French Open 2016 (kwalifikacje gry pojedynczej kobiet)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
French Open 2016 – kwalifikacje gry pojedynczej kobiet
Miejsce  Francja
Paryż, 16. dzielnica
Obiekt Stade Roland Garros
Nawierzchnia Ceglana
Data 17–19.05.2016
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 128QS
Dyrektor Gilbert Ysern
Zwycięzcy
Gra pojedyncza kobiet
Stany Zjednoczone Louisa Chirico
Turcja Çağla Büyükakçay
Rumunia Sorana Cîrstea
Stany Zjednoczone Sachia Vickery
Paragwaj Verónica Cepede Royg
Czechy Kateřina Siniaková
Słowacja Daniela Hantuchová
Turcja İpek Soylu
Szwajcaria Viktorija Golubic
Hiszpania Sara Sorribes Tormo
Czechy Lucie Hradecká
Ukraina Maryna Zanewśka
Hiszpania Sílvia Soler Espinosa (LL)
2015 2017
Strona internetowa
Wielki Szlem 2016

French Open 2016 – kwalifikacje gry pojedynczej kobiet – kwalifikacje do zawodów singlowych kobiet, rozgrywane są w ramach drugiego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, French Open. Zmagania miały miejsce pomiędzy 17–20 maja na ceglanych kortach Stade Roland Garros w 16. dzielnicy francuskiego Paryża.

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaOsiągnięcie
01Stany Zjednoczone Louisa Chirico zakwalifikowano
02Turcja Çağla Büyükakçay zakwalifikowano
03Rumunia Sorana Cîrstea zakwalifikowano
04Rumunia Patricia Maria Țig 1. runda
05Szwajcaria Stefanie Vögele 2. runda
06Czechy Kateřina Siniaková zakwalifikowano
07Stany Zjednoczone Ana Tatiszwili 1. runda
08Ukraina Kateryna Kozłowa 3. runda
09Rumunia Andreea Mitu 3. runda
10Stany Zjednoczone Lauren Davis wycofanie
11Grecja Maria Sakari 1. runda
12Chińska Republika Ludowa Zhang Kailin 1. runda

NumerTenisistkaOsiągnięcie
13Rosja Jewgienija Rodina 1. runda
14Serbia Aleksandra Krunić 1. runda
15Szwecja Rebecca Peterson 1. runda
16Austria Tamira Paszek 1. runda
17Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 1. runda
18Słowacja Kristína Kučová 3. runda
19Japonia Risa Ozaki 1. runda
20Hiszpania Sílvia Soler Espinosa[a] Lucky Loser
21Szwajcaria Romina Oprandi 1. runda
22Czechy Klára Koukalová 3. runda
23Szwajcaria Viktorija Golubic zakwalifikowano
24Rosja Irina Chromaczowa 3. runda

Zakwalifikowane[edytuj | edytuj kod]

Szczęśliwe przegrane[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

1. runda   2. runda   Runda finałowa
1  Stany Zjednoczone Louisa Chirico 6 6  
 Czechy Tereza Martincová 3 2     1  Stany Zjednoczone Louisa Chirico 4 6 6  
 Chińska Republika Ludowa Wang Yafan 1 1      Czechy Andrea Hlaváčková 6 4 3  
 Czechy Andrea Hlaváčková 6 6       1  Stany Zjednoczone Louisa Chirico 6 6
 Japonia Mayo Hibi 2 3       24  Rosja Irina Chromaczowa 3 1
 Szwajcaria Amra Sadiković 6 6      Szwajcaria Amra Sadiković 5 3
 Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan 4 6 3     24  Rosja Irina Chromaczowa 7 6  
24  Rosja Irina Chromaczowa 6 3 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
2  Turcja Çağla Büyükakçay 6 6  
 Bułgaria Elica Kostowa 4 0     2  Turcja Çağla Büyükakçay 6 65 6  
 Chorwacja Petra Martić 66 7 6      Chorwacja Petra Martić 3 7 3  
 Japonia Hiroko Kuwata 7 5 4       2  Turcja Çağla Büyükakçay 6 6
 Japonia Eri Hozumi 6 3 1       22  Czechy Klára Koukalová 1 3
 Luksemburg Mandy Minella 4 6 6      Luksemburg Mandy Minella 65 0
 Rosja Polina Lejkina 2 2     22  Czechy Klára Koukalová 7 6  
22  Czechy Klára Koukalová 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
3  Rumunia Sorana Cîrstea 6 6  
 Chińska Republika Ludowa Zhang Yuxuan 4 0     3  Rumunia Sorana Cîrstea 6 6  
 Słowacja Jana Čepelová 6 4 6      Słowacja Jana Čepelová 2 4  
 Chińska Republika Ludowa Zhy Lin 1 6 1       3  Rumunia Sorana Cîrstea 6 6
 Belgia Elise Mertens 6 65 6        Belgia Elise Mertens 3 0
 Stany Zjednoczone Katerina Stewart 3 7 1      Belgia Elise Mertens 63 6 6
 Izrael Julja Gluszko 6 6      Izrael Julja Gluszko 7 2 1  
19  Japonia Risa Ozaki 1 4  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
4  Rumunia Patricia Maria Țig 2 6 5  
 Stany Zjednoczone Vania King 6 2 7      Stany Zjednoczone Vania King 6 3 4  
WC  Francja Fiona Ferro 7 6     WC  Francja Fiona Ferro 2 6 6  
 Chińska Republika Ludowa Liu Chang 5 3       WC  Francja Fiona Ferro 0 1
WC  Francja Shérazad Reix 2 3        Stany Zjednoczone Sachia Vickery 6 6
 Holandia Cindy Burger 6 6      Holandia Cindy Burger 2 7 2
 Stany Zjednoczone Sachia Vickery 2 6 6      Stany Zjednoczone Sachia Vickery 6 5 6  
15  Szwecja Rebecca Peterson 6 3 2  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
5  Szwajcaria Stefanie Vögele 6 3 6  
 Niemcy Anne Schäfer 2 6 1     5  Szwajcaria Stefanie Vögele 5 1  
WC  Francja Lou Brouleau 6 1 0      Austria Barbara Haas 7 6  
 Austria Barbara Haas 4 6 6        Austria Barbara Haas 2 3
 Estonia Kaia Kanepi 6 6        Paragwaj Verónica Cepede Royg 6 6
WC  Francja Margot Yerolymos 2 4      Estonia Kaia Kanepi 61 5
 Paragwaj Verónica Cepede Royg 66 7 6      Paragwaj Verónica Cepede Royg 7 7  
21  Szwajcaria Romina Oprandi 7 5 4  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
6  Czechy Kateřina Siniaková 6 6  
WC  Francja Chloé Paquet 2 3     6  Czechy Kateřina Siniaková 6 2 6  
 Tajlandia Luksika Kumkhum 6 65 2      Stany Zjednoczone Kristie Ahn 1 6 1  
 Stany Zjednoczone Kristie Ahn 1 7 6       6  Czechy Kateřina Siniaková 7 6
 Hiszpania Laura Pous Tió 6 3 5       20  Hiszpania Sílvia Soler Espinosa 62 1
 Ukraina Olha Sawczuk 4 6 7      Ukraina Olha Sawczuk 63 2
WC  Francja Manon Arcangioli 6 4 5     20  Hiszpania Sílvia Soler Espinosa 7 6  
20  Hiszpania Sílvia Soler Espinosa 4 6 7  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
7  Stany Zjednoczone Ana Tatiszwili 2 5  
 Słowacja Daniela Hantuchová 6 7      Słowacja Daniela Hantuchová 6 6  
 Serbia Jovana Jakšić 5 3      Czechy Barbora Štefková 2 1  
 Czechy Barbora Štefková 7 6        Słowacja Daniela Hantuchová 7 6
 Brazylia Beatriz Haddad Maia 3 6 6        Stany Zjednoczone Jennifer Brady 62 4
WC  Australia Olivia Rogowska 6 3 4      Brazylia Beatriz Haddad Maia 3 4
 Stany Zjednoczone Jennifer Brady 6 6      Stany Zjednoczone Jennifer Brady 6 6  
14  Serbia Aleksandra Krunić 2 4  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
8  Ukraina Kateryna Kozłowa 6 6  
 Stany Zjednoczone Jessica Pegula 3 2     8  Ukraina Kateryna Kozłowa 6 6  
PR  Francja Claire Feuerstein 6 66 6     PR  Francja Claire Feuerstein 3 1  
 Stany Zjednoczone Julia Boserup 0 7 4       8  Ukraina Kateryna Kozłowa 3 62
PR  Stany Zjednoczone Melanie Oudin 6 6        Turcja İpek Soylu 6 7
 Japonia Misa Eguchi 2 1     PR  Stany Zjednoczone Melanie Oudin 6 2 3
 Turcja İpek Soylu 7 6      Turcja İpek Soylu 4 6 6  
13  Rosja Jewgienija Rodina 62 0  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
9  Rumunia Andreea Mitu 4 6 6  
 Polska Paula Kania 6 1 3     9  Rumunia Andreea Mitu 7 6  
 Chińska Republika Ludowa Lu Jiajing 7 63 6      Chińska Republika Ludowa Lu Jiajing 5 3  
 Chińskie Tajpej Chang Kai-chen 62 7 2       9  Rumunia Andreea Mitu 4 6 1
 Czechy Tereza Smitková 6 6       23  Szwajcaria Viktorija Golubic 6 4 6
 Japonia Riko Sawayanagi 3 0      Czechy Tereza Smitková 1 1
 Holandia Michaëlla Krajicek 5 0     23  Szwajcaria Viktorija Golubic 6 6  
23  Szwajcaria Viktorija Golubic 7 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
Alt  Czechy Jesika Malečková 5 1  
 Francja Mathilde Johansson 7 6      Francja Mathilde Johansson 4 4  
 Holandia Lesley Kerkhove 4 6 3      Serbia Ivana Jorović 6 6  
 Serbia Ivana Jorović 6 4 6        Serbia Ivana Jorović 5 1
 Chińskie Tajpej Lee Ya-hsuan 7 3 1        Hiszpania Sara Sorribes Tormo 7 6
WC  Francja Stéphanie Foretz 66 6 6     WC  Francja Stéphanie Foretz 4 3
 Hiszpania Sara Sorribes Tormo 6 6      Hiszpania Sara Sorribes Tormo 6 6  
16  Austria Tamira Paszek 2 2  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
11  Grecja Maria Sakari 3 6 4  
 Stany Zjednoczone Grace Min 6 3 6      Stany Zjednoczone Grace Min 3 6 7  
PR  Ukraina Julija Bejhelzimer 4 6 3      Belgia Ysaline Bonaventure 6 4 5  
 Belgia Ysaline Bonaventure 6 3 6        Stany Zjednoczone Grace Min 7 1 9
 Holandia Richèl Hogenkamp 6 6        Czechy Lucie Hradecká 64 6 11
 Brazylia Paula Cristina Gonçalves 3 4      Holandia Richèl Hogenkamp 2 3
 Czechy Lucie Hradecká 6 6      Czechy Lucie Hradecká 6 6  
17  Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 4 3  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
12  Chińska Republika Ludowa Zhang Kailin 4 6 7  
 Bułgaria Sesił Karatanczewa 6 4 9      Bułgaria Sesił Karatanczewa 6 0 3  
 Ukraina Maryna Zanewśka 6 2 6      Ukraina Maryna Zanewśka 4 6 6  
 Nowa Zelandia Marina Erakovic 2 6 4        Ukraina Maryna Zanewśka 6 3 6
 Stany Zjednoczone Robin Anderson 6 3 6       18  Słowacja Kristína Kučová 2 6 2
 Japonia Miyu Katō 3 6 8      Japonia Miyu Katō 6 4 0
 Czechy Petra Cetkovská 0 0k     18  Słowacja Kristína Kučová 2 6 6  
18  Słowacja Kristína Kučová 6 2  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (WTA)
Zwyciężczynie 40
Finalistki 17 000 30
2. runda 7000 20
1. runda 3500 2

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Została przeniesiona do turnieju głównego jako szczęśliwa przegrana.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]