Formuła 2 - Barcelona 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Formuła 2 - Catalunya 2017)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Runda Formuły 2 w Barcelonie 2017
Tor Circuit de Barcelona-Catalunya
Hiszpania Circuit de Barcelona-Catalunya
Data 12-14 maja 2017
Trasa
Liczba okrążeń 37
Długość okrążenia 4,655 km
Dystans 172,235 km
Zgłoszenia
Zgłoszenia 20 kierowców
Zakwalifikowało się 20 kierowców
Ukończyło wyścig 18 kierowców
Najlepsze wyniki
Pole position Charles Leclerc
(1:29,285, Prema Racing)
Zwycięzca Charles Leclerc
(1:02:33,684, Prema Racing)
Najszybsze
okrążenie
Artiom Markiełow
(1:34,294, Russian Time)
Premia za
najszybsze okrążenie
Artiom Markiełow
(1:34,294, Russian Time)
Trasa drugiego wyścigu
Liczba okrążeń 26
Długość okrążenia 4,655 km
Dystans 121,030 km
Zgłoszenia do drugiego wyścigu
Zgłoszenia 20 kierowców
Zakwalifikowało się 20 kierowców
Ukończyło wyścig 18 kierowców
Najlepsze wyniki drugiego wyścigu
Zwycięzca Nobuharu Matsushita
(42:20,450, ART Grand Prix)
Najszybsze
okrążenie
Ralph Boschung
(1:34,670, Campos Racing)
Premia za
najszybsze okrążenie
Nicholas Latifi
(1:34,811, DAMS)
Bahrain w sezonie 2017 Monaco
Runda Formuły 2 w Barcelonie

Runda Formuły 2 na torze Circuit de Barcelona-Catalunya – druga runda mistrzostw Formuły 2 w sezonie 2017.

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Zespół Samochód Silnik Opony
1 Monako Charles Leclerc Prema Racing Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
2 Włochy Antonio Fuoco Prema Racing Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
3 Szwajcaria Louis Delétraz Racing Engineering Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
4 Szwecja Gustav Malja Racing Engineering Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
5 Włochy Luca Ghiotto Russian Time Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
6 Rosja Artiom Markiełow Russian Time Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
7 Japonia Nobuharu Matsushita ART Grand Prix Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
8 Tajlandia Alexander Albon ART Grand Prix Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
9 Wielka Brytania Oliver Rowland DAMS Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
10 Kanada Nicholas Latifi DAMS Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
11 Szwajcaria Ralph Boschung Campos Racing Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
12 Hiszpania Roberto Merhi Campos Racing Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
14 Brazylia Sérgio Sette Câmara MP Motorsport Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
15 Wielka Brytania Jordan King MP Motorsport Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
16 Malezja Nabil Jeffri Trident Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
17 Hiszpania Sergio Canamasas Trident Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
18 Holandia Nyck de Vries Rapax Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
19 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. Rapax Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
20 Francja Norman Nato Pertamina Arden Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
21 Indonezja Sean Gelael Pertamina Arden Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
Nr Kierowca Zespół Samochód Silnik Opony

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sesja treningowa[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
1 Monako Charles Leclerc Prema Racing 1:29,974 16

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Źródło: fiaformula2.com[1]

Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.
1 1 Monako Charles Leclerc Prema Racing 1:29,285 1
2 5 Włochy Luca Ghiotto Russian Time 1:29,478 2
3 18 Holandia Nyck de Vries Rapax 1:29,550 3
4 15 Wielka Brytania Jordan King MP Motorsport 1:29,585 4
5 8 Tajlandia Alexander Albon ART Grand Prix 1:29,732 5
6 9 Wielka Brytania Oliver Rowland DAMS 1:29,744 6
7 20 Francja Norman Nato Pertamina Arden 1:29,790 7
8 2 Włochy Antonio Fuoco Prema Racing 1:29,834 8
9 10 Kanada Nicholas Latifi DAMS 1:29,885 9
10 7 Japonia Nobuharu Matsushita ART Grand Prix 1:29,975 10
11 3 Szwajcaria Louis Delétraz Racing Engineering 1:30,046 11
12 11 Szwajcaria Ralph Boschung Campos Racing 1:30,065 12
13 6 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 1:30,177 13
14 14 Brazylia Sérgio Sette Câmara MP Motorsport 1:30,231 14
15 12 Hiszpania Roberto Merhi Campos Racing 1:30,389 15
16 19 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. Rapax 1:30,441 16
17 21 Indonezja Sean Gelael Pertamina Arden 1:30,772 17
18 4 Szwecja Gustav Malja Racing Engineering 1:30,814 18
19 17 Hiszpania Sergio Canamasas Trident 1:31,148 19
20 16 Malezja Nabil Jeffri Trident 1:32,303 20
Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.

Główny wyścig[edytuj | edytuj kod]

Wyścig[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Wyprzedź Mnie![2]

P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz
1  Bez zmian 1 Monako Charles Leclerc Prema Racing 37 1:02:33,684
2  Bez zmian 5 Włochy Luca Ghiotto Russian Time 37 +0:03,730
3 Awans 3 9 Wielka Brytania Oliver Rowland DAMS 37 +0:11,146
4 Awans 6 7 Japonia Nobuharu Matsushita ART Grand Prix 37 +0:14,103
5  Bez zmian 8 Tajlandia Alexander Albon ART Grand Prix 37 +0:17,319
6 Awans 3 10 Kanada Nicholas Latifi DAMS 37 +0:23,879
7 Awans 11 4 Szwecja Gustav Malja Racing Engineering 37 +0:24,779
8 Awans 5 6 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 37 +0:25,403
9 Spadek 5 15 Wielka Brytania Jordan King MP Motorsport 37 +0:30,967
10 Spadek 7 18 Holandia Nyck de Vries Rapax 37 +0:43,832
11  Bez zmian 3 Szwajcaria Louis Delétraz Racing Engineering 37 +0:50,283
12  Bez zmian 11 Szwajcaria Ralph Boschung Campos Racing 37 +0:38,201 [3]
13 Spadek 5 2 Włochy Antonio Fuoco Prema Racing 37 +1:05,970
14  Bez zmian 14 Brazylia Sérgio Sette Câmara MP Motorsport 37 +0:55,973 [3]
15 Awans 2 21 Indonezja Sean Gelael Pertamina Arden 37 +1:08,333
16 Spadek 9 20 Francja Norman Nato Pertamina Arden 37 +1:09,241
17 Spadek 1 19 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. Rapax 37 +1:07,784 [3]
18 Awans 2 16 Malezja Nabil Jeffri Trident 37 +1:29,521
19 Spadek 4 12 Hiszpania Roberto Merhi Campos Racing 33 +4 okr.
Niesklasyfikowani
  17 Hiszpania Sergio Canamasas Trident 8 +29 okr.
P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz

Najszybsze okrążenie[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
6 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 1:34,294 29

Sprint[edytuj | edytuj kod]

Wyścig[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Wyprzedź Mnie![4]

P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz
1 Awans 4 7 Japonia Nobuharu Matsushita ART Grand Prix 26 42:20,450
2 Awans 4 9 Wielka Brytania Oliver Rowland DAMS 26 +0:03,309
3  Bez zmian 10 Kanada Nicholas Latifi DAMS 26 +0:04,621
4 Awans 4 1 Monako Charles Leclerc Prema Racing 26 +0:09,177
5 Awans 4 15 Wielka Brytania Jordan King MP Motorsport 26 +0:15,333
6 Spadek 4 4 Szwecja Gustav Malja Racing Engineering 26 +0:17,987
7  Bez zmian 5 Włochy Luca Ghiotto Russian Time 26 +0:18,092
8 Spadek 4 8 Tajlandia Alexander Albon ART Grand Prix 26 +0:21,135
9 Spadek 8 6 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 26 +0:21,552
10 Awans 7 19 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. Rapax 26 +0:30,744
11 Awans 9 17 Hiszpania Sergio Canamasas Trident 26 +0:31,549
12 Awans 7 12 Hiszpania Roberto Merhi Campos Racing 26 +0:34,434
13 Awans 3 20 Francja Norman Nato Pertamina Arden 26 +0:35,271
14 Spadek 3 3 Szwajcaria Louis Delétraz Racing Engineering 26 +0:38,090
15 Spadek 1 14 Brazylia Sérgio Sette Câmara MP Motorsport 26 +0:39,446
16 Spadek 1 21 Indonezja Sean Gelael Pertamina Arden 26 +0:46,950
17 Spadek 5 11 Szwajcaria Ralph Boschung Campos Racing 26 +0:50,226
18  Bez zmian 16 Malezja Nabil Jeffri Trident 26 +0:59,912
Niesklasyfikowani
  18 Holandia Nyck de Vries Rapax 0 +26 okr.
  2 Włochy Antonio Fuoco Prema Racing 0 +26 okr.
P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz

Najszybsze okrążenie[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
11 Szwajcaria Ralph Boschung Campos Racing 1:34,670 5

Premia za najszybsze okrążenie w TOP 10[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
10 Kanada Nicholas Latifi DAMS 1:34,811 3

Klasyfikacja po zakończeniu rundy[edytuj | edytuj kod]

Kierowcy[edytuj | edytuj kod]

P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS
1 0 Monako Charles Leclerc 4 73 2 1 2 1
2 +1 Wielka Brytania Oliver Rowland 4 47 1 2
3 +1 Włochy Luca Ghiotto 4 38 2
4 -2 Rosja Artiom Markiełow 4 34 1 2
5 +5 Japonia Nobuharu Matsushita 4 31 1
6 +2 Kanada Nicholas Latifi 4 28 1 1
7 -1 Wielka Brytania Jordan King 4 26
8 -1 Tajlandia Alexander Albon 4 21
9 -4 Francja Norman Nato 4 18 1 1
10 +7 Szwecja Gustav Malja 4 10
11 -2 Holandia Nyck de Vries 4 6 1
12 -1 Włochy Antonio Fuoco 4 2 1
13 -1 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. 4 0
14 -1 Hiszpania Sergio Canamasas 4 0 1
15 -1 Szwajcaria Louis Delétraz 4 0
16 -1 Szwajcaria Ralph Boschung 4 0 1
17 N Hiszpania Roberto Merhi 2 0
18 -2 Brazylia Sérgio Sette Câmara 4 0
19 +1 Indonezja Sean Gelael 4 0
20 -2 Monako Stefano Coletti 2 0
21 -2 Malezja Nabil Jeffri 4 0
P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS

Zespoły[edytuj | edytuj kod]

P +/- Konstruktor Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS
1 +1 Włochy Prema Racing 8 75 2 1 2 1 1
2 +1 Francja DAMS 8 75 1 3 1
3 -2 Rosja Russian Time 8 72 1 2 2
4 +2 Francja ART Grand Prix 8 52 1
5 0 Holandia MP Motorsport 8 26
6 -2 Wielka Brytania Pertamina Arden 8 18 1 1
7 +2 Hiszpania Racing Engineering 8 10
8 -1 Włochy Rapax 8 6 1
9 -1 Włochy Trident 8 0 1
10 0 Hiszpania Campos Racing 8 0 1
P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS

Serie towarzyszące[edytuj | edytuj kod]

Formuła 1[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Grand Prix Hiszpanii 2017.

Seria GP3[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Seria GP3 - Catalunya 2017.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. LECLERC FLIES TO BARCELONA POLE (ang.). fiaformula2.com, 2017-05-12. [dostęp 2017-05-14].
  2. Formuła 2 > 2017 > Hiszpania (główny) (pol.). f1wm.pl. [dostęp 2017-05-14].
  3. a b c ROUND 2 FEATURE RACE PENALTIES (ang.). fiaformula2.com, 2017-05-13. [dostęp 2017-05-14].
  4. Formuła 2 > 2017 > Hiszpania (sprint) (pol.). f1wm.pl. [dostęp 2017-05-14].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]