Finlandia Trophy 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Finlandia Trophy
2017
2016 2018
Data 6–8 października 2017
Gospodarz Fiński Związek Łyżwiarstwa Figurowego
Miejscowość Finlandia Espoo
Hala Espoo Metro Areena
Organizator ISU
Liczba konkurencji 4
Liczba zawodników 99
Liczba reprezentacji 27
Zwycięzcy
Soliści Chińska Republika Ludowa Jin Boyang
Solistki Rosja Marija Sotskowa
Pary sportowe Chińska Republika Ludowa Peng Cheng
Chińska Republika Ludowa Jin Yang
Pary taneczne Francja Gabriella Papadakis
Francja Guillaume Cizeron

Finlandia Trophy 2017 – szóste zawody łyżwiarstwa figurowego z cyklu Challenger Series 2017/2018. Zawody rozgrywano od 6 do 8 października 2017 roku w hali Espoo Metro Areena w Espoo.

Wśród solistów triumfował Chińczyk Jin Boyang, natomiast w rywalizacji solistek Rosjanka Marija Sotskowa. W parach sportowych zwyciężyli Chińczycy Peng Cheng i Jin Yang, natomiast wśród par tanecznych triumfowali Francuzi Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnik Nota łączna[1] SP[2] FS[3]
1 Chińska Republika Ludowa Jin Boyang 252,60 2 87,15 3 165,45
2 Stany Zjednoczone Vincent Zhou 250,01 6 76,10 1 173,91
3 Stany Zjednoczone Adam Rippon 249,88 3 83,69 2 166,19
4 Rosja Michaił Kolada 248,50 1 90,45 5 158,05
5 Stany Zjednoczone Ross Miner 233,72 7 71,64 4 162,08
6 Czechy Michal Březina 233,28 5 77,26 6 156,02
7 Niemcy Paul Fentz 212,16 4 77,64 10 134,52
8 Rosja Andriej Łazukin 210,66 8 68,50 7 142,16
9 Rosja Aleksandr Pietrow 198,57 11 59,42 8 139,15
10 Kanada Roman Sadovsky 194,17 12 59,19 9 134,98
11 Kanada Kevin Reynolds 186,36 10 60,03 11 126,33
12 Finlandia Valtter Virtanen 175,95 13 58,28 12 117,67
13 Chińska Republika Ludowa Li Tangxu 173,60 9 60,77 13 112,83
14 Estonia Samuel Koppel 152,83 14 49,10 14 103,73
15 Białoruś Anton Karpuk 148,32 16 47,94 15 100,38
16 Finlandia Bela Papp 148,19 15 48,26 16 99,93
17 Szwajcaria Nicola Todeschini 141,90 17 45,87 17 96,03
18 Estonia Daniel Albert Naurits 137,52 18 45,54 18 91,98

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodniczka Nota łączna[4] SP[5] FS[6]
1 Rosja Marija Sotskowa 205,30 2 67,69 1 137,61
2 Włochy Carolina Kostner 193,76 3 67,45 2 126,31
3 Rosja Jelizawieta Tuktamyszewa 189,13 1 67,82 4 121,31
4 Stany Zjednoczone Angela Wang 183,85 4 62,54 5 121,31
5 Rosja Alona Leonowa 178,46 6 56,73 3 121,73
6 Kanada Gabrielle Daleman 174,83 5 60,72 7 114,11
7 Japonia Yuna Shiraiwa 172,25 8 52,98 6 119,27
8 Australia Brooklee Han 161,11 7 55,40 10 105,71
9 Korea Południowa Choi Da-bin 158,53 10 52,06 9 106,47
10 Korea Południowa Choi Yu-jin 156,65 12 49,78 8 106,87
11 Finlandia Emmi Peltonen 152,23 13 49,62 11 102,61
12 Wielka Brytania Karly Robertson 144,68 9 52,21 14 92,47
13 Stany Zjednoczone Polina Edmunds 142,20 14 49,62 13 92,58
14 Estonia Annely Vahi 137,05 19 41,83 12 95,22
15 Wielka Brytania Anna Litvinenko 136,60 16 45,67 15 90,93
16 Chińska Republika Ludowa Zhao Ziquan 133,77 11 51,11 19 82,66
17 Filipiny Alisson Perticheto 128,92 17 45,57 17 83,35
18 Austria Natalie Klotz 124,64 20 39,45 16 85,19
19 Wielka Brytania Danielle Harrison 116,18 22 36,21 20 79,97
20 Australia Amelia Scarlett Jackson 115,82 21 36,78 21 79,04
21 Austria Marika Steward 112,33 26 29,06 18 83,27
22 Korea Południowa Yoon Seo-young 98,15 23 36,19 22 61,96
23 Szwajcaria Tina Leueberger 95,14 24 34,52 23 60,62
24 Estonia Jelizaveta Leonova 85,61 25 30,52 24 55,09
25 Mongolia Maral-Erdene Gansukh 65,38 27 20,76 25 44,62
WD Szwecja Joshi Helgesson DNF 15 45,73 DNF
WD Finlandia Viveca Lindfors DNF 18 43,12 DNF

Pary sportowe[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnicy Nota łączna[7] SP[8] FS[9]
1 Chińska Republika Ludowa Peng Cheng / Jin Yang 198,03 1 70,93 2 127,10
2 Włochy Nicole Della Monica / Matteo Guarise 193,50 3 65,42 1 128,08
3 Rosja Ksienija Stołbowa / Fiodor Klimow 184,78 2 70,12 4 114,66
4 Kanada Liubov Ilyushechkina / Dylan Moscovitch 183,80 4 64,15 3 119,65
5 Rosja Kristina Astachowa / Aleksiej Rogonow 176,88 5 64,13 5 112,75
6 Stany Zjednoczone Deanna Stellato / Nathan Bartholomay 161,17 7 50,90 6 110,27
7 Stany Zjednoczone Jessica Calalang / Zack Sidhu 156,88 6 53,41 7 103,47
8 Niemcy Minerva Fabienne Hase / Nolan Seegert 135,38 8 45,67 8 89,71

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnicy Nota łączna[10] RD[11] FD[12]
1 Francja Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron 188,25 1 78,09 1 110,16
2 Rosja Aleksandra Stiepanowa / Iwan Bukin 166,88 2 70,27 2 96,61
3 Dania Laurence Fournier Beaudry / Nikolaj Sørensen 158,21 3 65,76 5 92,45
4 Kanada Carolane Soucisse / Shane Firus 154,60 4 60,50 4 94,10
5 Rosja Bietina Popowa / Siergiej Mozgow 152,28 7 57,36 3 94,92
6 Hiszpania Sara Hurtado / Kiriłł Chalawin 144,66 8 56,44 7 88,22
7 Chińska Republika Ludowa Wang Shiyue / Liu Xinyu 143,05 5 58,50 8 84,55
8 Stany Zjednoczone Lorraine McNamara / Quinn Carpenter 141,78 6 57,77 9 84,01
9 Wielka Brytania Lilah Fear / Lewis Gibson 139,61 12 50,83 6 88,78
10 Polska Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriew 137,76 9 55,60 10 82,16
11 Finlandia Cecilia Törn / Jussiville Partanen 134,10 10 53,23 12 80,87
12 Hiszpania Celia Robledo / Luis Fenero 133,01 11 50,90 11 82,11
13 Niemcy Jennifer Urban / Benjamin Steffan 128,59 14 49,32 13 79,27
14 Czechy Nicole Kuzmichová / Alexandr Sinicyn 128,44 13 49,59 14 78,85
15 Finlandia Juulia Turkkila / Matthias Versluis 121,66 16 46,00 16 75,66
16 Francja Lorenza Alessandrini / Pierre Souquet 120,34 15 47,04 17 73,30
17 Stany Zjednoczone Julia Biechler / Damian Dodge 119,79 18 41,89 15 77,90
18 Ukraina Julia Żata / Jan Łukouski 109,72 17 42,65 18 67,07
19 Estonia Katerina Bunina / German Frolov 80,30 19 32,00 19 48,30

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Finlandia Trophy Espoo 2017 – Men – Result (ang.). figureskatingresults.fi. [dostęp 2019-02-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-17)].
  2. Finlandia Trophy Espoo 2017 – Men – Short Program (ang.). figureskatingresults.fi. [dostęp 2019-02-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-17)].
  3. Finlandia Trophy Espoo 2017 – Men – Free Skating (ang.). figureskatingresults.fi. [dostęp 2019-02-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-17)].
  4. Finlandia Trophy Espoo 2017 – Ladies – Result (ang.). figureskatingresults.fi. [dostęp 2019-02-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-17)].
  5. Finlandia Trophy Espoo 2017 – Ladies – Short Program (ang.). figureskatingresults.fi. [dostęp 2019-02-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-17)].
  6. Finlandia Trophy Espoo 2017 – Ladies – Free Skating (ang.). figureskatingresults.fi. [dostęp 2019-02-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-17)].
  7. Finlandia Trophy Espoo 2017 – Pairs – Result (ang.). figureskatingresults.fi. [dostęp 2019-02-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-17)].
  8. Finlandia Trophy Espoo 2017 – Pairs – Short Program (ang.). figureskatingresults.fi. [dostęp 2019-02-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-17)].
  9. Finlandia Trophy Espoo 2017 – Pairs – Free Skating (ang.). figureskatingresults.fi. [dostęp 2019-02-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-17)].
  10. Finlandia Trophy Espoo 2017 – Ice Dance – Result (ang.). figureskatingresults.fi. [dostęp 2019-02-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-17)].
  11. Finlandia Trophy Espoo 2017 – Ice Dance – Rhythm Dance (ang.). figureskatingresults.fi. [dostęp 2019-02-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-17)].
  12. Finlandia Trophy Espoo 2017 – Ice Dance – Free Dance (ang.). figureskatingresults.fi. [dostęp 2019-02-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-17)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]