Flora Meredith

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Flora (Faith) Meredith Blythe – fikcyjna postać, występująca w powieściach z cyklu poświęconego powieści Ania z Zielonego Wzgórza.

Urodziła się w 1895 roku jako córka wielebnego Johna Mereditha i zmarłej Cecylii Meredith. Flora miała troje rodzeństwa – Jerry'ego, Unę i Karolka (Tomasza Carlyla). Jej ojciec później związał się z Rozalią West, która urodziła małego Betiego.

Flora była bardzo ładną dziewczynką, świadomą swej urody. Miała ciemne loki, rumiane policzki i piwne oczy. Była radosna i rezolutna, lubiła się śmiać. Wyróżniała się na tle swoich rówieśnic. Mimo dobrych chęci, często wpadała w tarapaty. Flora miała swojego ukochanego koguta Adama. Niestety ciotka Marta zabiła ulubieńca Flory i podała na obiad przy wizycie wielebnego Jamesa Perry'ego.

Dziewczynka przyjaźniła się z dziećmi Ani i Gilberta.

Gdy miała 19 lat, związała się z ich synem Jimem. Podczas wojny Flora była sanitariuszką i członkinią Czerwonego Krzyża. Z Ani z Wyspy Księcia Edwarda można dowiedzieć się, że po wojnie urodziła synów: Waltera, który otrzymał imię po bracie Jima, Walterze Blythe oraz Kubę Juniora.