French Open 2019 (kwalifikacje gry pojedynczej mężczyzn)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
French Open 2019 – kwalifikacje gry pojedynczej mężczyzn
Miejsce  Francja
Paryż, 16. dzielnica
Obiekt Stade Roland Garros
Nawierzchnia Ceglana
Data 19–23.05.2019
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 128QS
Dyrektor Gilbert Ysern
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Stany Zjednoczone Tennys Sandgren
Włochy Salvatore Caruso
Francja Elliot Benchetrit
Szwecja Mikael Ymer
Włochy Simone Bolelli
Rosja Aleksiej Watutin
Brazylia Thiago Monteiro
Niemcy Yannick Maden
Hiszpania Pedro Martínez
Belgia Kimmer Coppejans
Słowenia Blaž Rola
Hiszpania Guillermo García-López
Włochy Stefano Travaglia
Francja Alexandre Müller
Niemcy Yannick Hanfmann
Niemcy Rudolf Molleker
Ukraina Serhij Stachowski (LL)
Czechy Lukáš Rosol (LL)
Niemcy Oscar Otte (LL)
2018 2020
Strona internetowa
Wielki Szlem 2019

French Open 2019 – kwalifikacje gry pojedynczej mężczyzn – kwalifikacje do zawodów singlowych mężczyzn, rozgrywane w ramach drugiego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, French Open. Zmagania miały miejsce pomiędzy 19–23 maja na ceglanych kortach Stade Roland Garros w 16. dzielnicy francuskiego Paryża.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaOsiągnięcie
01Stany Zjednoczone Tennys Sandgren zakwalifikowano
02Uzbekistan Denis Istomin 1. runda
03Włochy Paolo Lorenzi 1. runda
04Szwajcaria Henri Laaksonen 3. runda
05Polska Kamil Majchrzak 1. runda
06Ukraina Serhij Stachowski[a] Lucky Loser
07Brazylia Thiago Monteiro zakwalifikowano
08Niemcy Yannick Maden zakwalifikowano
09Stany Zjednoczone Ryan Harrison 1. runda
10Szwecja Elias Ymer 1. runda
11Austria Dennis Novak 1. runda
12Hiszpania Guillermo García-López zakwalifikowano
13Włochy Stefano Travaglia zakwalifikowano
14Kanada Peter Polansky 2. runda
15Austria Sebastian Ofner 2. runda
16Niemcy Matthias Bachinger 2. runda

NumerTenisistaOsiągnięcie
17Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina 3. runda
18Australia Alex Bolt 1. runda
19Czechy Lukáš Rosol[a] Lucky Loser
20Stany Zjednoczone Bjorn Fratangelo 2. runda
21Serbia Nikola Milojević 2. runda
22Stany Zjednoczone Michael Mmoh 1. runda
23Niemcy Oscar Otte[a] Lucky Loser
24Włochy Gianluca Mager 2. runda
25Argentyna Marco Trungelliti 1. runda
26Hiszpania Pedro Martínez zakwalifikowano
27Argentyna Facundo Bagnis 1. runda
28Indie Ramkumar Ramanathan 1. runda
29Słowacja Lukáš Lacko 1. runda
30Korea Południowa Kwon Soon-woo 1. runda
31Włochy Salvatore Caruso zakwalifikowano
32Szwecja Mikael Ymer zakwalifikowano

Zakwalifikowani[edytuj | edytuj kod]

Szczęśliwi przegrani[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski
1. runda   2. runda   Runda finałowa
1  Stany Zjednoczone Tennys Sandgren 6 6  
 Japonia Yosuke Watanuki 2 4     1  Stany Zjednoczone Tennys Sandgren 6 6  
 Niemcy Mats Moraing 6 5 6      Niemcy Mats Moraing 2 2  
 Słowacja Andrej Martin 3 7 4       1  Stany Zjednoczone Tennys Sandgren 7 7
 Francja Mathias Bourgue 4 6 6        Francja Mathias Bourgue 61 5
 Włochy Matteo Viola 6 1 3      Francja Mathias Bourgue 2 6 7
 Białoruś Jahor Hierasimau 5 3     21  Serbia Nikola Milojević 6 4 5  
21  Serbia Nikola Milojević 7 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
2  Uzbekistan Denis Istomin 65 1  
 Niemcy Dustin Brown 7 6      Niemcy Dustin Brown 6 7  
 Hiszpania Daniel Gimeno-Traver 4 1      Ekwador Emilio Gómez 2 5  
 Ekwador Emilio Gómez 6 6        Niemcy Dustin Brown 6 4 3
 Chińska Republika Ludowa Zhang Ze 7 6       31  Włochy Salvatore Caruso 4 6 6
 Słowacja Filip Horanský 63 2      Chińska Republika Ludowa Zhang Ze 2 2
 Słowacja Norbert Gombos 7 4 4     31  Włochy Salvatore Caruso 6 6  
31  Włochy Salvatore Caruso 5 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
3  Włochy Paolo Lorenzi 6 4 0  
 Francja Enzo Couacaud 4 6 6      Francja Enzo Couacaud 6 6  
 Belgia Arthur De Greef 5 6 6      Belgia Arthur De Greef 0 3  
PR  Ukraina Illa Marczenko 7 3 2        Francja Enzo Couacaud 6 64 2
 Argentyna Pedro Cachín 3 6 3       WC  Francja Elliot Benchetrit 4 7 6
WC  Francja Elliot Benchetrit 6 1 6     WC  Francja Elliot Benchetrit 6 6
 Rosja Jewgienij Donskoj 6 4 63     20  Stany Zjednoczone Bjorn Fratangelo 3 4  
20  Stany Zjednoczone Bjorn Fratangelo 3 6 7  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
4  Szwajcaria Henri Laaksonen 6 6  
 Niemcy Daniel Brands 3 0     4  Szwajcaria Henri Laaksonen 4 6 6  
 Argentyna Facundo Argüello 3 6 6      Argentyna Facundo Argüello 6 4 3  
 Włochy Filippo Baldi 6 3 2       4  Szwajcaria Henri Laaksonen 1 6 2
 Japonia Tatsuma Itō 2 63       32  Szwecja Mikael Ymer 6 2 6
WC  Francja Johan Tatlot 6 7     WC  Francja Johan Tatlot 6 62 1
 Włochy Roberto Marcora 4 6 1     32  Szwecja Mikael Ymer 3 7 6  
32  Szwecja Mikael Ymer 6 2 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
5  Polska Kamil Majchrzak 5 65  
 Włochy Simone Bolelli 7 7      Włochy Simone Bolelli 6 3 6  
 Niemcy Dominik Koepfer 7 6      Niemcy Dominik Koepfer 1 6 3  
 Stany Zjednoczone Mitchell Krueger 5 1        Włochy Simone Bolelli 6 7
 Holandia Thiemo de Bakker 6 7        Japonia Gō Soeda 1 65
 Japonia Yasutaka Uchiyama 3 5      Holandia Thiemo de Bakker 1 6 3
 Japonia Gō Soeda 6 6      Japonia Gō Soeda 6 3 6  
27  Argentyna Facundo Bagnis 1 2  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
6  Ukraina Serhij Stachowski 4  
 Australia James Duckworth 2k     6  Ukraina Serhij Stachowski 7 6  
 Białoruś Uładzimir Ignatik 6 4 4      Białoruś Uładzimir Ignatik 62 4  
 Włochy Matteo Donati 3 6 1k       6  Ukraina Serhij Stachowski 4 6 3
 Rosja Aleksiej Watutin 2 6 7        Rosja Aleksiej Watutin 6 1 6
PR  Austria Gerald Melzer 6 1 5      Rosja Aleksiej Watutin 6 6
WC  Francja Hugo Gaston 6 6     WC  Francja Hugo Gaston 1 3  
25  Argentyna Marco Trungelliti 4 1  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
7  Brazylia Thiago Monteiro 7 6  
 Egipt Mohamed Safwat 63 0     7  Brazylia Thiago Monteiro 6 4 6  
WC  Francja Antoine Cornut Chauvinc 3 6 7     WC  Francja Antoine Cornut Chauvinc 3 6 3  
 Czechy Zdeněk Kolář 6 2 65       7  Brazylia Thiago Monteiro 6 6
 Austria Lucas Miedler 7 6        Austria Lucas Miedler 2 4
 Rosja Jewgienij Karlowskij 5 2      Austria Lucas Miedler 7 6
 Węgry Attila Balázs 7 6      Węgry Attila Balázs 65 3  
30  Korea Południowa Kwon Soon-woo 5 3  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
8  Niemcy Yannick Maden 6 6  
 Estonia Jürgen Zopp 3 2     8  Niemcy Yannick Maden 6 4 6  
 Dania Mikael Torpegaard 6 6      Dania Mikael Torpegaard 4 6 2  
 Stany Zjednoczone Noah Rubin 2 2       8  Niemcy Yannick Maden 6 3 6
 Chorwacja Viktor Galović 3 4       17  Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina 3 6 1
 Portugalia João Domingues 6 6      Portugalia João Domingues 2 5
 Wielka Brytania Jay Clarke 6 65 1     17  Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina 6 7  
17  Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina 2 7 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
9  Stany Zjednoczone Ryan Harrison 3 7 65  
 Czechy Adam Pavlásek 6 65 7      Czechy Adam Pavlásek 4 6 5  
WC  Francja Geoffrey Blancaneaux 7 3 6     WC  Francja Geoffrey Blancaneaux 6 1 7  
 Włochy Andrea Arnaboldi 65 6 3       WC  Francja Geoffrey Blancaneaux 3 1
 Japonia Kaichi Uchida 66 3       26  Hiszpania Pedro Martínez 6 6
 Bośnia i Hercegowina Mirza Bašić 7 6      Bośnia i Hercegowina Mirza Bašić 2 5
 Stany Zjednoczone Christopher Eubanks 4 4     26  Hiszpania Pedro Martínez 6 7  
26  Hiszpania Pedro Martínez 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
10  Szwecja Elias Ymer 4 6 4  
WC  Francja Matteo Martineau 6 3 6     WC  Francja Matteo Martineau 0 6 2  
 Belgia Kimmer Coppejans 6 66 6      Belgia Kimmer Coppejans 6 1 6  
 Brazylia Rogério Dutra Silva 3 7 4        Belgia Kimmer Coppejans 6 4 6
 Włochy Gianluigi Quinzi 6 1 6       WC  Francja Manuel Guinard 3 6 1
 Australia Marc Polmans 2 6 3      Włochy Gianluigi Quinzi 3 64
WC  Francja Manuel Guinard 7 4 '6     WC  Francja Manuel Guinard 6 7  
29  Słowacja Lukáš Lacko 64 6 1  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
11  Austria Dennis Novak 2 3  
 Słowenia Blaž Rola 6 6      Słowenia Blaž Rola 6 6  
 Holandia Tallon Griekspoor 6 65 4      Ekwador Roberto Quiroz 2 3  
 Ekwador Roberto Quiroz 2 7 6        Słowenia Blaž Rola 6 6
 Kolumbia Daniel Elahi Galán 4 6 6        Kolumbia Daniel Elahi Galán 3 2
 Argentyna Carlos Berlocq 6 3 4      Kolumbia Daniel Elahi Galán 7 64 7
 Hiszpania Adrián Menéndez-Maceiras 6 6      Hiszpania Adrián Menéndez-Maceiras 5 7 60  
18  Australia Alex Bolt 2 2  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
12  Hiszpania Guillermo García-López 6 6  
 Stany Zjednoczone Tim Smyczek 1 4     12  Hiszpania Guillermo García-López 4 6 6  
 Serbia Peđa Krstin 6 6      Serbia Peđa Krstin 6 3 4  
 Włochy Lorenzo Giustino 4 2       12  Hiszpania Guillermo García-López 3 6 6
 Włochy Federico Gaio 63 4       23  Niemcy Oscar Otte 6 4 0
 Włochy Stefano Napolitano 7 6      Włochy Stefano Napolitano 4 1
 Wielka Brytania James Ward 1 2     23  Niemcy Oscar Otte 6 6  
23  Niemcy Oscar Otte 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
13  Włochy Stefano Travaglia 1 6 7  
 Austria Jurij Rodionov 6 3 64     13  Włochy Stefano Travaglia 6 6  
 Chorwacja Nino Serdarušić 6 6      Chorwacja Nino Serdarušić 4 4  
 Chińska Republika Ludowa Li Zhe 2 2       13  Włochy Stefano Travaglia 7 6
 Japonia Hiroki Moriya 64 5       PR  Belgia Steve Darcis 63 3
PR  Belgia Steve Darcis 7 7     PR  Belgia Steve Darcis 3 6 6
WC  Francja Corentin Denolly 6 6     WC  Francja Corentin Denolly 6 1 4  
22  Stany Zjednoczone Michael Mmoh 1 4  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
14  Kanada Peter Polansky 6 6  
 Barbados Darian King 4 4     14  Kanada Peter Polansky 2 6 62  
WC  Francja Alexandre Müller 5 7 6     WC  Francja Alexandre Müller 6 4 7  
 Włochy Alessandro Giannessi 7 67 1       WC  Francja Alexandre Müller 6 6
 Niemcy Kevin Krawietz 4 3        Serbia Viktor Troicki 3 4
 Serbia Viktor Troicki 6 6      Serbia Viktor Troicki 6 7
 Australia Jason Kubler 6 6      Australia Jason Kubler 1 69  
28  Indie Ramkumar Ramanathan 4 4  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
15  Austria Sebastian Ofner 6 7  
 Belgia Ruben Bemelmans 2 65     15  Austria Sebastian Ofner 2 1  
 Niemcy Yannick Hanfmann 6 7      Niemcy Yannick Hanfmann 6 6  
 Francja Constant Lestienne 2 5        Niemcy Yannick Hanfmann 6 6
 Stany Zjednoczone Marcos Giron 6 6       19  Czechy Lukáš Rosol 2 2
 Stany Zjednoczone Donald Young 0 1      Stany Zjednoczone Marcos Giron 4 4
PR/Alt  Izrael Amir Weintraub 3 1     19  Czechy Lukáš Rosol 6 6  
19  Czechy Lukáš Rosol 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
16  Niemcy Matthias Bachinger 7 2 6  
 Hiszpania Sergio Gutiérrez Ferrol 5 6 3     16  Niemcy Matthias Bachinger 6 3 4  
 Niemcy Rudolf Molleker 7 6      Niemcy Rudolf Molleker 4 6 6  
 Hiszpania Tommy Robredo 65 3        Niemcy Rudolf Molleker 4 6 6
 Kazachstan Ołeksandr Nedowiesow 6 4 3        Kolumbia Santiago Giraldo 6 4 4
 Kolumbia Santiago Giraldo 3 6 6      Kolumbia Santiago Giraldo 4 7 3
 Hiszpania Enrique López Pérez 60 0     24  Włochy Gianluca Mager 6 64 0k  
24  Włochy Gianluca Mager 7 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzcy 25
Finaliści 21 000 16
2. runda 11 000 8
1. runda 6000 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c Został przeniesiony do turnieju głównego jako szczęśliwy przegrany.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]