Geneva Open 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Geneva Open 2019
Miejsce  Szwajcaria
Genewa
Obiekt Tennis Club de Genève
Nawierzchnia Ceglana
Data 19–25.05.2019
ATP Tour
Kategoria ATP Tour 250
Pula nagród 586 140 €
Drabinka 28S/16Q/16D
Dyrektor Thierry Grin
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Niemcy Alexander Zverev
Gra podwójna
Austria Oliver Marach
Chorwacja Mate Pavić
2018 2020
Strona internetowa

Geneva Open 2019, właśc. Banque Eric Sturdza Geneva Open 2019tenisowy turniej ATP kategorii ATP Tour 250 w sezonie 2019 z cyklu Geneva Open rozgrywany w dniach 19–25 maja 2019 roku w Genewie na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 586 140 euro.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Niemcy Alexander Zverev 5 zwycięstwo
2/WCSzwajcaria Stan Wawrinka 29 2. runda
03Chile Cristian Garín 35 2. runda
04Węgry Márton Fucsovics 37 2. runda
05Mołdawia Radu Albot 44 półfinał
06Francja Adrian Mannarino 50 1. runda
07Australia Matthew Ebden 54 1. runda
08Włochy Andreas Seppi 65 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Niemcy Alexander Zverev 7 3 6  
 Boliwia Hugo Dellien 5 6 3  
  1  Niemcy Alexander Zverev 7 66 6  
   Argentyna Federico Delbonis 5 7 3  
 Argentyna Federico Delbonis 7 7
   Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 65 5  
    1  Niemcy Alexander Zverev 6 3 7
   Chile Nicolás Jarry 3 6 68
   Chile Nicolás Jarry 6 7  
 Japonia Taro Daniel 1 5  
 Chile Nicolás Jarry 6 6
  5  Mołdawia Radu Albot 3 4  
5  Mołdawia Radu Albot 6 7
  Q  Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur 3 5  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Niemcy Alexander Zverev 6 6  
 Łotwa Ernests Gulbis 6 7      Łotwa Ernests Gulbis 2 1  
 Japonia Yoshihito Nishioka 2 67       1  Niemcy Alexander Zverev 7 3 6
 Niemcy Peter Gojowczyk 5 5        Boliwia Hugo Dellien 5 6 3
WC  Serbia Janko Tipsarević 7 7     WC  Serbia Janko Tipsarević 63 3
 Boliwia Hugo Dellien 6 3 6      Boliwia Hugo Dellien 7 6  
8  Włochy Andreas Seppi 1 6 4  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    4  Węgry Márton Fucsovics 4 2  
Q  Bułgaria Grigor Dimitrow 6 4 2      Argentyna Federico Delbonis 6 6  
 Argentyna Federico Delbonis 1 6 6        Argentyna Federico Delbonis 7 7
 Portugalia João Sousa 6 66 6        Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 65 5
 Argentyna Leonardo Mayer 2 7 4      Portugalia João Sousa 0 3
 Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 62 6 6      Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 6 6  
6  Francja Adrian Mannarino 7 3 2  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Australia Matthew Ebden 2 64  
 Chile Nicolás Jarry 6 7      Chile Nicolás Jarry 6 6  
 Stany Zjednoczone Denis Kudla 5 6 6      Stany Zjednoczone Denis Kudla 3 3  
 Australia Jordan Thompson 7 2 4        Chile Nicolás Jarry 6 7
Q  Hiszpania Bernabé Zapata Miralles 4 6 3        Japonia Taro Daniel 1 5
 Japonia Taro Daniel 6 4 6      Japonia Taro Daniel 6 4 6
    3  Chile Cristian Garín 2 6 4  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Mołdawia Radu Albot 7 7  
Q  Włochy Lorenzo Sonego 66 63     5  Mołdawia Radu Albot 6 63 6  
 Niemcy Mischa Zverev 4 4      Argentyna Juan Ignacio Londero 1 7 4  
 Argentyna Juan Ignacio Londero 6 6       5  Mołdawia Radu Albot 6 7
WC  Hiszpania Feliciano López 7 4 5       Q  Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur 3 5
Q  Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur 62 6 7     Q  Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur 3 6 6
    2/WC  Szwajcaria Stan Wawrinka 6 3 4  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzca 90 390 250
Finalista 48 870 150
Półfinalista 26 990 90
Ćwierćfinalista 15 335 45
2. runda 8815 20
1. runda 5285 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Austria Oliver Marach
Chorwacja Mate Pavić
25 zwycięstwo
02Stany Zjednoczone Austin Krajicek
Nowa Zelandia Artem Sitak
71 1. runda
03Nowa Zelandia Marcus Daniell
Japonia Ben McLachlan
87 1. runda
04Meksyk Santiago González
Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
107 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Austria Oliver Marach
 Chorwacja Mate Pavić
6 7  
 Litwa Ričardas Berankis
 Japonia Yoshihito Nishioka
4 63     1  Austria Oliver Marach
 Chorwacja Mate Pavić
7 6  
 Chińskie Tajpej Hsieh Cheng-peng
 Indonezja Christopher Rungkat
6 3 10      Chińskie Tajpej Hsieh Cheng-peng
 Indonezja Christopher Rungkat
65 3  
 Salwador Marcelo Arévalo
 Meksyk Miguel Ángel Reyes-Varela
2 6 7       1  Austria Oliver Marach
 Chorwacja Mate Pavić
6 3 13  
4  Meksyk Santiago González
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
2 63        Francja Fabrice Martin
 Niemcy Andreas Mies
3 6 11  
 Francja Fabrice Martin
 Niemcy Andreas Mies
6 7      Francja Fabrice Martin
 Niemcy Andreas Mies
 Argentyna Federico Delbonis
 Argentyna Leonardo Mayer
7 6      Argentyna Federico Delbonis
 Argentyna Leonardo Mayer
w/o  
 Ukraina Denys Mołczanow
 Słowacja Igor Zelenay
64 1       1  Austria Oliver Marach
 Chorwacja Mate Pavić
6 6
WC  Szwajcaria Marc-Andrea Hüsler
 Rumunia Florin Mergea
4 4        Australia Matthew Ebden
 Szwecja Robert Lindstedt
4 4
 Austria Philipp Oswald
 Indie Divij Sharan
6 6      Austria Philipp Oswald
 Indie Divij Sharan
6 3 10  
 Japonia Taro Daniel
 Węgry Márton Fucsovics
7 6      Japonia Taro Daniel
 Węgry Márton Fucsovics
4 6 8  
3  Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Japonia Ben McLachlan
63 3        Austria Philipp Oswald
 Indie Divij Sharan
3 2
 Chile Cristian Garín
 Argentyna Juan Ignacio Londero
6 6        Australia Matthew Ebden
 Szwecja Robert Lindstedt
6 6  
WC  Szwajcaria Johan Nikles
 Serbia Nenad Zimonjić
4 2      Chile Cristian Garín
 Argentyna Juan Ignacio Londero
w/o
 Australia Matthew Ebden
 Szwecja Robert Lindstedt
6 7      Australia Matthew Ebden
 Szwecja Robert Lindstedt
 
2  Stany Zjednoczone Austin Krajicek
 Nowa Zelandia Artem Sitak
3 69  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 29 650 250
Finaliści 15 200 150
Półfinaliści 8240 90
Ćwierćfinaliści 4710 45
1. runda 2760 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]