French Open 2015 (gra podwójna kobiet)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
French Open 2015 – gra podwójna kobiet
Miejsce  Francja
Paryż, 16. dzielnica
Obiekt Stade Roland Garros
Nawierzchnia Ceglana
Data 27.05–07.06.2015
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 64D
Dyrektor Gilbert Ysern
Zwyciężczynie
Gra podwójna
Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
Czechy Lucie Šafářová
2014 2016
Strona internetowa
Wielki Szlem 2015

French Open 2015 – gra podwójna kobiet – zawody deblowe kobiet, rozgrywane w ramach drugiego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, French Open. Zmagania miały miejsce pomiędzy 27 maja–7 czerwca na ceglanych kortach Stade Roland Garros w 16. dzielnicy francuskiego Paryża.

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Szwajcaria Martina Hingis
Indie Sania Mirza
3 ćwierćfinał
02Rosja Jekatierina Makarowa
Rosja Jelena Wiesnina
14 półfinał
03Węgry Tímea Babos
Francja Kristina Mladenovic
16 2. runda
04Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
Włochy Flavia Pennetta
22 ćwierćfinał
05Hiszpania Garbiñe Muguruza
Hiszpania Carla Suárez Navarro
26 1. runda
06Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
Stany Zjednoczone Abigail Spears
30 1. runda
07Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
Czechy Lucie Šafářová
37 zwycięstwo
08Francja Caroline Garcia
Słowenia Katarina Srebotnik
45 3. runda

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
09Czechy Andrea Hlaváčková
Czechy Lucie Hradecká
45 półfinał
10Rosja Ałła Kudriawcewa
Rosja Anastasija Pawluczenkowa
50 2. runda
11Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
51 3. runda
12Australia Casey Dellacqua
Kazachstan Jarosława Szwiedowa
55 finał
13Holandia Michaëlla Krajicek
Czechy Barbora Strýcová
57 ćwierćfinał
14Włochy Karin Knapp
Włochy Roberta Vinci
63 3. runda
15Australia Anastasija Rodionowa
Australia Arina Rodionowa
73 3. runda
16Polska Klaudia Jans-Ignacik
Słowenia Andreja Klepač
75 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Szwajcaria Martina Hingis
 Indie Sania Mirza
5 2  
7  Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
 Czechy Lucie Šafářová
7 6  
  7  Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
 Czechy Lucie Šafářová
6 5 6  
  9  Czechy Andrea Hlaváčková
 Czechy Lucie Hradecká
2 7 4  
4  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Włochy Flavia Pennetta
5 6 5
  9  Czechy Andrea Hlaváčková
 Czechy Lucie Hradecká
7 3 7  
    7  Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
 Czechy Lucie Šafářová
3 6 6
  12  Australia Casey Dellacqua
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
6 4 2
  12  Australia Casey Dellacqua
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
6 7  
13  Holandia Michaëlla Krajicek
 Czechy Barbora Strýcová
3 5  
12  Australia Casey Dellacqua
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
6 6
  2  Rosja Jekatierina Makarowa
 Rosja Jelena Wiesnina
3 2  
 Hiszpania Sílvia Soler Espinosa
 Hiszpania María-Teresa Torró-Flor
1 65
  2  Rosja Jekatierina Makarowa
 Rosja Jelena Wiesnina
6 7  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
1  Szwajcaria Martina Hingis
 Indie Sania Mirza
6 6  
 Niemcy Julia Görges
 Czechy Barbora Krejčíková
3 0     1  Szwajcaria Martina Hingis
 Indie Sania Mirza
6 6  
PR  Rumunia Ana Bogdan
 Czechy Vladimíra Uhlířová
5 4     WC  Francja Stéphanie Foretz
 Francja Amandine Hesse
3 4  
WC  Francja Stéphanie Foretz
 Francja Amandine Hesse
7 6       1  Szwajcaria Martina Hingis
 Indie Sania Mirza
6 6
 Chorwacja Petra Martić
 Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe
3 3       14  Włochy Karin Knapp
 Włochy Roberta Vinci
1 4
 Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Rosja Aleksandra Panowa
6 6      Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Rosja Aleksandra Panowa
4 6 0
WC  Francja Alizé Lim
 Francja Laura Thorpe
4 3     14  Włochy Karin Knapp
 Włochy Roberta Vinci
6 3 6  
14  Włochy Karin Knapp
 Włochy Roberta Vinci
6 6  
1. runda   2. runda   3. runda
10  Rosja Ałła Kudriawcewa
 Rosja Anastasija Pawluczenkowa
7 7  
 Niemcy Andrea Petković
 Niemcy Sabine Lisicki
5 5     10  Rosja Ałła Kudriawcewa
 Rosja Anastasija Pawluczenkowa
4 5  
 Portoryko Mónica Puig
 Stany Zjednoczone Shelby Rogers
2 1      Szwajcaria Belinda Bencic
 Czechy Kateřina Siniaková
6 7  
 Szwajcaria Belinda Bencic
 Czechy Kateřina Siniaková
6 6        Szwajcaria Belinda Bencic
 Czechy Kateřina Siniaková
4 3
 Stany Zjednoczone Varvara Lepchenko
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
7 7       7  Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
 Czechy Lucie Šafářová
6 6
 Stany Zjednoczone Christina McHale
 Japonia Kurumi Nara
64 5      Stany Zjednoczone Varvara Lepchenko
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
3 2
WC  Francja Irina Ramialison
 Francja Constance Sibille
1 61     7  Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
 Czechy Lucie Šafářová
6 6  
7  Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
 Czechy Lucie Šafářová
6 7  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
4  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Włochy Flavia Pennetta
66 6 6  
WC  Francja Clothilde de Bernardi
 Francja Sherazad Reix
7 2 1     4  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Włochy Flavia Pennetta
6 6  
 Stany Zjednoczone Madison Brengle
 Niemcy Tatjana Maria
6 6      Stany Zjednoczone Madison Brengle
 Niemcy Tatjana Maria
1 3  
Alt  Chińska Republika Ludowa Wang Yafan
 Belgia Yanina Wickmayer
3 4       4  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Włochy Flavia Pennetta
6 7
 Australia Jarmila Gajdošová
 Australia Ajla Tomljanović
3 65       PR  Słowacja Janette Husárová
 Polska Paula Kania
3 5
 Czechy Karolína Plíšková
 Czechy Kristýna Plíšková
6 7      Czechy Karolína Plíšková
 Czechy Kristýna Plíšková
2 1
PR  Słowacja Janette Husárová
 Polska Paula Kania
7 7     PR  Słowacja Janette Husárová
 Polska Paula Kania
6 6  
16  Polska Klaudia Jans-Ignacik
 Słowenia Andreja Klepač
65 63  
1. runda   2. runda   3. runda
9  Czechy Andrea Hlaváčková
 Czechy Lucie Hradecká
6 6  
PR  Rosja Wiera Duszewina
 Hiszpania María José Martínez Sánchez
3 4     9  Czechy Andrea Hlaváčková
 Czechy Lucie Hradecká
4 7 6  
 Szwajcaria Timea Bacsinszky
 Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
6 6      Szwajcaria Timea Bacsinszky
 Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
6 5 4  
 Rumunia Monica Niculescu
 Hiszpania Arantxa Parra Santonja
4 3       9  Czechy Andrea Hlaváčková
 Czechy Lucie Hradecká
7 6
 Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
 Hiszpania Anabel Medina Garrigues
6 6        Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
 Hiszpania Anabel Medina Garrigues
65 2
 Serbia Aleksandra Krunić
 Ukraina Łesia Curenko
3 1      Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
 Hiszpania Anabel Medina Garrigues
6 5 6
 Belgia Ysaline Bonaventure
 Słowacja Anna Schmiedlová
6 6      Belgia Ysaline Bonaventure
 Słowacja Anna Schmiedlová
3 7 3  
6  Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
1 4  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
8  Francja Caroline Garcia
 Słowenia Katarina Srebotnik
6 6  
 Serbia Bojana Jovanovski
 Chińska Republika Ludowa Liang Chen
2 2     8  Francja Caroline Garcia
 Słowenia Katarina Srebotnik
7 6  
 Hiszpania Lara Arruabarrena
 Rumunia Irina-Camelia Begu
6 6      Hiszpania Lara Arruabarrena
 Rumunia Irina-Camelia Begu
61 4  
WC  Francja Manon Arcangioli
 Francja Chloé Paquet
2 0       8  Francja Caroline Garcia
 Słowenia Katarina Srebotnik
1 1
 Japonia Shūko Aoyama
 Czechy Renata Voráčová
7 5 2       12  Australia Casey Dellacqua
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
6 6
 Francja Alizé Cornet
 Polska Magda Linette
61 7 6      Francja Alizé Cornet
 Polska Magda Linette
2 1
 Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
 Stany Zjednoczone Lauren Davis
1 2     12  Australia Casey Dellacqua
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
6 6  
12  Australia Casey Dellacqua
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
6 6  
1. runda   2. runda   3. runda
13  Holandia Michaëlla Krajicek
 Czechy Barbora Strýcová
7 6  
WC  Francja Julie Coin
 Francja Pauline Parmentier
63 0     13  Holandia Michaëlla Krajicek
 Czechy Barbora Strýcová
7 6  
PR  Czechy Denisa Allertová
 Czechy Petra Cetkovská
6 68 1      Japonia Kimiko Date-Krumm
 Włochy Francesca Schiavone
65 1  
 Japonia Kimiko Date-Krumm
 Włochy Francesca Schiavone
2 7 6       13  Holandia Michaëlla Krajicek
 Czechy Barbora Strýcová
6 3 6
 Gruzja Oksana Kalasznikowa
 Bułgaria Cwetana Pironkowa
2 5        Słowacja Daniela Hantuchová
 Australia Samantha Stosur
4 6 2
 Słowacja Daniela Hantuchová
 Australia Samantha Stosur
6 7      Słowacja Daniela Hantuchová
 Australia Samantha Stosur
7 6
 Nowa Zelandia Marina Erakovic
 Wielka Brytania Heather Watson
4 62     3  Węgry Tímea Babos
 Francja Kristina Mladenovic
5 3  
3  Węgry Tímea Babos
 Francja Kristina Mladenovic
6 7  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
5  Hiszpania Garbiñe Muguruza
 Hiszpania Carla Suárez Navarro
0 4  
 Hiszpania Sílvia Soler Espinosa
 Hiszpania María-Teresa Torró-Flor
6 6      Hiszpania Sílvia Soler Espinosa
 Hiszpania María-Teresa Torró-Flor
6 6  
 Rumunia Alexandra Dulgheru
 Słowacja Magdaléna Rybáriková
6 4 6      Rumunia Alexandra Dulgheru
 Słowacja Magdaléna Rybáriková
1 0  
 Niemcy Mona Barthel
 Luksemburg Mandy Minella
3 6 3        Hiszpania Sílvia Soler Espinosa
 Hiszpania María-Teresa Torró-Flor
4 6 7
 Czechy Klára Koukalová
 Czechy Tereza Smitková
5 4       11  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
6 4 66
Alt  Niemcy Annika Beck
 Izrael Szachar Pe’er
7 6     Alt  Niemcy Annika Beck
 Izrael Szachar Pe’er
3 2
 Kanada Gabriela Dabrowski
 Polska Alicja Rosolska
4 1     11  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
6 6  
11  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
6 6  
1. runda   2. runda   3. runda
15  Australia Anastasija Rodionowa
 Australia Arina Rodionowa
6 6  
 Chorwacja Darija Jurak
 Stany Zjednoczone Alison Riske
3 2     15  Australia Anastasija Rodionowa
 Australia Arina Rodionowa
65 6 7  
 Kazachstan Zarina Dijas
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
5 7 6      Kazachstan Zarina Dijas
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
7 3 63  
 Ukraina Nadija Kiczenok
 Rumunia Raluca Olaru
7 65 4       15  Australia Anastasija Rodionowa
 Australia Arina Rodionowa
0 6 2
 Holandia Kiki Bertens
 Szwecja Johanna Larsson
4 65       2  Rosja Jekatierina Makarowa
 Rosja Jelena Wiesnina
6 3 6
 Ukraina Ludmyła Kiczenok
 Ukraina Olha Sawczuk
6 7      Ukraina Ludmyła Kiczenok
 Ukraina Olha Sawczuk
5 7 3
WC  Francja Mathilde Johansson
 Francja Virginie Razzano
2 1     2  Rosja Jekatierina Makarowa
 Rosja Jelena Wiesnina
7 63 6  
2  Rosja Jekatierina Makarowa
 Rosja Jelena Wiesnina
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 450 000 2000
Finalistki 225 000 1300
Półfinalistki 112 500 780
Ćwierćfinalistki 61 000 430
3. runda 33 000 240
2. runda 18 000 130
1. runda 9000 10

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]