Gannot Hadar

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Gannot Hadar
גנות הדר
Państwo  Izrael
Dystrykt Dystrykt Centralny
Wysokość 47 m n.p.m.
Populacja (2007)
• liczba ludności

747
Nr kierunkowy +972 3
Kod pocztowy 42930
Położenie na mapie Izraela
Mapa konturowa Izraela, u góry znajduje się punkt z opisem „Gannot Hadar”
Ziemia32°19′12″N 34°54′01″E/32,320000 34,900278
Portal Izrael

Gannot Hadar (hebr. גנות הדר; pol. Ogrody Cytrusowe) - wieś położona w samorządzie regionu Lew ha-Szaron, w Dystrykcie Centralnym, w Izraelu.

Leży na równinie Szaron, w otoczeniu miasta Netanja, miasteczek Kefar Jona i Pardesijja, oraz moszawów Bet Jicchak-Sza’ar Chefer, Nordijja, Kefar Monash. Na północny wschód od wioski znajduje się baza szkoleniowa Sił Obronnych Izraela.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Osada została założona w 1954 przez żydowskich imigrantów z RPA. Nazwa nawiązuje do licznych okolicznych sadów cytrusowych.

Kultura i sport[edytuj | edytuj kod]

W wiosce jest ośrodek kultury i kort tenisowy.

Gospodarka[edytuj | edytuj kod]

Gospodarka wioski opiera się na sadownictwie. Większość mieszkańców dojeżdża do pracy w strefach przemysłowych w pobliskich miasteczkach.

Komunikacja[edytuj | edytuj kod]

Wzdłuż wschodniej granicy wioski przebiega droga ekspresowa nr 4 ISR-HW-4.svg (ErezKefar Rosz ha-Nikra), brak jednak możliwości bezpośredniego wjazdu na nią. Wzdłuż zachodniej granicy wioski przebiega droga nr 5702, którą jadąc na północ dojeżdża się do drogi ekspresowej nr 57 ISR-HW-57.svg (Netanja-Niccane Oz), a jadąc na południe dojeżdża się do moszawu Nordijja.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]