Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
Ilustracja
Państwo  Polska
Siedziba Warszawa
Data założenia 12 lutego 1996
Nr KRS 0000153951
Położenie na mapie Warszawy
Mapa konturowa Warszawy, w centrum znajduje się punkt z opisem „Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, blisko centrum na prawo znajduje się punkt z opisem „Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego”
Położenie na mapie województwa mazowieckiego
Mapa konturowa województwa mazowieckiego, w centrum znajduje się punkt z opisem „Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego”
Ziemia52°14′58″N 21°01′48″E/52,249528 21,030000
Strona internetowa

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (FRSO) – niezależna organizacja pozarządowa, nie nastawioną na zysk. Działająca na rzecz wzmocnienia i podniesienia skuteczności różnorodnych form działania społecznego w Polsce oraz innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Fundacja prowadzi wsparcie w formie szkoleń, konsultacji oraz szeroko rozumianego poradnictwa i pomocy w wymianie informacji.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Fundacja, zarejestrowana w lutym 1996 roku, kontynuuje działalność Programu Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (CSDP) – intensywnego, dwuletniego programu edukacyjnego, prowadzonego w Polsce i na Węgrzech w latach 1994-96 r.Do grudnia 1997 r. przeszkoliła 1500 osób z 300 organizacji z pozyskiwania środków, pisania wniosków o dotacje, planowania strategicznego, pracy w zespole, zarządzania organizacją. Część szkoleń prowadzona była w ramach tzw. Instytutów Pozarządowych – intensywnych kilkudniowych szkoleń wyjazdowych. Na zlecenie amerykańskiej instytucji grantodawczej Academy for Educational Development prowadziła konsultacje dla ich grantobiorców, pomagając im opracowywać plany strategiczne.

Misja[edytuj | edytuj kod]

Misją fundacji jest wspieranie demokratycznego społeczeństwa opierającego się na harmonijnej współpracy w trzech obszarach życia społecznego: pozarządowym, publicznym i prywatnym, FRSO inicjuje i promuje mechanizmy takiej współpracy wskazując na płynące z niej korzyści. Fundacja jest członkiem Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, Grupy Zagranica[1] oraz Stałej Konferencji Ekonomii Społecznej, a także współzałożycielem i udziałowcem spółdzielni osób prawnych Kooperatywa Pozarządowa.W ramach projektu Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej w subregionie warszawskim, fundacja prowadzi portal Zlepszejpółki.pl.

Organizacja wpisana jest do Rejestru Instytucji Szkoleniowych jako niepubliczna instytucja szkoleniowa i posiada uprawnienia do szkolenia osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Fundacja prowadzi także działalność wydawniczą.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]