Galatasaray SK (piłka nożna) w europejskich pucharach

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Występy w europejskich pucharach tureckiego klubu piłkarskiego Galatasaray SK.

Information icon.svg Legenda do wszystkich tabel:

  • Q – runda eliminacyjna, 1/16, 1/8, 1/4, 1/2 – odpowiednia faza rozgrywek, Grupa – runda grupowa, 1r gr – pierwsza runda grupowa, 2r gr – druga runda grupowa, F – finał, R – runda, PO – play-off
  • k. – rzuty karne, los. – losowanie, Dogr. – dogrywka, w. – zasada bramek strzelonych na wyjeździe

Wykaz spotkań pucharowych[edytuj | edytuj kod]

1956–2000[edytuj | edytuj kod]

Sezon Rozgrywki Runda Przeciwnik Dom Wyjazd Ogólnie
1956/57 Puchar Europy Q Rumunia Dinamo Bukareszt 2–1 1–3 3–4
1962/63 Puchar Europy Q Rumunia Dinamo Bukareszt 3–0 1–1 4–1
1/8 Polska Polonia Bytom 4–1 0–1 4–2
1/4 Włochy A.C. Milan 1–3 0–5 1–8
1963/64 Puchar Europy Q Węgry Ferencvárosi 4–0 0–2 4–2
1/8 Szwajcaria FC Zürich 2–0 0–2 2–2, 2–2 (D) los.
1964/65 Puchar Zdobywców Pucharów 1R Niemcy Magdeburg 1–1 1–1 2–2, 1–1 (W) los.
1/8 Polska Legia Warszawa 1–0 1–2 2–2, 0–1 (W)
1965/66 Puchar Zdobywców Pucharów 1R Szwajcaria FC Sion 2–1 1–5 3–6
1966/67 Puchar Zdobywców Pucharów 1R Austria Rapid Wiedeń 3–5 0–4 3–9
1969/70 Puchar Europy 1R Irlandia Waterford United 2–0 3–2 5–2
1/8 Czechosłowacja Spartak Trnawa 1–0 0–1 1–1, los.
1/4 Polska Legia Warszawa 1–1 0–2 1–3
1971/72 Puchar Europy 1R Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich CSKA Moskwa 1–1 0–3 1–4
1972/73 Puchar Europy 1R Niemcy Bayern Monachium 1–1 0–6 1–7
1973/74 Puchar Europy 1R Hiszpania Atlético Madryt 0–1 0–0 0–1
1975/76 Puchar UEFA 1R Austria Rapid Wiedeń 3–1 0–1 3–2
2R Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Torpedo Moskwa 2–4 0–3 2–7
1976/77 Puchar Zdobywców Pucharów 1R Szwecja AIK Fotboll 1–1 2–1 3–2
1/8 Belgia RSC Anderlecht 1–5 1–5 2–10
1978/79 Puchar UEFA 1R Anglia West Bromwich Albion 1–3 1–3 2–6
1979/80 Puchar UEFA 1R Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii FK Crvena zvezda 0–0 1–3 1–3
1982/83 Puchar Zdobywców Pucharów 1R Finlandia Lahti 2–1 1–1 3–2
1/8 Austria Austria Wiedeń 2–4 1–0 3–4
1985/86 Puchar Zdobywców Pucharów 1R Polska Widzew Łódź 1–0 1–2 2–2, w.
1/8 Niemcy KFC Uerdingen 05 1–1 0–2 1–3
1986/87 Puchar UEFA 1R Rumunia Universitatea Krajowa 2–1 0–2 2–3
1987/88 Puchar Europy 1R Holandia PSV Eindhoven 2–0 0–3 2–3
1988/89 Puchar Europy 1R Austria Rapid Wiedeń 2–0 1–2 3–2
1/8 Szwajcaria Neuchâtel Xamax 5–0 0–3 5–3
1/4 Francja AS Monaco 1–1 1–0 2–1
1/2 Rumunia Steaua Bukareszt 1–1 0–4 1–5
1989/90 Puchar UEFA 1R Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii FK Crvena zvezda 1–1 0–2 1–3
1991/92 Puchar Zdobywców Pucharów 1R Niemcy Stahl Eisenhüttenstadt 3–0 2–1 5–1
1/8 Czechosłowacja Baník Ostrava 0–1 2–1 2–2, w.
1/4 Niemcy Werder Brema 0–0 1–2 1–2
1992/93 Puchar UEFA 1R Polska GKS Katowice 2–1 0–0 2–1
2R Niemcy Eintracht Frankfurt 1–0 0–0 1–0
1/8 Włochy AS Roma 3–2 1–3 4–5
1993/94 Liga Mistrzów 1R Irlandia Cork City 2–1 1–0 3–1
2R Anglia Manchester United 0–0 3–3 3–3, w.
Grupa A Hiszpania FC Barcelona 0–0 0–3 4. miejsce
Rosja Spartak Moskwa 1–2 0–0
Francja AS Monaco 0–2 0–3
1994/95 Liga Mistrzów 1R Luksemburg Avenir Beggen 4–0 5–1 9–1
Grupa A Hiszpania FC Barcelona 2–1 1–2 4. miejsce
Anglia Manchester United 0–0 0–4
Szwecja IFK Göteborg 0–1 0–1
1995/96 Puchar UEFA Q Czechy Sparta Praga 1–1 1–3 2–4
1996/97 Puchar Zdobywców Pucharów 1R Mołdawia Tiraspol 4–0 1–0 5–0
1/8 Francja Paris Saint-Germain 4–2 0–4 4–6
1997/98 Liga Mistrzów 2Q Szwajcaria FC Sion 4–1 4–1 8–2
Grupa A Niemcy Borussia Dortmund 0–1 1–4 4. miejsce
Włochy Parma 1–1 0–2
Czechy Sparta Praga 2–0 0–3
1998/99 Liga Mistrzów 2Q Szwajcaria Grasshopper Club 2–1 3–2 5–3
Grupa B Włochy Juventus F.C. 1–1 2–2 2. miejsce
Hiszpania Athletic Bilbao 2–1 0–1
Norwegia Rosenborg 3–0 0–3
1999/2000 Liga Mistrzów 3Q Austria Rapid Wiedeń 1–0 3–0 4–0
1r gr
Grupa H
Niemcy Hertha BSC 2–2 4–1 3. miejsce
Włochy A.C. Milan 3–2 1–2
Anglia Chelsea 0–5 0–1
Puchar UEFA 3R Włochy Bologna FC 2–1 1–1 3–2
1/8 Niemcy Borussia Dortmund 0–0 2–0 2–0
1/4 Hiszpania RCD Mallorca 2–1 4–1 6–2
1/2 Anglia Leeds United 2–0 2–2 4–2
F Anglia Arsenal 0–0 (N), k: 4–1
2000 Superpuchar Europy F Hiszpania Real Madryt 2–1 (N)

2001–2020[edytuj | edytuj kod]

Sezon Rozgrywki Runda Przeciwnik Dom Wyjazd Ogólnie
2000/01 Liga Mistrzów 3Q Szwajcaria FC Sankt Gallen 2–2 2–1 4–3
1r gr
Grupa D
Francja AS Monaco 3–2 2–4 2. miejsce
Austria Sturm Graz 2–2 0–3
Szkocja Rangers 3–2 0–0
2r gr
Grupa B
Włochy A.C. Milan 2–0 2–2 2. miejsce
Francja Paris Saint-Germain 1–0 0–2
Hiszpania Deportivo 1–0 0–2
1/4 Hiszpania Real Madryt 3–2 0–3 3–5
2001/02 Liga Mistrzów 2Q Albania Vllaznia Szkodra 2–0 4–1 6–1
3Q Bułgaria Lewski Sofia 2–1 1–1 3–2
1r gr
Grupa D
Włochy S.S. Lazio 1–0 0–1 2. miejsce
Holandia PSV Eindhoven 2–0 1–3
Francja FC Nantes 0–0 1–0
2r gr
Grupa B
Włochy AS Roma 1–1 1–1 4. miejsce
Hiszpania FC Barcelona 0–1 2–2
Anglia Liverpool 1–1 0–0
2002/03 Liga Mistrzów 1r gr
Grupa H
Rosja Lokomotiw Moskwa 1–2 2–0 4. miejsce
Hiszpania FC Barcelona 0–2 1–3
Belgia Club Brugge 0–0 1–3
2003/04 Liga Mistrzów 3Q Bułgaria CSKA Sofia 3–0 3–0 6–0
Grupa D Włochy Juventus F.C. 2–0 1–2 3. miejsce
Hiszpania Real Sociedad 1–2 1–1
Grecja Olympiakos SFP 1–0 0–3
Puchar UEFA 3R Hiszpania Villarreal CF 2–2 0–3 2–5
2005/06 Puchar UEFA 1R Norwegia Tromsø 1–1 0–1 1–2
2006/07 Liga Mistrzów 3Q Czechy Mladá Boleslav 5–2 1–1 6–3
Grupa C Francja Girondins Bordeaux 0–0 1–3 4. miejsce
Anglia Liverpool 3–2 2–3
Holandia PSV Eindhoven 1–2 0–2
2007/08 Puchar UEFA 2Q Chorwacja NK Slaven Belupo 2–1 2–1 4–2
1R Szwajcaria FC Sion 5–1 2–3 7–4
Grupa H Francja Girondins Bordeaux 1–2 3. miejsce
Szwecja Helsingborgs 2–3
Grecja Panionios GSS 3–0
Austria Austria Wiedeń 0–0
3R Niemcy Bayer 04 Leverkusen 0–0 1–5 1–5
2008/09 Liga Mistrzów 3Q Rumunia Steaua Bukareszt 2–2 0–1 2–3
Puchar UEFA 1R Szwajcaria AC Bellinzona 2–1 4–3 6–4
Grupa B Grecja Olympiakos SFP 1–0 2. miejsce
Portugalia SL Benfica 2–0
Ukraina Metalist Charków 0–1
Niemcy Hertha BSC 1–0
1/16 Francja Girondins Bordeaux 4–3 0–0 4–3
1/8 Niemcy Hamburger 2–3 1–1 3–4
2009/10 Liga Europy 2Q Kazachstan Tobył Kostanaj 2–0 1–1 3–1
3Q Izrael Maccabi Netanja 6–0 4–1 10–1
PO Estonia Levadia Tallinn 5–0 1–1 6–1
Grupa F Grecja Panathinaikos AO 1–0 3–1 1. miejsce
Austria Sturm Graz 1–1 0–1
Rumunia Dinamo Bukareszt 4–1 3–0
1/16 Hiszpania Atlético Madryt 1–2 1–1 2–3
2010/11 Liga Europy 3Q Serbia OFK Beograd 2–2 5–1 7–3
PO Ukraina Karpaty Lwów 2–2 1–1 3–3, w.
2012/13 Liga Mistrzów Grupa H Anglia Manchester United 1–0 0–1 2. miejsce
Portugalia SC Braga 0–2 2–1
Rumunia CFR 1907 Cluj 1–1 3–1
1/8 Niemcy FC Schalke 04 1–1 3–2 4–3
1/4 Hiszpania Real Madryt 3–2 0–3 3–5
2013/14 Liga Mistrzów Grupa B Hiszpania Real Madryt 1–6 1–4 2. miejsce
Włochy Juventus F.C. 1–0 2–2
Dania FC København 3–1 0–1
1/8 Anglia Chelsea 1–1 0–2 1–3
2014/15 Liga Mistrzów Grupa D Anglia Arsenal 1–4 1–4 4. miejsce
Niemcy Borussia Dortmund 0–4 1–4
Belgia RSC Anderlecht 1–1 0–2
2015/16 Liga Mistrzów Grupa C Hiszpania Atlético Madryt 0–2 0–2 3. miejsce
Kazachstan Astana 1–1 2–2
Portugalia SL Benfica 2–1 1–2
Liga Europy 1/16 Włochy S.S. Lazio 1–1 1–3 2–4
2017/18 Liga Europy 2Q Szwecja Östersunds FK 1–1 0–2 1–3
2018/19 Liga Mistrzów Grupa D Rosja Lokomotiw Moskwa 3–0 0–2 3. miejsce
Niemcy FC Schalke 04 0–0 0–2
Portugalia FC Porto 2–3 0–1
Liga Europy 1/16 Portugalia SL Benfica 1–2 0–0 1–2
2019/20 Liga Mistrzów Grupa A Belgia Club Brugge 1–1 0–0 4. miejsce
Francja Paris Saint-Germain 0–1 0–5
Hiszpania Real Madryt 0–1 0–6

2021–[edytuj | edytuj kod]

Sezon Rozgrywki Runda Klub Dom Wyjazd Ogólnie
2020/21 Liga Europy 2Q Azerbejdżan Neftçi PFK 3–1 (W)
3Q Chorwacja Hajduk Split 2–0 (D)
PO Szkocja Rangers 1–2 (W)

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]