French Open 2014 (gra pojedyncza chłopców)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
French Open 2014 – gra pojedyncza chłopców
Miejsce  Francja
Paryż, 16. dzielnica
Obiekt Stade Roland Garros
Nawierzchnia Ceglana
Data 01–07.06.2014
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 64S
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Rosja Andriej Rublow
2013 2015
Strona internetowa
Wielki Szlem 2014

French Open 2014 – gra pojedyncza chłopców – zawody singlowe chłopców, rozgrywane w ramach drugiego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, French Open. Zmagania odbyły się w dniach 1–7 czerwca na ceglanych kortach Stade Roland Garros w 16. dzielnicy francuskiego Paryża.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisista
Osiągnięcie
1 Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 2 runda
2 Brazylia Orlando Luz Półfinał
3 Rosja Karen Chaczanow 3 runda
4 Rosja Andriej Rublow Zwycięstwo
5 Francja Quentin Halys Półfinał
6 Stany Zjednoczone Stefan Kozlov Ćwierćfinał
7 Hiszpania Jaume Munar Finał
8 Japonia Naoki Nakagawa 3 runda
9 Francja Johan-Sébastien Tatlot Ćwierćfinał
10 Korea Południowa Lee Duck-hee 3 runda
11 Stany Zjednoczone Michael Mmoh 3 runda
12 Polska Kamil Majchrzak 2 runda
13 Japonia Junpei Yamasaki 2 runda
14 Brazylia Marcelo Zormann Ćwierćfinał
15 Chorwacja Nino Serdarušić 2 runda
16 Rosja Daniił Miedwiediew 3 runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  Q  Korea Południowa Hong Seong-chan 5 4  
5  Francja Quentin Halys 7 6  
  5  Francja Quentin Halys 4 2  
  7  Hiszpania Jaume Munar 6 6  
14  Brazylia Marcelo Zormann 1 2
  7  Hiszpania Jaume Munar 6 6  
    7  Hiszpania Jaume Munar 2 5
  4  Rosja Andriej Rublow 6 7
  6  Stany Zjednoczone Stefan Kozlov 5 6 4  
4  Rosja Andriej Rublow 7 3 6  
4  Rosja Andriej Rublow 7 6
  2  Brazylia Orlando Luz 5 3  
9  Francja Johan-Sébastien Tatlot 5 7 4
  2  Brazylia Orlando Luz 7 5 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   3 runda
1  Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 6 7  
WC  Francja Clément Larrière 4 5     1  Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 6 2 3  
 Niemcy Jan Choinski 6 6      Niemcy Jan Choinski 3 6 6  
 Peru Juan José Rosas 1 2        Niemcy Jan Choinski 4 1
 Włochy Filippo Baldi 64 6 3       Q  Korea Południowa Hong Seong-chan 6 6
Q  Korea Południowa Hong Seong-chan 7 2 6     Q  Korea Południowa Hong Seong-chan 6 2 6
 Rosja Bogdan Bobrow 3 4     13  Japonia Junpei Yamasaki 2 6 0  
13  Japonia Junpei Yamasaki 6 6  
1 runda   2 runda   3 runda
12  Polska Kamil Majchrzak 2 7 6  
Q  Brazylia Rafael Matos 6 65 2     12  Polska Kamil Majchrzak 2 1  
 Australia Harry Bourchier 3 4      Austria Lucas Miedler 6 6  
 Austria Lucas Miedler 6 6        Austria Lucas Miedler 6 5 1
Q  Chile Bastián Malla 5 3       5  Francja Quentin Halys 1 7 6
Q  Stany Zjednoczone Noah Rubin 7 6     Q  Stany Zjednoczone Noah Rubin 3 3
 Rumunia Nicolae Frunză 1 63     5  Francja Quentin Halys 6 6  
5  Francja Quentin Halys 6 7  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   3 runda
3  Rosja Karen Chaczanow 6 6  
Q  Dominikana Peter Bertran 2 2     3  Rosja Karen Chaczanow 6 6  
 Korea Południowa Oh Chan-yeong 4 4      Stany Zjednoczone Alex Rybakov 4 3  
 Stany Zjednoczone Alex Rybakov 6 6       3  Rosja Karen Chaczanow 7 4 7
WC  Francja Mandresy Rakotomalala 6 1 6       14  Brazylia Marcelo Zormann 63 6 9
 Argentyna Matías Zukas 3 6 3     WC  Francja Mandresy Rakotomalala 2 2
LL  Uzbekistan Joʻrabek Karimov 1 2     14  Brazylia Marcelo Zormann 6 6  
14  Brazylia Marcelo Zormann 6 6  
1 runda   2 runda   3 runda
11  Stany Zjednoczone Michael Mmoh 7 6  
 Chińska Republika Ludowa Zheng Weiqiang 65 1     11  Stany Zjednoczone Michael Mmoh 5 6 6  
WC  Francja Thomas Brechemier 3 6 2      Australia Omar Jasika 7 4 3  
 Australia Omar Jasika 6 4 6       11  Stany Zjednoczone Michael Mmoh 2 1
 Japonia Ken Ōnishi 6 3 3       7  Hiszpania Jaume Munar 6 6
 Słowacja Martin Blaško 4 6 6      Słowacja Martin Blaško 3 5
 Serbia Petar Čonkic 2 4     7  Hiszpania Jaume Munar 6 7  
7  Hiszpania Jaume Munar 6 6  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   3 runda
6  Stany Zjednoczone Stefan Kozlov 6 6  
 Japonia Ryōtarō Matsumura 4 2     6  Stany Zjednoczone Stefan Kozlov 6 6  
WC  Francja Maxime Janvier 6 3 4     Q  Australia Akira Santillan 3 3  
Q  Australia Akira Santillan 2 6 6       6  Stany Zjednoczone Stefan Kozlov 7 6
Q  Niemcy Viktor Kostin 63 6 6       10  Korea Południowa Lee Duck-hee 64 1
 Polska Hubert Hurkacz 7 3 8      Polska Hubert Hurkacz 4 6 9
WC  Francja Corentin Moutet 1 3     10  Korea Południowa Lee Duck-hee 6 2 11  
10  Korea Południowa Lee Duck-hee 6 6  
1 runda   2 runda   3 runda
15  Chorwacja Nino Serdarušić 4 6 7  
 Peru Nicolás Álvarez 6 3 5     15  Chorwacja Nino Serdarušić 4 2  
WC  Francja Théo Fournerie 6 2 4      Cypr Petros Chrisochos 6 6  
 Cypr Petros Chrisochos 4 6 6        Cypr Petros Chrisochos 1 2
 Stany Zjednoczone Henrik Wiersholm 3 6 6       4  Rosja Andriej Rublow 6 6
 Brazylia João Meneze 6 2 4      Stany Zjednoczone Henrik Wiersholm 3 6 3
 Rumunia Bogdan Ionuț Apostol 7 1 5     4  Rosja Andriej Rublow 6 3 6  
4  Rosja Andriej Rublow 5 6 7  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   3 runda
8  Japonia Naoki Nakagawa 6 6  
 Rosja Boris Pokotiłow 2 2     8  Japonia Naoki Nakagawa 7 6  
 Korea Południowa Yun Seong-chun 6 6      Korea Południowa Yun Seong-chun 63 0  
WC  Chińska Republika Ludowa Qi Xi 2 4       8  Japonia Naoki Nakagawa 2 2
 Argentyna Francisco Bahamonde 7 6       9  Francja Johan-Sébastien Tatlot 6 6
Q  Włochy Matteo Berrettini 64 2      Argentyna Francisco Bahamonde 4 4
 Australia Marc Polmans 2 7 4     9  Francja Johan-Sébastien Tatlot 6 6  
9  Francja Johan-Sébastien Tatlot 6 66 6  
1 runda   2 runda   3 runda
16  Rosja Daniił Miedwiediew 7 7  
 Hiszpania Pedro Martínez 5 67     16  Rosja Daniił Miedwiediew 6 6  
 Polska Jan Zieliński 1 7 6      Polska Jan Zieliński 3 4  
WC  Francja Alexandre Muller 6 5 4       16  Rosja Daniił Miedwiediew 1 3
 Korea Południowa Ku Keon-kang 4 2       2  Brazylia Orlando Luz 6 6
SE  Stany Zjednoczone Taylor Fritz 6 6     SE  Stany Zjednoczone Taylor Fritz 4 0
 Słowacja Alex Molčan 1 1     2  Brazylia Orlando Luz 6 6  
2  Brazylia Orlando Luz 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Punkty
Zwycięzca 375
Finalista 270
Półfinalista 180
Ćwierćfinalista 120
3 runda 75
2 runda 30
Runda finałowa kwalifikacji 25
Kwalifikant, który odpadł w I rundzie 20

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]