Finał Grand Prix IAAF 1994

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

10. Finał Grand Prix IAAF – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się 3 września 1994 roku na Stade Sébastien Charléty w Paryżu.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Stany Zjednoczone Dennis Mitchell 10,12 Wielka Brytania Linford Christie 10,13 Stany Zjednoczone Jon Drummond 10,18
Bieg na 400 m Stany Zjednoczone Derek Mills 45,22 Stany Zjednoczone Antonio Pettigrew 45,26 Kenia Samson Kitur 45,37
Bieg na 1500 m Algieria Noureddine Morceli 3:40,89 Burundi Vénuste Niyongabo 3:41,72 Somalia Abdi Bile 3:42,24
Bieg na 5000 m Maroko Chalid Skah 14:16,63 Maroko Khalid Boulami 14:16,64 Kenia Moses Kiptanui 8:07,42
Bieg na 400 m przez płotki Zambia Samuel Matete 48,02 Stany Zjednoczone Derrick Adkins 48,05 Francja Stéphane Diagana 48,64
Skok wzwyż Kuba Javier Sotomayor 2,33 Bahamy Troy Kemp 2,33 Federalna Republika Jugosławii Dragutin Topić 2,30
Trójskok Stany Zjednoczone Mike Conley 17,68 Kazachstan Oleg Sakirkin 17,17 Rosja Wasilij Sokow 16,87
Pchnięcie kulą Stany Zjednoczone Randy Barnes 20,60 Stany Zjednoczone C.J. Hunter 20,50 Stany Zjednoczone Gregg Tafralis 20,49
Rzut młotem Tadżykistan Andriej Abduwalijew 81,46 Białoruś Ihar Astapkowicz 79,54 Rosja Wasilij Sidorienko 79,12

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Jamajka Merlene Ottey 10,78 Stany Zjednoczone Gwen Torrence 10,82 Rosja Irina Priwałowa 11,02
Bieg na 400 m Francja Marie-José Pérec 49,77 Australia Cathy Freeman 50,04 Stany Zjednoczone Maicel Malone-Wallace 50,33
Bieg na 1500 m Kanada Angela Chalmers 4:01,61 Algieria Hasiba Bu-l-Marka 4:01,85 Rosja Jekatierina Podkopajewa 4:01,92
Bieg na 5000 m Irlandia Sonia O’Sullivan 15:12,94 Rosja Ludmiła Borisowa 15:14,61 Wielka Brytania Alison Wyeth 15:15,46
Bieg na 100 m przez płotki Bułgaria Swetła Dimitrowa 12,66 Rosja Julija Graudyń 12,79 Kuba Aliuska López 12,86
Skok w dal Stany Zjednoczone Jackie Joyner-Kersee 7,21 Ukraina Inesa Kraweć 6,98 Niemcy Heike Drechsler 6,83
Rzut dyskiem Niemcy Ilke Wyludda 65,84 Norwegia Mette Bergmann 64,72 Białoruś Elina Zwierawa 63,96
Rzut oszczepem Białoruś Natalja Szykolenko 68,26 Norwegia Trine Hattestad 67,04 Rumunia Claudia Isailă 66,56

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]