Frugo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Frugo – marka napojów owocowych, stworzona przez firmę Alima Gerber, obecnie należąca do FoodCare. Frugo zasłynęło z oryginalnych reklam. Do dziś znany jest slogan marki „No to Frugo”.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Frugo pojawiło się w Polsce wiosną 1996 roku[1], ale ponad 6 lat później (w połowie lipca 2002) jego producent (Alima Gerber) wystawił markę na sprzedaż. Firma tłumaczyła tę decyzję spadkiem sprzedaży swoich produktów.[2] Nabywcą została Krynica Zdrój, która dwa lata później zbankrutowała, a produkcji napoju zaprzestano. Pod koniec 2009 roku markę Frugo od syndyka odkupiła firma Aflofarm, która początkowo chciała znów wprowadzić Frugo, ale tylko na półki w sieci kawiarni Coffeeheaven i w delikatesach Alma. Ostatecznie uznała jednak, że potencjał Frugo wykracza poza jej zakres działalności[3].

W marcu 2011 roku odsprzedała ją. Nabywcą została firma FoodCare[4]. Napój był dostępny od lipca 2011 r. w czterech kolorach[5], później producent wprowadzał kolejne. Pojawiły się też kisiele Gellwe "Słodki Kubek" o smaku Frugo. W listopadzie 2011 r. wprowadzono na rynek również 750 ml butelkę Frugo oraz 300 ml edycję dla sieci Biedronka, w maju 2012 r. edycję "Orzeź" w butelkach o pojemności 500 ml. W sklepach są też lody sygnowane marką Frugo[6]. W ramach rozwoju marki planowane jest wprowadzenie kolejnych smaków[7]. Pod koniec sierpnia 2012 do sklepów trafiły 4 smaki żelków Frugo koloru zielonego, czarnego, czerwonego i pomarańczowego. We wrześniu 2013 pojawiło się Frugo seledynowe, natomiast w październiku tego samego roku ukazało się również Frugo złote.[8]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]