Fryderyki 2006

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Trzynasta gala Fryderyków. 23. lutego 2007 r. Andrzej Puczyński i Jan Chojnacki, reprezentujący zarząd ZPAV, podpisali ze Stanisławem Trzcińskim (grupa STX JAMBOREE) umowę na wyłączną organizację i promocję Fryderyków, a także sprzedaż praw do transmisji telewizyjnej tego wydarzenia w latach 2007 - 2011. Nagrody w kategorii muzyki rozrywkowej zostały wręczone dnia 17.04.2007 r. w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny, a muzyki jazzowej i poważnej - tego samego dnia, w Bazylice oo. Salezjanów w Warszawie. Nie odbyła się relacja na żywo. Retransmisję gali pokazała TVP1 następnego dnia, tj. 18 kwietnia. Przyznano nagrody w 28 kategoriach. Po raz pierwszy została wprowadzona kategoria „Wydawnictwo Specjalne - Najlepsza Oprawa Graficzna”. Najwięcej nominacji otrzymali: Ania Dąbrowska (8), Smolik (6)[1].

Laureaci i nominowani do nagrody Fryderyki 2006[edytuj | edytuj kod]

Laureaci nagród są pogrubieni.

Nagrody Specjalne[edytuj | edytuj kod]

Złoty Fryderyk za całokształt osiągnięć artystycznych[edytuj | edytuj kod]

Muzyka Poważna[edytuj | edytuj kod]

Album Roku Muzyka Dawna[edytuj | edytuj kod]

Jasnogórska muzyka dawna. Musica Claromontana vol. 13 (DUX)

Kompozytor: o. Amando Ivancić
Soliści: Anna Mikołajczyk - sopran, Piotr Olech - alt, Krzysztof Szmyt - tenor, Mirosław Borczyński - bas
Orkiestra/Zespół: Zespół Wokalny Sine Nomine, Concerto Polacco
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Marek Toporowski - dyrygent, Piotr Zawistowski - przygotowanie
Reżyser nagrania: Marcin Domżał, Lech Tołwiński

Musica Divina (Muzyka z XV w. Rękopisu Krasińskich) SACD& CD (BeArTon)

Kompozytor: Mikołaj z Radomia, Etienne Grossin, Johannes Ciconia, Mikołaj z Ostroroga, Antonio Zacara da Teramo, Anonim
Orkiestra/Zespół: ARS CANTUS
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Tomasz Dobrzański
Reżyser nagrania: Zbigniew Kusiak

Muzyka polskiego średniowiecza (Travers)

Kompozytor: Utwory anonimowe XIII/XIV w., Mikołaj z Radomia, Piotr z Grudziądza, Mikołaj z Ostroroga, Wincenty z Kielczy, Andrzej Gałka
Soliści: Wojciech Siemion - melorecytacja, Anna Mikołajczyk-Niewiedział - sopran, Anna Krawczuk - sopran, Piotr Olech - kontratenor, Mirosław Borczyński - baryton
Orkiestra/Zespół: ARS NOVA, Subtilior Ensemble
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Jacek Urbaniak, Piotr Zawistowski
Reżyser nagrania: Piotr Grinholc

Album Roku Muzyka Kameralna[edytuj | edytuj kod]

Astor PIAZZOLLA: Piazzoforte, Kevin Kenner (DUX)

Kompozytor: Astor Piazzolla
Orkiestra/Zespół: PIAZZOFORTE (Kevin Kenner – fortepian, Paweł Wajrak – skrzypce, Maciej Lulek – skrzypce, Ryszard Sneka – altówka, Konrad Górka – wiolonczela, Grzegorz Frankowski – kontrabas)
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Grzegorz Frankowski
Reżyser nagrania: Piotr Madziar

Polska Muzyka Kameralna – SACD & CD (BeArTon)

Kompozytor: Stanisław Moniuszko (Kwartet smyczkowy nr 1), Karol Szymanowski (Kwartet smyczkowy nr 2 op. 56), Grażyna Bacewicz (Kwartet smyczkowy nr 4)
Orkiestra/Zespół: Royal String Quartet
Reżyser nagrania: Julita Emanuiłow, Zbigniew Kuisak

The Best of Zarębski (Kwintet fortepianowy op.34, „Róże i ciernie” op.13, „Grande Polonaise” op.6) SACD&CD (BeArTon)

Kompozytor: Juliusz Zarębski
Soliści: Wojciech Świtała – fortepian
Orkiestra/Zespół: Royal String Quartet
Reżyser nagrania: Zbigniew Kusiak, Julita Emanuiłow

Henryk WIENIAWSKI; Józef WIENIAWSKI: Violin And Piano Works (DUX)

Kompozytor: Henryk Wieniawski, Józef Wieniawski
Soliści: Patrycja Piekutowska – skrzypce, Edward Wolanin – fortepian
Reżyser nagrania: Marcin Domżał, Marcin Targoński

Juliusz ZARĘBSKI & Grażyna BACEWICZ (DUX)

Kompozytor: Juliusz Zarębski, Grażyna Bacewicz
Orkiestra/Zespół: Kwintet Warszawski (Konstanty Andrzej Kulka – I skrzypce, Krzysztof Bąkowski – II skrzypce, Stefan Kamasa – altówka, Rafał Kwiatkowski – wiolonczela, Krzysztof Jabłoński – fortepian
Reżyser nagrania: Małgorzata Polańska, Dariusz Szweryn

Album Roku Muzyka Orkiestrowa[edytuj | edytuj kod]

KARŁOWICZ – Pieśni i utwory kameralne (Polskie Radio SA)

Kompozytor: Mieczysław Karłowicz: 18 pieśni, Serenada na orkiestrę smyczkową
Soliści: Dorota Lachowicz – mezzosopran
Orkiestra/Zespół: Concerto Avenna
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Andrzej Mysiński
Reżyser nagrania: Zbigniew Kusiak

MORYTO, SHOSTAKOVICH (DUX)

Kompozytor: Stanisław Moryto, Dymitr Szostakowicz
Soliści: Tomasz Strahl – wiolonczela, Roman Lasocki – skrzypce
Orkiestra/Zespół: Śląska Orkiestra Kameralna, Orkiestra Filharmonii Śląskiej
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Mirosław Jacek Błaszczyk
Reżyser nagrania: Marcin Domżał, Małgorzata Polańska, Lech Tołwiński

MOZART – koncerty na 1, 2 i 3 fortepiany (Polskie Radio SA)

Kompozytor: W.A. Mozart – koncerty fortepianowe na 1, 2 i 3 fortepiany
Soliści: Stanisław Drzewiecki, Tatiana Szebanowa, Jarosław Drzewiecki
Orkiestra/Zespół: Sinfonia Varsovia
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Michael Zilm
Reżyser nagrania: Andrzej Lipiński, Ewa Guziołek-Tubelewicz, Barbara Okoń-Makowska, Bartłomiej KuĽniak

MOZART – Piano Concertos No. 17 & 20 – Piotr Anderszewski (EMI Music Poland)

Kompozytor: W.A. Mozart
Soliści: Piotr Anderszewski
Orkiestra/Zespół: Scottish Chamber Orchestra
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Piotr Anderszewski
Reżyser nagrania: Philip Hobbs

POŁOŃSKI, Dominik – wiolonczela (Polskie Radio SA)

Kompozytor: Aleksander Tansman: Fantazja na wiolonczelę i fortepian, Robert Schumann: Koncert wiolonczelowy
Soliści: Dominik Połoński – wiolonczela
Orkiestra/Zespół: Polska Orkiestra Radiowa
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Łukasz Borowicz
Reżyser nagrania: Zbigniew Kusiak

Album Roku Muzyka Solowa[edytuj | edytuj kod]

Wielkie Organy Archikatedry w Gdańsku Oliwie (Soliton)

Kompozytor: G.F. Haendel, J.N. Lemmens, F. Schubert, J.S. Bach, T. Dubois, C.M. Widor, A. Guilmant, S.S. Wesley, L. Boëllmann
Soliści: Roman Perucki, Hanna Dys, Gedymin Grubba, Stanisław Kwiatkowski, Błażej Musiałczyk, Katarzyna Olszewska
Reżyser nagrania: Igor V. Budaj

XIII Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego – Kronika Konkursu Vol. 7 (DUX)

Kompozytor: Johann Sebastian Bach, Eugene Ysaye, Henryk Wieniawski, Sergey Prokofiev
Soliści: Anna Maria Staśkiewicz
Reżyser nagrania: Małgorzata Polańska, Lech Tołwiński, Marcin Domżał

XIII Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego – Kronika Konkursu Vol. 12 (DUX)

Kompozytor: Johann Sebastian Bach, Henryk Wieniawski, Niccolo Paganini, Maurice Ravel, Sergey Prokofiev
Soliści: Agata Szymczewska – skrzypce; Marcin Sikorski – fortepian
Reżyser nagrania: Małgorzata Polańska, Lech Tołwiński, Marcin Domżał

Album Roku Muzyka Wokalna[edytuj | edytuj kod]

Ave Maria w Bazylice Mariackiej w Krakowie (DUX)

Kompozytor: Anonim, Giulio Caccini, Marcin Józef Żebrowski, Alessandro Stradella, Johann Sebastian Bach, Charles Gunod, Wolfgang Amadeus Mozart, Franz Schubert, Adolf Doss, Feliks Nowowiejski, Camille Saint-Saëns, Gaetano Donizetti
Soliści: Elżbieta Towarnicka – sopran, Jacek Ozimkowski – baryton, Marek Stefański – organy
Reżyser nagrania: Marcin Domżał

Magnificate et Glorificate Dominum (Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes”)

Kompozytor: Joseph Haydn, Marian Sawa
Orkiestra/Zespół: Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes”
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Ks. Władysław Pachota
Reżyser nagrania: Andrzej Brzoska

Polish Songs (DUX)

Kompozytor: Stanisław Moniuszko, Fryderyk Chopin, Mieczysław Karłowicz, Karol Szymanowski, Ignacy Jan Paderewski
Soliści: Paweł Skałuba – tenor, Waldemar Malicki – fortepian
Reżyser nagrania: Małgorzata Polańska

Władysław ŻELEŃSKI – Pieśni (Polskie Radio SA)

Kompozytor: Władysław Żeleński
Soliści: Jadwiga Rappe – alt, Mariusz Rutkowski – fortepian
Reżyser nagrania: Zbigniew Kusiak

Album Roku Muzyka Współczesna[edytuj | edytuj kod]

AUKSO gra utwory Kilara (Radio Katowice SA)

Kompozytor: Wojciech Kilar
Orkiestra/Zespół: AUKSO
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Marek Moś
Reżyser nagrania: Beata Jankowska-Burzyńska

BAIRD, ŁUKASZEWSKI, BŁAŻEWICZ, BORKOWSKI (Musica Sacra Edition)

Kompozytor: Tadeusz Baird, Wojciech Łukaszewski, Marcin Błażewicz, Marian Borkowski
Soliści: Marta Klimasara, Anna Mikołajczyk-Niewiedział
Orkiestra/Zespół: Polska Orkiestra Radiowa, Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego, Chór Katedry Warszawsko-Praskiej „Musica Sacra”
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Piotr Borkowski
Reżyser nagrania: Zbigniew Kusiak, Ewa Guziołek

Henryk Mikołaj GÓRECKI: III Symfonia „Symfonia pieśni żałosnych”. Dzieła Narodowe w nagraniu NOSPR (Polskie Radio SA)

Kompozytor: Henryk Mikołaj Górecki
Soliści: Zofia Kilanowicz – sopran
Orkiestra/Zespół: NOSPR
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Henryk Mikołaj Górecki
Reżyser nagrania: Andrzej Lipiński, Ewa Guziołek-Tubelewicz, Barbara Okoń-Makowska

Wojciech KILAR: Missa pro pace. Dzieła Narodowe w nagraniu NOSPR (Polskie Radio SA)

Kompozytor: Wojciech Kilar
Soliści: Izabella Kłosińska, Anna Lubańska, Piotr Kusiewicz, Romuald Tesarowicz
Orkiestra/Zespół: NOSPR, Chór Polskiego Radia
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Kazimierz Kord
Reżyser nagrania: Andrzej Lipiński, Ewa Guziołek-Tubelewicz, Barbara Okoń-Makowska

Wojciech ŁUKASZEWSKI – Nazywam ciebie morze (Musica Sacra Edition)

Kompozytor: Wojciech Łukaszewski
Soliści: Janusz Borowicz, Tomasz Stockinger
Orkiestra/Zespół: Polski Chór Kameralny „Schola Cantorum Gedanensis”, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Jan Łukaszewski, Tomasz Bugaj
Reżyser nagrania: Andrzej Brzoska

Album Roku Nagrania Archiwalne[edytuj | edytuj kod]

Henryk CZYŻ w serii „Dyrygenci polscy” (album 2 CD) (Polskie Radio SA)

Kompozytor: Karol Szymanowski: balet Mandragora; Johannes Brahms: I Symfonia; Henryk Czyż: Wariacje symfoniczne, Concertino, Serenada; Joseph Haydn: Koncert wiolonczelowy D-dur
Soliści: Daniel Szafran – wiolonczela
Orkiestra/Zespół: NOSPR, Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie, Polska Orkiestra Radiowa
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Henryk Czyż
Reżyser nagrania: różni

Krystyna SZOSTEK-RADKOWA (album 5 CD) (Polskie Radio SA)

Kompozytor: Arie starowłoskie, pieśni Schuberta, Schumanna, Brahmsa, Karłowicza, Szymanowskiego, Lutosławskiego, Góreckiego, Mahlera, słynne arie operowe
Soliści: Krystyna Szostek-Radkowa – mezzosopran
Orkiestra/Zespół: Różne
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Różni
Reżyser nagrania: różni

Teresa ŻYLIS-GARA – Arie operowe (Polskie Nagrania MUZA)

Kompozytor: Różni
Soliści: Teresa Żylis-Gara
Orkiestra/Zespół: Różne
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Różni
Reżyser nagrania: Antoni Karużas, Janusz Urbański, Zofia Gajewska

Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej[edytuj | edytuj kod]

AUKSO gra utwory Kilara (Radio Katowice SA)

Kompozytor: Wojciech Kilar
Orkiestra/Zespół: AUKSO
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Marek Moś
Reżyser nagrania: (Beata Jankowska-Burzyńska)

BAIRD, ŁUKASZEWSKI, BŁAŻEWICZ, BORKOWSKI Musica Sacra Edition

Kompozytor: Tadeusz Baird, Wojciech Łukaszewski, Marcin Błażewicz, Marian Borkowski
Soliści: Marta Klimasara, Anna Mikołajczyk-Niewiedział
Orkiestra/Zespół: Polska Orkiestra Radiowa, Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego, Chór Katedry Warszawsko-Praskiej „Musica Sacra”
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Piotr Borkowski
Reżyser nagrania: Zbigniew Kusiak, Ewa Guziołek

Henryk Mikołaj GÓRECKI: III Symfonia „Symfonia pieśni żałosnych”. Dzieła Narodowe w nagraniu NOSPR (Polskie Radio SA)

Kompozytor: Henryk Mikołaj Górecki
Soliści: Zofia Kilanowicz – sopran
Orkiestra/Zespół: NOSPR
Dyrygent/Kierownik Artystyczny: Henryk Mikołaj Górecki
Reżyser nagrania: Andrzej Lipiński, Ewa Guziołek-Tubelewicz, Barbara Okoń-Makowska

Polska Muzyka Kameralna – SACD & CD (BeArTon)

Kompozytor: Stanisław Moniuszko (Kwartet smyczkowy nr 1), Karol Szymanowski (Kwartet smyczkowy nr 2 op. 56), Grażyna Bacewicz (Kwartet smyczkowy nr 4)
Orkiestra/Zespół: Royal String Quartet
Reżyser nagrania: Julita Emanuiłow, Zbigniew Kuisak

Works for Piano (EMI Music Poland)

Kompozytor: Paweł Szymański
Soliści: Maciej Grzybowski
Reżyser nagrania: Marcin Domżał, Lech Tołwiński, Andrzej Sasin, Aleksandra Nagórko

Władysław ŻELEŃSKI – Pieśni (Polskie Radio SA)

Kompozytor: Władysław Żeleński
Soliści: Jadwiga Rappe – alt, Mariusz Rutkowski – fortepian
Reżyser nagrania: Zbigniew Kusiak

Jazz[edytuj | edytuj kod]

Jazzowy Album Roku[edytuj | edytuj kod]

Włodek Pawlik Trio (5LINE) - Anhelli

Maciej Sikała (BCD Records) - Another One For…
Zbigniew Namysłowski Quintet (BKQ) - Assymetry
Jazz Combo Jarka Śmietany, Chamber Orchestra of Galicia (JSR) - Autumn suite
Tomasz Stańko (ECM/Universal Music Polska) - Lontano

Jazzowy Muzyk Roku[edytuj | edytuj kod]

Zbigniew Namysłowski

Włodzimierz Pawlik
Maciej Sikała
Tomasz Stańko
Jarosław Śmietana

Muzyka rozrywkowa[edytuj | edytuj kod]

Produkcja Muzyczna Roku[edytuj | edytuj kod]

Andrzej Smolik (produkcja muzyczna i realizacja) za nagranie: SMOLIK - C.Y.E. (Close Your Eyes)

Ania Dąbrowska, Bogdan Kondracki (produkcja muzyczna i realizacja) za album: ANIA - Kilka historii na ten sam temat
Ania Dąbrowska, Bogdan Kondracki (produkcja muzyczna i realizacja) za nagranie: ANIA - Trudno mi się przyznać
Piotr Siejka (produkcja muzyczna i realizacja) oraz Krzysztof Pszona i Winicjusz Chróst (realizacja) za nagranie: Kasia Cerekwicka - Na kolana
Wojciech Waglewski (produkcja muzyczna) oraz Piotr Chancewicz (realizacja) za nagranie: Maria Peszek - Nie mam czasu na seks
Leszek Biolik (produkcja muzyczna) oraz Marcin Gajko (realizacja) za nagranie: The Car Is on Fire - Can’t Cook (Who Cares?)

Wydawnictwo Specjalne - Najlepsza Oprawa Graficzna[edytuj | edytuj kod]

Smolik (KAYAX Production) – 3 Projekt graficzny: Anna Głuszko; Piotr Karpiński

Reni Jusis (Pink Pong Records) – Magnes (Special Edition) Projekt graficzny: Pink Pong Records
Jacek Kaczmarski (EMI Music Poland) – SUPLEMENT Projekt graficzny: Paweł Wroniszewski - MEGAFON
Anita Lipnicka/John Porter (EMI Music Poland) – All The Stories Projekt graficzny: Krzysztof Ostrowski
Maciej Maleńczuk & CONSORT (Warner Music Poland) – Cantigas De Santa Maria Projekt graficzny: Eva Maleńczuk; Szymon Seweryn

Kompozytor Roku[edytuj | edytuj kod]

Andrzej Smolik

Ania Dąbrowska
Piotr Rubik
Piotr Siejka
Wojciech Waglewski

Autor Roku[edytuj | edytuj kod]

Katarzyna Nosowska

Ania Dąbrowska
Zbigniew Książek
Andrzej Piaseczny
Wojciech Waglewski

Najlepszy Album Zagraniczny[edytuj | edytuj kod]

Red Hot Chili Peppers (Warner Bros. Records/Warner Music Poland) – Stadium Arcadium

The Beatles (EMI Records / EMI Music Poland) – Love
Nelly Furtado (Geffen Records/Universal Music Polska) – Loose
Justin Timberlake (JIVE/SonyBMG Music Entertainment/SonyBMG Poland) – FUTURESEX / LOVESOUNDS
Tool (ZOMBA/SonyBMG Music Enterntainment/SonyBMG Poland) – 10.000 Days

Album Roku etno/folk[edytuj | edytuj kod]

Carrantuohill/Dudziak, Karolak, Szukalski, Maseli, Ścierański, Raduli, Czech (CELT) Session - Natural Irish & Jazz

Michał Czachowski (CM Records) – Indialucia
Jaromi (FLOWER RECORDS) – Polski Blues Standards
Nina Stiller (EMI Music Poland) – Nina Stiller
Village Kollektiv (Open Sources/Rockers Publishing) – Motion Rootz Experimental 2006

Album Roku Piosenka poetycka[edytuj | edytuj kod]

Grzegorz Turnau (EMI Music Poland) – Historia pewnej podróży

Ewa Bem; Anna Czuba; Andrzej Dąbrowski; Seweryn Krajewski; Grażyna Łobaszewska; Monika Dryl; Anna Serafińska; Grzegorz Turnau; Włodzimierz Nahorny (EMI Music Poland) – Herbaciane nonsensy
Maciej Maleńczuk & Consort (Warner Music Poland) – Cantigas de Santa Maria
Piotr Rubik (Magic Records) – Psałterz Wrześniowy
Wolna Grupa Bukowina (Dalmafon) – Słonecznik

Album Roku rock/metal[edytuj | edytuj kod]

Coma (SONY BMG) – Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków

B.E.T.H. (Front Music) – B.E.T.H.
Cool Kids of Death (SONY BMG) – 2006
T.Love (EMI Music Poland) – I Hate Rock'n'Roll
Vader (Mystic Production) – Impressions in Blood

Album Roku Muzyka Klubowa[edytuj | edytuj kod]

Reni Jusis (Pink Pong Records) – Magnes

Novika (KAYAX Production) – Tricks Of Life
Plastic (EMI Music Poland) – Plastic

Album Roku Hip-Hop/R&B[edytuj | edytuj kod]

Fisz Emade (Asfalt Records) – Piątek 13

O.S.T.R. (Asfalt Records) – 7
Abradab (S.P. Records) – Emisja spalin

Album Roku Muzyka alternatywna[edytuj | edytuj kod]

The Car Is on Fire (EMI Music Poland) – Lake & Flames

Agressiva 69 (EMI Music Poland) – In
Penny Lane (EMI Music Poland) – Penny Lane
Renata Przemyk (SONY BMG) – Unikat
Voo Voo (EMI Music Poland) – 21

Album Roku Pop[edytuj | edytuj kod]

Ania Dąbrowska – „Kilka historii na ten sam temat

Kasia Cerekwicka – „Feniks
Myslovitz – „Happiness Is Easy
Smolik – „3
Wilki – „Obrazki

Grupa Roku[edytuj | edytuj kod]

Coma

Fisz Emade
Myslovitz
Sofa
The Car Is on Fire

Wokalistka Roku[edytuj | edytuj kod]

Ania Dąbrowska

Kasia Cerekwicka
Reni Jusis
Katarzyna Nosowska
Maria Peszek
Ania Szarmach

Wokalista Roku[edytuj | edytuj kod]

Maciej Maleńczuk

Piotr Rogucki
Artur Rojek
Mieczysław Szcześniak
Grzegorz Turnau

Wideoklip Roku[edytuj | edytuj kod]

Ania Dąbrowska - „Trudno mi się przyznać”, Reżyseria: Kama Czudowska i Miguel Nieto

Big Cyc - „Moherowe berety”, Reżyseria: Sabin Kluszczyński
Maria Peszek - „Nie mam czasu na seks”, Reżyseria: Tomasz Nalewajek
Andrzej Smolik i Kasia Kurzawska - „C.Y.E. (Close Your Eyes)”, Reżyseria: Krzysztof Ostrowski
The Car Is On Fire - „Can’t Cook (Who Cares?)”, Reżyseria: Grzegorz Nowiński

Piosenka Roku[edytuj | edytuj kod]

Trudno mi się przyznać” - Ania Dąbrowska

Na kolana” - Kasia Cerekwicka
Tylko mnie kochaj” - Goya
Nie mam czasu na seks” - Maria Peszek
C.Y.E. (Close Your Eyes)” - Andrzej Smolik i Kasia Kurzawska

Nowa Twarz Fonografii[edytuj | edytuj kod]

Sofa

Gosia Andrzejewicz
Bisquit
Grzegorz Halama
Plastic

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]