Gandawa-Wevelgem 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Gandawa-Wevelgem 2019 Cycling (road) pictogram.svg
Informacje ogólne
Wyścig81. Gandawa-Wevelgem
KategoriaUCI World Tour 2019 1.UWT
Data31 marzec 2019
Dystans251,5 km
PaństwoBEL Belgia
StartDeinze
MetaWevelgem
Zespoły25
Zgłoszenia175
Ukończyło wyścig78
Średnia prędkość46,269 km/h
Wyniki
Pierwsze miejsceNOR Alexander Kristoff (UAE Team Emirates)
Drugie miejsceGER John Degenkolb (Trek-Segafredo)
Trzecie miejsceBEL Oliver Naesen (AG2R La Mondiale)
Gent-Wevelgem 2019 men.png
◀ 2018
Dokumentacja Wikidata-logo S.svg

81. edycja wyścigu kolarskiego Gandawa-Wevelgem, która odbyła się 31 marca 2019 roku na trasie liczącej 251,5 km. Start wyścigu wyznaczono w Deinze, a metę w Wevelgem. Wyścig jest częścią UCI World Tour 2019.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Drużyny[edytuj | edytuj kod]

W wyścigu wzięło udział 25 ekip: osiemnaście drużyn należących do UCI WorldTeams i siedem zespołów zaproszonych przez organizatorów z tzw. "dziką kartą", należących do UCI Professional Continental Teams.

WorldTeams (18)
  1. GER Bora-hansgrohe
  2. BEL Deceuninck-Quick Step
  3. BEL Lotto Soudal
  4. FRA AG2R La Mondiale
  5. KAZ Astana Pro Team
  6. BRN Bahrain-Merida
  7. POL CCC
  8. USA EF Education First
  9. FRA Groupama-FDJ
  10. AUS Mitchelton-Scott
  11. ESP Movistar Team
  12. RSA Dimension Data
  13. NED Jumbo-Visma
  14. SUI Katusha-Alpecin
  15. GBR Team Sky
  16. GER Team Sunweb
  17. USA Trek-Segafredo
  18. UAE UAE Team Emirates
Professional continental teams (7)
  1. BEL Corendon-Circus
  2. BEL Wanty-Groupe Gobert
  3. BEL Sport Vlaanderen-Baloise
  4. BEL Wallonie Bruxelles
  5. FRA Cofidis, Solutions Crédits
  6. FRA Direct Énergie
  7. NED Roompot-Charles
Wikidata-logo S.svg

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgLista startowa
Bora-Hansgrohe
BOH
NumerKolarzMiejsce
1SVK Peter Sagan Course en ligne masculine aux championnats de Slovaquie de cyclisme sur route(start wspólny)32.
2POL Maciej BodnarDNF
3GER Marcus Burghardt69.
4GER Michael SchwarzmannDNF
5ITA Daniel OssDNF
6GER Pascal Ackermann Course en ligne masculine aux championnats d'Allemagne de cyclisme sur route(start wspólny)DNF
7GER Rüdiger Selig8.
Deceuninck-Quick-Step
DQT
NumerKolarzMiejsce
11BEL Yves Lampaert Course en ligne masculine aux championnats de Belgique de cyclisme sur route(start wspólny)77.
12BEL Philippe Gilbert22.
13ITA Elia Viviani Course en ligne masculine aux championnats d'Italie de cyclisme sur route(start wspólny)19.
14NED Fabio JakobsenDNF
15ARG Maximiliano RichezeDNF
16BEL Tim Declercq63.
17CZE Zdeněk Štybar35.
Lotto-Soudal
LTS
NumerKolarzMiejsce
21BEL Tiesj Benoot13.
22GBR Adam BlytheDNF
23BEL Jens Keukeleire15.
24BEL Frederik FrisonDNF
25BEL Nikolas Maes53.
26BEL Lawrence NaesenDNF
27NED Brian van GoethemDNF
AG2R La Mondiale
ALM
NumerKolarzMiejsce
31BEL Oliver Naesen3.
32LTU Gediminas Bagdonas (start wspólny)DNF
33GER Nico Denz68.
34SUI Silvan Dillier59.
35FRA Julien DuvalDNF
36FRA Clément Venturini73.
37BEL Stijn Vandenbergh62.
Astana
AST
NumerKolarzMiejsce
41DEN Magnus Cort NielsenDNF
42ITA Davide Ballerini43.
43KAZ Zhandos BizhigitovDNF
44BEL Laurens De Vreese52.
45KAZ Yevgeniy GidichDNF
46KAZ Dmitriy GruzdevDNF
47CAN Hugo HouleDNF
Bahrain-Merida
TBM
NumerKolarzMiejsce
51ITA Sonny ColbrelliDNF
52ESP Iván GarcíaDNF
53AUS Heinrich HausslerDNF
54GER Marcel SiebergDNF
55SLO Matej Mohorič Slovenia Road Cycling Championship9.
56SLO Luka PibernikDNF
57SLO Jan TratnikDNF
CCC
CPT
NumerKolarzMiejsce
61BEL Greg Van Avermaet20.
62POL Paweł BernasDNF
63POL Szymon SajnokDNF
64SUI Michael Schär66.
65BEL Guillaume Van KeirsbulckDNF
66BEL Gijs Van Hoecke64.
67POL Łukasz WiśniowskiDNF
EF Education First
EF1
NumerKolarzMiejsce
71ITA Alberto BettiolDNF
72NED Moreno HoflandDNF
73NED Sebastian Langeveld26.
74ITA Sacha ModoloDNF
75USA Logan OwenDNF
76NZL Thomas Scully75.
77NED Julius van den BergDNF
Groupama-FDJ
GFC
NumerKolarzMiejsce
81FRA Arnaud Démare67.
82ITA Jacopo GuarnieriDNF
83LTU Ignatas KonovalovasDNF
84SUI Stefan Küng16.
85FRA Olivier Le Gac49.
86AUS Miles ScotsonDNF
87NED Ramon Sinkeldam44.
Mitchelton-Scott
MTS
NumerKolarzMiejsce
91ITA Matteo Trentin European Road Championships – Men's elite road race(start wspólny)7.
92NZL Jack Bauer31.
93ITA Edoardo AffiniDNF
94DEN Christopher Juul-Jensen70.
95AUS Callum ScotsonDNF
96AUS Michael HepburnDNF
97SLO Luka MezgecDNF
Movistar
MOV
NumerKolarzMiejsce
101BEL Jürgen Roelandts60.
102ESP Jorge ArcasDNF
103ESP Carlos Barbero12.
104ESP Héctor CarreteroDNF
105ESP Jaime CastrilloDNF
106ESP Eduard PradesDNF
107GER Jasha Sütterlin38.
Dimension Data
TDD
NumerKolarzMiejsce
111NOR Edvald Boasson Hagen56.
112DEN Michael ValgrenDNF
113DEN Lars BakDNF
114AUT Bernhard EiselDNF
115RSA Reinardt Janse van RensburgDNF
116ITA Giacomo NizzoloDNF
117BEL Julien VermoteDNF
Jumbo-Visma
TJV
NumerKolarzMiejsce
121BEL Wout Van Aert29.
122NED Pascal Eenkhoorn46.
123NOR Amund Grøndahl Jansen24.
124BEL Maarten Wynants30.
125NED Mike Teunissen25.
126NED Taco van der HoornDNF
127NED Danny van Poppel5.
Katusha-Alpecin
TKA
NumerKolarzMiejsce
131BEL Jens Debusschere10.
132GBR Harry TanfieldDNF
133AUT Marco Haller27.
134RUS Viacheslav Kuznetsov65.
135SUI Reto HollensteinDNF
136DEN Mads Würtz SchmidtDNF
137RSA Willie SmitDNF
Sky
SKY
NumerKolarzMiejsce
141ITA Gianni Moscon76.
142ITA Leonardo BassoDNF
143ITA Filippo GannaDNF
144NOR Kristoffer Halvorsen55.
145GBR Christopher LawlessDNF
146GBR Luke Rowe18.
147GBR Ian Stannard74.
Sunweb
SUN
NumerKolarzMiejsce
151DEN Søren Kragh Andersen11.
152DEN Casper PedersenDNF
153NED Cees Bol45.
154NED Roy CurversDNF
155GER Florian StorkDNF
156GER Max Walscheid51.
157DEN Asbjørn Kragh AndersenDNF
Trek-Segafredo
TFS
NumerKolarzMiejsce
161GER John Degenkolb2.
162NED Koen de KortDNF
163NZL Alex FrameDNF
164DEN Mads Pedersen 33.
165USA Kiel ReijnenDNF
166BEL Jasper Stuyven17.
167BEL Edward Theuns37.
UAE Team Emirates
UAD
NumerKolarzMiejsce
171COL Fernando Gaviria21.
172NOR Sven Erik BystrømDNF
173ITA Simone ConsonniDNF
174NOR Alexander Kristoff1.
175NOR Vegard Stake Laengen Norwegian Men's National Road Race Championships(start wspólny)72.
176ITA Marco Marcato61.
177ITA Oliviero TroiaDNF
Corendon-Circus
COC
NumerKolarzMiejsce
181NED Mathieu van der Poel Dutch National Road Race Championships4.
182BEL Dries De Bondt58.
183BEL Stijn DevolderDNF
184DEN Lasse Norman HansenDNF
185BEL Roy Jans40.
186BEL Jimmy JanssensDNF
187BEL Gianni Vermeersch28.
Wanty-Gobert
WGG
NumerKolarzMiejsce
191BEL Frederik BackaertDNF
193BEL Aimé De GendtDNF
194BEL Tom DevriendtDNF
195BEL Timothy Dupont42.
196ITA Andrea PasqualonDNF
197BEL Pieter VanspeybrouckDNF
198BEL Loïc Vliegen54.
Sport Vlaanderen-Baloise
SVB
NumerKolarzMiejsce
201BEL Amaury CapiotDNF
202BEL Milan MentenDNF
203BEL Edward Planckaert50.
204BEL Dries Van Gestel36.
205BEL Preben Van HeckeDNF
206BEL Kenneth Van RooyDNF
207BEL Jordi WarlopDNF
Wallonie Bruxelles
WVA
NumerKolarzMiejsce
211BEL Kenny DehaesDNF
212FRA Justin JulesDNF
213BEL Lionel TaminiauxDNF
214LUX Tom WirtgenDNF
215BEL Baptiste Planckaert47.
216BEL Franklin Six78.
217SUI Lukas SpenglerDNF
Cofidis
COF
NumerKolarzMiejsce
221FRA Christophe Laporte39.
222ITA Filippo FortinDNF
223FRA Damien Touzé48.
224FRA Geoffrey SoupeDNF
225BEL Bert Van Lerberghe71.
226BEL Kenneth VanbilsenDNF
227BEL Zico WaeytensDNF
Direct Énergie
TDE
NumerKolarzMiejsce
231NED Niki Terpstra23.
232FRA Damien Gaudin34.
233FRA Mathieu BurgaudeauDNF
234NED Pim LigthartDNF
235FRA Adrien Petit6.
236FRA Simon SellierDNF
237FRA Anthony Turgis14.
Roompot-Charles
ROC
NumerKolarzMiejsce
241NED Lars Boom57.
242NED Jesper AsselmanDNF
243BEL Senne LeysenDNF
244BEL Stijn SteelsDNF
245NED Sjoerd van GinnekenDNF
246NED Boy van Poppel41.
247NED Jan-Willem van SchipDNF

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Wikidata-logo S.svgKlasyfikacja generalna
KolarzKrajDrużynaCzas
1. Alexander Kristoff NOR NorwegiaUAE Team Emirates5h26'04
2. John Degenkolb GER NiemcyTrek-Segafredo+ 0
3. Oliver Naesen BEL BelgiaAG2R La Mondiale+ 0
4. Mathieu van der Poel NED HolandiaCorendon-Circus+ 0
5. Danny van Poppel NED HolandiaJumbo-Visma+ 0
6. Adrien Petit FRA FrancjaDirect Énergie+ 0
7. Matteo Trentin ITA WłochyMitchelton-Scott+ 0
8. Rüdiger Selig GER NiemcyBora-Hansgrohe+ 0
9. Matej Mohorič SLO SłoweniaBahrain-Merida+ 0
10. Jens Debusschere BEL BelgiaKatusha-Alpecin+ 0
Źródło: ProCyclingStats


Bibliografia[edytuj | edytuj kod]