Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1896

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1896
Francja
Kod MKOl FRA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1896
Ateny
Liczba zawodników 13 w 18 konkurencjach w 6 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 4.
Złoto
5
Srebro
4
Brąz
2
Razem
11

Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1896 była reprezentowana przez trzynastu zawodników, z których trzech zdobyło pięć złotych medali (Léon Flameng, Eugène-Henri Gravelotte i Paul Masson).

Medale[edytuj | edytuj kod]

Gold medal with cup.svg Złote medale[edytuj | edytuj kod]

Silver medal with cup.svg Srebrne medale[edytuj | edytuj kod]

Bronze medal with cup.svg Brązowe medale[edytuj | edytuj kod]

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Miejsce Zawodnik Eliminacje Finał
bieg nas 100 metrów Adolphe Grisel nieznany nie zakwalifikował się
bieg na 400 metrów Adolphe Grisel nieznany nie zakwalifikował się
Frantz Reichel nieznany
bieg na 800 metrów Albin Lermusiaux 2:16,6 nie wystartował
Georges de la Nézière nieznany nie zakwalifikował się
bieg na 1500 metrów 3 miejsce Albin Lermusiaux xxx 4:37,0
bieg na 110 metrów przez płotki Frantz Reichel nieznany nie wystartował
maraton 9 miejsce Sokratis Lagoudakis xxx nieznany
Albin Lermusiaux nie ukończył
Konkurencja Miejsce Zawodnik Najlepszy wynik
skok w dal Adolphe Grisel nieznany
Alexandre Tuffèri nieznany
trójskok 2 miejsce Alexandre Tuffèri 12,70 m
rzut dyskiem Adolphe Grisel nieznany

Kolarstwo[edytuj | edytuj kod]

Léon Flameng i Paul Masson
Konkurencja Miejsce Zawodnik Czas/Dystans
jazda indywidualna na czas 1 miejsce Paul Masson 24 s
5 miejsce Léon Flameng 27 s
sprint 1 miejsce Paul Masson 4:58,2
3 miejsce Léon Flameng nieznany
wyścig na 10 kilometrów 1 miejsce Paul Masson 17:54,2
3 miejsce Léon Flameng 17:54,2
wyścig na 100 kilometrów 1 miejsce Léon Flameng 3:08:19,2

Szermierka[edytuj | edytuj kod]

Dyscyplina Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Faza grupowa Finał
floret 1 miejsce Eugène-Henri Gravelotte 4 0 1 miejsce wygrana 3-2
2 miejsce Henri Callot 3 1 1 miejsce przegrana 2-3
5 miejsce Henri Delaborde 1 2 3 miejsce nie zakwalifikował się
floret zawodowcy 2 miejsce Jean Maurice Perronet 0 1 xxx wygrana 3-1

Gimnastyka[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Miejsce Zawodnik
ćwiczenia na poręczach Adolphe Grisel

Strzelectwo[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Miejsce Zawodnik Punkty Strzały
karabin wojskowy Albin Lermusiaux nieznany

Tenis[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Miejsce Zawodnik 1/8 finału 1/4 finału 1/2 finału Finał
singiel 8 miejsce J. Defert porażka nie zakwalifikował się

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]