French Open 2018 (gra podwójna chłopców)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
French Open 2018 – gra podwójna chłopców
Miejsce  Francja
Paryż, 16. dzielnica
Obiekt Stade Roland Garros
Nawierzchnia Ceglana
Data 04–10.06.2018
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 32D
Dyrektor Gilbert Ysern
Zwycięzcy
Gra podwójna
Czechy Ondřej Štyler
Japonia Naoki Tajima
2017 2019
Strona internetowa
Wielki Szlem 2018

French Open 2018 – gra podwójna chłopców – zawody deblowe chłopców, rozgrywane w ramach drugiego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, French Open. Zmagania miały miejsce pomiędzy 4–10 czerwca na ceglanych kortach Stade Roland Garros w 16. dzielnicy francuskiego Paryża.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściOsiągnięcie
01Argentyna Sebastián Báez
Brazylia Thiago Seyboth Wild
półfinał
02Francja Hugo Gaston
Francja Clément Tabur
półfinał
03Wielka Brytania Aidan McHugh
Kazachstan Timofiej Skatow
2. runda
04Stany Zjednoczone Drew Baird
Kolumbia Nicolás Mejía
2. runda
05Chińskie Tajpej Ray Ho
Chińskie Tajpej Tseng Chun-hsin
finał
06Stany Zjednoczone Andrew Fenty
Korea Południowa Park Ui-sung
2. runda
07Dominikana Nick Hardt
Rumunia Filip Cristian Jianu
1. runda
08Czechy Jonáš Forejtek
Czechy Dalibor Svrčina
2. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Argentyna Sebastián Báez
 Brazylia Thiago Seyboth Wild
6 1 10  
 Włochy Lorenzo Musetti
 Holandia Deney Wassermann
3 6 8  
  1  Argentyna Sebastián Báez
 Brazylia Thiago Seyboth Wild
2 1  
   Czechy Ondřej Štyler
 Japonia Naoki Tajima
6 6  
 Holandia Jesper de Jong
 Turcja Yankı Erel
5 1
   Czechy Ondřej Štyler
 Japonia Naoki Tajima
7 6  
     Czechy Ondřej Štyler
 Japonia Naoki Tajima
6 6
  5  Chińskie Tajpej Ray Ho
 Chińskie Tajpej Tseng Chun-hsin
4 4
  5  Chińskie Tajpej Ray Ho
 Chińskie Tajpej Tseng Chun-hsin
5 7 10  
WC  Francja Baptiste Anselmo
 Francja Émilien Voisin
7 61 6  
5  Chińskie Tajpej Ray Ho
 Chińskie Tajpej Tseng Chun-hsin
6 5 10
  2  Francja Hugo Gaston
 Francja Clément Tabur
0 7 5  
 Hiszpania Nicolás Álvarez Varona
 Hiszpania Carlos López Montagud
0 4
  2  Francja Hugo Gaston
 Francja Clément Tabur
6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda
1  Argentyna Sebastián Báez
 Brazylia Thiago Seyboth Wild
6 2 10  
 Stany Zjednoczone Sebastian Korda
 Stany Zjednoczone Emilio Nava
4 6 8     1  Argentyna Sebastián Báez
 Brazylia Thiago Seyboth Wild
4 6 10
WC  Francja Maxence Beaugé
 Francja Antoine Cornut Chauvinc
62 3    Argentyna Juan Manuel Cerúndolo
 Stany Zjednoczone Tyler Zink
6 1 6
 Argentyna Juan Manuel Cerúndolo
 Stany Zjednoczone Tyler Zink
7 6  
1. runda   2. runda
 Chorwacja Admir Kalender
 Hiszpania Carlos Sánchez Jover
2 2  
 Włochy Lorenzo Musetti
 Holandia Deney Wassermann
6 6      Włochy Lorenzo Musetti
 Holandia Deney Wassermann
7 6
 Niemcy Rudolf Molleker
 Rosja Aleksiej Zacharow
3 3   8  Czechy Jonáš Forejtek
 Czechy Dalibor Svrčina
5 1
8  Czechy Jonáš Forejtek
 Czechy Dalibor Svrčina
6 6  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda
4  Stany Zjednoczone Drew Baird
 Kolumbia Nicolás Mejía
6 67 10  
 Francja Arthur Cazaux
 Francja Titouan Droguet
1 7 5     4  Stany Zjednoczone Drew Baird
 Kolumbia Nicolás Mejía
4 2
 Stany Zjednoczone Cannon Kingsley
 Stany Zjednoczone Brandon Nakashima
6 3 10    Holandia Jesper de Jong
 Turcja Yankı Erel
6 6
 Holandia Jesper de Jong
 Turcja Yankı Erel
4 6 12  
1. runda   2. runda
 Czechy Ondřej Štyler
 Japonia Naoki Tajima
6 6  
 Południowa Afryka Philip Henning
 Czechy Jiří Lehečka
3 1      Czechy Ondřej Štyler
 Japonia Naoki Tajima
6 6
WC  Francja Harold Mayot
 Francja Valentin Royer
1 6 11   WC  Francja Harold Mayot
 Francja Valentin Royer
3 3
7  Dominikana Nick Hardt
 Rumunia Filip Cristian Jianu
6 4 9  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda
5  Chińskie Tajpej Ray Ho
 Chińskie Tajpej Tseng Chun-hsin
7 6  
 Belgia Arnaud Bovy
 Rumunia Ștefan Paloși
65 3     5  Chińskie Tajpej Ray Ho
 Chińskie Tajpej Tseng Chun-hsin
6 6
 Uzbekistan Sergej Fomin
 Chińska Republika Ludowa Mu Tao
4 5    Argentyna Facundo Díaz Acosta
 Argentyna Thiago Agustín Tirante
1 4
 Argentyna Facundo Díaz Acosta
 Argentyna Thiago Agustín Tirante
6 7  
1. runda   2. runda
WC  Francja Baptiste Anselmo
 Francja Émilien Voisin
6 7  
 Stany Zjednoczone Tristan Boyer
 Wielka Brytania George Loffhagen
4 5     WC  Francja Baptiste Anselmo
 Francja Émilien Voisin
6 6
Alt  Izrael Yshai Oliel
 Stany Zjednoczone William Woodall
2 4   3  Wielka Brytania Aidan McHugh
 Kazachstan Timofiej Skatow
4 2
3  Wielka Brytania Aidan McHugh
 Kazachstan Timofiej Skatow
6 6  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda
6  Stany Zjednoczone Andrew Fenty
 Korea Południowa Park Ui-sung
7 4 13  
WC  Francja Mathys Erhard
 Francja Lilian Marmousez
66 6 11     6  Stany Zjednoczone Andrew Fenty
 Korea Południowa Park Ui-sung
3 6 7
 Stany Zjednoczone Trey Hilderbrand
 Stany Zjednoczone Govind Nanda
6 65 7    Hiszpania Nicolás Álvarez Varona
 Hiszpania Carlos López Montagud
6 3 10
 Hiszpania Nicolás Álvarez Varona
 Hiszpania Carlos López Montagud
2 7 10  
1. runda   2. runda
 Brazylia João Lucas Reis da Silva
 Brazylia Gilbert Soares Klier Júnior
6 3 10  
 Bułgaria Adrian Andriejew
 Stany Zjednoczone Keenan Mayo
2 6 6      Brazylia João Lucas Reis da Silva
 Brazylia Gilbert Soares Klier Júnior
w/o
 Brazylia Mateus Alves
 Polska Wojciech Marek
5 2   2  Francja Hugo Gaston
 Francja Clément Tabur
2  Francja Hugo Gaston
 Francja Clément Tabur
7 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Punkty
Zwycięzcy 270
Finaliści 180
Półfinaliści 120
Ćwierćfinaliści 75
2. runda 45

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]