French Open 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
French Open 2018
Miejsce  Francja
Paryż, 16. dzielnica
Obiekt Stade Roland Garros
Nawierzchnia Ceglana
Data 27.05–10.06.2018
ATP World Tour
Kategoria Wielki Szlem
Pula nagród 39 197 000 €
Drabinka 128S/128Q/64D
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Pula nagród 39 197 000 €
Drabinka 128S/96Q/64D
Zwycięzcy
Gra pojedyncza mężczyzn
Hiszpania Rafael Nadal
Gra podwójna mężczyzn
Francja Pierre-Hugues Herbert
Francja Nicolas Mahut
Gra pojedyncza kobiet
Rumunia Simona Halep
Gra podwójna kobiet
Czechy Barbora Krejčíková
Czechy Kateřina Siniaková
Gra mieszana
Chińskie Tajpej Latisha Chan
Chorwacja Ivan Dodig
2017 2019
Strona internetowa
Wielki Szlem 2018

French Open 2018 – drugi w sezonie tenisowy turniej wielkoszlemowy, który odbył się w dniach 27 maja–10 czerwca 2018 roku, tradycyjnie na ceglanych kortach Stade Roland Garros w 16. dzielnicy Paryża. Była to 117. edycja rozgrywek. Pula nagród wyniosła 39 milionów euro[1].

W grze pojedynczej mężczyzn Rafael Nadal pokonał 6:4, 6:3, 6:2 Dominica Thiema. W grze pojedynczej kobiet Simona Halep triumfowała nad Sloane Stephens wynikiem 3:6, 6:4, 6:1. W deblu mężczyzn Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut pokonali Olivera Maracha i Mate Pavicia 6:2, 7:6(4). W grze podwójnej kobiet zwyciężyły Barbora Krejčíková i Kateřina Siniaková, które w finale pokonały Eri Hozumi i Makoto Ninomiyę 6:3, 6:3. W grze mieszanej Latisha Chan wraz z Ivanem Dodigiem pokonali w meczu o mistrzostwo Gabrielę Dabrowski oraz Mate Pavicia wynikiem 6:1, 6:7(5), 10–8.

Tseng Chun-hsin zwyciężył w rozgrywkach singlowych chłopców z Sebastiánem Báezem 7:6(2), 6:2. W rozrywkach dziewcząt Cori Gauff pokonała Caty McNally wynikiem 1:6, 6:3, 7:6(1). Ondřej Štyler i Naoki Tajima wygrali 6:4, 6:4 z Ray Ho i Tseng Chun-hsin w grze podwójnej chłopców. Caty McNally wraz z Igą Świątek zwyciężyły w finale debla dziewcząt 6:2, 7:5 z Yuki Naito i Naho Sato.

Shingo Kunieda poprzez pokonanie Gustava Fernándeza 7:6(5), 6:0 został mistrzem w grze pojedynczej mężczyzn na wózkach. Yui Kamiji zwyciężyła w grze pojedynczej kobiet na wózkach, pokonując w finale Diede de Groot 2:6, 6:0, 6:2. W deblu na wózkach mistrzami zostali Stéphane Houdet oraz Nicolas Peifer, którzy w ostatnim meczu pokonali Frédérica Cattaneo i Stefana Olssona 6:1, 7:6(5). W grze podwójnej kobiet na wózkach triumfowały Diede de Groot i Aniek van Koot dzięki wygranej 6:1, 6:3 odniesionej nad Marjolein Buis i Yui Kamiji.

W turnieju legend poniżej 45 lat Àlex Corretja i Juan Carlos Ferrero pokonali w finale 6:3, 6:3 Jewgienija Kafielnikowa i Marata Safina. Mansur Bahrami i Fabrice Santoro pokonali Johna McEnroe i Cédrica Pioline’a 6:1, 2:6, 12–10 w turnieju legend powyżej 45 lat. W rozgrywkach legend kobiet zwyciężyły Nathalie Dechy i Amélie Mauresmo, które pokonały 6:7(4), 6:4, 15–13 Kim Clijsters i Nathalie Tauziat.

Turnieje seniorskie[edytuj | edytuj kod]

Gra pojedyncza mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                                   
  1  Hiszpania Rafael Nadal 4 6 6 6  
11  Argentyna Diego Schwartzman 6 3 2 2  
  1  Hiszpania Rafael Nadal 6 6 6  
  5  Argentyna Juan Martín del Potro 4 1 2  
3  Chorwacja Marin Čilić 65 7 3 5
  5  Argentyna Juan Martín del Potro 7 5 6 7  
    1  Hiszpania Rafael Nadal 6 6 6
  7  Austria Dominic Thiem 4 3 2
   Włochy Marco Cecchinato 6 7 1 7  
20  Serbia Novak Đoković 3 64 6 611  
 Włochy Marco Cecchinato 5 610 1
  7  Austria Dominic Thiem 7 7 6  
7  Austria Dominic Thiem 6 6 6
  2  Niemcy Alexander Zverev 4 2 1  

Gra pojedyncza kobiet[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Rumunia Simona Halep 62 6 6  
12  Niemcy Angelique Kerber 7 3 2  
  1  Rumunia Simona Halep 6 6  
  3  Hiszpania Garbiñe Muguruza 1 4  
3  Hiszpania Garbiñe Muguruza 6 6
  28  Rosja Marija Szarapowa 2 1  
    1  Rumunia Simona Halep 3 6 6
  10  Stany Zjednoczone Sloane Stephens 6 4 1
   Kazachstan Julija Putincewa 65 4  
13  Stany Zjednoczone Madison Keys 7 6  
13  Stany Zjednoczone Madison Keys 4 4
  10  Stany Zjednoczone Sloane Stephens 6 6  
10  Stany Zjednoczone Sloane Stephens 6 6
  14  Rosja Darja Kasatkina 3 1  

Gra podwójna mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  13  Indie Rohan Bopanna
 Francja Édouard Roger-Vasselin
64 2  
8  Chorwacja Nikola Mektić
 Austria Alexander Peya
7 6  
  8  Chorwacja Nikola Mektić
 Austria Alexander Peya
3 4  
  6  Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
6 6  
 Argentyna Máximo González
 Chile Nicolás Jarry
4 68
  6  Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
6 7  
    6  Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
6 7
  2  Austria Oliver Marach
 Chorwacja Mate Pavić
2 64
  12  Hiszpania Feliciano López
 Hiszpania Marc López
6 62 7  
3  Finlandia Henri Kontinen
 Australia John Peers
4 7 63  
12  Hiszpania Feliciano López
 Hiszpania Marc López
4 5
  2  Austria Oliver Marach
 Chorwacja Mate Pavić
6 7  
5  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
6 4 3
  2  Austria Oliver Marach
 Chorwacja Mate Pavić
3 6 6  

Gra podwójna kobiet[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Węgry Tímea Babos
 Francja Kristina Mladenovic
64 3  
 Japonia Eri Hozumi
 Japonia Makoto Ninomiya
7 6  
   Japonia Eri Hozumi
 Japonia Makoto Ninomiya
6 6  
  8  Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
 Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan
2 2  
 Rumunia Irina Bara
 Rumunia Mihaela Buzărnescu
3 6 4
  8  Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
 Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan
6 1 6  
     Japonia Eri Hozumi
 Japonia Makoto Ninomiya
3 3
  6  Czechy Barbora Krejčíková
 Czechy Kateřina Siniaková
6 6
  6  Czechy Barbora Krejčíková
 Czechy Kateřina Siniaková
6 6  
3  Słowenia Andreja Klepač
 Hiszpania María José Martínez Sánchez
3 3  
6  Czechy Barbora Krejčíková
 Czechy Kateřina Siniaková
6 6
  2  Czechy Andrea Sestini Hlaváčková
 Czechy Barbora Strýcová
3 2  
 Hiszpania Lara Arruabarrena
 Słowenia Katarina Srebotnik
3 1
  2  Czechy Andrea Sestini Hlaváčková
 Czechy Barbora Strýcová
6 6  

Gra mieszana[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Kanada Gabriela Dabrowski
 Chorwacja Mate Pavić
6 6  
 Holandia Demi Schuurs
 Holandia Matwé Middelkoop
4 4  
  1  Kanada Gabriela Dabrowski
 Chorwacja Mate Pavić
6 6  
   Słowenia Katarina Srebotnik
 Meksyk Santiago González
4 4  
 Hiszpania María José Martínez Sánchez
 Brazylia Marcelo Demoliner
63 6 7
   Słowenia Katarina Srebotnik
 Meksyk Santiago González
7 2 10  
    1  Kanada Gabriela Dabrowski
 Chorwacja Mate Pavić
1 7 8
  2  Chińskie Tajpej Latisha Chan
 Chorwacja Ivan Dodig
6 65 10
  8  Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Kolumbia Robert Farah
7 6  
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
 Kolumbia Juan Sebastián Cabal
63 4  
8  Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Kolumbia Robert Farah
6 5 8
  2  Chińskie Tajpej Latisha Chan
 Chorwacja Ivan Dodig
4 7 10  
 Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Austria Alexander Peya
6 4 7
  2  Chińskie Tajpej Latisha Chan
 Chorwacja Ivan Dodig
2 6 10  

Turnieje juniorskie[edytuj | edytuj kod]

Gra pojedyncza chłopców[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Argentyna Sebastián Báez 1 7 7  
 Dominikana Nick Hardt 6 65 5  
  1  Argentyna Sebastián Báez 6 6  
  8  Brazylia Thiago Seyboth Wild 2 2  
SE  Stany Zjednoczone Brandon Nakashima 1 4
  8  Brazylia Thiago Seyboth Wild 6 6  
    1  Argentyna Sebastián Báez 62 2
  4  Chińskie Tajpej Tseng Chun-hsin 7 6
  9  Kolumbia Nicolás Mejía 2 3  
4  Chińskie Tajpej Tseng Chun-hsin 6 6  
4  Chińskie Tajpej Tseng Chun-hsin 6 7
  2  Stany Zjednoczone Sebastian Korda 2 5  
 Hiszpania Carlos López Montagud 2 3
  2  Stany Zjednoczone Sebastian Korda 6 6  

Gra pojedyncza dziewcząt[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Stany Zjednoczone Caty McNally 6 6  
8  Chińska Republika Ludowa Wang Xiyu 2 1  
   Stany Zjednoczone Caty McNally 3 7 6  
   Polska Iga Świątek 6 66 4  
 Polska Iga Świątek 7 7
  10  Japonia Yuki Naito 5 5  
     Stany Zjednoczone Caty McNally 6 3 61
  16  Stany Zjednoczone Cori Gauff 1 6 7
   Chińskie Tajpej Joanna Garland 4 1  
15  Kanada Leylah Annie Fernandez 6 6  
15  Kanada Leylah Annie Fernandez 4 3
  16  Stany Zjednoczone Cori Gauff 6 6  
6  Luksemburg Eléonora Molinaro 2 61
  16  Stany Zjednoczone Cori Gauff 6 7  

Gra podwójna chłopców[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Argentyna Sebastián Báez
 Brazylia Thiago Seyboth Wild
6 1 10  
 Włochy Lorenzo Musetti
 Holandia Deney Wassermann
3 6 8  
  1  Argentyna Sebastián Báez
 Brazylia Thiago Seyboth Wild
2 1  
   Czechy Ondřej Štyler
 Japonia Naoki Tajima
6 6  
 Holandia Jesper de Jong
 Turcja Yankı Erel
5 1
   Czechy Ondřej Štyler
 Japonia Naoki Tajima
7 6  
     Czechy Ondřej Štyler
 Japonia Naoki Tajima
6 6
  5  Chińskie Tajpej Ray Ho
 Chińskie Tajpej Tseng Chun-hsin
4 4
  5  Chińskie Tajpej Ray Ho
 Chińskie Tajpej Tseng Chun-hsin
5 7 10  
WC  Francja Baptiste Anselmo
 Francja Émilien Voisin
7 61 6  
5  Chińskie Tajpej Ray Ho
 Chińskie Tajpej Tseng Chun-hsin
6 5 10
  2  Francja Hugo Gaston
 Francja Clément Tabur
0 7 5  
 Hiszpania Nicolás Álvarez Varona
 Hiszpania Carlos López Montagud
0 4
  2  Francja Hugo Gaston
 Francja Clément Tabur
6 6  

Gra podwójna dziewcząt[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Luksemburg Eléonora Molinaro
 Dania Clara Tauson
6 6  
7  Gruzja Ana Makatsaria
 Stany Zjednoczone Alexa Noel
3 3  
  1  Luksemburg Eléonora Molinaro
 Dania Clara Tauson
3 6 8  
  3  Japonia Yuki Naito
 Japonia Naho Sato
6 1 10  
3  Japonia Yuki Naito
 Japonia Naho Sato
7 2 10
  6  Argentyna María Lourdes Carlé
 Stany Zjednoczone Cori Gauff
64 6 4  
    3  Japonia Yuki Naito
 Japonia Naho Sato
2 5
   Stany Zjednoczone Caty McNally
 Polska Iga Świątek
6 7
  WC  Francja Julie Belgraver
 Francja Loudmilla Bencheikh
6 2 10  
WC  Francja Mylène Halemai
 Francja Manon Léonard
0 6 8  
WC  Francja Julie Belgraver
 Francja Loudmilla Bencheikh
3 5
   Stany Zjednoczone Caty McNally
 Polska Iga Świątek
6 7  
 Stany Zjednoczone Chloe Beck
 Rosja Tajsa Paczkalewa
4 3
   Stany Zjednoczone Caty McNally
 Polska Iga Świątek
6 6  

Turnieje zawodników na wózkach[edytuj | edytuj kod]

Gra pojedyncza mężczyzn na wózkach[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Wielka Brytania Alfie Hewett 4 4  
 Wielka Brytania Gordon Reid 6 6  
   Wielka Brytania Gordon Reid 2 0  
   Japonia Shingo Kunieda 6 6  
 Japonia Shingo Kunieda 6 6
   Szwecja Stefan Olsson 1 1  
     Japonia Shingo Kunieda 7 6
  2  Argentyna Gustavo Fernández 65 0
   Francja Stéphane Houdet 6 6  
WC  Francja Frédéric Cattaneo 4 2  
 Francja Stéphane Houdet 1 7 3
  2  Argentyna Gustavo Fernández 6 64 6  
 Francja Nicolas Peifer 6 5 5
  2  Argentyna Gustavo Fernández 3 7 7  

Gra pojedyncza kobiet na wózkach[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Japonia Yui Kamiji 6 6  
WC  Francja Charlotte Famin 1 2  
  1  Japonia Yui Kamiji 6 7  
   Holandia Aniek van Koot 3 68  
 Holandia Aniek van Koot 6 3 6
   Południowa Afryka Kgothatso Montjane 1 6 1  
    1  Japonia Yui Kamiji 2 6 6
  2  Holandia Diede de Groot 6 0 2
   Niemcy Sabine Ellerbrock 6 7  
 Niemcy Katharina Krüger 2 5  
 Niemcy Sabine Ellerbrock 3 1
  2  Holandia Diede de Groot 6 6  
 Holandia Marjolein Buis 2 0
  2  Holandia Diede de Groot 6 6  

Gra podwójna mężczyzn na wózkach[edytuj | edytuj kod]

Półfinały   Finał
1  Francja Stéphane Houdet
 Francja Nicolas Peifer
4 6 13  
 Argentyna Gustavo Fernández
 Japonia Shingo Kunieda
6 3 11      Francja Stéphane Houdet
 Francja Nicolas Peifer
6 7
 Francja Frédéric Cattaneo
 Szwecja Stefan Olsson
6 6    Francja Frédéric Cattaneo
 Szwecja Stefan Olsson
1 65
2  Wielka Brytania Alfie Hewett
 Wielka Brytania Gordon Reid
4 4  

Gra podwójna kobiet na wózkach[edytuj | edytuj kod]

Półfinały   Finał
1  Holandia Marjolein Buis
 Japonia Yui Kamiji
6 7  
 Niemcy Sabine Ellerbrock
 Niemcy Katharina Krüger
4 61     1  Holandia Marjolein Buis
 Japonia Yui Kamiji
1 3
 Francja Charlotte Famin
 Południowa Afryka Kgothatso Montjane
0 0   2  Holandia Diede de Groot
 Holandia Aniek van Koot
6 6
2  Holandia Diede de Groot
 Holandia Aniek van Koot
6 6  

Turnieje legend[edytuj | edytuj kod]

Turniej legend mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Finał
A2  Rosja Jewgienij Kafielnikow
 Rosja Marat Safin
3 3
B2  Hiszpania Àlex Corretja
 Hiszpania Juan Carlos Ferrero
6 6
Finał
C1  Stany Zjednoczone John McEnroe
 Francja Cédric Pioline
1 6 10
D1  Francja Mansur Bahrami
 Francja Fabrice Santoro
6 2 12

Turniej legend kobiet[edytuj | edytuj kod]

Finał
A2  Belgia Kim Clijsters
 Francja Nathalie Tauziat
7 4 13
B2  Francja Nathalie Dechy
 Francja Amélie Mauresmo
64 6 15

Rezygnacje[edytuj | edytuj kod]

Z udziału w zawodach zrezygnowali następujący zawodnicy oraz zawodniczki:

Dzikie karty[edytuj | edytuj kod]

Francuska federacja tenisowa przyznała dzikie karty zawodnikom, którzy nie uzyskali bezpośredniego awansu do turnieju głównego.

Gra pojedyncza mężczyzn

Francja Grégoire Barrère
Francja Elliot Benchetrit
Australia Alex De Minaur
Francja Calvin Hemery
Francja Maxime Janvier
Francja Nicolas Mahut
Francja Corentin Moutet
Stany Zjednoczone Noah Rubin

Gra pojedyncza kobiet

Francja Fiona Ferro
Francja Myrtille Georges
Francja Amandine Hesse
Francja Chloé Paquet
Francja Pauline Parmentier
Francja Jessika Ponchet
Stany Zjednoczone Taylor Townsend
Australia Isabelle Wallace

Gra podwójna mężczyzn

Francja Geoffrey Blancaneaux / Francja Constant Lestienne
Francja Benjamin Bonzi / Francja Grégoire Jacq
Francja Jérémy Chardy / Kanada Daniel Nestor
Francja Corentin Denolly / Francja Alexandre Müller
Francja Hugo Gaston / Francja Clément Tabur
Francja Antoine Hoang / Francja Ugo Humbert
Francja Florian Lakat / Francja Arthur Rinderknech

Gra podwójna kobiet

Francja Tessah Andrianjafitrimo / Francja Fiona Ferro
Francja Manon Arcangioli / Francja Shérazad Reix
Francja Clara Burel / Francja Diane Parry
Francja Sara Cakarevic / Francja Jessika Ponchet
Francja Amandine Hesse / Francja Pauline Parmentier
Francja Virginie Razzano / Francja Jade Suvrijn
Stany Zjednoczone Serena Williams / Stany Zjednoczone Venus Williams
Gra mieszana
Francja Tessah Andrianjafitrimo / Francja Ugo Humbert
Francja Sara Cakarevic / Francja Alexandre Müller
Francja Fiona Ferro / Francja Evan Furness
Francja Kristina Mladenovic / Francja Alexis Musialek
Francja Chloé Paquet / Francja Benoît Paire
Francja Pauline Parmentier / Francja Grégoire Barrère

Kwalifikanci[edytuj | edytuj kod]

Zawodnikom z miejsc niezapewniających bezpośredniego udziału w turnieju przysługuje prawo startu w kwalifikacjach, zarówno w singlu kobiet, jak i mężczyzn.

Gra pojedyncza mężczyzn

  1. Czechy Adam Pavlásek
  2. Białoruś Ilja Iwaszka
  3. Brazylia Thomaz Bellucci
  4. Łotwa Ernests Gulbis
  5. Norwegia Casper Ruud
  6. Brazylia Rogério Dutra Silva
  7. Stany Zjednoczone Denis Kudla
  8. Kolumbia Santiago Giraldo
  9. Argentyna Guido Andreozzi
  10. Słowacja Martin Kližan
  11. Hiszpania Jaume Munar
  12. Australia Bernard Tomic
  13. Szwecja Elias Ymer
  14. Słowacja Jozef Kovalík
  15. Polska Hubert Hurkacz
  16. Hiszpania Carlos Taberner

Gra pojedyncza kobiet

  1. Holandia Richèl Hogenkamp
  2. Szwecja Rebecca Peterson
  3. Włochy Deborah Chiesa
  4. Stany Zjednoczone Caroline Dolehide
  5. Polska Magdalena Fręch
  6. Szwajcaria Viktorija Golubic
  7. Kolumbia Mariana Duque Mariño
  8. Czechy Barbora Krejčíková
  9. Hiszpania Georgina García Pérez
  10. Włochy Francesca Schiavone
  11. Stany Zjednoczone Grace Min
  12. Rumunia Alexandra Dulgheru

Szczęśliwi przegrani[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy, którzy przegrali w fazie kwalifikacyjnej, mogli wystąpić w turnieju jako szczęśliwi przegrani.

Gra pojedyncza mężczyzn

  1. Ukraina Serhij Stachowski
  2. Kanada Peter Polansky
  3. Estonia Jürgen Zopp
  4. Niemcy Oscar Otte
  5. Włochy Simone Bolelli
  6. Belgia Ruben Bemelmans
  7. Egipt Mohamed Safwat
  8. Argentyna Marco Trungelliti

Gra pojedyncza kobiet

  1. Holandia Arantxa Rus
  2. Słowenia Dalila Jakupović

Obrońcy tytułów[edytuj | edytuj kod]

Tabela prezentuje obrońców tytułu oraz mistrzów z roku 2018.

Konkurencja Obrońcy tytułu Mistrzowie 2018
gra pojedyncza mężczyzn Hiszpania Rafael Nadal Hiszpania Rafael Nadal
gra pojedyncza kobiet Łotwa Jeļena Ostapenko Rumunia Simona Halep
gra podwójna mężczyzn Stany Zjednoczone Ryan Harrison
Nowa Zelandia Michael Venus
Francja Pierre-Hugues Herbert
Francja Nicolas Mahut
gra podwójna kobiet Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
Czechy Lucie Šafářová
Czechy Barbora Krejčíková
Czechy Kateřina Siniaková
gra mieszana Kanada Gabriela Dabrowski
Indie Rohan Bopanna
Chińskie Tajpej Latisha Chan
Chorwacja Ivan Dodig
gra pojedyncza chłopców Australia Alexei Popyrin Chińskie Tajpej Tseng Chun-hsin
gra pojedyncza dziewcząt Stany Zjednoczone Whitney Osuigwe Stany Zjednoczone Cori Gauff
gra podwójna chłopców Hiszpania Nicola Kuhn
Węgry Zsombor Piros
Czechy Ondřej Štyler
Japonia Naoki Tajima
gra podwójna dziewcząt Kanada Bianca Andreescu
Kanada Carson Branstine
Stany Zjednoczone Caty McNally
Polska Iga Świątek
gra pojedyncza mężczyzn na wózkach Wielka Brytania Alfie Hewett Japonia Shingo Kunieda
gra pojedyncza kobiet na wózkach Japonia Yui Kamiji Japonia Yui Kamiji
gra podwójna mężczyzn na wózkach Francja Stéphane Houdet
Francja Nicolas Peifer
Francja Stéphane Houdet
Francja Nicolas Peifer
gra podwójna kobiet na wózkach Holandia Marjolein Buis
Japonia Yui Kamiji
Holandia Diede de Groot
Holandia Aniek van Kroot
turniej legend poniżej 45 lat Francja Sébastien Grosjean
Francja Michaël Llodra
Hiszpania Àlex Corretja
Hiszpania Juan Carlos Ferrero
turniej legend powyżej 45 lat Francja Mansur Bahrami
Francja Fabrice Santoro
Francja Mansur Bahrami
Francja Fabrice Santoro
turniej legend kobiet Stany Zjednoczone Tracy Austin
Belgia Kim Clijsters
Francja Nathalie Dechy
Francja Amélie Mauresmo

Porażki rozstawionych[edytuj | edytuj kod]

Poniższe tabele prezentują porażki zawodników z rozstawieniem z podziałem na dzień zawodów, datę i rundę, w której tenisista odpadł.

Gra pojedyncza mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Dzień Data Etap Zwycięzca Pokonany Wynik
Australia Nick Kyrgios (21) rezygnacja
2. 28 maja 1. runda Chorwacja Borna Ćorić Niemcy Philipp Kohlschreiber (22) 6:3, 3:6, 6:3, 6:4
Hiszpania Guillermo García-López Szwajcaria Stan Wawrinka (23) 6:2, 3:6, 4:6, 7:6(5), 6:3
Łotwa Ernests Gulbis (Q) Luksemburg Gilles Müller (29) 2:6, 6:4, 6:4, 6:3
3. 29 maja Estonia Jürgen Zopp (LL) Stany Zjednoczone Jack Sock (14) 6:7(4), 6:2, 4:6, 7:6(5), 6:3
Stany Zjednoczone Steve Johnson Francja Adrian Mannarino (25) 7:6(1), 6:2, 6:2
Ukraina Serhij Stachowski (LL) Hiszpania Feliciano López (28) 6:2, 6:4, 6:2
4. 30 maja Francja Jérémy Chardy Czechy Tomáš Berdych (17) 7:6(5), 7:6(8), 1:6, 5:7, 6:2
2. runda Francja Gilles Simon Stany Zjednoczone Sam Querrey (12) 1:6, 7:6(3), 6:4, 6:1
5. 31 maja Niemcy Maximilian Marterer Kanada Denis Shapovalov (24) 5:7, 7:6(4), 7:5, 6:4
6. 1 czerwca 3. runda Hiszpania Fernando Verdasco (30) Bułgaria Grigor Dimitrow (4) 7:6(4), 6:2, 6:4
Włochy Marco Cecchinato Hiszpania Pablo Carreño-Busta (10) 2:6, 7:6(5), 6:3, 6:1
Serbia Novak Đoković (20) Hiszpania Roberto Bautista-Agut (13) 6:4, 6:7(6), 7:6(4), 6:2
Niemcy Alexander Zverev (2) Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur (26) 6:2, 3:6, 4:6, 7:6(3), 7:5
7. 2 czerwca Rosja Karen Chaczanow Francja Lucas Pouille (15) 6:3, 7:5, 6:3
Włochy Fabio Fognini (18) Wielka Brytania Kyle Edmund (16) 6:3, 4:6, 3:6, 6:4, 6:4
Hiszpania Rafael Nadal (1) Francja Richard Gasquet (27) 6:3, 6:2, 6:2
Argentyna Juan Martín del Potro (5) Hiszpania Albert Ramos-Viñolas (31) 7:5, 6:4, 6:1
Belgia David Goffin (8) Francja Gaël Monfils (32) 6:7(6), 6:3, 4:6, 7:5, 6:3
8. 3 czerwca 4. runda Austria Dominic Thiem (7) Japonia Kei Nishikori (19) 6:2, 6:0, 5:7, 6:4
Serbia Novak Đoković (20) Hiszpania Fernando Verdasco (30) 6:3, 6:4, 6:2
Włochy Marco Cecchinato Belgia David Goffin (8) 7:5, 4:6, 6:0, 6:3
9. 4 czerwca Chorwacja Marin Čilić (3) Włochy Fabio Fognini (18) 6:4, 6:1, 3:6, 6:7(7), 6:3
Argentyna Diego Schwartzman (11) Południowa Afryka Kevin Anderson (6) 1:6, 2:6, 7:5, 7:6(5), 6:2
Argentyna Juan Martín del Potro (5) Stany Zjednoczone John Isner (9) 6:4, 6:4, 6:4
10. 5 czerwca Ćwierćfinał Austria Dominic Thiem (7) Niemcy Alexander Zverev (2) 6:4, 6:2, 6:1
Włochy Marco Cecchinato Serbia Novak Đoković (20) 6:3, 7:6(4), 1:6, 7:6(11)
12. 7 czerwca Hiszpania Rafael Nadal (1) Argentyna Diego Schwartzman (11) 4:6, 6:3, 6:2, 6:2
Argentyna Juan Martín del Potro (5) Chorwacja Marin Čilić (3) 7:6(5), 5:7, 6:3, 7:5
13. 8 czerwca Półfinał Hiszpania Rafael Nadal (1) Argentyna Juan Martín del Potro (5) 6:4, 6:1, 6:2
15. 10 czerwca Finał Hiszpania Rafael Nadal (1) Austria Dominic Thiem (7) 6:4, 6:3, 6:2

Gra pojedyncza kobiet[edytuj | edytuj kod]

Dzień Data Etap Zwyciężczyni Pokonana Wynik
1. 27 maja 1. runda Ukraina Kateryna Kozłowa Łotwa Jeļena Ostapenko (5) 7;5, 6:3
Chińska Republika Ludowa Wang Qiang Stany Zjednoczone Venus Williams (9) 6:4, 7:5
Kazachstan Julija Putincewa Wielka Brytania Johanna Konta (22) 6:4, 6:3
2. 28 maja Kolumbia Mariana Duque Mariño (Q) Łotwa Anastasija Sevastova (20) 4:6, 6:1, 6:3
Niemcy Andrea Petković Francja Kristina Mladenovic (29) 7:6(10), 6:2
4. 30 maja 2. runda Grecja Maria Sakari Hiszpania Carla Suárez Navarro (23) 7:5, 6:3
Francja Pauline Parmentier (WC) Francja Alizé Cornet (32) 6:7(2), 6:4, 6:2
5. 31 maja Ukraina Łesia Curenko Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe (15) 3:6, 6:4, 6:0
Stany Zjednoczone Serena Williams (PR) Australia Ashleigh Barty (17) 3:6, 6:3, 6:4
Rumunia Irina-Camelia Begu Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai (27) 6:2, 7:6(1)
Australia Samantha Stosur Rosja Anastasija Pawluczenkowa (30) 6:3, 6:4
6. 1 czerwca 3. runda Rumunia Mihaela Buzărnescu (31) Ukraina Elina Switolina (4) 6:3, 7:5
Stany Zjednoczone Madison Keys (13) Japonia Naomi Ōsaka (21) 6:1, 7:6(7)
7. 2 czerwca Rosja Marija Szarapowa (28) Czechy Karolína Plíšková (6) 6:2, 6:1
Estonia Anett Kontaveit (25) Czechy Petra Kvitová (8) 7:6(6), 7:6(4)
Stany Zjednoczone Serena Williams (PR) Niemcy Julia Görges (11) 6:3, 6:4
Niemcy Angelique Kerber (12) Holandia Kiki Bertens (18) 7:6(4), 7:6(4)
Ukraina Łesia Curenko Słowacja Magdaléna Rybáriková (19) 6:2, 6:4
Belgia Elise Mertens (16) Australia Darja Gawriłowa (24) 6:3, 6:1
8. 3 czerwca 4. runda Stany Zjednoczone Madison Keys (13) Rumunia Mihaela Buzărnescu (31) 6:1, 6:4
Stany Zjednoczone Sloane Stephens (10) Estonia Anett Kontaveit (25) 6:2, 6:0
Kazachstan Julija Putincewa Czechy Barbora Strýcová (26) 6:4, 6:3
9. 4 czerwca Rumunia Simona Halep (1) Belgia Elise Mertens (16) 6:2, 6:1
Rosja Darja Kasatkina (14) Dania Caroline Wozniacki (2) 7:6(5), 6:3
Niemcy Angelique Kerber (12) Francja Caroline Garcia (7) 6:2, 6:3
10. 5 czerwca Ćwierćfinał Stany Zjednoczone Sloane Stephens (10) Rosja Darja Kasatkina (14) 6:3, 6:1
11. 6 czerwca Hiszpania Garbiñe Muguruza (3) Rosja Marija Szarapowa (28) 6:2, 6:1
Rumunia Simona Halep (1) Niemcy Angelique Kerber (12) 6:7(7), 6:3, 6:2
12. 7 czerwca Półfinał Rumunia Simona Halep (1) Hiszpania Garbiñe Muguruza (3) 6:1, 6:4
Stany Zjednoczone Sloane Stephens (10) Stany Zjednoczone Madison Keys (13) 6:4, 6:4
14 9 czerwca Finał Rumunia Simona Halep (1) Stany Zjednoczone Sloane Stephens (10) 3:6, 6:4, 6:1

Gra podwójna mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Dzień Data Etap Zwycięzcy Pokonani Wynik
3. 29 maja 1. runda Wielka Brytania Ken Skupski
Wielka Brytania Neal Skupski
Stany Zjednoczone Mike Bryan
Stany Zjednoczone Sam Querrey (16)
7:5, 6:4
4. 30 maja Rosja Jewgienij Donskoj
Meksyk Miguel Ángel Reyes-Varela (Alt)
Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
Holandia Jean-Julien Rojer (7)
6:7(2), 7:6(5), 6:4
Salwador Marcelo Arévalo
Stany Zjednoczone James Cerretani
Japonia Ben McLachlan
Niemcy Jan-Lennard Struff (14)
6:7(4), 7:6(3), 6:3
5. 31 maja 2. runda Holandia Wesley Koolhof
Nowa Zelandia Artem Sitak
Chorwacja Ivan Dodig
Stany Zjednoczone Rajeev Ram (9)
5:7, 7:5, 6:4
6. 1 czerwca Stany Zjednoczone Steve Johnson
Stany Zjednoczone Jack Sock
Urugwaj Pablo Cuevas
Hiszpania Marcel Granollers (11)
7:5, 6:4
Francja Calvin Hemery
Francja Stéphane Robert (Alt)
Chile Julio Peralta
Argentyna Horacio Zeballos (15)
2:6, 7:5, 6:4
7. 2 czerwca Argentyna Máximo González
Chile Nicolás Jarry
Wielka Brytania Jamie Murray
Brazylia Bruno Soares (4)
6:4, 5:7, 6:4
3. runda Indie Rohan Bopanna
Francja Édouard Roger-Vasselin (13)
Polska Łukasz Kubot
Brazylia Marcelo Melo (1)
6:4, 7:6(1)
Chorwacja Nikola Mektić
Austria Alexander Peya (8)
Południowa Afryka Raven Klaasen
Nowa Zelandia Michael Venus (10)
7:6(2), 7:6(4)
9. 4 czerwca Ćwierćfinał Hiszpania Feliciano López
Hiszpania Marc López (12)
Finlandia Henri Kontinen
Australia John Peers (3)
6:4, 6:7(7), 7:6(3)
10. 5 czerwca Chorwacja Mate Pavić
Austria Oliver Marach (2)
Kolumbia Juan Sebastián Cabal
Kolumbia Robert Farah (5)
3:6, 6:4, 6:3
Chorwacja Nikola Mektić
Austria Alexander Peya (8)
Indie Rohan Bopanna
Francja Édouard Roger-Vasselin (13)
7:6(4), 6:2
12. 8 czerwca Półfinał Hiszpania Feliciano López
Hiszpania Marc López (12)
Austria Oliver Marach
Chorwacja Mate Pavić (2)
6:4, 7:5
Francja Pierre-Hugues Herbert
Francja Nicolas Mahut (6)
Chorwacja Nikola Mektić
Austria Alexander Peya (8)
6:3, 6:4
14. 9 czerwca Finał Francja Pierre-Hugues Herbert
Francja Nicolas Mahut (6)
Hiszpania Feliciano López
Hiszpania Marc López (2)
6:2, 7:6(4)

Gra podwójna kobiet[edytuj | edytuj kod]

Dzień Data Etap Zwyciężczynie Pokonane Wynik
4. 30 maja 1. runda Chorwacja Darija Jurak
Chorwacja Donna Vekić
Australia Ashleigh Barty
Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe (7)
2:6, 6:4, 6:4
Rumunia Sorana Cîrstea
Hiszpania Sara Sorribes Tormo
Łotwa Jeļena Ostapenko
Rosja Jelena Wiesnina (10)
1:6, 6:3, 6:4
Stany Zjednoczone Serena Williams
Stany Zjednoczone Venus Williams (WC)
Japonia Shūko Aoyama
Japonia Miyu Katō (14)
4:6, 6:4, 6:1
Ukraina Kateryna Bondarenko
Serbia Aleksandra Krunić
Polska Alicja Rosolska
Stany Zjednoczone Abigail Spears (15)
7:5, 4:6, 7:6(2)
5. 31 maja Hiszpania Lara Arruabarrena
Słowenia Katarina Srebotnik
Belgia Elise Mertens
Holandia Demi Schuurs (12)
3:6, 6:3, 7:6(5)
6. 1 czerwca 2. runda Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
Białoruś Alaksandra Sasnowicz
Ukraina Nadija Kiczenok
Australia Anastasija Rodionowa (16)
6:4, 1:6, 6:4
7. 2 czerwca Rumunia Irina Bara
Rumunia Mihaela Buzărnescu
Chińskie Tajpej Latisha Chan
Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands (4)
2:6, 6:3, 6:3
Japonia Eri Hozumi
Japonia Makoto Ninomiya
Stany Zjednoczone Raquel Atawo
Niemcy Anna-Lena Grönefeld (11)
2:6, 6:2, 6:0
8. 3 czerwca 3. runda Czechy Barbora Krejčíková
Czechy Kateřina Siniaková (6)
Holandia Kiki Bertens
Szwecja Johanna Larsson (9)
3:6, 6:4, 7:6(6)
9. 4 czerwca Węgry Tímea Babos
Francja Kristina Mladenovic (1)
Stany Zjednoczone Nicole Melichar
Czechy Květa Peschke (13)
4:6, 6:2, 7:5
Japonia Eri Hozumi
Japonia Makoto Ninomiya
Kanada Gabriela Dabrowski
Chińska Republika Ludowa Xu Yifan (5)
6:1, 6:2
10. 5 czerwca Ćwierćfinał Czechy Barbora Krejčíková
Czechy Kateřina Siniaková (6)
Słowenia Andreja Klepač
Hiszpania María José Martínez Sánchez (3)
6:3, 6:3
11. 6 czerwca Japonia Eri Hozumi
Japonia Makoto Ninomiya
Węgry Tímea Babos
Francja Kristina Mladenovic (1)
7:6(4), 6:3
12. 8 czerwca Półfinał Japonia Eri Hozumi
Japonia Makoto Ninomiya
Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan (8)
6:2, 6:2
Czechy Barbora Krejčíková
Czechy Kateřina Siniaková (6)
Czechy Andrea Sestini Hlaváčková
Czechy Barbora Strýcová (2)
6:3, 6:2

Gra mieszana[edytuj | edytuj kod]

Dzień Data Etap Zwycięzcy Pokonani Wynik
4. 30 maja 1. runda Holandia Demi Schuurs
Holandia Matwé Middelkoop
Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
Nowa Zelandia Michael Venus (6)
6:3, 6:2
5. 31 maja Hiszpania María José Martínez Sánchez
Brazylia Marcelo Demoliner
Czechy Kateřina Siniaková
Wielka Brytania Jamie Murray (4)
6:2, 4:6, 10–5
6. 1 czerwca Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
Australia John Peers
Węgry Tímea Babos
Indie Rohan Bopanna (7)
6:2, 6:3
7. 2 czerwca 2. runda Stany Zjednoczone Abigail Spears
Kolumbia Juan Sebastián Cabal
Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
Austria Oliver Marach (3)
3:6, 7:6(3), 10–6
8. 3 czerwca Serbia Katarina Srebotnik
Meksyk Santiago González
Słowenia Andreja Klepač
Holandia Jean-Julien Rojer (5)
6:2, 7:6(3)
11. 6 czerwca Półfinał Chińskie Tajpej Latisha Chan
Chorwacja Ivan Dodig (2)
Niemcy Anna-Lena Grönefeld
Kolumbia Robert Farah (8)
4:6, 7:5, 10–8
12. 7 czerwca Finał Chińskie Tajpej Latisha Chan
Chorwacja Ivan Dodig (2)
Kanada Gabriela Dabrowski
Chorwacja Mate Pavić (1)
6:1, 6:7(7), 10–8

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. WTA Staff: Roland Garros announces prize money increase, new rules (ang.). wtatennis.com. [dostęp 2018-05-21].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]