Geneshaft

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Geneshaft
jap. ジーンシャフト
Gatunekprzygodowy, mecha, fantastyka naukowa
Telewizyjny serial anime
ReżyserKazuki Akane
StudioBandai Visual
Stacja telewizyjnaJaponia WOWOW, Animax
Polska Hyper
Premierowa emisja15 kwietnia 200128 czerwca 2001
Liczba odcinków13

Geneshaft (jap. ジーンシャフト jīn shafuto) – 13-odcinkowa seria anime w konwencji fantastyki naukowej stworzona przez Kazuki Akane.

Zarys fabuły[edytuj | edytuj kod]

W XXI wieku ludzkość, przez własną głupotę, doprowadziła do prawie całkowitej zagłady. Aby temu jednak zapobiec w XXIII wieku posłużono się inżynierią genetyczną i określono ściśle wiele zasad. Jedna z nich brzmi, że stosunek ilości kobiet do mężczyzn musi wynosić 9:1. Oprócz tego wyeliminowano takie uczucia jak miłość, czy żądza władzy. Każdy rodził się z odgórnie określonymi zdolnościami, zależnymi od posiadanego przez siebie typu genów (ang. gene type), a każdemu typowi przypisany został odpowiedni kolor.

Akcja serii rozpoczyna się od pojawienia się tajemniczego pierścienia, który jest prawdopodobnie wytworem obcej cywilizacji i stanowi spore zagrożenie. W tym momencie poznajemy także główną bohaterkę – Mikę Seido, szesnastoletnią podporucznik, która została wezwana do służby na najnowszym okręcie kosmicznym Bilkiss. Po przybyciu na pokład Mika dowiaduje się, że jest jedną z kandydatek na pilota nowej broni, w którą wyposażony jest statek – gigantycznego robota zwanego SHAFT, zbudowanego na podstawie technologii obcych, których szczątki znaleziono na jednym z księżyców Jowisza.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]