French Open 2016 (gra podwójna chłopców)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
French Open 2016 – gra podwójna chłopców
Miejsce  Francja
Paryż, 16. dzielnica
Obiekt Stade Roland Garros
Nawierzchnia Ceglana
Data 01–05.06.2016
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 32D
Dyrektor Gilbert Ysern
Zwycięzcy
Gra podwójna
Izrael Yshai Oliel
Czechy Patrik Rikl
2015 2017
Strona internetowa
Wielki Szlem 2016

French Open 2016 – gra podwójna chłopców – zawody deblowe chłopców, rozgrywane w ramach drugiego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, French Open. Zmagania miały miejsce pomiędzy 1–5 czerwca na ceglanych kortach Stade Roland Garros w 16. dzielnicy francuskiego Paryża.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściOsiągnięcie
01Stany Zjednoczone Ulises Blanch
Węgry Máté Valkusz
2. runda
02Kanada Félix Auger-Aliassime
Kanada Denis Shapovalov
2. runda
03Serbia Miomir Kecmanović
Norwegia Casper Ruud
półfinał
04Wielka Brytania Jay Clarke
Grecja Stefanos Tsitsipas
ćwierćfinał
05Egipt Youssef Hossam
Uzbekistan Djurabeck Karimow
ćwierćfinał
06Australia Alexei Popyrin
Chińska Republika Ludowa Wu Yibing
1. runda
07Stany Zjednoczone John McNally
Stany Zjednoczone Jeffrey John Wolf
ćwierćfinał
08Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina
Japonia Yosuke Watanuki
1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Włochy Riccardo Balzerani
 Japonia Yuta Shimizu
3 1  
 Australia Alex de Minaur
 Australia Blake Ellis
6 6  
   Australia Alex de Minaur
 Australia Blake Ellis
6 4 6  
   Izrael Yshai Oliel
 Czechy Patrik Rikl
4 6 10  
4  Wielka Brytania Jay Clarke
 Grecja Stefanos Tsitsipas
68 6 8
   Izrael Yshai Oliel
 Czechy Patrik Rikl
7 2 10  
     Izrael Yshai Oliel
 Czechy Patrik Rikl
6 6
   Korea Południowa Chung Yun-seong
 Brazylia Orlando Luz
3 4
  5  Egipt Youssef Hossam
 Uzbekistan Djurabeck Karimov
4 4  
3  Serbia Miomir Kecmanović
 Norwegia Casper Ruud
6 6  
3  Serbia Miomir Kecmanović
 Norwegia Casper Ruud
4 7 9
   Korea Południowa Chung Yun-seong
 Brazylia Orlando Luz
6 65 11  
7  Stany Zjednoczone John McNally
 Stany Zjednoczone Jeffrey John Wolf
4 3
   Korea Południowa Chung Yun-seong
 Brazylia Orlando Luz
6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda
1  Stany Zjednoczone Ulises Blanch
 Węgry Máté Valkusz
4 6 10  
 Stany Zjednoczone Brandon Holt
 Stany Zjednoczone Vasil Kirkov
6 4 7     1  Stany Zjednoczone Ulises Blanch
 Węgry Máté Valkusz
6 3 7
 Włochy Riccardo Balzerani
 Japonia Yuta Shimizu
6 6    Włochy Riccardo Balzerani
 Japonia Yuta Shimizu
4 6 10
 Stany Zjednoczone Liam Caruana
 Stany Zjednoczone Sam Riffice
2 2  
1. runda   2. runda
 Japonia Toru Horie
 Stany Zjednoczone Gianni Ross
5 3  
 Australia Alex de Minaur
 Australia Blake Ellis
7 6      Australia Alex de Minaur
 Australia Blake Ellis
6 4 10
WC  Francja Dan Added
 Francja Matteo Martineau
6 4 10   WC  Francja Dan Added
 Francja Matteo Martineau
3 6 4
8  Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina
 Japonia Yosuke Watanuki
3 6 6  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda
4  Wielka Brytania Jay Clarke
 Grecja Stefanos Tsitsipas
7 6  
 Uzbekistan Djurabeck Karimow
 Chińskie Tajpej Wu Tung-lin
67 1     4  Wielka Brytania Jay Clarke
 Grecja Stefanos Tsitsipas
 Hiszpania Eduard Güella Bartrina
 Hiszpania Nicola Kuhn
6 7    Hiszpania Eduard Güella Bartrina
 Hiszpania Nicola Kuhn
w/o
 Turcja Ergi Kırkın
 Filipiny Alberto Lim
2 64  
1. runda   2. runda
 Rosja Pawieł Kotow
 Stany Zjednoczone Nathan Ponwith
6 6  
WC  Francja Maxence Brovillé
 Francja Constant de la Bassetière
2 3      Rosja Pawieł Kotow
 Stany Zjednoczone Nathan Ponwith
2 4
 Izrael Yshai Oliel
 Czechy Patrik Rikl
6 6    Izrael Yshai Oliel
 Czechy Patrik Rikl
6 6
6  Australia Alexei Popyrin
 Chińska Republika Ludowa Wu Yibing
1 4  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda
5  Egipt Youssef Hossam
 Uzbekistan Djurabeck Karimov
7 6  
 Brazylia Gabriel Decamps
 Portugalia Duarte Vale
5 4     5  Egipt Youssef Hossam
 Uzbekistan Djurabeck Karimov
6 6
 Austria Jurij Rodionow
 Francja Louis Tessa
6 6    Austria Jurij Rodionow
 Francja Louis Tessa
1 1
 Francja Constantin Bittoun Kouzmine
 Niemcy Marvin Möller
4 4  
1. runda   2. runda
 Polska Piotr Matuszewski
 Polska Kacper Żuk
64 5  
 Kanada Benjamin Sigouin
 Niemcy Louis Wessels
7 7      Kanada Benjamin Sigouin
 Niemcy Louis Wessels
1 3
WC  Francja Elliot Benchetrit
 Francja Evan Furness
3 6 4   3  Serbia Miomir Kecmanović
 Norwegia Casper Ruud
6 6
3  Serbia Miomir Kecmanović
 Norwegia Casper Ruud
6 4 10  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda
7  Stany Zjednoczone John McNally
 Stany Zjednoczone Jeffrey John Wolf
6 1 10  
 Boliwia Juan Carlos Aguilar
 Argentyna Genaro Alberto Olivieri
1 6 8     7  Stany Zjednoczone John McNally
 Stany Zjednoczone Jeffrey John Wolf
 Francja Geoffrey Blancaneaux
 Estonia Kenneth Raisma
6 6    Francja Geoffrey Blancaneaux
 Estonia Kenneth Raisma
w/o
WC  Francja Jaimee Floyd Angel
 Francja Clément Tabur
0 1  
1. runda   2. runda
 Korea Południowa Chung Yun-seong
 Brazylia Orlando Luz
6 67 10  
 Argentyna Juan Martín Jalif
 Argentyna Francisco Vittar
3 7 7      Korea Południowa Chung Yun-seong
 Brazylia Orlando Luz
6 7
 Brazylia Felipe Meligeni Alves
 Wielka Brytania Ryan James Storrie
4 4   2  Kanada Félix Auger-Aliassime
 Kanada Denis Shapovalov
4 62
2  Kanada Félix Auger-Aliassime
 Kanada Denis Shapovalov
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Punkty
Zwycięzcy 270
Finaliści 180
Półfinaliści 120
Ćwierćfinaliści 75
2. runda 45

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]