Feel This Moment

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Feel This Moment
Singel Pitbulla oraz Christiny Aguilery
z albumu Global Warming
Wydany 22 lutego 2013
(Zobacz dokładne daty wydania)
Nagrywany 2012
Gatunek dance-pop, hip house, electrohouse
Długość 3:39
Wydawnictwo Mr. 305, Polo Grounds Music, RCA Records, Sony BMG
Producent Adam Messinger, Nasri, Nolan Lambroza, DJ Buddha
Format singel CD, digital download, airplay
Autor Nasri Atweh, Adam Messinger, Nolan Lambroza, Chantal Kreviazuk, Armando C. Pérez, Urales Vargas, Paul Waaktaar-Savoy , Morten Harket, Magne Furuholmen, Christina Aguilera
Singel po singlu
Pitbull
Christina Aguilera
Utwór zawiera sampling z przebojowego singla A-haTake on Me”.

„Feel This Moment” – piosenka dance-popowa pochodząca z siódmego studyjnego albumu amerykańskiego rapera Pitbulla pt. Global Warming (2012). Powstały przy gościnnym udziale amerykańskiej wokalistki pop Christiny Aguilery oraz wyprodukowany przez Nasriego, Adama Messingera, Nolana Lambrozę i DJ-a Buddhę, utwór wydany został jako czwarty singel promujący krążek dnia 22 lutego 2013 roku. W utworze pojawiają się fragmenty wydanego w 1985 singla „Take on Me” wykonanego przez grupę muzyczną A-ha.

Piosenka zebrała mieszane recenzje krytyków muzycznych. Linia melodyjna została określona chwytliwą i przebojową, jednak krytykowano jej tandetność i nieoryginalność. Z pochwałą spotkał się wkład Christiny Aguilery; wokale artystki wskazywano jako największy atut utworu. Nagranie odniosło sukces komercyjny, plasując się wysoko w prestiżowych notowaniach: Billboard Hot 100 (miejsce ósme), Canadian Hot 100 (miejsce czwarte) oraz UK Singles Chart (pozycja piąta)[1]. Było przebojem #1 w jedenastu krajach, w tym w Hiszpanii, Meksyku, Islandii, Czechach i Turcji, a także objęło pozycje w Top 10 zestawień najpopularniejszych singli w Australii, Niemczech, Nowej Zelandii, Japonii, Norwegii, Finlandii czy Rosji[1]. Teledysk do utworu „Feel This Moment” nie posiada fabuły i składa się ze scen prezentujących koncerty Pitbulla oraz tańczącą i śpiewającą w rytm piosenki Aguilerę. Gościnny występ wokalistki w klipie został pozytywnie oceniony przez recenzentów, którzy okrzyknęli Aguilerę „seksownym wampem”[2][3][4].

Informacje o utworze[edytuj | edytuj kod]

Nagranie powstawało na przestrzeni 2012 roku w pracowniach The Ox & Le Vose w Północnym Hollywood i The Red Lips Room w Beverly Hills, a także w tokijskim studio podczas trasy koncertowej Pitbulla, Planet Pit World Tour. Kompozycja napisana została przez Nasriego Atweha, Adama Messingera, Nolana Lambrozę, Chantal Kreviazuk i Uralesa Vargasa. 16 października 2012 oficjalna strona internetowa Pitbulla podała listę wykonawców, którzy spodziewani są gościnnie pojawić się na nadchodzącym krążku rapera Global Warming. Była wśród nich Christina Aguilera. „Feel This Moment” stanowi pierwszą okazję do współpracy pomiędzy Pitbullem a Aguilerą, choć w 2010 w sieci pojawił się remiks piosenki „Desnudate”, pochodzącej z szóstego albumu studyjnego wokalistki Bionic, w którym zawarto fragmenty rapowane przez Pitbulla w singlowym utworze „Hotel Room Service” (2009). „Feel This Moment” zawiera wyraźny sampel z przeboju połowy lat osiemdziesiątych „Take on Me” w wykonaniu norweskiej grupy muzycznej A-ha[5]. Gatunkowo piosenka określona została jako dance-pop, hip house i electrohouse. Pitbull wypowiedział się na temat kolaboracji z Aguilerą oraz samego utworu: „'Feel This Moment' jest szczególnym nagraniem, ze względu na pracę z Christiną Aguilerą, co jest dla mnie jak honor, błogosławieństwo. Jest kimś, kogo cenię za talent, wokal i skalę głosu, jaką potrafi osiągnąć. Kawałek ma potężny sampel, do którego każdy będzie chciał tańczyć”[6]. „Feel This Moment” traktuje o docenianiu ludzkiego życia, „zatrzymaniu się i cieszeniu danym momentem”[7]. W jednej ze zwrotek utworu Pitbull nawiązuje do bestsellerowego erotyku Pięćdziesiąt twarzy Greya (2011) autorstwa E.L. James, rapując: „Ona czytała książki, szczególnie o czerwonych pokojach i wiązaniu[8]. Jason Lipshutz (Billboard) dostrzegł podobieństwa pomiędzy konstrukcją utworów wykonawcy „Feel This Moment” a „Get It Started[5]. Dziennikarze MTV porównali piosenkę do singli „Rest of My Life” Ludacrisa, Davida Guetty i Ushera oraz „Die YoungKeshy, również celebrujących życie i chwilę[7]. Powstało jedenaście oficjalnych remiksów piosenki, które opublikowano 17 kwietnia 2013[9].

Wydanie singla[edytuj | edytuj kod]

22 października 2012 trwający minutę i trzydzieści siedem sekund fragment utworu został zamieszczony w sieci[10][11]. Udostępnienie urywku singla odbiło się głośnym echem wśród użytkowników portalu społecznościowego Twitter, którzy z zainteresowaniem przyjęli fragment. 13 listopada w sieci pojawiła się pełna wersja piosenki[12]. W ostatnim kwartale 2012 roku zamierzano opublikowanie „Feel This Moment” na singlu, jednak do wydania nie doszło. Plany wznowiono parę miesięcy później. 4 lutego 2013 singel miał swoją premierę w amerykańskich rozgłośniach radiowych[13]. 22 lutego „Feel This Moment” został wydany na singlu CD w Niemczech[14], a 28 kwietnia w systemie digital download w Wielkiej Brytanii[15].

Pierwszą odnotowaną przez „Feel This Moment” pozycją było miejsce 169. listy SNEP Top 100 Singles, na którym utwór debiutował 15 grudnia 2012. W siódmym tygodniu swojej obecności na francuskiej liście przebojów kolaboracja osiadła na szczytowej lokacji dwudziestej trzeciej. Singel zajął miejsca w Top 10 na listach przebojów w Kanadzie (pozycja czwarta) i Stanach Zjednoczonych (pozycja ósma). Utwór został w sumie ósmym singlem Pitbulla, który dotarł do czołowej dziesiątki Billboard Hot 100; Aguilerę piosenką „Feel This Moment” wprowadziła do grona artystów posiadających dziesięć hitów z Top 10 w USA. W Anglii singel debiutował z pozycji dwudziestej siódmej w zestawieniu UK Singles Chart, na którym ostatecznie zajął miejsce piąte. Wkrótce potem utwór wszedł do pierwszych dziesiątek list w Niemczech (miejsce #9), Japonii (#10), Austrii (#2), Szwajcarii (#7), Norwegii (#6), Finlandii (#6) i Zjednoczonych Emiratach Arabskich (#8). Marcem 2013 sprzedaż singla w Australii przekroczyła nakład trzydziestu pięciu tysięcy egzemplarzy, co zaowocowało przyznaniem mu przez organizację Australian Recording Industry Association (ARIA) statusu złota. Ostatecznie w tym kraju singel został wyróżniony podwójnie platynową płytą. Status podwójnej platyny singel zyskał także w Stanach Zjednoczonych, pojedynczej platyny w Nowej Zelandii, Danii i Szwecji, natomiast status złota w Austrii, Belgii, Hiszpanii, Niemczech i Włoszech. W Wielkiej Brytanii singel wyróżniono specjalnych statusem srebrnej płyty, przy sprzedaży ponad dwustu tysięcy egzemplarzy. W Australii, na liście ARIA Top 100 Singles, nagranie objęło jako najwyższą pozycję #6 i utrzymało ją przez trzy tygodnie. Podobny sukces odniosło w Nowej Zelandii, plasując się na pozycji piątej tamtejszego notowania. W kwietniu 2013 „Feel This Moment” był już hitem, zwłaszcza dyskotekowym. Szturmem zdobył szczyty list przebojów klubowych w Polsce, Wielkiej Brytanii i na Ukrainie. Był też przebojem #1 w ogólnych zestawień Hiszpanii, Turcji, Meksyku, Islandii, Czech, Indonezji, Sri Lanki, Litwy, Paragwaju i Urugwaju. W drugiej połowie czerwca 2013 promocja utworu w programie telewizyjnym ¡Salta si puedes! doprowadziła singel na szczyt chilijskiego notowania[16]. Z mniejszą popularnością utwór spotkał się w Grecji, Francji i Szwecji, gdzie plasował się poza pierwszą dwudziestką list przebojów. W Polsce singel objął trzecie miejsce zestawienia najpopularniejszych nagrań radiowych oraz piąte listy przebojów singlowych. Był też, jak podał ZPAV, jednym z czterech najczęściej pobieranych cyfrowo utworów 2014 roku.[17]

Opinie[edytuj | edytuj kod]

Redaktor magazynu Billboard Jason Lipshutz uznał singel za jeden z dziesięciu największych hitów Christiny Aguilery w Stanach Zjednoczonych[18], pomimo iż „Feel This Moment” jest w istocie singlem Pitbulla, z Aguilerą na featuringu.

Recenzje[edytuj | edytuj kod]

Utwór zebrał mieszane recenzje krytyki. Dziennikarz czasopisma Entertainment Weekly Ray Rahman oraz Sarah Godfrey z The Washington Post uznali „Feel This Moment” za najlepszą piosenkę zawartą na albumie Global Warming[19][20]. Peter Robinson, pracujący dla witryny internetowej Popjustice.com, porównał utwór do singla will.i.ama i Britney SpearsScream & Shout” (2012). Obie kompozycje zbojkotował, uznając, że „reprezentują muzykę pop, która wije się we własnym gównie”[21]. Dziennikarz prowadzący bloga o nazwie Pop Goes the Charts jako szczególny walor piosenki wskazał jej refren; tekst utworu określił jako nieoryginalny, a jego brzmienie porównał do singlowego „Primadonna” (2012) w wykonaniu Marina and the Diamonds[22]. Jeremy Thomas (411mania.com) stwierdził, że „pojawienie się w utworze 'Feel This Moment' Christiny Aguilery dodaje trochę muzycznej istoty do stylu Pitbulla i sprawia, że kawałek, który niekoniecznie jest dobry, staje się przynajmniej łatwy do wysłuchania”[23]. Mikael Wood z Los Angeles Times napisał, że „w 'Feel This Moment' Pitbull przewraca synthpopowy unikat A-ha 'Take on Me' do góry nogami i przekształca go w materiał rodem z wieczoru kawalerskiego w Las Vegas[24]. David Jeffries (AllMusic) pozytywnie ocenił kompozycję, nazywając ją „chwalebną eksplozją disco[25]. Sam Lansky (Idolator) cenił sobie udział Aguilery w nagraniu oraz wykonany przez nią „niezapomniany refren”, dodał także, że piosenka jest „o niebo lepsza niż jodłowany cover 'The Blower's Daughter' Chrisa Manna (inna kompozycja wydana jesienią 2012 roku − przyp.), w którym znalazła się na featuringu”[8]. Wokalny wkład artystki chwalił również Jason Lipshutz, dziennikarz Billboardu[5]. Rick Florino ze strony internetowej ArtistDirect.com napisał, że Aguilera „zapewnia piosence lśniący refren, podczas gdy Pitbull gładko napędza wersy w zwrotkach”[26]. Pracująca dla serwisu 4music.com Nicolle Weeks obdarzyła uznaniem taneczny hook kompozycji oraz brak typowych dla Pitbulla mizoginistycznych przesłanek w tekście utworu[27]. Julianne Escobedo Shepherd, redaktora magazynu Spin, uznała, że „Feel This Moment” to tandetny utwór, który „przypomina muzykę rodem z kompilacji Jock Jams[28]. Mateusz Natali (interia.pl) skrytykował singel, nazywając go „rzewnym i przelukrowanym”. Natali skonkludował, iż „Feel This Moment” „momentami kojarzy się z rytmami spod znaku disco polo i remizowego dance'u, co ciężko uznać za komplement”[29]. Jeden z użytkowników strony charts.org.nz doszedł do druzgocącego wniosku: „'Feel This Moment' jest zbyt komercyjny, by być dobry muzycznie, i niedostatecznie przebojowy, by umiejętnie rozgrzać wielbicieli komerchy. Porażka, której pomóc nie jest w stanie nawet znakomita jak zwykle, bioniczna Christina Aguilera”. Autor recenzji wystawił singlowi ocenę w postaci 2/6 gwiazdek[30].

Teledysk[edytuj | edytuj kod]

1 lutego 2013 za pośrednictwem profilu VEVO Italia w serwisie Twitter ogłoszono, że teledysk do utworu „Feel This Moment” zostanie wydany wkrótce[31]. 15 lutego na oficjalnym kanale VEVO Pitbulla pojawił się klip z piosenką oraz jej tekstem (lyric video), zwiastując nadchodzącą premierę. 24 lutego oraz 12 marca Internet obiegły fotografie z planu zdjęciowego teledysku. Kolejne zdjęcie wyciekło także 15 marca, w dniu premiery wideoklipu[32][33]. Klip udostępniono na kanale VEVO Pitbulla[33]. Przedstawia on koncert rapera (występy w ramach trasy Planet Pit World Tour z 2012 roku), w innych ujęciach Aguilera śpiewa i tańczy w rytm utworu. W teledysku wykorzystano także fragmenty występu obu wykonawców podczas 2012 American Music Awards oraz ujęcia Pitbulla nagrywającego piosenkę w studio znajdującym się w pokoju hotelowym. Wideo wyreżyserował David Rousseau, wcześniej współpracujący już wielokrotnie z Pitbullem. W lipcu 2013 klip uzyskał nominację do nagrody MTV Video Music w kategorii najlepsza kolaboracja[34].

Recenzje[edytuj | edytuj kod]

Wśród opublikowanych recenzji teledysku dominowały głosy dodatnie. Z pochwałą spotkał się udział w klipie Christiny Aguilery, zwłaszcza jej stylizacja. Tom Goodenough napisał dla The Sun: „Trzydziestodwuletnia piękność połączyła siły z amerykańskim raperem Pitbullem w utworze 'Feel This Moment'. W teledysku krągła piosenkarka pokazała się w gęstych blond lokach, a także nabrała stylu w niesamowitej kurtce ze skóry”[35]. Dziennikarz pracujący dla witryny newsowej The Huffington Post skomentował gościnny występ artystki: „Aguilera popisuje się swoim imponującym głosem, mrugając jednocześnie do kamery i bawiąc się własnymi włosami. Seksowna piosenkarka zachwyca w bardzo chwytliwym refrenie”[2]. Pismo Rap-Up podsumowało Aguilerę jako „zachwycającego wampa”[4]. Lucas Villa ze strony Examiner.com doszedł do wniosku, że Aguilera, „z wielką fryzurą i w seksownym czarnym stroju, przywołującym na myśl Sandy z filmu Grease”, wygląda świetnie. Villa pozytywnie odebrał scenę, w której Pitbull wyłania się z komiksowego tła, nawiązującą do teledysku „Take on Me” grupy A-ha („Feel This Moment” sampluje ten utwór − przyp.)[3]. W recenzji dla MTV Buzzworthy Blog opiniodawca wyraził żal, że wykonawcy piosenki nie pojawiają się wspólnie w żadnej scenie teledysku, jednak komplementował ujęcia Pitbulla nagrywającego w studio w pokoju hotelowym, a także fryzurę Aguilery[36]. Sam Lansky wydał mieszaną opinię na temat teledysku, który − jego zdaniem − choć dobrze zmontowany, „nie jest tak dramatyczną produkcją, na jaką liczono”[37].

Promocja i wykonania koncertowe[edytuj | edytuj kod]

18 listopada 2012 Pitbull wystąpił podczas gali American Music Awards. Wykonał medley piosenek „Don’t Stop the Party” i „Feel This Moment”. Pod koniec występu towarzyszyła mu Christina Aguilera[38]. 23 marca 2013 koncert Pitbulla i Aguilery otworzył ceremonię rozdania nagród Nickelodeon Kids’ Choice Awards 2013. Nim wokalistka zaczęła śpiewać refren rozpoczynający utwór „Feel This Moment”, raper wykonał fragment swojego poprzedniego singla „Don’t Stop the Party”. Piosenkarzom towarzyszył zastęp dziecięcych tancerzy, ucharakteryzowanych na obu wykonawców. Występ zakończył się oblaniem Pitbulla mazistą, zieloną substancją, eksplodującą ze spodu sceny[39][40]. 3 kwietnia 2013 Pitbull dał koncert z okazji otwarcia 2013 Indian Premier League (indyjska liga krykieta). W trakcie ceremonii w Salt Lake Stadium w Kolkata zaśpiewał swoje znane przeboje, w tym „Feel This Moment”, „Don’t Stop the Party” i „Give Me Everything[41].[42]. 23 kwietnia 2013 Aguilera wystąpiła z utworem solo w trakcie gali magazynu Time, zorganizowanej w związku z opublikowaniem listy stu najbardziej wpływowych osób show-biznesu (artystka znalazła się w tym zestawieniu)[43]. 19 maja tego samego roku Pitbull i Aguilera wykonali „Feel This Moment” podczas imprezy Billboard Music Awards 2013 w Las Vegas. Gościnnie towarzyszył im lider zespołu A-ha Morten Harket[44]. W czerwcu 2013 piosenkę użyto w kampanii promującej reality show chilijskiej stacji telewizyjnej Chilevisión pt. ¡Salta si puedes!. Przyczyniło się to do objęcia przez „Feel This Moment” pozycji pierwszej w notowaniu przebojów singlowych w tym kraju[16]. 18 czerwca 2013 Pitbull i Aguilera gościli na scenie programu typu talent show The Voice, nadawanego przez NBC. Występ, z piosenką „Feel This Moment”, rozpoczęło pojawienie się Aguilery na podwyższonej platformie. Artystka dołączyła wkrótce do rapera, by śpiewać wraz z nim w otoczeniu tancerek. Wokalistka zasiadała w panelu jurorskim programu w pierwszych trzech sezonach[45]. Singel został także wykorzystany w pierwszym trailerze animowanego filmu Lego: Przygoda (2014).

Pod koniec września 2013 Christina Aguilera zagrała koncert w Waszyngtonie. Podczas imprezy wokalistka wystąpiła między innymi z piosenkami „Feel This Moment”, „Dirrty” i „Let There Be Love”. Pierwszy utwór wykonała solowo, bez udziału Pitbulla[46]. 31 grudnia tego roku dała prywatny, sylwestrowy koncert w Moskwie. Na setlistę złożyło się czternaście utworów, wśród nich medley singli „Moves Like Jagger” i „Feel This Moment”[47]. Piosenkarka miała zaśpiewać utwór podczas festiwalu muzycznego w Petronas Twin Towers w Kuala Lumpurze dnia 28 marca 2014. Koncert został odwołany z powodu katastrofy lotu Malaysia Airlines 370[48]. Mimo to, odbył się występ artystki przed prywatną publicznością[49][50][51][52]. 2 maja 2014 Aguilera wykonała fragment utworu w trakcie New Orleans Jazz & Heritage Festival[53]. 27 lipca 2015 wokalistka dała koncert podczas prywatnej imprezy Cisco Rocks, organizowanej przez firmę Cisco Systems. Przed publicznością wykonała między innymi „Feel This Moment”.[54] 28 maja 2016 występ artystki przed dwustutysięczną widownią zamknął marokański festiwal muzyczny Mawazine. Wśród dwudziestu odśpiewanych przez Aguilerę piosenek znalazły się „Feel This Moment” i „Moves Like Jagger”.[55][56][57]

W 2019 roku Aguilera wykonywała „Feel This Moment” podczas koncertów z serii The Xperience oraz w Europie, w ramach trasy The X Tour (jako medley, z fragmentami „Desnudate”)[58][59][60].

Nagrody i wyróżnienia[edytuj | edytuj kod]

Rok Ceremonia Nagroda Rezultat
2013 MTV Video Music Awards najlepsza kolaboracja na rzecz teledysku[34] Nominacja
World Music Awards światowa piosenka roku[61]
światowy teledysk roku[61]
Vevo Certified Awards 100.000.000 Views[62] Wygrana

Listy utworów i formaty singla[edytuj | edytuj kod]

Ogólnoświatowy digital download
 1. „Feel This Moment” – 3:49
Niemiecki singel CD
 1. „Feel This Moment” – 3:49
 2. Don’t Stop the Party” (R3hab & Zroq Remix) (featuring TJR) – 3:36
Singel promocyjny
 1. „Feel This Moment” (Radio Edit) − 3:19
 2. „Feel This Moment” (Album Version) − 3:49

Remiksy utworu[edytuj | edytuj kod]

 • DJ Riddler Extended Mix – 6:31
 • DJ Riddler Radio Mix – 3:57
 • Jump Smokers Extended Mix – 4:02
 • Jump Smokers Radio Mix – 3:32
 • Kassiano Club Mix – 5:07
 • Kassiano Radio Mix – 4:09
 • Allan Guterres Bootleg – 2:35
 • Dark Intensity Club Mix – 7:37
 • Knocksquared Remix – 3:33
 • Shahaf Moran Remix – 3:20
 • Shahaf Moran Extended – 4:18
 • Dj Sequence Remix – 4:43

Twórcy[edytuj | edytuj kod]

 • Główne wokale: Armando C. „Pitbull” Pérez, Christina Aguilera
 • Producent: Adam Messinger, Nasri Atweh, Nolan „Sir Nolan” Lambroza, Urales „DJ Buddha” Vargas
 • Autor: Nasri Atweh, Adam Messinger, Nolan „Sir Nolan” Lambroza, Chantal Kreviazuk, Armando C. „Pitbull” Pérez, Urales „DJ Buddha” Vargas, Paul Waaktaar-Savoy, Morten Harket, Magne Furuholmen, Christina Aguilera
 • Instrumentacja i programming: Adam Messinger, Nolan „Sir Nolan” Lambroza, Urales „DJ Buddha” Vargas
 • Nagrywanie wokalu: Al Burna, Oscar Ramirez

Pozycje na listach przebojów[edytuj | edytuj kod]

Udział Christiny Aguilery w nagrywaniu utworu został ciepło odebrany przez krytyków muzycznych. Niektórzy recenzenci uznali wokale artystki za największy atut piosenki. Chwalono również jej występ w teledysku do piosenki.
Kraj/region Notowanie (2012/2013) Wydawca Najwyższa pozycja
Antyle Holenderskie Official Singles Chart[1] IFPI 4
Argentyna Top 100 Singles[1] 2
Australia Top 100 Singles[1] ARIA Charts 6
Austria Top 75 Singles[63] Ö3 Austria Top 40 2
Belgia (Flandria) Ultratop 40[64] Ultratop 7
Belgia (Region Waloński) Ultratop 40[64] 6
Białoruś Official Singles Chart[1] IFPI 5
Boliwia Official Singles Chart[1] 6
Bułgaria Top 40 Singles[1] 5
Brazylia Top 100 Singles[1] Billboard Brasil 20
Chile Top 100 Singles[16] Nielsen Chile/IDERE/Monitec 1
Chorwacja Top 100 Singles[1] YE 3
Cypr Official Singles Chart[1] ΕΕΠΗ 2
Czechy Top 100 Singles[1] IFPI 1
Dania Top 40 Singles[1] Tracklisten 16
Dominikana Official Singles Chart[1] IFPI 3
Ekwador Top 40 Singles[1] 2
Estonia Official Airplay Chart[1] 16
Filipiny Official Singles Chart[1] PARI 8
Finlandia Top 20 Singles[1] Suomen virallinen lista 6
Francja Top 100 Singles[1] SNEP 23
Grecja Top 50 Singles[1] ΕΕΠΗ 27
Guam Official Singles Chart[1] IFPI 3
Hiszpania Top 50 Singles[1] PROMUSICAE 1
Holandia Dutch Top 40[64] MegaCharts 6
Mega Single Top 100[64] 11
Honduras Top 50 Singles[1] El Tiempo 7
Indonezja Official Singles Chart[64] LIMA 1
Top 50 Singles[65] Creative Disc 1
Irlandia Top 50 Singles[1] IRMA 13
Islandia Official Singles Chart[1] IFPI 1
Izrael Official Singles Chart[1] 16
Japonia Top 100 Singles[1] Oricon 10
Kanada Canadian Hot 100[1] Billboard 4
Korea Południowa Top 100 International Singles[64] Gaon Chart 2
Liban Top 20 Singles[66] Mix FM 4
Litwa Official Singles Chart[1] IFPI 1
Luksemburg Official Singles Chart[1] 15
Łotwa Top 50 Airplay[1] 6
Macedonia Official Singles Chart[1] 2
Malezja Official Singles Chart[1] RIM 4
Malta Top 20 Singles[1] IFPI 3
Mauritius Official Singles Chart[1] 4
Meksyk Official Singles Chart[1] 1
Niemcy Top 100 Singles[1] Media Control Charts 9
Norwegia Top 20 Singles[1] VG-lista 6
Nowa Zelandia Top 40 Singles[1] RIANZ 5
Paragwaj Official Singles Chart[1] IFPI 1
Peru Top 100 Singles[1] IFPI 4
Polska Polish Dance Chart[67] ZPAV 1
Top 5 Airplay[64] 3
Top 50 Singles[1] IFPI 5
Portugalia Top 50 Singles[1] AFP 9
Rosja Official Airplay Chart[1] Tophit 2
Salwador Official Singles Chart[1] IFPI 3
Singapur Official Singles Chart[1] 9
Słowacja Top 100 Singles[1] 4
Sri Lanka Official Singles Chart[1] 1
Stany Zjednoczone Adult Pop Songs[64] Billboard 18
Billboard Hot 100[64] 8
Dance/Electronic Songs[64] 1
Hot Dance Club Songs[64] 17
Rap Songs[64] 3
Top 40 Mainstream (Pop Songs)[64] 3
Szkocja Top 75 Singles[1] OCC 2
Szwajcaria Top 100 Singles[68] Schweizer Hitparade 7
Szwecja Top 60 Singles[1] Sverigetopplistan 21
Turcja Top 20 Singles[1] Billboard Türkiye 1
Ukraina Official Dance/Club Chart[1] IFPI 1
Official Singles Chart[1] 17
Urugwaj Top 50 Singles[1] 1
Węgry Top 10 Singles[69] MAHASZ 3
Top 40 Airplay[64] 9
Wielka Brytania UK Dance Chart[70] OCC 1
UK Singles Chart[1] 5
Włochy Top 50 Singles[1] FIMI 19
Zjednoczone Emiraty Arabskie Official Singles Chart[1] IFPI 8

Listy końcoworoczne[edytuj | edytuj kod]

Kraj Notowanie (2013) Wydawca Najwyższa pozycja
Chile Top 100 Singles[71] Nielsen Chile/IDERE/Monitec 10
Indonezja Top 50 Singles[72] Creative Disc 19
Izrael Top 31 Singles[73] Galgalatz 38
Kanada Canadian Hot 100[74] Billboard 20
Meksyk Official Singles Chart[75] IFPI 12
Stany Zjednoczone Billboard Hot 100[74] Billboard 36
Dance/Electronic Songs[74] 7
Rap Songs[74] 5

Sprzedaż i certyfikaty[edytuj | edytuj kod]

Kraj Wydawca Certyfikat Sprzedaż
Australia ARIA 3x platyna 210,000+
Austria IFPI platyna 30,000+
Belgia IFPI złoto 15,000+
Dania IFPI platyna 30,000+
Hiszpania PROMUSICAE złoto 20,000+
Niemcy IFPI platyna 300,000+
Nowa Zelandia RIANZ platyna 15,000+
Stany Zjednoczone RIAA 2x platyna 2,405,000+
Szwecja IFPI platyna 40,000+
Wielka Brytania BPI srebro 300,000+
Włochy FIMI platyna 30,000+

Historia wydania[edytuj | edytuj kod]

Region Data Format Wytwórnia
Polska 28 listopada 2012 airplay[13][76][77] Sony Music Entertainment
Włochy 18 stycznia 2013
Stany Zjednoczone 4 lutego 2013 RCA Records
Niemcy 22 lutego 2013 singel CD[14]
Australia 4 marca 2013 airplay[78]
Wielka Brytania 28 kwietnia 2013 digital download[15]

Informacje dodatkowe[edytuj | edytuj kod]

 • „Feel This Moment” znalazł się na albumowych kompilacjach: NRJ Music Awards 2013 (EMI, 2012), NRJ 200% Hits 2013 (UMSM, 2013), RTL Frühlingshits 2013 (Sony, '13), Ö3 Greatest Hits Vol. 61 (Universal, '13), Ultratop Hitbox 2013.02 (Sony, '13), Toggo Music 34 (Sony, '13), Energy NRJ Hit Music Only! − Best Of 2013 Vol. 1 (Warner, '13).

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

 • Moves Like Jagger” − inną przebojową kolaborację, w której gościnny udział wzięła Christina Aguilera

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z aa ab ac ad ae af ag ah ai aj ak al am an ao ap aq ar as at au av aw ax ay az ba bb bc bd be Pitbull − Other Tracks. musicchartheaven.com. (ang.) [dostęp 2013-06-17]
 2. a b "Pitbull And Christina Aguilera Release 'Feel This Moment' Video". The Huffington Post. 2013-03-16. (ang.) [dostęp 2013-03-18]
 3. a b Villa, Lucas (2013-03-15). "Pitbull celebrates with Christina Aguilera in 'Feel This Moment' video". examiner.com. (ang.) [dostęp 2013-03-18]
 4. a b "VIDEO: PITBULL F/ CHRISTINA AGUILERA − ‘FEEL THIS MOMENT’". Rap-Up. 2013-03-15. (ang.) [dostęp 2013-03-18]
 5. a b c Lipshutz, Jason (2012-10-23). "Pitbull and Christina Aguilera Sample A-ha's 'Take On Me': Hear Song Snippet". Billboard. (ang.) [dostęp 2012-10-25]
 6. "WIDEO: Pitbull opowiada o duecie z Christiną". xtina.pl. 2012-11-16. [dostęp 2012-11-16]
 7. a b Rubenstein, Jenna Hally (2012-11-13). "New Song: Pitbull Featuring Christina Aguilera, 'Feel This Moment'". buzzworthy.mtv.com. (ang.) [dostęp 2013-01-12]
 8. a b Lansky, Sam (2012-10-22). "Pitbull & Christina Aguilera's 'Feel This Moment': Hear The Snippet". Idolator. (ang.) [dostęp 2013-01-12]
 9. "AUDIO: Oficjalne remiksy utworu 'Feel This Moment'". xtina.pl. 2013-04-17. [dostęp 2013-04-17]
 10. Corner, Lewis (2012-10-23). "Christina Aguilera, Pitbull on new track 'Feel This Moment' − listen". Digital Spy. (ang.) [dostęp 2012-10-25]
 11. "AUDIO: Fragment duetu z Pitbullem!". xtina.pl. 2012-10-22. [dostęp 2012-10-25]
 12. "AUDIO: 'Feel This Moment'już do przesłuchania!". xtina.pl. 2012-11-13. [dostęp 2012-11-13]
 13. a b Vinaixa, Josep (2013-01-31). "PITBULL 'FEEL THIS MOMENT' (FEATURING CHRISTINA AGUILERA) (OFFICIAL SINGLE COVER)". josepvinaixa.com. (ang.) [dostęp 2013-02-02]
 14. a b "Feel This Moment: Amazon.de: Musik". Amazon.de. (niem.) [dostęp 2013-02-02]
 15. a b "Singles Release Diary". Digital Spy. (ang.) [dostęp 2013-04-28]
 16. a b c "Número 26 − 2013 − Edición: 29 de junio de 2013". top100chile.com. 2013-06-29. (hiszp.) [dostęp 2013-06-18]
 17. "TOP CYFROWY 2014, NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE UTWORY". facebook.com. [dostęp 2015-05-25].
 18. Lipshutz, Jason (2014-08-22). "Christina Aguilera’s Top 20 Billboard Hits". Billboard. (ang.) [dostęp 2014-08-29].
 19. "Music review: Global Warming (2012) − Pitbull". Entertainment Weekly. (ang.) [dostęp 2012-11-19]
 20. Godfrey, Sarah (2012-11-19). "Quick Spins: Pitbull, 'Global Warming'". The Washington Post. (ang.) [dostęp 2013-01-12]
 21. Robinson, Peter (2012-11-19). "Alright, let's have guitars back then". popjustice.com. (ang.) [dostęp 2012-12-17]
 22. "SINGLE REVIEW: Pitbull featuring Christina Aguilera − 'Feel This Moment'". Pop Goes the Charts (popgoesthecharts.com). 2012-11-28. (ang.) [dostęp 2012-12-17]
 23. Thomas, Jeremy (2012). "Pitbull − Global Warming Review". 411mania.com. 2012-11-19. (ang.) [dostęp 2012-12-17]
 24. Wood, Mikael (2012-11-20). "Review: Pitbull's 'Global Warming' boasts beats, cameos and shamelessness". Los Angeles Times. (ang.) [dostęp 2012-12-17]
 25. "Pitbull − Global Warming". AllMusic. (ang.) [dostęp 2012-12-17]
 26. Florino, Rick (2012-11-26). "Pitbull 'Global Warming' Album Review − 5 out of 5 stars". artistdirect.com. (ang.) [dostęp 2013-01-12]
 27. Weeks, Nicolle (2012-11-29). "News: Review: Pitbull − Global Warming". 4music.com. (ang.) [dostęp 2013-01-12]
 28. Escobedo Shepherd, Julianne (2012-11-19). "Pitbull, 'Global Warming' (RCA) | Spin". Spin. (ang.) [dostęp 2013-01-12]
 29. Natali, Mateusz (2012-12-31). "Globalnie odgrzewany kotlet". muzyka.interia.pl. [dostęp 2013-01-12]
 30. "PITBULL FEAT. CHRISTINA AGUILERA − FEEL THIS MOMENT (SONG)". charts.org.nz. (ang.) [dostęp 2013-02-06]
 31. Twitter / VEVO_IT: Alcuni di voi hanno capito: .... Twitter. (wł.) [dostęp 2013-02-10]
 32. "ZDJĘCIE: Christina na planie klipu do 'Feel This Moment'". xtina.pl. 2013-03-15. [dostęp 2013-03-15]
 33. a b "WIDEO: Premiera wideoklipu do utworu 'Feel This Moment'!". xtina.pl. 2013-03-15. [dostęp 2013-03-15]
 34. a b "Feel This Moment nominowane do nagrody Video Music Awards!". xtina.pl. 2013-07-18. [dostęp 2013-07-18]
 35. "Recenzje klipu 'Feel This Moment'!". xtina.pl. 2013-03-18. [dostęp 2013-03-18]
 36. Rubenstein, Jenna Hally (2013-03-15). "New Video: Pitbull Featuring Christina Aguilera, 'Feel This Moment'". buzzworthy.mtv.com. (ang.) [dostęp 2013-03-18]
 37. Lansky, Sam (2013-03-15). "Pitbull & Christina Aguilera’s 'Feel This Moment' Video: Watch The Black & White Clip". Idolator. (ang.) [dostęp 2013-03-18]
 38. "Pitbull & Christina Aguilera's AMAs Performance − Watch Now!". justjared.com. 2012-11-18. (ang.) [dostęp 2012-11-19]
 39. Hutch, Eleanore (2013-03-23). "Christina Aguilera & Pitbull Rock The Stage At Kids Choice Awards". hollywoodlife.com. (ang.) [dostęp 2013-03-25]
 40. "(AKTUALIZACJA) ZDJĘCIA/ WIDEO: Występ Christiny i Pitbulla na gali Kids’ Choice Awards". xtina.pl. 2013-03-24. [dostęp 2013-03-25]
 41. "Pitbull Live Performance at IPL 6 Opening Ceremony 2013". video.lyricsmint.com. (ang.) [dostęp 2013-04-09]
 42. "Pitbull Live Performance at IPL 6 Opening Ceremony 2013". topLyricsSite.com. (ang.) [dostęp 2013-04-09]
 43. "ZDJĘCIA/WIDEO: Christina na gali magazynu TIME!". xtina.pl. 2013-04-24. [dostęp 2013-04-24]
 44. "ZDJĘCIA/WIDEO: Występ Christiny i Pitbulla na gali Billboard Music Awards!". xtina.pl. 2013-05-20. [dostęp 2013-05-20]
 45. Kuchik, Natalie (2013-06-18). "Pitbull performs 'Feel This Moment' live on 'The Voice' with Christina Aguilera (Photos)". examiner.com. (ang.) [dostęp 2013-06-19]
 46. "(AKTUALIZACJA) WIDEO: Występ Christiny w trakcie prywatnego koncertu w Waszyngtonie!". xtina.pl. 2013-10-02. [dostęp 2013-10-02]
 47. "ZDJĘCIA/WIDEO: Christina w Rosji na specjalnym, noworocznym koncercie". xtina.pl. 2014-01-01. [dostęp 2014-01-01]
 48. "KONCERT W MALEZJI ODWOŁANY − AKTUALIZACJA". christinaaguilera.com.pl. [dostęp 2014-03-28].
 49. "Twin Towers Alive Festival --- Malaysian Gig Cancelled". afterld.com. (ang.) [dostęp 2014-03-28].
 50. "Video by krasnyakova". instagram.com. (ang.) [dostęp 2014-03-28].
 51. "ZDJĘCIA/VIDEO: PRYWATNY KONCERT W MALEZJI". christinaaguilera.com.pl. 2014-03-28. [dostęp 2014-03-28].
 52. "ZDJĘCIA/WIDEO: Koncert w Malezji!". xtina.pl. 2014-03-28. [dostęp 2014-03-28].
 53. "ZDJĘCIA/WIDEO: Christina na festiwalu w Nowym Orleanie!". xtina.pl. 2014-05-03. [dostęp 2014-05-03].
 54. "ZDJĘCIA/WIDEO: Christina na koncercie Cisco Rocks!". xtina.pl. 2015-07-28. [dostęp 2015-07-28].
 55. "Mawazine Festival - Rhythms of the World 2016 - 15th edition - Artists - Christina Aguilera". festivalmawazine.ma. 2016. (ang.) [dostęp 2016-05-29].
 56. "Xtina Travels To Morocco To Perform At The Mawazine Festival; Slays In The Process". 2016-05-29. (ang.) [dostęp 2016-05-29].
 57. "ZDJĘCIA/VIDEO: FESTIVAL MAWAZINE 2016". christinaaguilera.com.pl. 2016-05-29. [dostęp 2016-05-31].
 58. "Christina Aguilera Concert Setlist at Zappos Theater, Las Vegas on May 31, 2019". setlist.fm. (ang.) [dostęp 2019-06-09].
 59. "Christina Aguilera Concert Setlist at AccorHotels Arena, Paris on July 4, 2019". setlist.fm. 2019-07. (ang.) [dostęp 2019-07-26].
 60. "Christina Aguilera Brings 'The X Tour' to Europe". sosugary.com. 2019-07-14. (ang.) [dostęp 2019-07-26].
 61. a b "Christina nominowana do World Music Awards!". xtina.pl. 2013-09-07. [dostęp 2013-09-08]
 62. "Stats: VEVO Certified Videos (updated 12/22/13)". atrl.net. (ang.) [dostęp 2014-01-14]
 63. "PITBULL FEAT. CHRISTINA AGUILERA − FEEL THIS MOMENT (SONG)". austriancharts.at. (niem.) [dostęp 2013-01-24]
 64. a b c d e f g h i j k l m n "SINGOLI VARI, I singoli che non fanno parte della discografia degli album di Christina!". christinaaguilera-club.it. (wł.) [dostęp 2013-10-23]
 65. "Creative Disc Top 50 Chart − 25 February 2013". creativedisc.com. (indonez.) [dostęp 2013-02-28]
 66. MixFM's Official Top 20. mixfm.com.lb. (ang.) [dostęp 2013-01-15]
 67. "Top w dyskotekach − 15-31 stycznia 2013 r.". zpav.pl. [dostęp 2013-10-23]
 68. "Pitbull feat. Christina Aguilera − Feel This Moment". hitparade.ch. (niem.) [dostęp 2012-11-28]
 69. "Archívum − Slágerlisták − MAHASZ − Magyar Hanglemezkiadók Szövetsége". mahasz.hu. (węg.) [dostęp 2013-10-23]
 70. "2013 Top 40 Dance Singles Archive: 6th April 2013". officialcharts.com. 2013-04-06. (ang.) [dostęp 2013-04-10]
 71. Chile Top 100 Singles: Anual 2013. top100chile.com. 2013-12-30. (hiszp.) [dostęp 2013-12-30]
 72. "CREATIVE DISC TOP 50 CHART YEAR END CHART 2013". creativedisc.com. 2013-12-31. (indonez.) [dostęp 2014-01-08]
 73. "The Israeli annual International song chart". ויקיפדיה. (hebr.) [dostęp 2017-11-25].
 74. a b c d "Billboard: Muzyczne podsumowanie roku!". xtina.pl. 2013-12-13. [dostęp 2013-12-14]
 75. "monitorLATINO presenta las 100 canciones más tocadas del 2013, en México". radionotas.com. 2013-12-18. (ang.) [dostęp 2014-01-26]
 76. Pitbull feat. Christina Aguilera − Feel This Moment. radioarchiwum.net. [dostęp 2013-02-02]
 77. "Feel This Moment − PITBULL Feat. CHRISTINA AGUILERA". radioairplay.fm. (ang.) [dostęp 2013-10-16]
 78. "Radio Today : radio news, analysis, airplay data, moves and jobs". radiotoday.com.au. (ang.) [dostęp 2013-03-15]