French Open 2018 (gra pojedyncza dziewcząt)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
French Open 2018 – gra pojedyncza dziewcząt
Miejsce  Francja
Paryż, 16. dzielnica
Obiekt Stade Roland Garros
Nawierzchnia Ceglana
Data 03–10.06.2018
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 64S
Dyrektor Gilbert Ysern
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Stany Zjednoczone Cori Gauff
2017 2019
Strona internetowa
Wielki Szlem 2018

French Open 2018 – gra pojedyncza dziewcząt – zawody singlowe dziewcząt, rozgrywane w ramach drugiego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, French Open. Zmagania miały miejsce pomiędzy 3–10 czerwca na ceglanych kortach Stade Roland Garros w 16. dzielnicy francuskiego Paryża.

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaOsiągnięcie
01Chińskie Tajpej Liang En-shuo 3. runda
02Chińska Republika Ludowa Wang Xinyu 3. runda
03Kolumbia María Camila Osorio Serrano 3. runda
04Stany Zjednoczone Alexa Noel 1. runda
05Dania Clara Tauson 3. runda
06Luksemburg Eléonora Molinaro ćwierćfinał
07Japonia Naho Sato 1. runda
08Chińska Republika Ludowa Wang Xiyu ćwierćfinał

NumerTenisistkaOsiągnięcie
09Włochy Elisabetta Cocciaretto 3. runda
10Japonia Yuki Naito ćwierćfinał
11Chińska Republika Ludowa Zheng Qinwen 3. runda
12Argentyna María Lourdes Carlé 3. runda
13Francja Clara Burel 3. runda
14Szwajcaria Lulu Sun 2. runda
15Kanada Leylah Annie Fernandez półfinał
16Stany Zjednoczone Cori Gauff zwycięstwo

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Stany Zjednoczone Caty McNally 6 6  
8  Chińska Republika Ludowa Wang Xiyu 2 1  
   Stany Zjednoczone Caty McNally 3 7 6  
   Polska Iga Świątek 6 66 4  
 Polska Iga Świątek 7 7
  10  Japonia Yuki Naito 5 5  
     Stany Zjednoczone Caty McNally 6 3 61
  16  Stany Zjednoczone Cori Gauff 1 6 7
   Chińskie Tajpej Joanna Garland 4 1  
15  Kanada Leylah Annie Fernandez 6 6  
15  Kanada Leylah Annie Fernandez 4 3
  16  Stany Zjednoczone Cori Gauff 6 6  
6  Luksemburg Eléonora Molinaro 2 61
  16  Stany Zjednoczone Cori Gauff 6 7  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
1  Chińskie Tajpej Liang En-shuo 6 6  
 Stany Zjednoczone Dalayna Hewitt 3 1     1  Chińskie Tajpej Liang En-shuo 6 2 6  
Q  Francja Alice Tubello 4 6 6     Q  Francja Alice Tubello 3 6 2  
Q  Rosja Tajsa Paczkalewa 6 3 4       1  Chińskie Tajpej Liang En-shuo 2 7 5
 Stany Zjednoczone Caty McNally 6 6        Stany Zjednoczone Caty McNally 6 66 7
Q  Malta Francesca Curmi 1 1      Stany Zjednoczone Caty McNally 63 6 7
WC  Brazylia Ana Paula Melilo 5 1     14  Szwajcaria Lulu Sun 7 1 64  
14  Szwajcaria Lulu Sun 7 6  
1. runda   2. runda   3. runda
12  Argentyna María Lourdes Carlé 7 6  
WC  Francja Elsa Jacquemot 62 0     12  Argentyna María Lourdes Carlé 3 6 6  
 Stany Zjednoczone Natasha Subhash 4 0      Bułgaria Gergana Topalowa 6 4 3  
 Bułgaria Gergana Topalowa 6 6       12  Argentyna María Lourdes Carlé 1 2
 Japonia Himari Sato 1 2       8  Chińska Republika Ludowa Wang Xiyu 6 6
 Rumunia Andreea Prisăcariu 6 6      Rumunia Andreea Prisăcariu 1 0
WC  Francja Olympe Lancelot 4 5     8  Chińska Republika Ludowa Wang Xiyu 6 6  
8  Chińska Republika Ludowa Wang Xiyu 6 7  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
4  Stany Zjednoczone Alexa Noel 67 1  
 Polska Iga Świątek 7 6      Polska Iga Świątek 6 6  
 Gwatemala María Gabriela Rivera Corado 3 1      Łotwa Daniela Vismane 1 2  
 Łotwa Daniela Vismane 6 6        Polska Iga Świątek 6 6
 Słowacja Lenka Stará 4 0       13  Francja Clara Burel 3 1
 Gruzja Mariam Dalakishvili 6 6      Gruzja Mariam Dalakishvili 0 6 4
 Rosja Sofja Lansere 2 1     13  Francja Clara Burel 6 2 6  
13  Francja Clara Burel 6 6  
1. runda   2. runda   3. runda
10  Japonia Yuki Naito 6 7  
 Ukraina Margaryta Bilokin 2 68     10  Japonia Yuki Naito 6 4 6  
 Stany Zjednoczone Katie Volynets 6 6      Stany Zjednoczone Katie Volynets 3 6 3  
WC  Francja Yasmine Mansouri 2 3       10  Japonia Yuki Naito 6 6
 Wielka Brytania Emma Raducanu 6 6       5  Dania Clara Tauson 4 4
Q  Rosja Maria Timofjejewa 4 3      Wielka Brytania Emma Raducanu 2 1
 Białoruś Wiktoryja Kanapatskaja 5 2     5  Dania Clara Tauson 6 6  
5  Dania Clara Tauson 7 6  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
7  Japonia Naho Sato 4 4  
 Ukraina Wiktoryja Dema 6 6      Ukraina Wiktoryja Dema 3 3  
 Stany Zjednoczone Gabriella Price 4 4      Chińskie Tajpej Joanna Garland 6 6  
 Chińskie Tajpej Joanna Garland 6 6        Chińskie Tajpej Joanna Garland 6 4 6
Q  Rosja Oksana Selechemetewa 7 6       11  Chińska Republika Ludowa Zheng Qinwen 0 6 4
WC  Francja Mylène Halemai 5 1     Q  Rosja Oksana Selechemetewa 4 4
LL  Hongkong Hong Yi Cody Wong 4 2     11  Chińska Republika Ludowa Zheng Qinwen 6 6  
11  Chińska Republika Ludowa Zheng Qinwen 6 6  
1. runda   2. runda   3. runda
15  Kanada Leylah Annie Fernandez 6 6  
 Szwajcaria Joanne Zuger 2 3     15  Kanada Leylah Annie Fernandez 6 7  
Q  Stany Zjednoczone Peyton Stearns 4 2      Rosja Kamilla Rachimowa 1 64  
 Rosja Kamilla Rachimowa 6 6       15  Kanada Leylah Annie Fernandez 6 6
 Szwajcaria Simona Waltert 2 7 2       3  Kolumbia María Camila Osorio Serrano 4 4
WC  Francja Salma Djoubri 6 5 6     WC  Francja Salma Djoubri 4 1
 Irlandia Georgia Drummy 3 3     3  Kolumbia María Camila Osorio Serrano 6 6  
3  Kolumbia María Camila Osorio Serrano 6 6  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
6  Luksemburg Eléonora Molinaro 4 6 6  
WC  Francja Manon Léonard 6 0 2     6  Luksemburg Eléonora Molinaro 6 6  
Q  Rosja Jelina Awanesjan 6 63 6     Q  Rosja Jelina Awanesjan 2 2  
 Węgry Adrienn Nagy 4 7 4       6  Luksemburg Eléonora Molinaro 3 6 6
 Stany Zjednoczone Lea Ma 7 6       9  Włochy Elisabetta Cocciaretto 6 3 3
 Gruzja Ana Makatsaria 65 2      Stany Zjednoczone Lea Ma 3 5
 Francja Diane Parry 5 4     9  Włochy Elisabetta Cocciaretto 6 7  
9  Włochy Elisabetta Cocciaretto 7 6  
1. runda   2. runda   3. runda
16  Stany Zjednoczone Cori Gauff 6 6  
SE  Polska Stefania Rogozińska-Dzik 3 0     16  Stany Zjednoczone Cori Gauff 6 6  
SE  Argentyna Ana Geller 61 5      Burundi Sada Nahimana 3 1  
 Burundi Sada Nahimana 7 7       16  Stany Zjednoczone Cori Gauff 6 6
WC  Francja Loudmilla Bencheikh 7 67 1       2  Chińska Republika Ludowa Wang Xinyu 4 4
 Japonia Moyuka Uchijima 5 7 6      Japonia Moyuka Uchijima 2 1
Q  Rosja Warwara Graczewa 3 65     2  Chińska Republika Ludowa Wang Xinyu 6 6  
2  Chińska Republika Ludowa Wang Xinyu 6 7  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Punkty
Zwyciężczyni 375
Finalistka 270
Półfinalistka 180
Ćwierćfinalistka 120
3. runda 75
2. runda 30
Kwalifikantka, która odpadła w I rundzie 25
Runda finałowa kwalifikacji 20

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]