French Open 2018 (gra podwójna dziewcząt)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
French Open 2018 – gra podwójna dziewcząt
Miejsce  Francja
Paryż, 16. dzielnica
Obiekt Stade Roland Garros
Nawierzchnia Ceglana
Data 04–10.06.2018
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 32D
Dyrektor Gilbert Ysern
Zwyciężczynie
Gra podwójna
Stany Zjednoczone Caty McNally
Polska Iga Świątek
2017 2019
Strona internetowa
Wielki Szlem 2018

French Open 2018 – gra podwójna dziewcząt – zawody deblowe dziewcząt, rozgrywane w ramach drugiego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, French Open. Zmagania miały miejsce pomiędzy 4–10 czerwca na ceglanych kortach Stade Roland Garros w 16. dzielnicy francuskiego Paryża.

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiOsiągnięcie
01Luksemburg Eléonora Molinaro
Dania Clara Tauson
półfinał
02Kolumbia María Camila Osorio Serrano
Chińska Republika Ludowa Wang Xiyu
2. runda
03Japonia Yuki Naito
Japonia Naho Sato
finał
04Chińskie Tajpej Joanna Garland
Chińskie Tajpej Liang En-shuo
1. runda
05Włochy Elisabetta Cocciaretto
Słowenia Nika Radišič
1. runda
06Argentyna María Lourdes Carlé
Stany Zjednoczone Cori Gauff
ćwierćfinał
07Gruzja Ana Makatsaria
Stany Zjednoczone Alexa Noel
ćwierćfinał
08Francja Clara Burel
Francja Yasmine Mansouri
2. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Luksemburg Eléonora Molinaro
 Dania Clara Tauson
6 6  
7  Gruzja Ana Makatsaria
 Stany Zjednoczone Alexa Noel
3 3  
  1  Luksemburg Eléonora Molinaro
 Dania Clara Tauson
3 6 8  
  3  Japonia Yuki Naito
 Japonia Naho Sato
6 1 10  
3  Japonia Yuki Naito
 Japonia Naho Sato
7 2 10
  6  Argentyna María Lourdes Carlé
 Stany Zjednoczone Cori Gauff
64 6 4  
    3  Japonia Yuki Naito
 Japonia Naho Sato
2 5
   Stany Zjednoczone Caty McNally
 Polska Iga Świątek
6 7
  WC  Francja Julie Belgraver
 Francja Loudmilla Bencheikh
6 2 10  
WC  Francja Mylène Halemai
 Francja Manon Léonard
0 6 8  
WC  Francja Julie Belgraver
 Francja Loudmilla Bencheikh
3 5
   Stany Zjednoczone Caty McNally
 Polska Iga Świątek
6 7  
 Stany Zjednoczone Chloe Beck
 Rosja Tajsa Paczkalewa
4 3
   Stany Zjednoczone Caty McNally
 Polska Iga Świątek
6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda
1  Luksemburg Eléonora Molinaro
 Dania Clara Tauson
6 7  
 Turcja Selin Övünç
 Polska Stefania Rogozińska-Dzik
3 5     1  Luksemburg Eléonora Molinaro
 Dania Clara Tauson
7 7
 Stany Zjednoczone Lea Ma
 Słowacja Viktória Morvayová
6 4 5    Rosja Sofja Lansere
 Rosja Kamilla Rachimowa
61 63
 Rosja Sofja Lansere
 Rosja Kamilla Rachimowa
3 6 10  
1. runda   2. runda
 Gruzja Mariam Dalakishvili
 Argentyna Ana Geller
2 3  
WC  Francja Elsa Jacquemot
 Francja Olympe Lancelot
6 6     WC  Francja Elsa Jacquemot
 Francja Olympe Lancelot
1 4
 Malta Francesca Curmi
 Włochy Melania Delai
7 2 4   7  Gruzja Ana Makatsaria
 Stany Zjednoczone Alexa Noel
6 6
7  Gruzja Ana Makatsaria
 Stany Zjednoczone Alexa Noel
63 6 10  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda
3  Japonia Yuki Naito
 Japonia Naho Sato
6 6  
 Stany Zjednoczone Natasha Subhash
 Stany Zjednoczone Katie Volynets
2 2     3  Japonia Yuki Naito
 Japonia Naho Sato
7 2 10
 Ukraina Margaryta Bilokin
 Ukraina Wiktoryja Dema
7 7    Ukraina Margaryta Bilokin
 Ukraina Wiktoryja Dema
5 6 5
 Węgry Adrienn Nagy
 Słowacja Lenka Stará
5 63  
1. runda   2. runda
 Irlandia Georgia Drummy
 Szwajcaria Simona Waltert
7 6  
 Kanada Leylah Annie Fernandez
 Szwajcaria Joanne Zuger
5 4      Irlandia Georgia Drummy
 Szwajcaria Simona Waltert
5 3
WC  Francja Giulia Morlet
 Francja Diane Parry
3 4   6  Argentyna María Lourdes Carlé
 Stany Zjednoczone Cori Gauff
7 6
6  Argentyna María Lourdes Carlé
 Stany Zjednoczone Cori Gauff
6 6  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda
5  Włochy Elisabetta Cocciaretto
 Słowenia Nika Radišič
w/o  
WC  Francja Julie Belgraver
 Francja Loudmilla Bencheikh
    WC  Francja Julie Belgraver
 Francja Loudmilla Bencheikh
2 6 10
 Rosja Jelina Awanesjan
 Rosja Maria Timofjejewa
6 7    Rosja Jelina Awanesjan
 Rosja Maria Timofjejewa
6 1 6
 Bułgaria Gergana Topalowa
 Łotwa Daniela Vismane
2 63  
1. runda   2. runda
 Stany Zjednoczone Gabriella Price
 Japonia Moyuka Uchijima
61 1  
 Białoruś Wiktoryja Kanapatskaja
 Rosja Oksana Selechemetewa
7 6      Białoruś Wiktoryja Kanapatskaja
 Rosja Oksana Selechemetewa
6 3 9
WC  Francja Mylène Halemai
 Francja Manon Léonard
3 6 10   WC  Francja Mylène Halemai
 Francja Manon Léonard
2 6 11
4  Chińskie Tajpej Joanna Garland
 Chińskie Tajpej Liang En-shuo
6 3 5  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda
8  Francja Clara Burel
 Francja Yasmine Mansouri
7 6  
 Polska Anna Hertel
 Szwajcaria Lulu Sun
5 2     8  Francja Clara Burel
 Francja Yasmine Mansouri
7 4 7
 Stany Zjednoczone Chloe Beck
 Rosja Tajsa Paczkalewa
7 6    Stany Zjednoczone Chloe Beck
 Rosja Tajsa Paczkalewa
5 6 10
 Stany Zjednoczone Dalayna Hewitt
 Stany Zjednoczone Peyton Stearns
65 3  
1. runda   2. runda
 Stany Zjednoczone Caty McNally
 Polska Iga Świątek
6 6  
 Burundi Sada Nahimana
 Gwatemala María Gabriela Rivera Corado
0 2      Stany Zjednoczone Caty McNally
 Polska Iga Świątek
6 5 12
 Rumunia Andreea Prisăcariu
 Japonia Himari Sato
2 4   2  Kolumbia María Camila Osorio Serrano
 Chińska Republika Ludowa Wang Xiyu
3 7 10
2  Kolumbia María Camila Osorio Serrano
 Chińska Republika Ludowa Wang Xiyu
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Punkty
Zwyciężczynie 270
Finalistki 180
Półfinalistki 120
Ćwierćfinalistki 75
2. runda 45

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]