Garanti Koza Sofia Open 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Garanti Koza Sofia Open 2016
Miejsce  Bułgaria
Sofia
Obiekt Arena Armeec Sofia
Nawierzchnia Twarda (hala)
Data 01–07.02.2016
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 520 070 €
Drabinka 28S/16Q/16D
Dyrektor Erhan Oral
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Hiszpania Roberto Bautista-Agut
Gra podwójna
Holandia Wesley Koolhof
Holandia Matwé Middelkoop
2017
Strona internetowa

Garanti Koza Sofia Open 2016tenisowy turniej ATP kategorii ATP World Tour 250 w sezonie 2016 z cyklu Sofia Open rozgrywany w dniach 1–7 lutego 2016 roku w Sofii na kortach twardych w hali o puli nagród wynoszącej 520 070 euro.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Hiszpania Roberto Bautista-Agut 21 zwycięstwo
02Serbia Viktor Troicki 26 finał
03Hiszpania Guillermo García-López 27 ćwierćfinał
04Włochy Andreas Seppi 29 ćwierćfinał
05Niemcy Philipp Kohlschreiber 34 ćwierćfinał
06Luksemburg Gilles Müller 38 półfinał
07Słowacja Martin Kližan 43 półfinał
08Francja Adrian Mannarino 48 ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 6 6  
8  Francja Adrian Mannarino 4 3  
  1  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 7 6  
  6  Luksemburg Gilles Müller 65 4  
3  Hiszpania Guillermo García-López 66 4
  6  Luksemburg Gilles Müller 7 6  
    1  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 6 6
  2  Serbia Viktor Troicki 3 4
  7  Słowacja Martin Kližan 6 6  
4  Włochy Andreas Seppi 4 3  
7  Słowacja Martin Kližan 6 3 5
  2  Serbia Viktor Troicki 4 6 7  
5  Niemcy Philipp Kohlschreiber 3 4
  2  Serbia Viktor Troicki 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Hiszpania Roberto Bautista-Agut  
 Serbia Filip Krajinović 6 3 6      Serbia Filip Krajinović w/o  
WC  Turcja Marsel İlhan 3 6 4       1  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 6 6
 Korea Południowa Chung Hyeon 2 3       8  Francja Adrian Mannarino 4 3
Q  Rumunia Marius Copil 6 6     Q  Rumunia Marius Copil 4 7 3
 Rosja Jewgienij Donskoj 2 5     8  Francja Adrian Mannarino 6 65 6  
8  Francja Adrian Mannarino 6 7  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    3  Hiszpania Guillermo García-López 6 6  
 Indie Yuki Bhambri 3 64     Q  Bośnia i Hercegowina Mirza Bašić 3 4  
Q  Bośnia i Hercegowina Mirza Bašić 6 7       3  Hiszpania Guillermo García-López 66 4
 Litwa Ričardas Berankis 6 2 6       6  Luksemburg Gilles Müller 7 6
WC  Bułgaria Dimitar Kuzmanow 3 6 3      Litwa Ričardas Berankis 5 64
 Tunezja Malik al-Dżaziri 3 2     6  Luksemburg Gilles Müller 7 7  
6  Luksemburg Gilles Müller 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Słowacja Martin Kližan 6 6  
WC  Bułgaria Aleksandar Lazow 3 0     7  Słowacja Martin Kližan 6 2 7  
 Holandia Robin Haase 6 3 4      Czechy Lukáš Rosol 3 6 64  
 Czechy Lukáš Rosol 3 6 6       7  Słowacja Martin Kližan 6 6
 Australia Matthew Ebden 4 1       4  Włochy Andreas Seppi 4 3
 Holandia Thiemo de Bakker 6 6      Holandia Thiemo de Bakker 2 1
    4  Włochy Andreas Seppi 6 6  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Niemcy Philipp Kohlschreiber 6 6  
 Ukraina Serhij Stachowski 2 2     5  Niemcy Philipp Kohlschreiber 6 4 6  
 Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur 6 3 6      Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur 1 6 3  
 Czechy Jiří Veselý 3 6 3       5  Niemcy Philipp Kohlschreiber 3 4
Q  Niemcy Daniel Brands 7 6       2  Serbia Viktor Troicki 6 6
Q  Włochy Thomas Fabbiano 65 3     Q  Niemcy Daniel Brands 4 3
    2  Serbia Viktor Troicki 6 6  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzca 82 450 250
Finalista 43 430 150
Półfinalista 23 525 90
Ćwierćfinalista 13 400 45
2. runda 7900 20
1. runda 4680 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Niemcy Philipp Petzschner
Austria Alexander Peya
71 ćwierćfinał
02Chorwacja Marin Draganja
Austria Julian Knowle
103 1. runda
03Holandia Wesley Koolhof
Holandia Matwé Middelkoop
125 zwycięstwo
04Białoruś Siarhiej Bietau
Rosja Michaił Jełgin
134 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Niemcy Philipp Petzschner
 Austria Alexander Peya
7 6  
 Luksemburg Gilles Müller
 Dania Frederik Nielsen
5 3     1  Niemcy Philipp Petzschner
 Austria Alexander Peya
3 3  
 Polska Mariusz Fyrstenberg
 Czechy Lukáš Rosol
6 6      Polska Mariusz Fyrstenberg
 Czechy Lukáš Rosol
6 6  
 Słowacja Martin Kližan
 Włochy Andreas Seppi
4 4        Polska Mariusz Fyrstenberg
 Czechy Lukáš Rosol
6 3 2  
4  Białoruś Siarhiej Bietau
 Rosja Michaił Jełgin
5 7 5        Austria Philipp Oswald
 Kanada Adil Shamasdin
4 6 10  
WC  Turcja Tuna Altuna
 Rosja Konstantin Krawczuk
7 5 10     WC  Turcja Tuna Altuna
 Rosja Konstantin Krawczuk
3 7 8
 Austria Philipp Oswald
 Kanada Adil Shamasdin
6 6      Austria Philipp Oswald
 Kanada Adil Shamasdin
6 66 10  
 Białoruś Alaksandr Bury
 Słowacja Igor Zelenay
3 2        Austria Philipp Oswald
 Kanada Adil Shamasdin
7 69 6
 Korea Południowa Chung Hyeon
 Australia Matthew Ebden
3 65       3  Holandia Wesley Koolhof
 Holandia Matwé Middelkoop
5 7 10
PR  Czechy Lukáš Dlouhý
 Ukraina Serhij Stachowski
6 7     PR  Czechy Lukáš Dlouhý
 Ukraina Serhij Stachowski
1 7 4  
WC  Bułgaria Dimitar Kuzmanow
 Bułgaria Aleksandar Lazow
7 3 10     3  Holandia Wesley Koolhof
 Holandia Matwé Middelkoop
6 67 10  
3  Holandia Wesley Koolhof
 Holandia Matwé Middelkoop
65 6 12       3  Holandia Wesley Koolhof
 Holandia Matwé Middelkoop
2 7 11
 Holandia Thiemo de Bakker
 Holandia Robin Haase
6 6        Holandia Thiemo de Bakker
 Holandia Robin Haase
6 63 9  
PR  Czechy František Čermák
 Słowacja Michal Mertiňák
3 2      Holandia Thiemo de Bakker
 Holandia Robin Haase
4 6 10
 Serbia Ilija Bozoljac
 Serbia Viktor Troicki
6 6      Serbia Ilija Bozoljac
 Serbia Viktor Troicki
6 4 6  
2  Chorwacja Marin Draganja
 Austria Julian Knowle
3 3  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 25 070 250
Finaliści 13 170 150
Półfinaliści 7140 90
Ćwierćfinaliści 4080 45
1. runda 2390 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]