French Open 2016 (kwalifikacje gry pojedynczej mężczyzn)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
French Open 2016 – kwalifikacje gry pojedynczej mężczyzn
Miejsce  Francja
Paryż, 16. dzielnica
Obiekt Stade Roland Garros
Nawierzchnia Ceglana
Data 16–20.05.2016
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 128QS
Dyrektor Gilbert Ysern
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Niemcy Tobias Kamke
Czechy Radek Štěpánek
Belgia Steve Darcis
Niemcy Jan-Lennard Struff
Argentyna Marco Trungelliti
Argentyna Carlos Berlocq
Hiszpania Roberto Carballés Baena
Niemcy Dustin Brown
Rumunia Adrian Ungur
Turcja Marsel İlhan
Austria Gerald Melzer
Hiszpania Jordi Samper-Montaña
Francja Kenny de Schepper
Gruzja Nikoloz Basilaszwili
Serbia Laslo Đere
Mołdawia Radu Albot
Holandia Igor Sijsling (LL)
Czechy Adam Pavlásek (LL)
Słowacja Andrej Martin (LL)
Włochy Thomas Fabbiano (LL)
2015 2017
Strona internetowa
Wielki Szlem 2016

French Open 2016 – kwalifikacje gry pojedynczej mężczyzn – kwalifikacje do zawodów singlowych mężczyzn, rozgrywane są w ramach drugiego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, French Open. Zmagania miały miejsce pomiędzy 16–20 maja na ceglanych kortach Stade Roland Garros w 16. dzielnicy francuskiego Paryża.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaOsiągnięcie
1Rosja Konstantin Krawczuk 1. runda
02Japonia Yoshihito Nishioka 3. runda
03Japonia Tatsuma Itō 1. runda
04Niemcy Jan-Lennard Struff zakwalifikowano
05Włochy Thomas Fabbiano[a] Lucky Loser
06Niemcy Michael Berrer 1. runda
07Hiszpania Roberto Carballés Baena zakwalifikowano
08Niemcy Dustin Brown zakwalifikowano
09Stany Zjednoczone Tim Smyczek 1. runda
10Ukraina Serhij Stachowski 2. runda
11Szwecja Elias Ymer 2. runda
12Rosja Karen Chaczanow 2. runda
13Holandia Igor Sijsling[a] Lucky Loser
14Gruzja Nikoloz Basilaszwili zakwalifikowano
15Szwajcaria Marco Chiudinelli 1. runda
16Słowacja Jozef Kovalík 1. runda

NumerTenisistaOsiągnięcie
17Austria Gerald Melzer zakwalifikowano
18Bośnia i Hercegowina Mirza Bašić 2. runda
19Argentyna Carlos Berlocq zakwalifikowano
20Czechy Radek Štěpánek zakwalifikowano
21Czechy Adam Pavlásek[a] Lucky Loser
22Słowacja Andrej Martin[a] Lucky Loser
23Japonia Gō Soeda 1. runda
24Niemcy Daniel Brands 3. runda
25Argentyna Máximo González 1. runda
26Niemcy Mischa Zverev 1. runda
27Mołdawia Radu Albot zakwalifikowano
28Indie Saketh Myneni 2. runda
29Stany Zjednoczone Jared Donaldson 3. runda
30Brazylia Thiago Monteiro 1. runda
31Kolumbia Alejandro González 2. runda
32Stany Zjednoczone Dennis Novikov 2. runda

Zakwalifikowani[edytuj | edytuj kod]

Szczęśliwi przegrani[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski
1. runda   2. runda   Runda finałowa
1  Rosja Konstantin Krawczuk 6 3 4  
 Francja David Guez 4 6 6      Francja David Guez 3 62  
 Włochy Andrea Arnaboldi 6 6      Włochy Andrea Arnaboldi 6 7  
 Brazylia João Souza 3 2        Włochy Andrea Arnaboldi 5 4
 Chińska Republika Ludowa Bai Yan 1 2        Niemcy Tobias Kamke 7 6
 Niemcy Tobias Kamke 6 6      Niemcy Tobias Kamke 6 6
 Francja Maxime Chazal 3 7 4     31  Kolumbia Alejandro González 4 4  
31  Kolumbia Alejandro González 6 5 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
2  Japonia Yoshihito Nishioka 2 7 7  
WC  Francja Gleb Sakharov 6 5 5     2  Japonia Yoshihito Nishioka 6 2 8  
 Szwajcaria Henri Laaksonen 7 65 6      Szwajcaria Henri Laaksonen 2 6 6  
 Brazylia André Ghem 65 7 2       2  Japonia Yoshihito Nishioka 3 2
 Indie Ramkumar Ramanathan 3 3       20  Czechy Radek Štěpánek 6 6
WC  Australia Matthew Barton 6 6     WC  Australia Matthew Barton 6 2 5
 Niemcy Cedrik-Marcel Stebe 4 4     20  Czechy Radek Štěpánek 3 6 7  
20  Czechy Radek Štěpánek 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
3  Japonia Tatsuma Itō 4 3  
 Niemcy Peter Gojowczyk 6 6      Niemcy Peter Gojowczyk 7 6  
 Stany Zjednoczone Tommy Paul 7 7      Stany Zjednoczone Tommy Paul 61 3  
 Hiszpania Adrián Menéndez-Maceiras 64 66        Niemcy Peter Gojowczyk 2 2
 Serbia Nikola Milojević 6 1 2        Belgia Steve Darcis 6 6
 Belgia Steve Darcis 3 6 6      Belgia Steve Darcis 6 6
 Belgia Ruben Bemelmans 6 6      Belgia Ruben Bemelmans 3 3  
30  Brazylia Thiago Monteiro 3 3  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
4  Niemcy Jan-Lennard Struff 62 6 6  
 Australia Benjamin Mitchell 7 4 3     4  Niemcy Jan-Lennard Struff 6 7  
 Rosja Andriej Rublow 6 64 6      Rosja Andriej Rublow 1 61  
 Czechy Jan Šátral 4 7 4       4  Niemcy Jan-Lennard Struff 6 7
WC  Francja Geoffrey Blancaneaux 3 7 6       22  Słowacja Andrej Martin 4 67
 Japonia Hiroki Moriya 6 64 1     WC  Francja Geoffrey Blancaneaux 2 2
 Niemcy Nils Langer 3 1     22  Słowacja Andrej Martin 6 6  
22  Słowacja Andrej Martin 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
5  Włochy Thomas Fabbiano 6 6  
WC  Francja Jonathan Eysseric 4 3     5  Włochy Thomas Fabbiano 6 6  
 Chińska Republika Ludowa Li Zhe 7 7      Chińska Republika Ludowa Li Zhe 1 1  
 Australia Luke Saville 5 5       5  Włochy Thomas Fabbiano 64 0
 Argentyna Marco Trungelliti 66 7 6        Argentyna Marco Trungelliti 7 6
 Niemcy Matthias Bachinger 7 5 3      Argentyna Marco Trungelliti 7 3 7
 Stany Zjednoczone Noah Rubin 3 4     32  Stany Zjednoczone Dennis Novikov 5 6 5  
32  Stany Zjednoczone Dennis Novikov 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
6  Niemcy Michael Berrer 67 5  
 Kazachstan Ołeksandr Nedowiesow 7 7      Kazachstan Ołeksandr Nedowiesow 7 4 6  
 Niemcy Julian Reister 6 5 2     WC  Francja Laurent Lokoli 65 6 1  
WC  Francja Laurent Lokoli 0 7 6        Kazachstan Ołeksandr Nedowiesow 2 4
 Estonia Jürgen Zopp 5 65       19  Argentyna Carlos Berlocq 6 6
 Belgia Arthur De Greef 7 7      Belgia Arthur De Greef 3 7 7
 Kolumbia Alejandro Falla 4 4     19  Argentyna Carlos Berlocq 6 5 9  
19  Argentyna Carlos Berlocq 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
7  Hiszpania Roberto Carballés Baena 7 4 6  
 Stany Zjednoczone Daniel Nguyen 63 6 3     7  Hiszpania Roberto Carballés Baena 6 6  
 Serbia Peđa Krstin 7 6      Serbia Peđa Krstin 4 2  
WC  Francja Corentin Denolly 5 3       7  Hiszpania Roberto Carballés Baena 6 3 6
 Belgia Kimmer Coppejans 6 6        Rumunia Marius Copil 4 6 4
 Słowenia Blaž Rola 4 2      Belgia Kimmer Coppejans 3 4
 Rumunia Marius Copil 6 2 6      Rumunia Marius Copil 6 6  
23  Japonia Gō Soeda 4 6 3  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
8  Niemcy Dustin Brown 6 6  
 Salwador Marcelo Arévalo 1 3     8  Niemcy Dustin Brown 7 6  
 Kolumbia Eduardo Struvay 5 3      Francja Calvin Hemery 5 4  
 Francja Calvin Hemery 7 6       8  Niemcy Dustin Brown 7 6
 Belgia Yannick Mertens 6 2       24  Niemcy Daniel Brands 61 3
 Białoruś Egor Gerasimow 3 0k      Belgia Yannick Mertens 4 4
WC  Francja Yannick Jankovits 1 2     24  Niemcy Daniel Brands 6 6  
24  Niemcy Daniel Brands 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
9  Stany Zjednoczone Tim Smyczek 2 7 3  
 Rumunia Adrian Ungur 6 60 6      Rumunia Adrian Ungur 6 6  
 Węgry Márton Fucsovics 6 6      Węgry Márton Fucsovics 4 2  
 Chińska Republika Ludowa Wu Di 1 3        Rumunia Adrian Ungur 4 6 6
 Brazylia Guilherme Clézar 6 5 2        Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 6 2 4
 Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 1 7 6      Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 7 7
 Korea Południowa Lee Duck-hee 6 63 4     28  Indie Saketh Myneni 65 5  
28  Indie Saketh Myneni 1 7 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
10  Ukraina Serhij Stachowski 6 6  
 Wielka Brytania Brydan Klein 3 3     10  Ukraina Serhij Stachowski 4 4  
 Ukraina Artem Smirnow 5 4      Turcja Marsel İlhan 6 6  
 Turcja Marsel İlhan 7 6        Turcja Marsel İlhan 3 6 8
 Białoruś Uładzimir Ignatik 63 7 7        Argentyna Guido Andreozzi 6 2 6
 Włochy Federico Gaio 7 66 9      Włochy Federico Gaio 62 5
 Argentyna Guido Andreozzi 6 6      Argentyna Guido Andreozzi 7 7  
25  Argentyna Máximo González 4 3  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
11  Szwecja Elias Ymer 6 6  
 Kazachstan Dmirtij Popkó 3 3     11  Szwecja Elias Ymer 2 6 5  
 Włochy Matteo Donati 6 6      Włochy Matteo Donati 6 2 7  
 Wielka Brytania James Ward 4 3        Włochy Matteo Donati 4 4
 Włochy Alessandro Giannessi 3 2       17  Austria Gerald Melzer 6 6
 Stany Zjednoczone Ryan Harrison 6 6      Stany Zjednoczone Ryan Harrison 4 7 4
 Uzbekistan Farrux Doʻstov 0 6 3     17  Austria Gerald Melzer 6 65 6  
17  Austria Gerald Melzer 6 3 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
12  Rosja Karen Chaczanow 6 6  
WC  Francja Maxime Hamou 2 3     12  Rosja Karen Chaczanow 4 6 2  
 Hiszpania Jordi Samper-Montaña 6 3 6      Hiszpania Jordi Samper-Montaña 6 2 6  
 Izrael Amir Weintraub 2 6 2        Hiszpania Jordi Samper-Montaña 6 6
WC  Francja Maxime Janvier 4 4        Rosja Aslan Karacew 2 3
 Rosja Aslan Karacew 6 6      Rosja Aslan Karacew 2
 Słowacja Norbert Gombos 3 7 6     18  Bośnia i Hercegowina Mirza Bašić 0k  
18  Bośnia i Hercegowina Mirza Bašić 6 64 8  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
13  Holandia Igor Sijsling 66 7 6  
WC  Chorwacja Franko Škugor 7 65 3     13  Holandia Igor Sijsling 6 6  
 Słowenia Grega Žemlja 3 6 6      Słowenia Grega Žemlja 4 0  
 Stany Zjednoczone Stefan Kozlov 6 3 1       13  Holandia Igor Sijsling 3 2
 Francja Kenny de Schepper 6 7        Francja Kenny de Schepper 6 6
 Włochy Filippo Volandri 3 62      Francja Kenny de Schepper 6 6
 Francja Vincent Millot 7 6      Francja Vincent Millot 1 4  
26  Niemcy Mischa Zverev 5 4  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
14  Gruzja Nikoloz Basilaszwili 6 4 6  
 Francja Tristan Lamasine 3 6 1     14  Gruzja Nikoloz Basilaszwili 6 4 6  
 Hiszpania Daniel Gimeno-Traver 6 3 6      Hiszpania Daniel Gimeno-Traver 3 6 4  
 Włochy Luca Vanni 4 6 3       14  Gruzja Nikoloz Basilaszwili 4 7 6
 Rosja Aleksander Kudriawcew 3 5       29  Stany Zjednoczone Jared Donaldson 6 5 2
 Francja Axel Michon 6 7      Francja Axel Michon 3 67
 Ukraina Denys Mołczanow 5k     29  Stany Zjednoczone Jared Donaldson 6 7  
29  Stany Zjednoczone Jared Donaldson 4  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
15  Szwajcaria Marco Chiudinelli 4 0  
 Serbia Laslo Đere 6 6      Serbia Laslo Đere 7 7  
 Francja Albano Olivetti 5 68      Argentyna Nicolás Kicker 68 68  
 Argentyna Nicolás Kicker 7 7        Serbia Laslo Đere 6 3 6
 Chile Hans Podlipnik-Castillo 6 3 6       21  Czechy Adam Pavlásek 2 6 2
 Serbia Miljan Zekić 4 6 3      Chile Hans Podlipnik-Castillo 2 2
 Chile Gonzalo Lama 3 6 4     21  Czechy Adam Pavlásek 6 6  
21  Czechy Adam Pavlásek 6 3 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
16  Słowacja Jozef Kovalík 4 5  
 Kazachstan Andriej Gołubiew 6 7      Kazachstan Andriej Gołubiew 6 6  
 Bośnia i Hercegowina Aldin Šetkić 6 4 2      Francja Alexandre Sidorenko 4 4  
 Francja Alexandre Sidorenko 1 6 6        Kazachstan Andriej Gołubiew 0 61
WC  Argentyna Renzo Olivo 3 3       27  Mołdawia Radu Albot 6 7
 Szwecja Christian Lindell 6 6      Szwecja Christian Lindell 1 5
 Hiszpania Pere Riba 3 3     27  Mołdawia Radu Albot 6 7  
27  Mołdawia Radu Albot 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzcy 25
Finaliści 17 000 16
2. runda 7000 8
1. runda 3500 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d Został przeniesiony do turnieju głównego jako szczęśliwy przegrany.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]