2  Estonia  Słowenia 2–0  Gruzja
  • o 5. miejsce (3. w Strefie A): Polska - Ukraina (9 lutego)

Magdalena FręchKateryna Kozłowa 3:6, 7:5, 6:2

Iga ŚwiątekDajana Jastremśka 6:7(2), 4:6

Alicja Rosolska/Iga ŚwiątekMarta Kostiuk/Kateryna Kozłowa 6:1, 1:6, 7:6(5)

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

 Rosja awans do Baraży o Grupę Światową II
 Wielka Brytania awans do Baraży o Grupę Światową II
 Szwecja 3.–4. miejsce w Grupie I strefy europejsko-afrykańskiej
 Serbia 3.–4. miejsce w Grupie I strefy europejsko-afrykańskiej
 Polska 5.–6. miejsce w Grupie I strefy europejsko-afrykańskiej
 Węgry 5.–6. miejsce w Grupie I strefy europejsko-afrykańskiej
 Ukraina 7.–8. miejsce w Grupie I strefy europejsko-afrykańskiej
 Chorwacja 7.–8. miejsce w Grupie I strefy europejsko-afrykańskiej
 Bułgaria 9.–10. miejsce w Grupie I strefy europejsko-afrykańskiej
 Turcja 9.–10. miejsce w Grupie I strefy europejsko-afrykańskiej
brak 11.–12. miejsce w Grupie I strefy europejsko-afrykańskiej
 Grecja 11.–12. miejsce w Grupie I strefy europejsko-afrykańskiej
 Estonia 12.–13. miejsce w Grupie I strefy europejsko-afrykańskiej
 Słowenia 12.–13. miejsce w Grupie I strefy europejsko-afrykańskiej
 Dania spadek do Grupy II strefy europejsko-afrykańskiej
 Gruzja spadek do Grupy II strefy europejsko-afrykańskiej

Grupa II[edytuj | edytuj kod]

  • Miejsce rozgrywek: Centre National de Tennis, Esch-sur-Alzette, Luksemburg
  • Data: 6–9 lutego 2019
  • Nawierzchnia: Twarda (hala)
  • Format: faza grupowa – 7 reprezentacji w dwóch grupach

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Grupa A
 Austria  Tunezja  Bośnia i Hercegowina
Grupa B
 Luksemburg  Izrael  Portugalia  Południowa Afryka

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

 Austria  Tunezja  Bośnia i Hercegowina Konfrontacje
Z–P
Mecze
Z–P
Sety
Z–P
Miejsce
 Austria 2–1 3–0 2–0 5–1 1.
 Tunezja 1–2 2–1 1–1 3–3 2.
 Bośnia i Hercegowina 0–3 1–2 0–2 1–5 3.


Grupa B[edytuj | edytuj kod]

 Luksemburg  Izrael  Portugalia  Południowa Afryka Konfrontacje
Z–P
Mecze
Z–P
Sety
Z–P
Miejsce
 Luksemburg 3–0 3–0 2–1 3–0 8–1 1.
 Izrael 0–3 2–1 2–1 2–1 4–5 2.
 Portugalia 0–3 1–2 2–0 1–2 3–5 3.
 Południowa Afryka 1–2 1–2 0–2 0–3 2–6 4.


Play-off[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna A Wynik Drużyna B
Awans Increase2.svg  Austria 2–0  Izrael
Awans Increase2.svg  Tunezja 0–2  Luksemburg
Spadek Decrease2.svg  Bośnia i Hercegowina 1–2  Portugalia
Spadek Decrease2.svg  Południowa Afryka 0–0

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

 Austria awans do Grupy I strefy europejsko-afrykańskiej
 Luksemburg awans do Grupy I strefy europejsko-afrykańskiej
 Izrael 3.–4. miejsce w Grupie II strefy europejsko-afrykańskiej
 Tunezja 3.–4. miejsce w Grupie II strefy europejsko-afrykańskiej
 Portugalia 5. miejsce w Grupie II strefy europejsko-afrykańskiej
 Bośnia i Hercegowina spadek do Grupy III strefy europejsko-afrykańskiej
 Południowa Afryka spadek do Grupy III strefy europejsko-afrykańskiej

Grupa III[edytuj | edytuj kod]

  • Miejsce rozgrywek: Tali Tennis Center, Helsinki, Finlandia
  • Data: 15–20 kwietnia 2019
  • Nawierzchnia: Twarda (hala)
  • Miejsce rozgrywek: Ulcinj Bellevue, Ulcinj, Czarnogóra
  • Data: 15–20 kwietnia 2019
  • Nawierzchnia: Ceglana
  • Format: faza grupowa – 19 reprezentacji

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Play-off[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna A Wynik Drużyna B
Awans Increase2.svg 0–0
Awans Increase2.svg 0–0
5. miejsce Steady2.svg 0–0
7. miejsce Steady2.svg 0–0
9. miejsce Steady2.svg 0–0
11. miejsce Steady2.svg 0–0
13. miejsce Steady2.svg 0–0
15. miejsce Steady2.svg 0–0
17. miejsce Steady2.svg 0–0
19. miejsce Steady2.svg 0–0

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

awans do Grupy II strefy europejsko-afrykańskiej
awans do Grupy II strefy europejsko-afrykańskiej
3.–4. miejsce w Grupie III strefy europejsko-afrykańskiej
3.–4. miejsce w Grupie III strefy europejsko-afrykańskiej
5.–6. miejsce w Grupie III strefy europejsko-afrykańskiej
5.–6. miejsce w Grupie III strefy europejsko-afrykańskiej
7.–8. miejsce w Grupie III strefy europejsko-afrykańskiej
7.–8. miejsce w Grupie III strefy europejsko-afrykańskiej
9.–10. miejsce w Grupie III strefy europejsko-afrykańskiej
9.–10. miejsce w Grupie III strefy europejsko-afrykańskiej
11.–12. miejsce w Grupie III strefy europejsko-afrykańskiej
11.–12. miejsce w Grupie III strefy europejsko-afrykańskiej
13.–14. miejsce w Grupie III strefy europejsko-afrykańskiej
13.–14. miejsce w Grupie III strefy europejsko-afrykańskiej
15.–16. miejsce w Grupie III strefy europejsko-afrykańskiej
15.–16. miejsce w Grupie III strefy europejsko-afrykańskiej
17.–18. miejsce w Grupie III strefy europejsko-afrykańskiej
17.–18. miejsce w Grupie III strefy europejsko-afrykańskiej
19. miejsce w Grupie III strefy europejsko-afrykańskiej

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Switzerland v Italy. FedCup.com.
  2. Latvia v Slovakia. FedCup.com.
  3. Japan v Spain. FedCup.com.
  4. Netherlands v Canada. FedCup.com.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]