Fiorella

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Fiorella
Pobre Diabla
Gatunek telenowela
Kraj produkcji Peru
Oryginalny język hiszpański
Główne role Angie Cepeda,
Salvador del Solar
Liczba odcinków 180
Produkcja
Reżyseria Rubén Gerbasi
Scenariusz José Enrique Crousillat,
Malú Crousillat
Narracja Janusz Kozioł (Polsat)
Pierwsza emisja
Stacja telewizyjna Polska Polsat, TV 4
Pierwsza emisja Polska 7 sierpnia 2000 - 20 kwietnia 2001 (Polsat)

Fiorella (Pobre Diabla) – peruwiańska telenowela składająca się ze 180 odcinków. W rolach głównych Angie Cepeda i Salvador del Solar.

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

W Polsce serial był emitowany na antenie Polsatu. Opracowaniem wersji polskiej zajęło się Studio Publishing. Autorką tekstu była Izabela Rosińska. Lektorem serialu był Janusz Kozioł. Telenowela została pokazana po słynnej już Luz Marii w dni robocze o godz. 17.45 z tą samą aktorką Angie Cepeda. Po małej przerwie po zakończeniu emisji w Polsacie, ponownie można było śledzić telenowelę na siostrzanym kanale TV 4.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Akcja serialu rozgrywa się w Limie. Bohaterami są: potężna, bogata rodzina Meija Guzman, właściciele wydawnictwa America, jednego z dwóch największych w Limie, i ludzie pracujący: służba Guzmanów, mieszkańcy biednej dzielnicy skąd pochodzi główna bohaterka oraz jej przyjaciele. Andrés Mejía Guzmán Senior dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory i zostały mu trzy miesiące życia. W ostatnich chwilach życia postanowił rozkochać w sobie młodą kobietę z biednej rodziny z przedmieść Limy, tytułową Fiorellę. Bierze z nią ślub i wyrusza w trzymiesięczną podróż poślubną. W dniu powrotu umiera na schodach własnego domu, gdzie zebrała się rodzina, by powitać jego żonę. Fiorella, dotąd nieświadoma choroby męża i której w jednej chwili zawalił się cały świat, ma nadzieję na otrzymanie spadku po zmarłym mężu. Sprawę komplikuje jednak testament Andresa, który stwierdza, że Fiorella musi najpierw przez rok mieszkać na terenie posiadłości wraz z jego nieślubnym synem Andresem Mejia Guzmanem Juniorem. Rodzina rozpoczyna walkę ze spadkobiercami, a młodzi zakochują się w sobie.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]