French Open 2016 (gra pojedyncza chłopców)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
French Open 2016 – gra pojedyncza chłopców
Miejsce  Francja
Paryż, 16. dzielnica
Obiekt Stade Roland Garros
Nawierzchnia Ceglana
Data 29.05–05.06.2016
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 64S
Dyrektor Gilbert Ysern
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Francja Geoffrey Blancaneaux
2015 2017
Strona internetowa
Wielki Szlem 2016

French Open 2016 – gra pojedyncza chłopców – zawody singlowe chłopców, rozgrywane w ramach drugiego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, French Open. Zmagania miały miejsce pomiędzy 29 maja–5 czerwca na ceglanych kortach Stade Roland Garros w 16. dzielnicy francuskiego Paryża.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaOsiągnięcie
01Grecja Stefanos Tsitsipas ćwierćfinał
02Węgry Máté Valkusz 3. runda
03Stany Zjednoczone Ulises Blanch 2. runda
04Japonia Yosuke Watanuki 1 runda
05Kanada Denis Shapovalov półfinał
06Australia Alex de Minaur 2. runda
07Korea Południowa Chung Yun-seong 2. runda
08Uzbekistan Djurabeck Karimow 3. runda

NumerTenisistaOsiągnięcie
09Serbia Miomir Kecmanović 3. runda
10Norwegia Casper Ruud 2. runda
11Kanada Félix Auger-Aliassime finał
12Austria Jurij Rodionow 2. runda
13Chińska Republika Ludowa Wu Yibing 2. runda
14Argentyna Genaro Alberto Olivieri ćwierćfinał
15Stany Zjednoczone John McNally 2. runda
16Egipt Youssef Hossam 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Grecja Stefanos Tsitsipas 4 2  
9  Kanada Denis Shapovalov 6 6  
  9  Kanada Denis Shapovalov 7 5 3  
   Francja Geoffrey Blancaneaux 64 7 6  
 Francja Geoffrey Blancaneaux 6 7
   Kanada Benjamin Sigouin 3 5  
     Francja Geoffrey Blancaneaux 1 6 8
  11  Kanada Félix Auger-Aliassime 6 3 6
   Hiszpania Nicola Kuhn 2 6 6  
Q  Niemcy Marvin Möller 6 3 3  
 Hiszpania Nicola Kuhn 4 2
  11  Kanada Félix Auger-Aliassime 6 6  
11  Kanada Félix Auger-Aliassime 6 7
  14  Argentyna Genaro Alberto Olivieri 3 5  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
1  Grecja Stefanos Tsitsipas 4 6 6  
 Niemcy Daniel Altmaier 6 1 3     1  Grecja Stefanos Tsitsipas 6 6  
Q  Francja Valentin Vacherot 6 6     Q  Francja Valentin Vacherot 2 4  
WC  Brazylia Rafael Lima Wagnere 1 4       1  Grecja Stefanos Tsitsipas 6 2 6
SE  Australia Blake Ellis 6 6        Stany Zjednoczone Nathan Ponwith 1 6 2
Q  Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina 3 4     SE  Australia Blake Ellis 2 5
 Stany Zjednoczone Nathan Ponwith 7 6      Stany Zjednoczone Nathan Ponwith 6 7  
16  Egipt Youssef Hossam 65 4  
1. runda   2. runda   3. runda
9  Serbia Miomir Kecmanović 6 6  
 Japonia Toru Horie 1 1     9  Serbia Miomir Kecmanović 6 7  
Q  Włochy Riccardo Balzerani 7 6     Q  Włochy Riccardo Balzerani 3 64  
 Polska Piotr Matuszewski 65 2       9  Serbia Miomir Kecmanović 7 3 2
 Stany Zjednoczone Sam Riffice 5 6 1       5  Kanada Denis Shapovalov 5 6 6
 Czechy Patrik Rikl 7 3 6      Czechy Patrik Rikl 3 1
WC  Francja Maxence Brovillé 1 3     5  Kanada Denis Shapovalov 6 6  
5  Kanada Denis Shapovalov 6 6  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
4  Japonia Yosuke Watanuki 3 3  
 Francja Geoffrey Blancaneaux 6 6      Francja Geoffrey Blancaneaux 7 3 6  
 Niemcy Louis Wessels 7 6      Niemcy Louis Wessels 61 6 3  
 Wielka Brytania Ryan James Storrie 68 1        Francja Geoffrey Blancaneaux 7 3 7
 Uzbekistan Khumoun Sułtanov 5 2       WC  Francja Corentin Moutet 5 6 5
WC  Francja Corentin Moutet 7 6     WC  Francja Corentin Moutet 6 7
 Rosja Pawieł Kotow 2 4     15  Stany Zjednoczone John McNally 3 63  
15  Stany Zjednoczone John McNally 6 6  
1. runda   2. runda   3. runda
12  Austria Jurij Rodionow 6 4 7  
 Stany Zjednoczone Vasil Kirkov 1 6 5     12  Austria Jurij Rodionow 4 3  
Q  Argentyna Francisco Vittar 60 1      Kanada Benjamin Sigouin 6 6  
 Kanada Benjamin Sigouin 7 6        Kanada Benjamin Sigouin 5 6 13
 Francja Dan Added 4 2        Australia Alexei Popyrin 7 4 11
 Australia Alexei Popyrin 6 6      Australia Alexei Popyrin 2 6 6
 Brazylia Felipe Meligeni Alves 3 4     7  Korea Południowa Chung Yun-seong 6 2 4  
7  Korea Południowa Chung Yun-seong 6 6  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
6  Australia Alex de Minaur 6 6  
 Argentyna Tomás Martín Etcheverry 4 2     6  Australia Alex de Minaur 1 6 2  
 Polska Kacper Żuk 6 3 3      Hiszpania Nicola Kuhn 6 2 6  
 Hiszpania Nicola Kuhn 4 6 6        Hiszpania Nicola Kuhn 7 6
Q  Stany Zjednoczone Gianni Ross 6 5 6       Q  Stany Zjednoczone Gianni Ross 5 2
 Japonia Yuta Shimizu 4 7 1     Q  Stany Zjednoczone Gianni Ross 7 6
WC  Francja Evan Furness 4 4     10  Norwegia Casper Ruud 69 3  
10  Norwegia Casper Ruud 6 6  
1. runda   2. runda   3. runda
13  Chińska Republika Ludowa Wu Yibing 7 6  
 Wielka Brytania Jay Clarke 65 4     13  Chińska Republika Ludowa Wu Yibing 4 4  
Q  Niemcy Marvin Möller 7 6     Q  Niemcy Marvin Möller 6 6  
 Brazylia Gabriel Decamps 65 3       Q  Niemcy Marvin Möller 6 6
 Filipiny Alberto Lim 6 3 6        Filipiny Alberto Lim 2 1
WC  Francja Constantin Bittoun Kouzmine 1 6 2      Filipiny Alberto Lim 6 6
 Portugalia Duarte Vale 2 2     3  Stany Zjednoczone Ulises Blanch 3 1  
3  Stany Zjednoczone Ulises Blanch 6 6  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
8  Uzbekistan Djurabeck Karimov 6 6  
 Stany Zjednoczone Liam Caruana 4 3     8  Uzbekistan Djurabeck Karimov 66 6 6  
 Estonia Kenneth Raisma 66 5     Q  Izrael Yshai Oliel 7 2 2  
Q  Izrael Yshai Oliel 7 7       8  Uzbekistan Djurabeck Karimov 62 1
 Francja Louis Tessa 4 2       11  Kanada Félix Auger-Aliassime 7 6
 Brazylia Orlando Luz 6 6      Brazylia Orlando Luz 6 2 1
 Stany Zjednoczone Jeffrey John Wolf 2 1     11  Kanada Félix Auger-Aliassime 3 6 6  
11  Kanada Félix Auger-Aliassime 6 6  
1. runda   2. runda   3. runda
14  Argentyna Genaro Alberto Olivieri 6 7  
Q  Turcja Ergi Kırkın 2 5     14  Argentyna Genaro Alberto Olivieri 6 65 6  
WC  Francja Elliot Benchetrit 7 6     WC  Francja Elliot Benchetrit 2 7 3  
 Hiszpania Eduard Güell Batrina 5 0       14  Argentyna Genaro Alberto Olivieri 6 6
 Boliwia Juan Carlos Aguilar 6 6       2  Węgry Máté Valkusz 4 1
WC  Stany Zjednoczone Brandon Holt 3 2      Boliwia Juan Carlos Aguilar 1 1
WC  Francja Matteo Martineau 4 7 5     2  Węgry Máté Valkusz 6 6  
2  Węgry Máté Valkusz 6 5 7  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Punkty
Zwycięzca 375
Finalista 270
Półfinalista 180
Ćwierćfinalista 120
3. runda 75
2. runda 30
Kwalifikant, który odpadł w I rundzie 25
Runda finałowa kwalifikacji 20

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]