Formuła 2 - Monaco 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Runda Formuły 2 w Monako 2017
Tor Circuit de Monaco
Monako Circuit de Monaco
Data 25-27 maja 2017
Trasa
Liczba okrążeń 42
Długość okrążenia 3,337 km
Dystans 140,154 km
Zgłoszenia
Zgłoszenia 20 kierowców
Zakwalifikowało się 20 kierowców
Ukończyło wyścig 15 kierowców
Najlepsze wyniki
Pole position Charles Leclerc
(1:19,309, Prema Racing)
Zwycięzca Oliver Rowland
(1:00:46,545, DAMS)
Najszybsze
okrążenie
Charles Leclerc
(1:21,403, Prema Racing)
Premia za
najszybsze okrążenie
Oliver Rowland
(1:21,562, DAMS)
Trasa drugiego wyścigu
Liczba okrążeń 30
Długość okrążenia 3,337 km
Dystans 100,110 km
Zgłoszenia do drugiego wyścigu
Zgłoszenia 20 kierowców
Zakwalifikowało się 20 kierowców
Ukończyło wyścig 17 kierowców
Najlepsze wyniki drugiego wyścigu
Zwycięzca Nyck de Vries
(41:51,284, Rapax)
Najszybsze
okrążenie
Artiom Markiełow
(1:21,674, Russian Time)
Premia za
najszybsze okrążenie
Artiom Markiełow
(1:21,674, Russian Time)
Catalunya w sezonie 2017 Baku
Runda Formuły 2 w Monako

Runda Formuły 2 na torze Circuit de Monaco – trzecia runda mistrzostw Formuły 2 w sezonie 2017.

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Zespół Samochód Silnik Opony
1 Monako Charles Leclerc Prema Racing Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
2 Włochy Antonio Fuoco Prema Racing Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
3 Szwajcaria Louis Delétraz Racing Engineering Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
4 Szwecja Gustav Malja Racing Engineering Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
5 Włochy Luca Ghiotto Russian Time Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
6 Rosja Artiom Markiełow Russian Time Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
7 Japonia Nobuharu Matsushita ART Grand Prix Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
8 Tajlandia Alexander Albon ART Grand Prix Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
9 Wielka Brytania Oliver Rowland DAMS Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
10 Kanada Nicholas Latifi DAMS Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
11 Szwajcaria Ralph Boschung Campos Racing Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
12 Rumunia Robert Vișoiu Campos Racing Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
14 Brazylia Sérgio Sette Câmara MP Motorsport Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
15 Wielka Brytania Jordan King MP Motorsport Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
16 Malezja Nabil Jeffri Trident Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
17 Hiszpania Sergio Canamasas Trident Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
18 Holandia Nyck de Vries Rapax Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
19 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. Rapax Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
20 Francja Norman Nato Pertamina Arden Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
21 Indonezja Sean Gelael Pertamina Arden Dallara GP2/11 Mecachrome V8 4.00l P
Nr Kierowca Zespół Samochód Silnik Opony

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sesja treningowa[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
1 Monako Charles Leclerc Prema Racing 1:19,722 25

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Źródło: fiaformula2.com[1]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.
1 1 Monako Charles Leclerc Prema Racing 1:19,309 1
2 9 Wielka Brytania Oliver Rowland DAMS 1:19,541 3
3 7 Japonia Nobuharu Matsushita ART Grand Prix 1:19,922 6
4 15 Wielka Brytania Jordan King MP Motorsport 1:20,058 8
5 5 Włochy Luca Ghiotto Russian Time 1:20,089 9
6 21 Indonezja Sean Gelael Pertamina Arden 1:20,272 10
7 19 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. Rapax 1:20,413 13
8 17 Hiszpania Sergio Canamasas Trident 1:20,415 14
9 3 Szwajcaria Louis Delétraz Racing Engineering 1:21,592 15
10 11 Szwajcaria Ralph Boschung Campos Racing 1:21,664 17
Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.
1 8 Tajlandia Alexander Albon ART Grand Prix 1:19,321 2
2 6 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 1:19,647 4
3 20 Francja Norman Nato Pertamina Arden 1:19,803 5
4 18 Holandia Nyck de Vries Rapax 1:19,814 12[2]
5 10 Kanada Nicholas Latifi DAMS 1:20,042 7
6 4 Szwecja Gustav Malja Racing Engineering 1:20,282 11
7 2 Włochy Antonio Fuoco Prema Racing 1:20,593 16
8 12 Rumunia Robert Vișoiu Campos Racing 1:20,867 18
9 16 Malezja Nabil Jeffri Trident 1:21,239 19
10 14 Brazylia Sérgio Sette Câmara MP Motorsport 1:21,271 20
Poz. Nr Kierowca Konstruktor Czas Poz. s.

Główny wyścig[edytuj | edytuj kod]

Wyścig[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Wyprzedź Mnie![3]

P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz
1 Awans 2 9 Wielka Brytania Oliver Rowland DAMS 41 1:00:46,545
2 Awans 2 6 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 41 +0:00,864
3 Awans 3 7 Japonia Nobuharu Matsushita ART Grand Prix 41 +0:13,769
4 Spadek 2 8 Tajlandia Alexander Albon ART Grand Prix 41 +0:19,738
5 Awans 4 5 Włochy Luca Ghiotto Russian Time 41 +0:24,657
6 Awans 5 4 Szwecja Gustav Malja Racing Engineering 41 +0:28,082
7 Awans 5 18 Holandia Nyck de Vries Rapax 41 +0:28,453
8 Awans 5 19 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. Rapax 41 +0:29,125
9 Spadek 1 15 Wielka Brytania Jordan King MP Motorsport 41 +0:45,552
10 Awans 4 17 Hiszpania Sergio Canamasas Trident 41 +0:46,581
11 Awans 5 2 Włochy Antonio Fuoco Prema Racing 41 +0:47,818
12 Awans 5 11 Szwajcaria Ralph Boschung Campos Racing 41 +0:50,772
13 Spadek 3 21 Indonezja Sean Gelael Pertamina Arden 41 +0:53,694
14 Awans 5 16 Malezja Nabil Jeffri Trident 40 +1 okr.
15  Bez zmian 3 Szwajcaria Louis Delétraz Racing Engineering 39 +2 okr.
Niesklasyfikowani
  14 Brazylia Sérgio Sette Câmara MP Motorsport 33 +8 okr.
  1 Monako Charles Leclerc Prema Racing 26 +15 okr.
  20 Francja Norman Nato Pertamina Arden 23 +18 okr.
  12 Rumunia Robert Vișoiu Campos Racing 20 +21 okr.
  10 Kanada Nicholas Latifi DAMS 6 +35 okr.
P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz

Najszybsze okrążenie[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
1 Monako Charles Leclerc Prema Racing 1:21,403 18

Premia za najszybsze okrążenie w TOP 10[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
9 Wielka Brytania Oliver Rowland DAMS 1:21,562 27

Sprint[edytuj | edytuj kod]

Wyścig[edytuj | edytuj kod]

Źródło: Wyprzedź Mnie![4]

P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz
1 Awans 1 18 Holandia Nyck de Vries Rapax 30 41:51,284
2 Spadek 1 19 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. Rapax 30 +0:09,834
3  Bez zmian 4 Szwecja Gustav Malja Racing Engineering 30 +0:10,415
4  Bez zmian 5 Włochy Luca Ghiotto Russian Time 30 +0:10,881
5 Awans 2 6 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 30 +0:11,258
6 Spadek 1 8 Tajlandia Alexander Albon ART Grand Prix 30 +0:11,901
7 Spadek 1 7 Japonia Nobuharu Matsushita ART Grand Prix 30 +0:13,627
8 Awans 1 15 Wielka Brytania Jordan King MP Motorsport 30 +0:13,970
9 Spadek 1 9 Wielka Brytania Oliver Rowland DAMS 30 +0:28,993
10 Awans 1 2 Włochy Antonio Fuoco Prema Racing 30 +0:29,051
11 Awans 3 16 Malezja Nabil Jeffri Trident 30 +0:34,041
12 Awans 1 21 Indonezja Sean Gelael Pertamina Arden 30 +0:42,732
13 Awans 7 10 Kanada Nicholas Latifi DAMS 30 +0:43,430
14 Awans 2 14 Brazylia Sérgio Sette Câmara MP Motorsport 30 +0:46,423
15 Awans 4 12 Rumunia Robert Vișoiu Campos Racing 30 +0:47,007
16 Spadek 1 3 Szwajcaria Louis Delétraz Racing Engineering 30 +0:53,179
17 Spadek 7 17 Hiszpania Sergio Canamasas Trident 30 +0:55,677
Niesklasyfikowani
  1 Monako Charles Leclerc Prema Racing 20 +21 okr.
  11 Szwajcaria Ralph Boschung Campos Racing 14 +27 okr.
  20 Francja Norman Nato Pertamina Arden 2 +39 okr.
P  + / –  Nr Kierowca Konstruktor Okr. Czas / Strata Komentarz

Najszybsze okrążenie[edytuj | edytuj kod]

Nr Kierowca Konstruktor Czas Okr.
6 Rosja Artiom Markiełow Russian Time 1:21,674 8

Klasyfikacja po zakończeniu rundy[edytuj | edytuj kod]

Kierowcy[edytuj | edytuj kod]

P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS
1 0 Monako Charles Leclerc 6 77 2 1 3 1 2
2 0 Wielka Brytania Oliver Rowland 6 74 1 1 2 1
3 +1 Rosja Artiom Markiełow 6 60 1 1 3
4 -1 Włochy Luca Ghiotto 6 56 2
5 0 Japonia Nobuharu Matsushita 6 48 1 1
6 +2 Tajlandia Alexander Albon 6 37
7 0 Wielka Brytania Jordan King 6 29
8 -2 Kanada Nicholas Latifi 6 28 1 1 1
9 +1 Szwecja Gustav Malja 6 28 1
10 +1 Holandia Nyck de Vries 6 27 1 1
11 -2 Francja Norman Nato 6 18 1 3
12 +1 Wenezuela Johnny Cecotto Jr. 6 16 1
13 -1 Włochy Antonio Fuoco 6 2 1
14 0 Hiszpania Sergio Canamasas 6 1 1
15 0 Szwajcaria Louis Delétraz 6 0
16 +5 Malezja Nabil Jeffri 6 0
17 -1 Szwajcaria Ralph Boschung 6 0 2
18 +1 Indonezja Sean Gelael 6 0
19 -2 Hiszpania Roberto Merhi 2 0
20 -2 Brazylia Sérgio Sette Câmara 6 0 1
21 -1 Monako Stefano Coletti 2 0
22 N Rumunia Robert Vișoiu 2 0 1
P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS

Zespoły[edytuj | edytuj kod]

P +/- Konstruktor Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS
1 +2 Rosja Russian Time 12 116 1 3 3
2 0 Francja DAMS 12 102 1 1 3 2 1
3 +1 Francja ART Grand Prix 12 85 1 1
4 -3 Włochy Prema Racing 12 79 2 1 3 1 3
5 +3 Włochy Rapax 12 43 1 1 1
6 -1 Holandia MP Motorsport 12 29 1
7 0 Hiszpania Racing Engineering 12 28 1
8 -2 Wielka Brytania Pertamina Arden 12 18 1 3
9 0 Włochy Trident 12 1 1
10 0 Hiszpania Campos Racing 12 0 3
P +/- Kierowca Starty Punkty P1 P2 P3 PP NO NS

Serie towarzyszące[edytuj | edytuj kod]

Formuła 1[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Grand Prix Monako 2017.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. LECLERC SOARS TO POLE IN MONACO (ang.). fiaformula2.com, 2017-05-25. [dostęp 2017-05-28].
  2. PENALTY FOR DE VRIES (ang.). fiaformula2.com, 2017-05-25. [dostęp 2017-05-28].
  3. Formuła 2 > 2017 > Monako (główny) (pol.). f1wm.pl. [dostęp 2017-05-28].
  4. Formuła 2 > 2017 > Monako (sprint) (pol.). f1wm.pl. [dostęp 2017-05-28].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]