Forte Village Sardegna Open 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Forte Village Sardegna Open 2020
Miejsce  Włochy
Cagliari
Nawierzchnia Ceglana
Data 12–18.10.2020
ATP Tour
Kategoria ATP Tour 250
Pula nagród 271 345 €
Drabinka 28S/16Q/16D
Dyrektor Giorgio Di Palermo
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Serbia Laslo Đere
Gra podwójna
Nowa Zelandia Marcus Daniell
Austria Philipp Oswald
2021

Forte Village Sardegna Open 2020tenisowy turniej ATP kategorii ATP Tour 250 w sezonie 2020 z cyklu Sardegna Open rozgrywany w dniach 12–18 października 2020 roku w Cagliari na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 271 345 euro.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Włochy Fabio Fognini 15 wycofanie
02Serbia Dušan Lajović 24 2. runda
03Norwegia Casper Ruud 25 2. runda
04Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 44 ćwierćfinał
05Włochy Lorenzo Sonego 46 2. runda
06Hiszpania Pablo Andújar 51 2. runda
07Stany Zjednoczone Tommy Paul 58 2. runda
08Urugwaj Pablo Cuevas 60 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  LL  Serbia Danilo Petrović 7 6  
 Argentyna Federico Delbonis 63 1  
  LL  Serbia Danilo Petrović 1 0  
  WC  Włochy Marco Cecchinato 6 6  
4  Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 6 1 1
  WC  Włochy Marco Cecchinato 4 6 6  
    WC  Włochy Marco Cecchinato 63 5
   Serbia Laslo Đere 7 7
  WC  Włochy Lorenzo Musetti 6 6  
 Niemcy Yannick Hanfmann 2 4  
WC  Włochy Lorenzo Musetti 6 2 1k
   Serbia Laslo Đere 2 6 4  
 Czechy Jiří Veselý 4 4
   Serbia Laslo Đere 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    LL  Serbia Danilo Petrović 6 6  
 Hiszpania Roberto Carballés Baena 7 6      Hiszpania Roberto Carballés Baena 1 4  
Q  Argentyna Federico Coria 5 4       LL  Serbia Danilo Petrović 7 6
 Włochy Andreas Seppi 5 66        Argentyna Federico Delbonis 63 1
 Argentyna Federico Delbonis 7 7      Argentyna Federico Delbonis 5 7 6
Q  Słowacja Jozef Kovalík 5 5     6  Hiszpania Pablo Andújar 7 65 4  
6  Hiszpania Pablo Andújar 7 7  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    4  Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 6 6  
 Francja Corentin Moutet 7 6      Francja Corentin Moutet 0 3  
 Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 60 4       4  Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 6 1 1
 Włochy Gianluca Mager 7 67 2       WC  Włochy Marco Cecchinato 4 6 6
WC  Włochy Marco Cecchinato 5 7 6     WC  Włochy Marco Cecchinato 7 6
LL  Słowacja Andrej Martin 7 3 5     7  Stany Zjednoczone Tommy Paul 61 4  
7  Stany Zjednoczone Tommy Paul 5 6 7  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Urugwaj Pablo Cuevas 64 5  
WC  Włochy Lorenzo Musetti 7 7     WC  Włochy Lorenzo Musetti 6 6  
Q  Włochy Andrea Pellegrino 4 7 3     Q  Włochy Andrea Pellegrino 2 1  
 Włochy Stefano Travaglia 6 67 0k       WC  Włochy Lorenzo Musetti 6 6
 Włochy Salvatore Caruso 0 4        Niemcy Yannick Hanfmann 2 4
 Niemcy Yannick Hanfmann 6 6      Niemcy Yannick Hanfmann 6 6
    3  Norwegia Casper Ruud 2 1  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Włochy Lorenzo Sonego 6 7  
WC  Włochy Giulio Zeppieri 2 64     5  Włochy Lorenzo Sonego 4 6 1  
 Czechy Jiří Veselý 6 7      Czechy Jiří Veselý 6 3 6  
 Polska Kamil Majchrzak 1 5        Czechy Jiří Veselý 4 4
 Serbia Laslo Đere 6 6        Serbia Laslo Đere 6 6
Q  Indie Sumit Nagal 3 1      Serbia Laslo Đere 6 7
    2  Serbia Dušan Lajović 4 5  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzca 13 320 250
Finalista 11 130 150
Półfinalista 9070 90
Ćwierćfinalista 7425 45
2. runda 6600 20
1. runda 5415 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Kolumbia Juan Sebastián Cabal
Kolumbia Robert Farah
3 finał
02Australia John Peers
Nowa Zelandia Michael Venus
34 półfinał
03Nowa Zelandia Marcus Daniell
Austria Philipp Oswald
91 zwycięstwo
04Włochy Simone Bolelli
Argentyna Máximo González
116 półfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
6 7  
 Holandia Sander Arends
 Holandia David Pel
4 5     1  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
 
 Szwecja André Göransson
 Czechy Jiří Veselý
67 6 9      Stany Zjednoczone Tommy Paul
 Stany Zjednoczone Frances Tiafoe
w/o  
 Stany Zjednoczone Tommy Paul
 Stany Zjednoczone Frances Tiafoe
7 1 11       1  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
6 6  
4  Włochy Simone Bolelli
 Argentyna Máximo González
6 6       4  Włochy Simone Bolelli
 Argentyna Máximo González
2 4  
 Urugwaj Ariel Behar
 Ekwador Gonzalo Escobar
1 4     4  Włochy Simone Bolelli
 Argentyna Máximo González
6 6
 Włochy Lorenzo Sonego
 Włochy Andrea Vavassori
63 7 15      Włochy Lorenzo Sonego
 Włochy Andrea Vavassori
2 4  
 Włochy Fabio Fognini
 Włochy Lorenzo Musetti
7 65 13       1  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
3 4
 Nowa Zelandia Artem Sitak
 Słowacja Igor Zelenay
      3  Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Austria Philipp Oswald
6 6
 Hiszpania Pablo Andújar
 Urugwaj Pablo Cuevas
w/o      Nowa Zelandia Artem Sitak
 Słowacja Igor Zelenay
3 63  
 Hiszpania Albert Ramos-Viñolas
 Hiszpania David Vega Hernández
2 1     3  Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Austria Philipp Oswald
6 7  
3  Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Austria Philipp Oswald
6 6       3  Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Austria Philipp Oswald
6 6
WC  Kazachstan Andriej Gołubiew
 Kazachstan Ołeksandr Nedowiesow
6 5 4       2  Australia John Peers
 Nowa Zelandia Michael Venus
4 3  
 Salwador Marcelo Arévalo
 Wielka Brytania Jonny O’Mara
4 7 10      Salwador Marcelo Arévalo
 Wielka Brytania Jonny O’Mara
1 2
WC  Włochy Marco Cecchinato
 Włochy Andreas Seppi
3 4     2  Australia John Peers
 Nowa Zelandia Michael Venus
6 6  
2  Australia John Peers
 Nowa Zelandia Michael Venus
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 6030 250
Finaliści 5000 150
Półfinaliści 4000 90
Ćwierćfinaliści 3210 45
1. runda 2630 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]