Federico Pellegrino

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Federico Pellegrino
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 1 września 1990
Aosta
Klub C.S. Fiamme Oro
Wzrost 173 cm
Debiut w PŚ 11.03 2010, Drammen (49. miejsce – sprint)
Pierwsze punkty w PŚ 14.03 2010, Oslo
(19. miejsce – sprint)
Pierwsze podium w PŚ 15.01 2011, Liberec
(2. miejsce – sprint)
Pierwsze zwycięstwo w PŚ 21.12 2014, Davos
(sprint)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Włochy
Igrzyska olimpijskie
srebro Pjongczang 2018 Sprint s.klasyczny
Mistrzostwa świata
złoto Lahti 2017 Sprint s.dowolny
srebro Lahti 2017 Sprint druż. s.klas.
srebro Seefeld 2019 Sprint s.dowolny
brąz Falun 2015 Sprint druż. s.dow.
brąz Seefeld 2019 Sprint druż. s.klas.
Mistrzostwa świata juniorów
brąz Hinterzarten 2010 Sprint s.dowolny
Mistrzostwa świata młodzieżowców
złoto Liberec 2013 Sprint s.dowolny
Puchar świata (klasyfikacja sprintów)
FIS Crystal Globe.svg Mała kryształowa kula
2015/2016
FIS Crystal Globe.svg 2. miejsce
2016/2017
FIS Crystal Globe.svg 2. miejsce
2017/2018
FIS Crystal Globe.svg 2. miejsce
2018/2019
FIS Crystal Globe.svg 3. miejsce
2014/2015

Federico Pellegrino (ur. 1 września 1990 w Aoście) – włoski biegacz narciarski, medalista olimpijski i mistrz świata, mistrz świata młodzieżowców.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Federico Pellegrino pojawił się 13 grudnia 2008 roku w zawodach Alpen Cup w Alta Badia, gdzie zajął 116. miejsce w biegu na 10 km techniką klasyczną. W 2009 roku wystąpił na mistrzostwach świata juniorów w Praz de Lys – Sommand, gdzie zajął 25 miejsce w sprincie klasykiem, a w sztafecie był piąty. Rok później, podczas mistrzostw świata juniorów w Hinterzarten Pellegrino wywalczył brązowy medal w sprincie techniką dowolną.

W Pucharze Świata zadebiutował 11 marca 2010 roku w Drammen, gdzie zajął 49. miejsce w sprincie stylem klasycznym. W sezonie 2009/2010 pojawił się jeszcze raz, 14 marca 2010 roku w Oslo, gdzie był dziewiętnasty w sprincie, tym samym zdobywając swoje pierwsze pucharowe punkty. W klasyfikacji generalnej zajął ostatecznie 149. pozycję. Pierwsze podium zawodów Pucharu Świata Pellegrino wywalczył 15 stycznia 2011 roku w Libercu, zajmując drugie miejsce w sprincie techniką dowolną. W sezonie 2010/2011 punktował jeszcze trzykrotnie, ale na podium już nie stawał. W klasyfikacji generalnej dało mu to 43. miejsce. Na mistrzostwach świata w Oslo zajął dwunaste miejsce w sprincie techniką dowolną.

W sezonie 2011/2012 punktował sześciokrotnie, ale na podium nie stanął ani razu. Najlepszy wynik osiągnął 3 grudnia 2011 roku w Düsseldorfie, gdzie był szósty w sprincie stylem dowolnym. W sezonie tym po raz pierwszy wziął udział w cyklu Tour de Ski, startując w jego szóstej edycji. Podczas siódmego z dziewięciu etapów zmuszony był się wycofać i ostatecznie nie był klasyfikowany. Sezon ten zakończył na 49. pozycji. W styczniu 2013 roku brał udział w mistrzostwach świata młodzieżowców w Libercu, gdzie zwyciężył w sprincie techniką dowolną.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
11. 11 lutego 2014 Rosja Soczi Sprint stylem dowolnym 3:38,39 Norwegia Ola Vigen Hattestad
11. 19 lutego 2014 Rosja Soczi Sprint drużynowy stylem klasycznym[1] 23:14,89  Finlandia
2.Silver medal.svg 11 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint stylem klasycznym 3:05,75 +1,34 Norwegia Johannes Høsflot Klæbo
7. 18 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang bieg sztafetowy 4x10 km[2] 1:33:04,9 +2:35,2 Norwegia Norwegia
5. 21 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint drużynowy stylem dowolnym[3] 15:56,26 +18,55 Norwegia Norwegia

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
12. 24 lutego 2011 Norwegia Oslo Sprint stylem dowolnym Szwecja Marcus Hellner
12. 21 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem klasycznym 3:30,4 Rosja Nikita Kriukow
5. 24 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint drużynowy stylem dowolnym[4] 21:30,98 +3,52  Rosja
5. 19 lutego 2015 Szwecja Falun Sprint stylem klasycznym 3:02,35 Norwegia Petter Northug
3.FIS bronze medal.png 22 lutego 2015 Szwecja Falun Sprint drużynowy stylem dowolnym[5] 15:32,89 +5,73  Norwegia
6. 27 lutego 2015 Szwecja Falun Sztafeta 4x10 km[6] 1:34:18,5 +2:27,2  Norwegia
1.FIS gold medal.png 23 lutego 2017 Finlandia Lahti Sprint stylem dowolnym 3:13,76
2.FIS silver medal.png 26 lutego 2017 Finlandia Lahti Sprint drużynowy stylem klasycznym[7] 17:40,69 +2,14 Rosja Rosja
8. 3 marca 2017 Finlandia Lahti bieg sztafetowy 4x10 km[8] 1:37:20,1 +5:29,8 Norwegia Norwegia
2.FIS silver medal.png 21 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol Sprint stylem dowolnym 3:21,17 min +0,23 s Norwegia Johannes Høsflot Klæbo
3.FIS bronze medal.png 24 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol Sprint drużynowy stylem klasycznym[9] 18:49,86 min +4,03 s  Norwegia
10. 1 marca 2019 Austria Seefeld in Tirol bieg sztafetowy 4×10 km[10] 1:42:32,1 h +4:42,7 min  Norwegia

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurs Wynik Strata Zwycięzca
25. 1 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand Sprint stylem klasycznym ? ? Rosja Aleksandr Panżynski
44. 5 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand 10 km stylem dowolnym 23:53,6 +2:40,6 Rosja Piotr Siedow
4. 6 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand Sztafeta 4x5 km[11] 54:05,1 +1:19,7  Rosja
3.FIS bronze medal.png 25 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten Sprint stylem dowolnym ? ? Norwegia Tomas Northug
7. 31 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten Sztafeta 4x5 km[12] 54:15,1 +1:15,7  Rosja

Mistrzostwa świata młodzieżowców[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurs Wynik Strata Zwycięzca
DNS 21 lutego 2012 Turcja Erzurum Sprint stylem dowolnym ? Rosja Gleb Rietiwych
1.FIS gold medal.png 22 stycznia 2013 Czechy Liberec Sprint stylem dowolnym ?

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2009/2010 149.
2010/2011 43.
2011/2012 49.
2012/2013 43.
2013/2014 22.
2014/2015 14.
2015/2016 16.
2016/2017 22.
2017/2018 10.
2018/2019 8.

Miejsca na podium w zawodach indywidualnych Pucharu Świata chronologicznie[edytuj | edytuj kod]

Nr Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Miejsce Zwycięzca
1. 15 stycznia 2011 Czechy Liberec Sprint stylem dowolnym 2:55,3 min +1,0 s 2. Norwegia Ola Vigen Hattestad
2. 16 lutego 2013 Szwajcaria Davos Sprint stylem klasycznym 3:25,6 min +6,0 s 3. Kazachstan Aleksiej Połtoranin
3. 11 stycznia 2014 Czechy Nové Město Sprint stylem dowolnym 2:54,6 min +0,2 s 2. Rosja Siergiej Ustiugow
4. 21 grudnia 2014 Szwajcaria Davos Sprint stylem dowolnym 2:19,36 min 1.
5. 24 stycznia 2015 Rosja Rybińsk Sprint stylem dowolnym 2:34,99 min 1.
6. 13 grudnia 2015 Szwajcaria Davos Sprint stylem dowolnym 2:20,97 min 1.
7. 19 grudnia 2015 Włochy Toblach Sprint stylem dowolnym 2:29,57 min 1.
8. 16 stycznia 2016 Słowenia Planica Sprint stylem dowolnym 2:14,80 min 1.
9. 28 stycznia 2017 Szwecja Falun Sprint stylem dowolnym 2:45,77 min 1.
10. 9 grudnia 2017 Szwajcaria Davos Sprint stylem dowolnym 2:28,07 min +1,80 s 2. Norwegia Johannes Høsflot Klæbo
11. 13 stycznia 2018 Niemcy Drezno Sprint stylem dowolnym 1:52,77 min 1.
12. 3 marca 2018 Finlandia Lahti Sprint stylem dowolnym 3:16,73 min 1.
13. 15 grudnia 2018 Szwajcaria Davos Sprint stylem dowolnym 2:20,44 min +0,39 s 2. Norwegia Johannes Høsflot Klæbo
14. 9 lutego 2019 Finlandia Lahti Sprint stylem dowolnym 2:52,06 min +0,30 s 2. Norwegia Johannes Høsflot Klæbo
15. 16 lutego 2019 Włochy Cogne Sprint stylem dowolnym 3:09,07 min 1.

Miejsca na podium w etapach zawodów Pucharu Świata chronologicznie[edytuj | edytuj kod]

Nr Dzień Rok Miejscowość Zawody Konkurencja Czas biegu Strata Miejsce Zwycięzca
1. 1 stycznia 2013 Szwajcaria Val Müstair Tour de Ski Sprint stylem dowolnym 3:21,4 min +1,1 s 2. Norwegia Finn Hågen Krogh
2. 29 grudnia 2013 Niemcy Oberhof Tour de Ski Sprint stylem dowolnym 2:52,8 min +0,3 s 2. Szwecja Calle Halfvarsson
3. 6 stycznia 2015 Szwajcaria Val Müstair Tour de Ski Sprint stylem dowolnym 3:13,65 min 1.
4. 1 stycznia 2016 Szwajcaria Lenzerheide Tour de Ski Sprint stylem dowolnym 2:43,14 min 1.
5. 8 marca 2016 Kanada Canmore Ski Tour Kanada Sprint stylem klasycznym 2:46.33 min 1.
6. 31 grudnia 2016 Szwajcaria Val Müstair Tour de Ski Sprint stylem dowolnym 3:00,50 min +2,03 s 2. Rosja Siergiej Ustiugow
7. 30 grudnia 2017 Szwajcaria Lenzerheide Tour de Ski Sprint stylem dowolnym 2:57,28 min +1,0 s 2. Rosja Siergiej Ustiugow
8. 16 marca 2018 Szwecja Falun Finał Pucharu Świata Sprint stylem dowolnym 2:37,03 min +0,39 s 2. Norwegia Johannes Høsflot Klæbo
9. 30 listopada 2018 Norwegia Lillehammer Lillehammer Tour Sprint stylem dowolnym 3:19,14 min 1.
10. 1 stycznia 2019 Szwajcaria Val Müstair Tour de Ski Sprint stylem dowolnym 3:03,78 min +2,35 s 2. Norwegia Johannes Høsflot Klæbo
11. 22 marca 2019 Kanada Québec Finał Pucharu Świata Sprint stylem dowolnym 3:22,14 min +1,10 s 2. Norwegia Johannes Høsflot Klæbo

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2018/2019

Sezon 2009/2010
Beitostølen 21.11 (15 km F) Kuusamo 28.11 (SP C) Kuusamo 29.11 (15 km C) Düsseldorf 5.12 (SP F) Davos 12.12 (15 km F) Davos 13.12 (SP F) Rogla 19.12 (SP C) Rogla 20.12 (30 km C) Oberhof 1.01 (3.7 km F) Oberhof 2.01 (15 km C) Oberhof 3.01 (SP C) Praga 4.01 (SP F) Dobbiaco 6.01 (35 km F) Dobbiaco 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 9.01 (20 km C) Val di Fiemme 10.01 (10 km F) TdS Otepää 16.01 (15 km C) Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 22.01 (SP F) Rybińsk 23.01 (2x15 km) Canmore 5.02 (15 km F) Canmore 6.02 (SP C) Lahti 6.03 (2x15 km) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 13.03 (50 km F) Oslo 14.03 (SP F) Sztokholm 17.03 (SP C) Falun 19.03 (3.3 km C) Falun 20.03 (2x10 km) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 49 - 19 - - - - 12
Sezon 2010/2011
Gällivare 20.11 (15 km F) Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (10 km C) Kuusamo 28.11 (15 km F) RT Düsseldorf 4.12 (SP F) Davos 11.12 (15 km C) Davos 12.12 (SP F) La Clusaz 18.12 (30 km F) Oberhof 31.12 (3.75 km F) Oberhof 1.01 (15 km C) Oberstdorf 2.01 (SP C) Oberstdorf 3.01 (2x10 km) Toblach 5.01 (SP F) Cortina-Toblach 6.01 (35 km F) Val di Fiemme 8.01 (20 km C) Val di Fiemme 9.01 (9 km F) TdS Liberec 15.01 (SP F) Otepää 22.01 (15 km C) Otepää 23.01 (SP C) Rybińsk 4.02 (2x10 km) Rybińsk 5.02 (SP F) Drammen 19.02 (15 km C) Drammen 20.02 (SP F) Lahti 12.03 (2x10 km) Lahti 13.03 (SP C) Sztokholm 16.03 (SP C) Falun 18.03 (3.3 km C) Falun 19.03 (2x10 km) FPŚ punkty
- - - - - 45 - 6 - - - - - - - - - - 2 - - - 8 - 17 - 44 20 49 43 42 177
Sezon 2011/2012
Sjusjøen 19.11 (15 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (10 km F) Kuusamo 27.11 (15 km C) RT Düsseldorf 3.12 (SP F) Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) Rogla 17.12 (15 km C) Rogla 18.12 (SP F) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Oberstdorf 31.12 (SP C) Oberstdorf 1.01 (2x10 km) Toblach 3.01 (5 km C) Toblach 4.01 (SP F) Cortina-Toblach 5.01 (35 km F) Val di Fiemme 7.01 (20 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Mediolan 14.01 (SP F) Otepää 21.01 (SP C) Otepää 22.01 (15 km C) Moskwa 2.02 (SP F) Rybińsk 4.02 (15 km F) Rybińsk 5.02 (2x15 km) Nové Město 11.02 (30 km C) Szklarska Poręba 17.02 (SP F) Szklarska Poręba 18.02 (15 km C) Lahti 3.03 (2x15 km) Lahti 4.03 (SP C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km C) Sztokholm 14.03 (SP C) Falun 16.03 (3.3 km F) Falun 17.03 (2x10 km) FPŚ punkty
- - - - - 6 - 12 - 7 78 86 28 83 54 28 - - - - 9 - - 34 - - - 9 - - 20 31 - 20 44 44 42 184
Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (15 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (10 km F) Kuusamo 2.12 (15 km C) RT Quebec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (15 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2x15 km) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Val Müstair 1.01 (SP F) Toblach 3.01 (35 km F) Toblach 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (20 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (15 km C) Soczi 1.02 (SP F) Soczi 2.02 (2x15 km) Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (15 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (15 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 16.03 (50 km C) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (3.75 km F) Falun 23.03 (15 km C) FPŚ punkty
- - - - - 28 - 6 60 78 80 - - - - - - 40 - 56 - 3 - 31 56 63 - 42 18 42 - 177
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Kuusamo 1.12 (15 km F) RT Lillehammer 7.12 (15 km C) Davos 14.12 (30 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (4 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (15 km C) Cortina-Toblach 3.01 (35 km F) Val di Fiemme 4.01 (10 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (15 km C) Toblach 1.02 (15 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (50 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2 × 15 km) FPŚ punkty
46 83 49 60 - - 6 29 85 2 4 dns - - - - 2 13 15 - 16 39 69 26 - 11 33 34 288
Sezon 2014/2015
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (15 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (10 km F) Lillehammer 7.12 (15 km C) LT Davos 13.12 (30 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 20.12 (15 km F) Davos 21.12 (SP F) Oberstdorf 3.01 (4 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km C) Münstertal 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (10 km C) Toblach 8.01 (25 km F) Val di Fiemme 10.01 (15 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 22.01 (15 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2 × 15 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (15 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (15 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 14.03 (50 km F) punkty
- 7 40 80 41 51 - 11 - 1 55 35 1 56 - - - - 13 - 1 - 10 - 21 - 21 - 376
Sezon 2015/2016
Kuusamo 27.11 (SP C) Kuusamo 28.11 (10 km F) Kuusamo 29.11 (15 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×15 km) Davos 12.12 (30 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (30 km C) Lenzerheide 3.01 (10 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (15 km C) Toblach 8.01 (10 km F) Val di Fiemme 9.01 (15 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (15 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 6.02 (50 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (10 km C) Falun 14.02 (15 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×15 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (17,5 km C) Quebec 4.03 (SP F) Quebec 5.03 (15 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×15 km) Canmore 11.03 (15 km F) Canmore 12.03 (15 km C) STK punkty
8 40 16 22 - - 1 1 - 1 63 56 14 - - - - - 1 - 26 - 21 - - 4 - 9 44 21 28 1 39 37 21 31 599
Sezon 2016/2017
Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (15 km C) Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (10 km F) Lillehammer 4.12 (15 km C) LT Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) La Clusaz 17.12 (15 km F) Val Müstair 31.12 (SP F) Val Müstair 1.01 (10 km C) Oberstdorf 3.01 (2×10 km) Oberstdorf 4.01 (15 km F) Toblach 6.01 (10 km F) Val di Fiemme 7.01 (15 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Toblach 14.01 (SP F) Ulricehamn 21.01 (15 km F) Falun 28.01 (SP F) Falun 29.01 (30 km C) Pjongczang 3.02 (SP C) Pjongczang 4.02 (2×15 km) Otepää 18.02 (SP F) Otepää 19.02 (15 km C) Drammen 8.03 (SP C) Oslo 11.03 (50 km C) Quebec 17.03 (SP F) Quebec 18.03 (15 km C) Quebec 19.03 (15 km F) FPŚ punkty
18 16 17 58 31 39 - 7 - 2 29 - - - - - - 4 - 1 - - - 4 - 12 - 7 39 10 19 430
Sezon 2017/2018
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (15 km C) Kuusamo 26.11 (15 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×15 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (15 km F) Toblach 16.12 (15 km F) Toblach 17.12 (15 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (15 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km F) Val di Fiemme 6.01 (15 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (15 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (15 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (15 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (15 km C) Falun 18.03 (15 km F) FPŚ punkty
5 32 10 21 19 - 2 42 - - 2 32 17 dns - - - 1 44 - 4 35 1 - 10 - 2 7 31 19 613
Sezon 2018/2019
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (15 km C) Lillehammer 30.11 (SP F) Lillehammer 1.12 (15 km F) Lillehammer 2.12 (15 km C) LT Beitostølen 8.12 (30 km F) Davos 15.12 (SP F) Davos 16.12 (15 km F) Toblach 29.12 (SP F) Toblach 30.12 (15 km F) Val Müstair 1.01 (SP F) Oberstdorf 2.01 (15 km C) Oberstdorf 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 5.01 (15 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Drezno 12.01 (SP F) Otepää 19.01 (SP C) Otepää 20.01 (15 km C) Ulricehamn 26.01 (15 km F) Lahti 9.02 (SP F) Cogne 16.02 (SP F) Cogne 17.02 (15 km C) Oslo 10.03 (50 km C) Drammen 12.03 (SP C) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (15 km F) Québec 22.03 (SP F) Québec 23.03 (15 km C) Québec 24.03 (15 km F) FPŚ punkty
9 30 1 70 15 44 - 2 50 7 37 2 - - - - - 30 10 15 - 2 1 - - 16 4 38 2 14 13 6 706
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Federico Pellegrino, Dietmar Nöckler
  2. Skład drużyny: Maicol Rastelli, Francesco De Fabiani, Giandomenico Salvadori, Federico Pellegrino
  3. Skład drużyny: Dietmar Nöckler, Federico Pellegrino
  4. Skład zespołu: David Hofer, Federico Pellegrino
  5. Skład drużyny: Dietmar Nöckler, Federico Pellegrino
  6. Skład drużyny: Francesco De Fabiani, Dietmar Nöckler, Roland Clara, Federico Pellegrino
  7. Skład drużyny: Dietmar Nöckler, Federico Pellegrino
  8. Skład drużyny: Francesco De Fabiani, Dietmar Nöckler, Giandomenico Salvadori, Federico Pellegrino
  9. Skład drużyny: Francesco De Fabiani, Federico Pellegrino
  10. Skład drużyny: Maicol Rastelli, Federico Pellegrino, Giandomenico Salvadori, Francesco De Fabiani
  11. Skład zespołu: Stefano Gardener, Mattia Pellegrin, Enrico Nizzi, Federico Pellegrino
  12. Skład zespołu: Stefano Gardener, Fabio Clementi, Enrico Nizzi, Federico Pellegrino