Geneva Open 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Geneva Open 2015
Miejsce  Szwajcaria
Genewa
Obiekt Tennis Club de Genève
Nawierzchnia Ceglana
Data 17–23.05.2015
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 439 405 $
Drabinka 28S/31Q/16D
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Brazylia Thomaz Bellucci
Gra podwójna
Kolumbia Juan Sebastián Cabal
Kolumbia Robert Farah
2016
Strona internetowa

Geneva Open 2015tenisowy turniej ATP kategorii ATP World Tour 250 w sezonie 2015 z cyklu Geneva Open rozgrywany w dniach 17–23 maja 2015 roku w Genewie na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 439 405 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Szwajcaria Stan Wawrinka 9 ćwierćfinał
2/WCChorwacja Marin Čilić 10 ćwierćfinał
03Hiszpania Pablo Andújar 43 ćwierćfinał
04Niemcy Benjamin Becker 44 2. runda
05Austria Andreas Haider-Maurer 47 1. runda
06Portugalia João Sousa 51 finał
07Cypr Markos Pagdatis 60 1. runda
08Rosja Michaił Jużny 61 2. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Szwajcaria Stan Wawrinka 7 4 4  
 Argentyna Federico Delbonis 65 6 6  
   Argentyna Federico Delbonis 3 6 4  
  6  Portugalia João Sousa 6 2 6  
3  Hiszpania Pablo Andújar 4 6 66
  6  Portugalia João Sousa 6 2 7  
    6  Portugalia João Sousa 64 4
   Brazylia Thomaz Bellucci 7 6
   Brazylia Thomaz Bellucci 6 1 6  
 Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 0 6 3  
 Brazylia Thomaz Bellucci 6 6
   Kolumbia Santiago Giraldo 3 4  
 Kolumbia Santiago Giraldo 7 6
  2/WC  Chorwacja Marin Čilić 5 3  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Szwajcaria Stan Wawrinka 6 3 6  
 Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 6 61 5     Q  Czechy Lukáš Rosol 4 6 3  
Q  Czechy Lukáš Rosol 1 7 7       1  Szwajcaria Stan Wawrinka 7 4 4
 Argentyna Federico Delbonis 6 6        Argentyna Federico Delbonis 65 6 6
 Rosja Tejmuraz Gabaszwili 3 4      Argentyna Federico Delbonis 6 6
Q  Rosja Andriej Kuzniecow 6 6     Q  Rosja Andriej Kuzniecow 3 4  
5  Austria Andreas Haider-Maurer 2 4  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    3  Hiszpania Pablo Andújar 3 7 6  
Q  Francja Adrian Mannarino 4 6 6     Q  Francja Adrian Mannarino 6 62 2  
 Argentyna Carlos Berlocq 6 1 4       3  Hiszpania Pablo Andújar 4 6 66
Q  Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur 2 3       6  Portugalia João Sousa 6 2 7
 Austria Jürgen Melzer 6 6      Austria Jürgen Melzer 4 4
 Brazylia João Souza 5 3     6  Portugalia João Sousa 6 6  
6  Portugalia João Sousa 7 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Cypr Markos Pagdatis 7 3 3  
 Brazylia Thomaz Bellucci 65 6 6      Brazylia Thomaz Bellucci 6 6  
WC  Serbia Janko Tipsarević 0 2      Uzbekistan Denis Istomin 4 4  
 Uzbekistan Denis Istomin 6 6        Brazylia Thomaz Bellucci 6 1 6
 Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 7 6        Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 0 6 3
 Australia Marinko Matošević 62 2      Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 7 6
    4  Niemcy Benjamin Becker 62 2  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Rosja Michaił Jużny 7 7  
 Niemcy Jan-Lennard Struff 62 65     8  Rosja Michaił Jużny 4 4  
 Litwa Ričardas Berankis 3 7 3      Kolumbia Santiago Giraldo 6 6  
 Kolumbia Santiago Giraldo 6 65 6        Kolumbia Santiago Giraldo 7 6
 Finlandia Jarkko Nieminen 3 7 64       2/WC  Chorwacja Marin Čilić 5 3
WC  Rosja Andriej Rublow 6 64 7     WC  Rosja Andriej Rublow 6 67 1
    2/WC  Chorwacja Marin Čilić 4 7 6  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzca 80 000 250
Finalista 42 100 150
Półfinalista 22 800 90
Ćwierćfinalista 12 990 45
2. runda 7655 20
1. runda 4535 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Szwecja Robert Lindstedt
Austria Jürgen Melzer
65 1. runda
02Kolumbia Juan Sebastián Cabal
Kolumbia Robert Farah
73 zwycięstwo
03Niemcy Andre Begemann
Austria Julian Knowle
78 1. runda
04Filipiny Treat Huey
Stany Zjednoczone Scott Lipsky
83 półfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Szwecja Robert Lindstedt
 Austria Jürgen Melzer
62 7 6  
 Czechy František Čermák
 Izrael Jonatan Erlich
7 64 10      Czechy František Čermák
 Izrael Jonatan Erlich
2 1  
 Południowa Afryka Raven Klaasen
 Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun
6 6      Południowa Afryka Raven Klaasen
 Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun
6 6  
WC  Szwajcaria Henri Laaksonen
 Szwajcaria Luca Margaroli
0 2        Południowa Afryka Raven Klaasen
 Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun
7 6  
4  Filipiny Treat Huey
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
6 6       4  Filipiny Treat Huey
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
63 3  
 Austria Oliver Marach
 Austria Philipp Oswald
2 3     4  Filipiny Treat Huey
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
6 6
 Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
 Nowa Zelandia Artem Sitak
6 5 6      Australia Rameez Junaid
 Kanada Adil Shamasdin
2 1  
 Australia Rameez Junaid
 Kanada Adil Shamasdin
4 7 10        Południowa Afryka Raven Klaasen
 Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun
5 6 7
 Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur
 Austria Andreas Haider-Maurer
4 6 8       2  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
7 4 10
 Argentyna Federico Delbonis
 Portugalia João Sousa
6 3 10      Argentyna Federico Delbonis
 Portugalia João Sousa
6 64 9  
 Białoruś Alaksandr Bury
 Uzbekistan Denis Istomin
6 6      Białoruś Alaksandr Bury
 Uzbekistan Denis Istomin
3 7 11  
3  Niemcy Andre Begemann
 Austria Julian Knowle
2 4        Białoruś Alaksandr Bury
 Uzbekistan Denis Istomin
6 2 8
 Niemcy Benjamin Becker
 Litwa Ričardas Berankis
2k       2  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
4 6 10  
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
 Stany Zjednoczone Donald Young
5      Stany Zjednoczone Rajeev Ram
 Stany Zjednoczone Donald Young
4 7 11
WC  Serbia Janko Tipsarević
 Rosja Michaił Jużny
6 61 8     2  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
6 63 13  
2  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
3 7 10  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 24 280 250
Finaliści 12 760 150
Półfinaliści 6920 90
Ćwierćfinaliści 3960 45
1. runda 2320 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]