GP Car & Home World Cup of Curling 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

GP Car & Home World Cup of Curling 2011 – turniej curlingowy wliczany do cyklu Wielkiego Szlema. Zawody rozegrano w Sault Ste. Marie (Ontario) na lodowisku Essar Centre, między 2 a 6 listopada 2011.

Pula nagród wyniosła 100 000 CAD. W rywalizacji uczestniczyło 18 zespołów w tym 2 z Europy. Tytułu mistrzowskiego bronił Mike McEwen, który dotarł do ćwierćfinału. Triumfował natomiast Glenn Howard.

Spis treści
Drużyny
Faza finałowa
Tie-brekerĆwierćfinałyPółfinałyFinał
Round Robin
Klasyfikacja123456789
Linki zewnętrzneZobacz też
2010 2011 2012

Drużyny[edytuj | edytuj kod]

Skip Trzeci Drugi Otwierający Miasto
Greg Balsdon Chris Ciasnocha Tyler Morgan Jamie Farnell Kingston
 Ontario
Jim Cotter Kevin Folk Tyrel Griffith Rick Sawatsky Vernon
 Kolumbia Brytyjska
Niklas Edin Sebastian Kraupp Fredrik Lindberg Viktor Kjäll Karlstad
 Szwecja
John Epping Scott Bailey Scott Howard David Mathers Toronto
 Ontario
David Nedohin Randy Ferbey Ted Appelman Brendan Melnyk Edmonton
 Alberta
Rob Fowler Allan Lyburn Richard Daneault Derek Samagalski Brandon
 Manitoba
Brad Gushue Ryan Fry Geoff Walker Adam Casey Saint John's
 Nowa Fundlandia i Labrador
Glenn Howard Wayne Middaugh Brent Laing Craig Savill Coldwater
 Ontario
Brad Jacobs E.J. Harnden Ryan Harnden Scott Seabrook Sault Ste. Marie
 Ontario
Mark Kean Andrew Clayton Patrick Janssen Tim March Toronto
 Ontario
Kevin Koe Pat Simmons Carter Rycroft Nolan Thiessen Edmonton
 Alberta
Steve Laycock Joel Jordison Brennen Jones Dallan Muyres Saskatoon
 Saskatchewan
Kevin Martin John Morris Marc Kennedy Ben Hebert Edmonton
 Alberta
Dale Matchett Ryan Werenich Jeff Gorda Shawn Kaufman Bradford
 Manitoba
Mike McEwen B.J. Neufeld Matt Wozniak Denni Neufeld Winnipeg
 Manitoba
Robert Schlender Chris Lemishka Darcy Hafso Don Bartlett Edmonton
 Alberta
Jeff Stoughton Jon Mead Reid Carruthers Steve Gould Winnipeg
 Manitoba
Thomas Ulsrud Torger Nergård Christoffer Svae Håvard Vad Petersson Oslo
 Norwegia

Play-off[edytuj | edytuj kod]

 
                           
   Manitoba Stoughton 3  
 Szwecja Edin 5  
   Szwecja Edin 2  
   Ontario Howard 5  
 Ontario Howard 4
   Manitoba McEwen 2  
     Ontario Howard 6
   Ontario Epping 4
   Nowa Fundlandia i Labrador Gushue 4  
 Ontario Epping 7  
   Ontario Epping 4
   Alberta Martin 3  
 Alberta Martin 8
   Alberta Koe 3  

Finał[edytuj | edytuj kod]

6 listopada 2011; 13:00

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Ontario Howard Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 0 3 0 0 1 x - - 6
Ontario Epping 0 2 0 0 2 0 0 x - - 4

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

5 listopada 2011; 19:00

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Szwecja Edin Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 0 0 0 0 x - - 2
Ontario Howard 2 0 1 0 1 1 0 x - - 5
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Ontario Epping 0 2 0 0 2 0 0 0 - - 4
Alberta Martin Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 0 0 1 0 0 - - 3

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

5 listopada 2011; 12:00

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Manitoba Stoughton Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 1 0 2 0 x - - 3
Szwecja Edin 0 1 1 0 1 0 2 x - - 5
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Ontario Howard Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 1 0 0 0 1 0 1 - - 4
Manitoba McEwen 0 0 1 1 0 0 0 0 - - 2
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Nowa Fundlandia i Labrador Gushue Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 2 0 0 2 0 x - - 4
Ontario Epping 0 1 0 2 1 0 3 x - - 7
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Alberta Martin Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 1 0 4 1 x x - - 8
Alberta Koe 0 2 0 1 0 0 x x - - 3

Tie-breaker[edytuj | edytuj kod]

5 listopada 2011; 8:30

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Alberta Ferbey 2 0 0 1 0 0 0 1 0 - 4
Szwecja Edin Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 1 0 1 1 0 0 1 - 5
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Ontario Epping Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 2 0 0 2 1 - - 6
Ontario Balsdon 0 3 0 0 0 2 0 0 - - 5

Round Robin[edytuj | edytuj kod]

Grupa A
# Drużyna W P
1 Alberta Martin 4 1
2 Ontario Balsdon 3 2
Szwecja Edin 3 2
Alberta Ferbey 3 2
5 Ontario Matchett 1 4
Norwegia Ulsrud 1 4
Grupa B
# Drużyna W P
1 Nowa Fundlandia i Labrador Gushue 4 1
Manitoba McEwen 4 1
3 Alberta Koe 3 2
4 Manitoba Fowler 2 3
5 Saskatchewan Laycock 1 4
Alberta Schlender 1 4
Grupa C
# Drużyna W P
1 Manitoba Stoughton 5 0
2 Ontario Howard 4 1
3 Ontario Epping 3 2
4 Ontario Jacobs 2 3
5 Kolumbia Brytyjska Cotter 1 4
6 Ontario Kean 0 5

Sesja 1.[edytuj | edytuj kod]

2 listopada 2011; 19:30

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Norwegia Ulsrud 1 1 0 2 0 0 2 0 - - 6
Alberta Ferbey Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 1 0 2 2 0 2 - - 7
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Manitoba Stoughton Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 2 0 0 2 0 x - - 6
Ontario Jacobs 0 2 0 0 2 0 1 x - - 5
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Manitoba McEwen Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 0 4 0 3 x x - - 9
Manitoba Fowler 0 0 1 0 1 0 x x - - 2
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Ontario Howard Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 3 0 0 0 2 0 x - - 5
Kolumbia Brytyjska Cotter 1 0 0 0 1 0 1 x - - 3
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Alberta Koe 0 1 0 2 0 0 2 0 - - 5
Nowa Fundlandia i Labrador Gushue Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 2 0 2 1 0 1 - - 7

Sesja 2.[edytuj | edytuj kod]

3 listopada 2011; 9:00

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Ontario Kean 0 1 0 1 1 0 1 0 0 - 4
Ontario Jacobs Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 0 0 1 0 1 1 - 5
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Ontario Epping 0 1 1 0 0 2 2 0 1 - 7
Kolumbia Brytyjska Cotter Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 3 0 0 0 1 0 0 2 0 - 6
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Saskatchewan Laycock 2 0 1 0 3 0 2 x - - 8
Alberta Schlender Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 1 0 1 0 x - - 3
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Szwecja Edin Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 3 1 1 0 1 - - 7
Ontario Matchett 1 0 1 0 0 0 2 0 - - 4
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Alberta Martin 0 1 1 0 1 0 4 x - - 7
Ontario Balsdon Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 1 0 2 0 x - - 4

Sesja 3.[edytuj | edytuj kod]

3 listopada 2011; 12:30

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Saskatchewan Laycock Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 2 0 2 0 0 0 - - 4
Nowa Fundlandia i Labrador Gushue 0 0 0 1 0 2 1 1 - - 5
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Manitoba McEwen 0 0 2 0 0 1 2 1 - - 6
Alberta Koe Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 1 0 2 0 0 0 0 - - 4
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Manitoba Stoughton Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 0 2 0 0 0 1 - 5
Ontario Kean 0 0 0 2 0 1 0 1 0 - 4
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Manitoba Fowler Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 2 0 3 0 x - - 6
Alberta Schlender 0 0 1 0 2 0 1 x - - 4
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Ontario Howard 0 0 2 1 0 2 0 2 - - 7
Ontario Epping Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 0 1 0 1 0 - - 3

Sesja 4.[edytuj | edytuj kod]

3 listopada 2011; 16:00

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Alberta Koe Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 1 0 2 0 1 0 - - 6
Manitoba Fowler 0 1 0 1 0 1 0 1 - - 4
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Alberta Martin Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 2 0 3 0 x - - 7
Alberta Ferbey 0 0 2 0 1 0 0 x - - 3
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Szwecja Edin 1 0 1 0 0 2 0 x - - 4
Ontario Balsdon Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 2 1 0 3 x - - 8
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Manitoba McEwen Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 0 1 0 0 4 - - 7
Nowa Fundlandia i Labrador Gushue 1 0 0 1 0 2 0 0 - - 4
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Norwegia Ulsrud Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 0 1 0 1 1 0 1 - 6
Ontario Matchett 0 0 2 0 2 0 0 1 0 - 5

Sesja 5.[edytuj | edytuj kod]

3 listopada 2011; 19:30

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Alberta Martin Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 1 1 0 2 0 x - - 6
Norwegia Ulsrud 0 1 0 0 0 0 1 x - - 2
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Manitoba Stoughton 0 3 0 2 2 0 1 x - - 8
Ontario Howard Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 2 0 0 1 0 x - - 5
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Ontario Jacobs Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 1 0 1 0 3 0 1 - 6
Kolumbia Brytyjska Cotter 0 0 0 2 0 1 0 2 0 - 5
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Ontario Epping Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 3 0 3 x x x - - 7
Ontario Kean 0 1 0 1 0 x x x - - 2
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Ontario Balsdon Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 3 0 1 0 1 0 - - 6
Alberta Ferbey 0 1 0 2 0 1 0 3 - - 7

Sesja 6.[edytuj | edytuj kod]

4 listopada 2011; 9:00

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Nowa Fundlandia i Labrador Gushue Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 1 0 2 1 0 0 x - - 6
Alberta Schlender 0 0 2 0 0 1 1 x - - 4
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Ontario Matchett 0 0 0 1 0 2 0 x - - 3
Ontario Balsdon Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 1 0 0 3 0 2 x - - 8
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Manitoba Stoughton Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 3 0 1 0 1 0 1 - - 6
Ontario Epping 1 0 0 0 1 0 1 0 - - 3
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Szwecja Edin 0 4 0 1 0 1 x x - - 6
Alberta Ferbey Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 2 0 5 0 x x - - 9
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Manitoba Fowler Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 1 1 0 2 0 1 - 6
Saskatchewan Laycock 0 2 0 0 0 1 0 2 0 - 5

Sesja 7.[edytuj | edytuj kod]

4 listopada 2011; 12:30

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Manitoba McEwen Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 2 0 2 0 1 x x - - 7
Saskatchewan Laycock 0 0 1 0 1 0 x x - - 2
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Szwecja Edin 1 0 1 0 0 2 1 2 - - 7
Norwegia Ulsrud Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 0 2 0 0 0 - - 4
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Alberta Koe 2 1 0 2 1 x x x - - 6
Alberta Schlender Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 1 0 0 x x x - - 1
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Alberta Martin 0 2 0 0 0 0 2 x - - 4
Ontario Matchett Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 0 1 0 0 x - - 1
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Kolumbia Brytyjska Cotter Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 3 0 2 0 0 0 - - 6
Ontario Kean 0 2 0 1 0 1 0 1 - - 5

Sesja 8.[edytuj | edytuj kod]

4 listopada 2011; 16:00

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Manitoba Stoughton Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 2 2 0 1 x - - 6
Kolumbia Brytyjska Cotter 0 0 1 0 0 1 0 x - - 2
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Manitoba Fowler Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 0 0 0 2 0 0 - - 4
Nowa Fundlandia i Labrador Gushue 0 2 1 0 1 0 0 1 - - 5
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Ontario Howard 0 1 0 0 1 1 2 x - - 5
Ontario Kean Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 1 0 0 0 x - - 1
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Norwegia Ulsrud Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 2 0 0 0 1 0 - - 4
Ontario Balsdon 0 3 0 2 1 0 0 1 - - 7
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Ontario Epping 0 0 2 0 2 0 1 x - - 5
Ontario Jacobs Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 1 0 1 0 x - - 3

Sesja 9.[edytuj | edytuj kod]

4 listopada 2011; 19:30

Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Alberta Martin Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 1 0 0 0 0 1 0 - 2
Szwecja Edin 0 0 0 1 0 1 0 0 1 - 3
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Ontario Howard Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 0 1 0 0 1 - - 3
Ontario Jacobs 0 0 0 0 0 2 0 0 - - 2
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Ontario Matchett Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 1 0 1 0 0 0 1 - - 5
Alberta Ferbey 0 0 2 0 2 0 0 0 - - 4
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Alberta Koe 0 2 0 0 3 0 1 x - - 6
Saskatchewan Laycock Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 0 0 1 0 x - - 3
Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
Manitoba McEwen 0 3 0 1 0 3 0 1 0 - 8
Alberta Schlender Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 4 0 1 0 1 0 2 0 1 - 9

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]