French Open 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
French Open 2017
Miejsce  Francja
Paryż, 16. dzielnica
Obiekt Stade Roland Garros
Nawierzchnia Ceglana
Data 28.05–11.06.2017
ATP World Tour
Kategoria Wielki Szlem
Pula nagród 12 780 000 €
Drabinka 128S/128Q/64D
Dyrektor Gilbert Ysern
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Pula nagród 12 780 000 €
Drabinka 128S/96Q/64D
Dyrektor Gilbert Ysern
Zwycięzcy
Gra pojedyncza mężczyzn
Hiszpania Rafael Nadal
Gra podwójna mężczyzn
Stany Zjednoczone Ryan Harrison
 Nowa Zelandia Michael Venus
Gra pojedyncza kobiet
Łotwa Jeļena Ostapenko
Gra podwójna kobiet
Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
 Czechy Lucie Šafářová
Gra mieszana
Kanada Gabriela Dabrowski
Indie Rohan Bopanna
2016 2018
Strona internetowa
Wielki Szlem 2017

French Open 2017 – drugi w sezonie tenisowy turniej wielkoszlemowy, który odbywał się w dniach 28 maja–11 czerwca 2017 roku, tradycyjnie na ceglanych kortach Stade Roland Garros w 16. dzielnicy Paryża. Była to 116. edycja rozgrywek. Pula nagród wynosiła 36 milionów euro[1].

Obrońcami tytułów w grze pojedynczej byli Hiszpanka Garbiñe Muguruza i Serb Novak Đoković. W 2016 roku zdobywczyniami trofeum w grze podwójnej kobiet zostały Caroline Garcia i Kristina Mladenovic, natomiast w grze podwójnej mężczyzn zwyciężyli Feliciano López i Marc López. W grze mieszanej mistrzami poprzedniej edycji był duet Martina HingisLeander Paes.

Turnieje seniorskie[edytuj]

Gra pojedyncza mężczyzn[edytuj]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                                   
  1  Wielka Brytania Andy Murray 2 6 7 6  
8  Japonia Kei Nishikori 6 1 60 1  
  1  Wielka Brytania Andy Murray 7 3 7 63 1  
  3  Szwajcaria Stan Wawrinka 66 6 5 7 6  
3  Szwajcaria Stan Wawrinka 6 6 6
  7  Chorwacja Marin Čilić 3 3 1  
    3  Szwajcaria Stan Wawrinka 2 3 1
  4  Hiszpania Rafael Nadal 6 6 6
  20  Hiszpania Pablo Carreño-Busta 2 0k  
4  Hiszpania Rafael Nadal 6 2  
4  Hiszpania Rafael Nadal 6 6 6
  6  Austria Dominic Thiem 3 4 0  
6  Austria Dominic Thiem 7 6 6
  2  Serbia Novak Đoković 65 3 0  

Gra pojedyncza kobiet[edytuj]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Łotwa Jeļena Ostapenko 4 6 6  
11  Dania Caroline Wozniacki 6 2 2  
   Łotwa Jeļena Ostapenko 7 3 6  
  30  Szwajcaria Timea Bacsinszky 64 6 3  
13  Francja Kristina Mladenovic 4 4
  30  Szwajcaria Timea Bacsinszky 6 6  
     Łotwa Jeļena Ostapenko 4 6 6
  3  Rumunia Simona Halep 6 4 3
  5  Ukraina Elina Switolina 6 66 0  
3  Rumunia Simona Halep 3 7 6  
3  Rumunia Simona Halep 6 3 6
  2  Czechy Karolína Plíšková 4 6 3  
28  Francja Caroline Garcia 63 4
  2  Czechy Karolína Plíšková 7 6  

Gra podwójna mężczyzn[edytuj]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  16  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
61 7 6  
 Chile Julio Peralta
 Argentyna Horacio Zeballos
7 66 0  
  16  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
6 3 4  
   Stany Zjednoczone Ryan Harrison
 Nowa Zelandia Michael Venus
4 6 6  
 Stany Zjednoczone Ryan Harrison
 Nowa Zelandia Michael Venus
6 3 6
  7  Chorwacja Ivan Dodig
 Hiszpania Marcel Granollers
2 6 3  
     Stany Zjednoczone Ryan Harrison
 Nowa Zelandia Michael Venus
7 64 6
   Meksyk Santiago González
 Stany Zjednoczone Donald Young
65 7 3
   Brazylia Rogério Dutra Silva
 Włochy Paolo Lorenzi
65 5  
 Hiszpania Fernando Verdasco
 Serbia Nenad Zimonjić
7 7  
 Hiszpania Fernando Verdasco
 Serbia Nenad Zimonjić
7 5 3
   Meksyk Santiago González
 Stany Zjednoczone Donald Young
63 7 6  
5  Wielka Brytania Jamie Murray
 Brazylia Bruno Soares
6 63 64
   Meksyk Santiago González
 Stany Zjednoczone Donald Young
3 7 7  

Gra podwójna kobiet[edytuj]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
 Czechy Lucie Šafářová
6 6  
 Belgia Kirsten Flipkens
 Włochy Francesca Schiavone
2 4  
  1  Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
 Czechy Lucie Šafářová
6 6  
  3  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Szwajcaria Martina Hingis
4 2  
3  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Szwajcaria Martina Hingis
6 6
   Rumunia Raluca Olaru
 Ukraina Olha Sawczuk
2 1  
    1  Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
 Czechy Lucie Šafářová
6 6
   Australia Ashleigh Barty
 Australia Casey Dellacqua
2 1
   Rumunia Irina-Camelia Begu
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
3 4  
 Australia Ashleigh Barty
 Australia Casey Dellacqua
6 6  
 Australia Ashleigh Barty
 Australia Casey Dellacqua
7 4 6
  6  Czechy Lucie Hradecká
 Czechy Kateřina Siniaková
5 6 3  
6  Czechy Lucie Hradecká
 Czechy Kateřina Siniaková
6 6
  2  Rosja Jekatierina Makarowa
 Rosja Jelena Wiesnina
1 4  

Gra mieszana[edytuj]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  Alt  Hiszpania María José Martínez Sánchez
 Brazylia Marcelo Demoliner
7 3 6  
 Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Kolumbia Robert Farah
5 6 10  
   Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Kolumbia Robert Farah
65 6 10  
   Australia Casey Dellacqua
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
7 3 5  
 Czechy Lucie Hradecká
 Polska Marcin Matkowski
1 3
   Australia Casey Dellacqua
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
6 6  
     Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Kolumbia Robert Farah
6 2 10
  7  Kanada Gabriela Dabrowski
 Indie Rohan Bopanna
2 6 12
   Słowenia Andreja Klepač
 Wielka Brytania Dominic Inglot
63 3  
3  Czechy Andrea Hlaváčková
 Francja Édouard Roger-Vasselin
7 6  
3  Czechy Andrea Hlaváčková
 Francja Édouard Roger-Vasselin
5 3
  7  Kanada Gabriela Dabrowski
 Indie Rohan Bopanna
7 6  
7  Kanada Gabriela Dabrowski
 Indie Rohan Bopanna
6 6
  2  Indie Sania Mirza
 Chorwacja Ivan Dodig
3 4  

Turnieje juniorskie[edytuj]

Gra pojedyncza chłopców[edytuj]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Serbia Miomir Kecmanović 4 6 6  
 Brazylia Thiago Seyboth Wild 6 3 4  
  1  Serbia Miomir Kecmanović 65 6 64  
  11  Hiszpania Nicola Kuhn 7 2 7  
 Australia Blake Ellis 0 3
  11  Hiszpania Nicola Kuhn 6 6  
    11  Hiszpania Nicola Kuhn 65 3
  3  Australia Alexei Popyrin 7 6
   Stany Zjednoczone Gianni Ross 6 1 5  
3  Australia Alexei Popyrin 4 6 7  
3  Australia Alexei Popyrin 6 6
   Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina 4 2  
WC  Francja Clément Tabur 1 0
   Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina 6 6  

Gra pojedyncza dziewcząt[edytuj]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Rosja Marta Paigina 6 6  
5  Polska Iga Świątek 2 3  
   Rosja Marta Paigina 2 0  
  6  Stany Zjednoczone Claire Liu 6 6  
3  Kanada Bianca Andreescu 3 3
  6  Stany Zjednoczone Claire Liu 6 6  
    6  Stany Zjednoczone Claire Liu 4 7 3
  7  Stany Zjednoczone Whitney Osuigwe 6 65 6
  7  Stany Zjednoczone Whitney Osuigwe 6 6  
 Stany Zjednoczone Caty McNally 3 3  
7  Stany Zjednoczone Whitney Osuigwe 6 6
  11  Rosja Jelena Rybakina 4 4  
11  Rosja Jelena Rybakina 7 6
  2  Stany Zjednoczone Amanda Anisimova 67 4  

Gra podwójna chłopców[edytuj]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Hiszpania Nicola Kuhn
 Węgry Zsombor Piros
4 6 10  
 Holandia Ryan Nijboer
 Stany Zjednoczone Alexandre Rotsaert
6 3 5  
  1  Hiszpania Nicola Kuhn
 Węgry Zsombor Piros
6 6  
   Stany Zjednoczone Sam Riffice
 Stany Zjednoczone Gianni Ross
4 4  
 Stany Zjednoczone Sam Riffice
 Stany Zjednoczone Gianni Ross
3 6 10
   Argentyna Axel Geller
 Kolumbia Nicolás Mejía
6 2 7  
    1  Hiszpania Nicola Kuhn
 Węgry Zsombor Piros
6 6
   Stany Zjednoczone Vasil Kirkov
 Stany Zjednoczone Danny Thomas
4 4
  6  Serbia Miomir Kecmanović
 Stany Zjednoczone Sebastian Korda
4 6 8  
4  Austria Jurij Rodionov
 Czechy Michael Vrbenský
6 3 10  
4  Austria Jurij Rodionov
 Czechy Michael Vrbenský
3 6 8
   Stany Zjednoczone Vasil Kirkov
 Stany Zjednoczone Danny Thomas
6 2 10  
5  Niemcy Rudolf Molleker
 Finlandia Emil Ruusuvuori
5 61
   Stany Zjednoczone Vasil Kirkov
 Stany Zjednoczone Danny Thomas
7 7  

Gra podwójna dziewcząt[edytuj]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Kanada Bianca Andreescu
 Kanada Carson Branstine
6 7  
 Kolumbia María Camila Osorio Serrano
 Brazylia Thaisa Grana Pedretti
3 66  
  1  Kanada Bianca Andreescu
 Kanada Carson Branstine
6 6  
   Argentyna María Lourdes Carlé
 Wielka Brytania Francesca Jones
4 2  
3  Stany Zjednoczone Taylor Johnson
 Stany Zjednoczone Claire Liu
6 4 3
   Argentyna María Lourdes Carlé
 Wielka Brytania Francesca Jones
2 6 10  
    1  Kanada Bianca Andreescu
 Kanada Carson Branstine
6 6
  2  Rosja Ołesja Pierwuszina
 Rosja Anastasija Potapowa
1 3
  WC  Francja Jade Bornay
 Francja Mylène Halemai
1 2  
 Japonia Ayumi Miyamoto
 Chińska Republika Ludowa Wang Xiyu
6 6  
 Japonia Ayumi Miyamoto
 Chińska Republika Ludowa Wang Xiyu
3 6 6
  2  Rosja Ołesja Pierwuszina
 Rosja Anastasija Potapowa
6 3 10  
8  Stany Zjednoczone Caty McNally
 Stany Zjednoczone Whitney Osuigwe
1 6 10
  2  Rosja Ołesja Pierwuszina
 Rosja Anastasija Potapowa
6 1 12  

Turnieje zawodników na wózkach[edytuj]

Gra pojedyncza mężczyzn na wózkach[edytuj]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Wielka Brytania Gordon Reid 2 0  
 Argentyna Gustavo Fernández 6 6  
   Argentyna Gustavo Fernández 6 6  
   Francja Nicolas Peifer 2 2  
 Francja Nicolas Peifer 6 6
   Holandia Maikel Scheffers 1 1  
     Argentyna Gustavo Fernández 6 69 2
   Wielka Brytania Alfie Hewett 0 7 6
   Szwecja Stefan Olsson 65 3  
 Wielka Brytania Alfie Hewett 7 6  
 Wielka Brytania Alfie Hewett 6 6
  WC  Japonia Shingo Kunieda 4 4  
WC  Japonia Shingo Kunieda 6 4 6
  2  Francja Stéphane Houdet 4 6 3  

Gra pojedyncza kobiet na wózkach[edytuj]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Holandia Jiske Griffioen 7 0 3  
 Holandia Aniek van Koot 64 6 6  
   Holandia Aniek van Koot 62 65  
   Niemcy Sabine Ellerbrock 7 7  
 Niemcy Sabine Ellerbrock 6 6
   Wielka Brytania Jordanne Whiley 3 2  
     Niemcy Sabine Ellerbrock 5 4
  2  Japonia Yui Kamiji 7 6
   Holandia Diede de Groot 67 6 5  
 Holandia Marjolein Buis 7 4 7  
 Holandia Marjolein Buis 3 3
  2  Japonia Yui Kamiji 6 6  
WC  Francja Charlotte Famin 2 1
  2  Japonia Yui Kamiji 6 6  

Gra podwójna mężczyzn na wózkach[edytuj]

Półfinały   Finał
1  Francja Stéphane Houdet
 Francja Nicolas Peifer
3 6 12  
 Japonia Shingo Kunieda
 Szwecja Stefan Olsson
6 2 10     1  Francja Stéphane Houdet
 Francja Nicolas Peifer
6 6
 Argentyna Gustavo Fernández
 Holandia Maikel Scheffers
4 6 8   2  Wielka Brytania Alfie Hewett
 Wielka Brytania Gordon Reid
4 3
2  Wielka Brytania Alfie Hewett
 Wielka Brytania Gordon Reid
6 3 10  

Gra podwójna kobiet na wózkach[edytuj]

Półfinały   Finał
1  Holandia Jiske Griffioen
 Holandia Aniek van Koot
6 6  
 Niemcy Sabine Ellerbrock
 Francja Charlotte Famin
4 4     1  Holandia Jiske Griffioen
 Holandia Aniek van Koot
3 5
 Holandia Diede de Groot
 Wielka Brytania Jordanne Whiley
5 1   2  Holandia Marjolein Buis
 Japonia Yui Kamiji
6 7
2  Holandia Marjolein Buis
 Japonia Yui Kamiji
7 6  

Turnieje legend[edytuj]

Turniej legend mężczyzn[edytuj]

Finał
 Holandia Paul Haarhuis
 Ukraina Andrij Medwediew
4 6 8
 Francja Sébastien Grosjean
 Francja Michaël Llodra
6 3 10
Finał
 Australia Pat Cash
 Stany Zjednoczone Michael Chang
63 3
 Francja Mansur Bahrami
 Francja Fabrice Santoro
7 6

Turniej legend kobiet[edytuj]

Finał
 Stany Zjednoczone Lindsay Davenport
 Stany Zjednoczone Martina Navrátilová
3 6 5
 Stany Zjednoczone Tracy Austin
 Belgia Kim Clijsters
6 3 10

Rezygnacje[edytuj]

Z udziału w zawodach zrezygnowali następujący zawodnicy oraz zawodniczki:

Dzikie karty[edytuj]

Francuska federacja tenisowa przyznała dzikie karty zawodnikom, którzy nie uzyskali bezpośredniego awansu do turnieju głównego[2].

Gra pojedyncza mężczyzn

Francja Julien Benneteau
Francja Benjamin Bonzi
Francja Mathias Bourgue
Australia Alex De Minaur
Francja Quentin Halys
Francja Laurent Lokoli
Francja Alexandre Müller
Stany Zjednoczone Tennys Sandgren

Gra pojedyncza kobiet

Francja Tessah Andrianjafitrimo
Stany Zjednoczone Amanda Anisimova
Francja Fiona Ferro
Australia Jaimee Fourlis
Francja Myrtille Georges
Francja Amandine Hesse
Francja Alizé Lim
Francja Chloé Paquet

Gra podwójna mężczyzn

Francja Jonathan Eysseric / Francja Tristan Lamasine
Francja Constant Lestienne / Francja Corentin Moutet
Francja Kenny de Schepper / Francja Vincent Millot
Francja Grégoire Barrère / Francja Albano Olivetti
Francja Quentin Halys / Francja Adrian Mannarino
Francja Mathias Bourgue / Francja Paul-Henri Mathieu
Francja Grégoire Jacq / Francja Hugo Nys

Gra podwójna kobiet

Francja Myrtille Georges / Francja Chloé Paquet
Francja Audrey Albié / Francja Harmony Tan
Francja Giulia Morlet / Francja Diane Parry
Francja Tessah Andrianjafitrimo / Francja Amandine Hesse
Francja Marine Partaud / Francja Virginie Razzano
Francja Manon Arcangioli / Francja Alizé Lim
Francja Fiona Ferro / Francja Margot Yerolymos

Gra mieszana

Francja Alizé Cornet / Francja Jonathan Eysseric
Francja Virginie Razzano / Francja Vincent Millot
Francja Pauline Parmentier / Francja Mathias Bourgue
Australia Jessica Moore / Australia Matt Reid
Francja Chloé Paquet / Francja Benoît Paire
Francja Myrtille Georges / Francja Geoffrey Blancaneaux

Kwalifikanci[edytuj]

Zawodnikom z miejsc niezapewniających bezpośredniego udziału w turnieju przysługuje prawo startu w kwalifikacjach, zarówno w singlu kobiet, jak i mężczyzn.

Gra pojedyncza mężczyzn

  1. Rumunia Marius Copil
  2. Belgia Arthur De Greef
  3. Chile Nicolás Jarry
  4. Japonia Taro Daniel
  5. Słowacja Jozef Kovalík
  6. Grecja Stefanos Tsitsipas
  7. Francja Maxime Hamou
  8. Włochy Simone Bolelli
  9. Kolumbia Santiago Giraldo
  10. Argentyna Marco Trungelliti
  11. Rosja Tejmuraz Gabaszwili
  12. Ukraina Serhij Stachowski
  13. Argentyna Guido Pella
  14. Włochy Stefano Napolitano
  15. Stany Zjednoczone Bjorn Fratangelo
  16. Francja Paul-Henri Mathieu

Gra pojedyncza kobiet

  1. Włochy Sara Errani
  2. Czechy Markéta Vondroušová
  3. Brazylia Beatriz Haddad Maia
  4. Holandia Richèl Hogenkamp
  5. Rumunia Ana Bogdan
  6. Francja Quirine Lemoine
  7. Kanada Françoise Abanda
  8. Chorwacja Petra Martić
  9. Belgia Alison Van Uytvanck
  10. Japonia Miyu Katō
  11. Ukraina Kateryna Kozłowa
  12. Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands

Szczęśliwi przegrani[edytuj]

Zawodnicy, którzy przegrali w fazie kwalifikacyjnej, mogli wystąpić w turnieju jako szczęśliwi przegrani.

Gra pojedyncza mężczyzn

  1. Rosja Andriej Rublow

Gra pojedyncza kobiet

  1. Tunezja Uns Dżabir

Obrońcy tytułów[edytuj]

Tabela prezentuje obrońców tytułu oraz mistrzów z roku 2017.

Konkurencja Obrońcy tytułu Mistrzowie 2017
gra pojedyncza mężczyzn Serbia Novak Đoković Hiszpania Rafael Nadal
gra pojedyncza kobiet Hiszpania Garbiñe Muguruza Łotwa Jeļena Ostapenko
gra podwójna mężczyzn Hiszpania Feliciano López
Hiszpania Marc López
Stany Zjednoczone Ryan Harrison
Nowa Zelandia Michael Venus
gra podwójna kobiet Francja Caroline Garcia
Francja Kristina Mladenovic
Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
Czechy Lucie Šafářová
gra mieszana Szwajcaria Martina Hingis
Indie Leander Paes
Kanada Gabriela Dabrowski
Indie Rohan Bopanna
gra pojedyncza chłopców Francja Geoffrey Blancaneaux Australia Alexei Popyrin
gra pojedyncza dziewcząt Szwajcaria Rebeka Masarova Stany Zjednoczone Whitney Osuigwe
gra podwójna chłopców Izrael Yshai Oliel
Czechy Patrik Rikl
Hiszpania Nicola Kuhn
Węgry Zsombor Piros
gra podwójna dziewcząt Hiszpania Paula Arias Manjón
Serbia Olga Danilović
Kanada Bianca Andreescu
Kanada Carson Branstine
gra pojedyncza mężczyzn na wózkach Argentyna Gustavo Fernández Wielka Brytania Alfie Hewett
gra pojedyncza kobiet na wózkach Holandia Marjolein Buis Japonia Yui Kamiji
gra podwójna mężczyzn na wózkach Japonia Shingo Kunieda
Wielka Brytania Gordon Reid
Francja Stéphane Houdet
Francja Nicolas Peifer
gra podwójna kobiet na wózkach Japonia Yui Kamiji
Wielka Brytania Jordanne Whiley
Holandia Marjolein Buis
Japonia Yui Kamiji
turniej legend poniżej 45 lat Hiszpania Juan Carlos Ferrero
Hiszpania Carlos Moyá
Francja Sébastien Grosjean
Francja Michaël Llodra
turniej legend powyżej 45 lat Hiszpania Sergi Bruguera
Chorwacja Goran Ivanišević
Francja Mansur Bahrami
Francja Fabrice Santoro
turniej legend kobiet Stany Zjednoczone Lindsay Davenport
Stany Zjednoczone Martina Navrátilová
Stany Zjednoczone Tracy Austin
Belgia Kim Clijsters

Porażki rozstawionych[edytuj]

Poniższe tabele prezentują porażki zawodników z rozstawieniem z podziałem na dzień zawodów, datę i rundę, w której tenisista odpadł.

Gra pojedyncza mężczyzn[edytuj]

Dzień Data Etap Zwycięzca Pokonany Wynik
1. 28 maja 1. runda Hiszpania Guillermo García-López Luksemburg Gilles Müller (26) 7:6(4), 6:7(2), 6:2, 6:2
2. 29 maja Czechy Jiří Veselý Stany Zjednoczone Jack Sock (14) 7:5, 7:5, 6:3
Gruzja Nikoloz Basilaszwili Francja Gilles Simon (31) 1:6, 6:2, 6:4, 6:1
Włochy Stefano Napolitano (Q) Niemcy Mischa Zverev (32) 4:6, 7:5, 6:2, 6:2
3. 30 maja Hiszpania Fernando Verdasco Niemcy Alexander Zverev (9) 6:4, 3:6, 6:4, 6:2
Korea Południowa Chung Hyeon Stany Zjednoczone Sam Querrey (27) 6:4, 3:6, 6:3, 6:3
4. 31 maja Argentyna Renzo Olivo Francja Jo-Wilfried Tsonga (12) 7:5, 6:4, 6:7(6), 6:4
2. runda Argentyna Horacio Zeballos Chorwacja Ivo Karlović (23) 7:6(5), 7:6(5), 6:3
5. 1 czerwca Rosja Karen Chaczanow Czechy Tomáš Berdych (13) 7:5, 6:4, 6:4
Południowa Afryka Kevin Anderson Australia Nick Kyrgios (18) 5:7, 6:4, 6:1, 6:2
Hiszpania Feliciano López Hiszpania David Ferrer (30) 7:5, 3:6, 7:5, 4:6, 6:4
6. 2 czerwca 3. runda Argentyna Horacio Zeballos Belgia David Goffin (10) 4:5, krecz
Hiszpania Pablo Carreño-Busta (20) Bułgaria Grigor Dimitrow (11) 7:5, 6:3, 6:4
Hiszpania Albert Ramos-Viñolas (19) Francja Lucas Pouille (16) 6:2, 3:6, 5:7, 6:2, 6:1
Austria Dominic Thiem (6) Stany Zjednoczone Steve Johnson (25) 6:1, 7:6(4), 6:3
7. 3 czerwca Hiszpania Fernando Verdasco Urugwaj Pablo Cuevas (22) 6:2, 6:1, 6:3
Szwajcaria Stan Wawrinka (3) Włochy Fabio Fognini (28) 7:6(2), 6:0, 6:2
Wielka Brytania Andy Murray (1) Argentyna Juan Martín del Potro (29) 7:6(8), 7:5, 6:0
8. 4 czerwca Rosja Karen Chaczanow Stany Zjednoczone John Isner (21) 7:6(1), 6:3, 6:7(5), 7:6(3)
Francja Gaël Monfils (15) Francja Richard Gasquet (24) 7:6(5), 5:7, 4:3, krecz
4. runda Hiszpania Pablo Carreño-Busta (20) Kanada Milos Raonic (5) 4:6, 7:6(2), 6:7(6), 6:4, 8:6
Hiszpania Rafael Nadal (4) Hiszpania Roberto Bautista-Agut (17) 6:1, 6:2, 6:2
Serbia Novak Đoković (2) Hiszpania Albert Ramos-Viñolas (19) 7:6(5), 6:1, 6:3
9. 5 czerwca Szwajcaria Stan Wawrinka (3) Francja Gaël Monfils (15) 7:5, 7:6(7), 6:2
11. 7 czerwca Ćwierćfinał Austria Dominic Thiem (6) Serbia Novak Đoković (2) 7:6(5), 6:3, 6:0
Szwajcaria Stan Wawrinka (3) Chorwacja Marin Čilić (7) 6:3, 6:3, 6:1
Wielka Brytania Andy Murray (1) Japonia Kei Nishikori (8) 2:6, 6:1, 7:6(0), 6:1
Hiszpania Rafael Nadal (4) Hiszpania Pablo Carreño-Busta (20) 6:2, 2:0, krecz
13. 9 czerwca Półfinał Szwajcaria Stan Wawrinka (3) Wielka Brytania Andy Murray (1) 6(6):7, 6:3, 5:7, 7:6(3), 6:1
Hiszpania Rafael Nadal (4) Austria Dominic Thiem (6) 6:3, 6:4, 6:0
15. 11 czerwca Finał Hiszpania Rafael Nadal (4) Szwajcaria Stan Wawrinka (3) 6:2, 6:3, 6:1

Gra pojedyncza kobiet[edytuj]

Dzień Data Etap Zwyciężczyni Pokonana Wynik
1. 28 maja 1. runda Rosja Jekatierina Makarowa Niemcy Angelique Kerber (1) 6:2, 6:2
Turcja Çağla Büyükakçay Chorwacja Mirjana Lučić-Baroni (22) 6:3, 6:3
Portoryko Mónica Puig Włochy Roberta Vinci (31) 6:3, 3:6, 6:2
2. 29 maja Słowacja Magdaléna Rybáriková (PR) Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe (19) 6:1, 6:4
Belgia Elise Mertens Australia Darja Gawriłowa (24) 7:6(4), 1:6, 6:4
Niemcy Carina Witthöft Stany Zjednoczone Lauren Davis (25) 2:6, 6:3, 6:3
3. 30 maja Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei Wielka Brytania Johanna Konta (7) 1:6, 7:6(2), 6:4
4. 31 maja 2. runda Tunezja Uns Dżabir (LL) Słowacja Dominika Cibulková (6) 6:4, 6:3
Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands (Q) Czechy Petra Kvitová (15) 7:6(5), 7:6(5)
Stany Zjednoczone Catherine Bellis Holandia Kiki Bertens (18) 6:3, 7:6(5)
5. 1 czerwca Chorwacja Petra Martić (Q) Stany Zjednoczone Madison Keys (12) 3:6, 6:3, 6:1
Paragwaj Verónica Cepede Royg Rosja Anastasija Pawluczenkowa (16) 7:6(4), 2:6, 6:4
Francja Alizé Cornet Czechy Barbora Strýcová (20) 6:4, 6:1
Polska Magda Linette Chorwacja Ana Konjuh (29) 6:0, 7:5
6. 2 czerwca 3. runda Hiszpania Garbiñe Muguruza (4) Kazachstan Julija Putincewa (27) 7:5, 6:2
Rosja Swietłana Kuzniecowa (8) Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai (32) 7:6(5), 4:6, 7:5
7. 3 czerwca Francja Alizé Cornet Polska Agnieszka Radwańska (9) 6:2, 6:1
Hiszpania Carla Suárez Navarro (21) Rosja Jelena Wiesnina (14) 6:4, 6:4
Rumunia Simona Halep (3) Rosja Darja Kasatkina (26) 6:0, 7:5
8. 4 czerwca Chorwacja Petra Martić (Q) Łotwa Anastasija Sevastova (17) 6:1, 6:1
4. runda Francja Kristina Mladenovic (13) Hiszpania Garbiñe Muguruza (4) 6:1, 3:6, 6:3
Dania Caroline Wozniacki (11) Rosja Swietłana Kuzniecowa (8) 6:1, 4:6, 6:2
Szwajcaria Timea Bacsinszky (30) Stany Zjednoczone Venus Williams (10) 5:7, 6:2, 6:1
Łotwa Jeļena Ostapenko Australia Samantha Stosur (23) 2:6, 6:2, 6:4
9. 5 czerwca Rumunia Simona Halep (3) Hiszpania Carla Suárez Navarro (21) 6:1, 6:1
10. 6 czerwca Ćwierćfinał Łotwa Jeļena Ostapenko Dania Caroline Wozniacki (11) 4:6, 6:2, 6:2
Szwajcaria Timea Bacsinszky (30) Francja Kristina Mladenovic (13) 6:4, 6:4
11. 7 czerwca Rumunia Simona Halep (3) Ukraina Elina Switolina (5) 3:6, 7:6(6), 6:0
Czechy Karolína Plíšková (2) Francja Caroline Garcia (28) 7:6(3), 6:4
12. 8 czerwca Półfinał Rumunia Simona Halep (3) Czechy Karolína Plíšková (2) 6:4, 3:6, 6:3
Łotwa Jeļena Ostapenko Szwajcaria Timea Bacsinszky (30) 7:6(4), 3:6, 6:3
14. 10 czerwca Finał Łotwa Jeļena Ostapenko Rumunia Simona Halep (3) 4:6, 6:4, 6:3

Gra podwójna mężczyzn[edytuj]

Dzień Data Etap Zwycięzcy Pokonani Wynik
3. 30 maja 1. runda Hiszpania David Marrero
Hiszpania Tommy Robredo (PR)
Finlandia Henri Kontinen
Australia John Peers (1)
7:6(3), 6:3
Chile Julio Peralta
Argentyna Horacio Zeballos
Hiszpania Feliciano López
Hiszpania Marc López (6)
6:2, 6:3
Meksyk Santiago González
Stany Zjednoczone Donald Young
Francja Fabrice Martin
Kanada Daniel Nestor (14)
7:6(4), 6:7(4), 6:3
4. 31 maja Australia Nick Kyrgios
Australia Jordan Thompson
Francja Pierre-Hugues Herbert
Francja Nicolas Mahut (2)
7:6(8), 4:6, 6:3
Hiszpania Fernando Verdasco
Serbia Nenad Zimonjić
Rumunia Florin Mergea
Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi (13)
6:3, 7:6(2)
5. 1 czerwca Brazylia Rogério Dutra Silva
Włochy Paolo Lorenzi
Hiszpania Pablo Carreño-Busta
Hiszpania Guillermo García-López (10)
walkower
2. runda Czechy Roman Jebavý
Czechy Jiří Veselý
Południowa Afryka Raven Klaasen
Stany Zjednoczone Rajeev Ram (8)
7:5, 6:4
Argentyna Andrés Molteni
Kanada Adil Shamasdin
Polska Marcin Matkowski
Francja Édouard Roger-Vasselin (12)
7:5, 7:6(7)
Indie Purav Raja
Indie Divij Sharan
Austria Oliver Marach
Chorwacja Mate Pavić (15)
6:4, 3:6, 6:4
6. 2 czerwca Australia Sam Groth
Szwecja Robert Lindstedt
Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan (3)
7:6(4), 6:3
Stany Zjednoczone Ryan Harrison
Nowa Zelandia Michael Venus
Polska Łukasz Kubot
Brazylia Marcelo Melo (4)
6:4, 6:7(5), 6:3
7. 3 czerwca 3. runda Chorwacja Ivan Dodig
Hiszpania Marcel Granollers (7)
Holandia Jean-Julien Rojer
Rumunia Horia Tecău (11)
6:3, 5:7, 6:3
8. 4 czerwca Wielka Brytania Jamie Murray
Brazylia Bruno Soares (5)
Indie Rohan Bopanna
Urugwaj Pablo Cuevas (9)
7:6(5), 6:2
9. 5 czerwca Ćwierćfinał Meksyk Santiago González
Stany Zjednoczone Donald Young
Wielka Brytania Jamie Murray
Brazylia Bruno Soares (5)
3:6, 7:6(3), 7:6(4)
10. 6 czerwca Stany Zjednoczone Ryan Harrison
Nowa Zelandia Michael Venus
Chorwacja Ivan Dodig
Hiszpania Marcel Granollers (7)
6:2, 3:6, 6:3
13. 9 czerwca Półfinał Stany Zjednoczone Ryan Harrison
Nowa Zelandia Michael Venus
Kolumbia Juan Sebastián Cabal
Kolumbia Robert Farah (16)
4:6, 6:3, 6:4

Gra podwójna kobiet[edytuj]

Dzień Data Etap Zwyciężczynie Pokonane Wynik
Niemcy Julia Görges
Czechy Barbora Strýcová (7)
rezygnacja
Stany Zjednoczone Christina McHale
Rumunia Monica Niculescu (16)
4. 31 maja 1. runda Australia Darja Gawriłowa
Rosja Anastasija Pawluczenkowa
Indie Sania Mirza
Kazachstan Jarosława Szwiedowa (4)
7:6(5), 1:6, 6:2
Francja Myrtille Georges
Francja Chloé Paquet (WC)
Niemcy Anna-Lena Grönefeld
Czechy Květa Peschke (11)
1:6, 7:5, 6:4
5. 1 czerwca Rosja Darja Kasatkina
Rosja Irina Chromaczowa
Stany Zjednoczone Raquel Atawo
Łotwa Jeļena Ostapenko (10)
6:0, 3:6, 6:4
6. 2 czerwca 2. runda Rumunia Raluca Olaru
Ukraina Olha Sawczuk
Węgry Tímea Babos
Czechy Andrea Hlaváčková (5)
6:3, 4:6, 6:3
Japonia Nao Hibino
Polska Alicja Rosolska
Chorwacja Darija Jurak
Australia Anastasija Rodionowa (17)
6:7(4), 6:3, 6:3
7. 3 czerwca Rumunia Irina-Camelia Begu
Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
Stany Zjednoczone Abigail Spears
Słowenia Katarina Srebotnik (8)
1:6, 6:4, 6:3
Australia Ashleigh Barty
Australia Casey Dellacqua
Japonia Eri Hozumi
Japonia Miyu Katō (18)
6:4, 6:1
8. 4 czerwca 3. runda Rumunia Raluca Olaru
Ukraina Olha Sawczuk
Kanada Gabriela Dabrowski
Chińska Republika Ludowa Xu Yifan (9)
6:3, 3:6, 6:2
Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
Szwajcaria Martina Hingis (3)
Holandia Kiki Bertens
Szwecja Johanna Larsson (13)
6:2, 6:0
9. 5 czerwca Czechy Lucie Hradecká
Czechy Kateřina Siniaková (6)
Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
Czechy Barbora Krejčíková (12)
7:5, 7:5
Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
Czechy Lucie Šafářová (1)
Rosja Swietłana Kuzniecowa
Francja Kristina Mladenovic (14)
6:4, 6:2
Rosja Jekatierina Makarowa
Rosja Jelena Wiesnina (2)
Słowenia Andreja Klepač
Hiszpania María José Martínez Sánchez (15)
3:6, 6:3, 6:2
11. 7 czerwca Ćwierćfinał Czechy Lucie Hradecká
Czechy Kateřina Siniaková (6)
Rosja Jekatierina Makarowa
Rosja Jelena Wiesnina (2)
6:1, 6:4
13. 9 czerwca Półfinał Czechy Bethanie Mattek-Sands
Czechy Lucie Šafářová (1)
Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
Szwajcaria Martina Hingis (3)
6:4, 6:2
Australia Ashleigh Barty
Australia Casey Dellacqua
Czechy Lucie Hradecká
Czechy Kateřina Siniaková (6)
7:5, 4:6, 6:3

Gra mieszana[edytuj]

Dzień Data Etap Zwycięzcy Pokonani Wynik
4. 31 maja 1. runda Stany Zjednoczone Abigail Spears
Kolumbia Juan Sebastián Cabal
Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
Australia John Peers (1)
6:4, 6:2
6. 2 czerwca Polska Alicja Rosolska
Nowa Zelandia Michael Venus
Łotwa Jeļena Ostapenko
Brazylia Bruno Soares (8)
6:2, 7:6(5)
7. 3 czerwca 2. runda Niemcy Anna-Lena Grönefeld
Kolumbia Robert Farah
Kazachstan Jarosława Szwiedowa
Austria Alexander Peya (5)
6:4, krecz
8. 4 czerwca Czechy Lucie Hradecká
Polska Marcin Matkowski
Słowenia Katarina Srebotnik
Południowa Afryka Raven Klaasen (4)
6:2, 6:2
Australia Casey Dellacqua
Stany Zjednoczone Rajeev Ram
Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
Holandia Jean-Julien Rojer (6)
6:3, 3:6, 10-6
9. 5 czerwca Ćwierćfinał Kanada Gabriela Dabrowski
Indie Rohan Bopanna (7)
Indie Sania Mirza
Chorwacja Ivan Dodig (2)
6:3, 6:4
11. 7 czerwca Półfinał Kanada Gabriela Dabrowski
Indie Rohan Bopanna (7)
Czechy Andrea Hlaváčková
Francja Édouard Roger-Vasselin (3)
7:5, 6:3

Przypisy

  1. WTA Staff: French Open increases prize money pot (ang.). wtatennis.com. [dostęp 2017-05-23]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-05-23)].
  2. Here are the Roland-Garros 2017 wild-cards (ang.). rolandgarros.com, 2017-05-16. [dostęp 2017-05-23]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-05-23)].

Bibliografia[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]