German Masters 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
German Masters
2014 ← 2015 → 2016
Snooker balls triangled.png
Miejsce Niemcy Berlin Tempodrom, Berlin
Zwycięzca Anglia Mark Selby
II miejsce Anglia Shaun Murphy
Najwyższy break 147 Anglia Judd Trump

Berlin Tempodrom (widok z zewnątrz)
Główna arena zawodów
Zwycięzca Mark Selby wraz z trofeum
Byli zawodowi gracze Neal Foulds oraz Jimmy White jako komentatorzy Eurosportu Brytyjskiego podczas wywiadu z Shaunem Murphym

German Masters 2015 − ósmy[1] rankingowy turniej snookerowy w sezonie 2014/2015. Rozegrany został w dniach 4 - 8 lutego 2015 roku. Miejscem rozegrania była hala Berlin Tempodrom w stolicy Niemiec[1].

Obrońcą tytułu był reprezentant Chin, Ding Junhui.

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

Zwycięzca: 80 000 €
II miejsce: 35 000 €
Półfinalista: 20 000 €
Ćwierćfinalista: 10 000 €
Runda 2: 5 000 €
Runda 1: 3 000 €
Ostatnia 64: 1 500 €

Najwyższy break: 4 000 €

Łączna pula nagród: 335 000 €

Drabinka turniejowa[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 5 frame'ów
Runda 2
Do 5 frame'ów
Ćwierćfinał
Do 5 frame'ów
Półfinał
Do 6 frame'ów
Finał
Do 9 frame'ów
                                               
Chińska Republika Ludowa  Ding Junhui 4  
Walia  Ryan Day 5  
  Walia  Ryan Day 5  
  Anglia  Alfie Burden 2  
Anglia  Michael Georgiou 3
Anglia  Alfie Burden 5  
  Walia  Ryan Day 4  
  Chińska Republika Ludowa  Liang Wenbo 5  
Chińska Republika Ludowa  Li Hang 1  
Chińska Republika Ludowa  Liang Wenbo 5  
  Chińska Republika Ludowa  Liang Wenbo 5
  Anglia  Stuart Bingham 4  
Anglia  Matthew Selt 3
Anglia  Stuart Bingham 5  
  Chińska Republika Ludowa  Liang Wenbo 4  
  Anglia  Shaun Murphy 6  
Irlandia Północna  Mark Allen 5  
Walia  Mark Williams 2  
  Irlandia Północna  Mark Allen 4
  Anglia  Shaun Murphy 5  
Anglia  Michael Wasley 1
Anglia  Shaun Murphy 5  
  Anglia  Shaun Murphy 5
  Anglia  Ronnie O’Sullivan 4  
Anglia  Joe Perry 5  
Anglia  Jimmy Robertson 0  
  Anglia  Joe Perry 0
  Anglia  Ronnie O’Sullivan 5  
Anglia  Mark Davis 1
Anglia  Ronnie O’Sullivan 5  
Anglia  Shaun Murphy 7
Anglia  Mark Selby 9
Australia  Neil Robertson 5  
Irlandia  Fergal O’Brien 0  
  Australia  Neil Robertson 5  
  Chińska Republika Ludowa  Xiao Guodong 0  
Chińska Republika Ludowa  Xiao Guodong 5
Anglia  Liam Highfield 4  
  Australia  Neil Robertson 4  
  Szkocja  Stephen Maguire 5  
Szkocja  Stephen Maguire 5  
Anglia  David Gilbert 3  
  Szkocja  Stephen Maguire 5
  Anglia  Mark King 2  
Anglia  Mark King 5
Anglia  Barry Hawkins 3  
  Szkocja  Stephen Maguire 2
  Anglia  Mark Selby 6  
Anglia  Judd Trump 5  
Anglia  Michael Holt 0  
  Anglia  Judd Trump 5
  Anglia  Martin Gould 1  
Anglia  Martin Gould 5
Anglia  Ashley Carty 3  
  Anglia  Judd Trump 4
  Anglia  Mark Selby 5  
Szkocja  John Higgins 2  
Anglia  Peter Ebdon 5  
  Anglia  Peter Ebdon 1
  Anglia  Mark Selby 5  
Szkocja  Anthony McGill 4
Anglia  Mark Selby 5  

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał: Do 9 frame'ów
Berlin Tempodrom, Berlin, Niemcy, 8 lutego 2015.
Sędzia: Niemcy Marcel Eckardt
Anglia Shaun Murphy 7-9 Mark Selby Anglia
Sesja południowa: 39-71, 88 (72)-32, 0-106 (53), 130 (130)-0, 119 (118)-7, 73-40, 80 (51)-0, 62-70 (62)
Sesja wieczorna: 35-92 (92), 47-84 (52), 0-93 (93), 37-72, 80 (80)-0, 66-52, 19-79, 4-99 (51)
130 Najwyższy break 93
2 Breaki stupunktowe 0
5 Breaki 50-punktowe 6

Breaki stupunktowe fazy głównej turnieju[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Mecze zostały rozegrane w dniach 17-19 grudnia w Robin Park Arena and Sports Centre, Wigan. Wszystkie mecze były rozgrywane do 5 wygranych frame'ów.

Runda 1[edytuj | edytuj kod]

Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 5-1 Walia Jamie Rhys Clarke
Anglia Peter Lines 2-5 Anglia Craig Steadman
Anglia Anthony Hamilton 3-5 Anglia Sydney Wilson
Walia Ryan Day 5-2 Anglia Dave Harold
Szkocja Graeme Dott 1-5 Anglia Michael Georgiou
Anglia Tom Ford 2-5 Walia Andrew Pagett
Anglia Alfie Burden 5-3 Anglia David Grace
Anglia Ali Carter 4-5 Anglia Sam Baird
Anglia Ricky Walden 4-5 Chińska Republika Ludowa Li Hang
Irlandia Północna Gerard Greene 5-2 Tajlandia Ratchayothin Yotharuck
Tajlandia Dechawat Poomjaeng 2-5 Anglia Stuart Carrington
Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 5-4 Anglia Ian Glover
Szkocja Alan McManus 5-4 Anglia Zak Surety
Anglia Matthew Selt 5-4 Chińska Republika Ludowa Lü Chenwei
Norwegia Kurt Maflin 3-5 Brazylia Igor Figueiredo
Anglia Stuart Bingham 5-1 Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong
Irlandia Północna Mark Allen 5-3 Finlandia Robin Hull
Anglia Ben Woollaston 5-2 Anglia Alex Davies
Chińska Republika Ludowa Yu Delu 5-1 Walia Lee Walker
Walia Mark Williams 5-4 Belgia Luca Brecel
Walia Dominic Dale 1-5 Chińska Republika Ludowa Lu Ning
Anglia Mike Dunn w/d-w/o Anglia Michael Wasley
Anglia Robbie Williams 5-0 Anglia Matthew Day
Anglia Shaun Murphy 5-1 Anglia Joe O’Connor
Anglia Joe Perry 5-1 Szkocja Scott Donaldson
Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng 4-5 Szkocja Fraser Patrick
Anglia Jimmy Robertson 5-4 Anglia Hammad Miah
Walia Matthew Stevens 3-5 Anglia Ian Burns
Anglia Mark Davis 5-4 Walia Daniel Wells
Anglia Gary Wilson 5-2 Szkocja Michael Leslie
Indie Aditya Mehta 5-3 Anglia Adam Duffy
Anglia Ronnie O’Sullivan 5-2 Anglia George Pragnall
Australia Neil Robertson 5-4 Anglia Mitchell Mann
Walia Jamie Jones 5-3 Irlandia Północna Joe Swail
Anglia Jimmy White 3-5 Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei
Irlandia Fergal O’Brien 5-1 Chińska Republika Ludowa Lü Haotian
Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 5-0 Chińska Republika Ludowa Cao Xinlong
Anglia Nigel Bond 2-5 Malta Tony Drago
Anglia Rory McLeod 2-5 Anglia Liam Highfield
Hongkong Marco Fu 5-1 Anglia Steve Davis
Szkocja Stephen Maguire 5-1 Szwajcaria Alexander Ursenbacher
Irlandia David Morris 5-1 Walia Duane Jones
Anglia Rod Lawler 5-2 Anglia Allan Taylor
Anglia David Gilbert 5-2 Anglia Joel Walker
Walia Michael White 5-1 Anglia Chris Norbury
Anglia Mark King 5-3 Anglia Steven Hallworth
Szkocja Jamie Burnett w/d-w/o Anglia Barry Pinches
Anglia Barry Hawkins 5-0 Tajlandia Noppon Saengkham
Anglia Judd Trump 5-0 Tajlandia Thanawat Thirapongpaiboon
Anglia Mark Joyce w/o-w/d Walia Jak Jones
Anglia Kyren Wilson 4-5 Chińska Republika Ludowa Zhang Anda
Anglia Michael Holt 5-3 Szkocja Eden Sharav
Anglia Martin Gould 5-3 Anglia Chris Melling
Anglia Jamie Cope 2-5 Szkocja Ross Muir
Anglia Andrew Higginson 4-5 Anglia James Cahill
Anglia Robert Milkins 2-5 Anglia Ashley Carty
Szkocja John Higgins 5-2 Anglia Elliot Slessor
Irlandia Ken Doherty 5-3 Australia Vinnie Calabrese
Szkocja Marcus Campbell 5-0 Anglia Michael Tomlinson
Anglia Peter Ebdon 5-2 Anglia Chris Wakelin
Szkocja Anthony McGill 5-3 Anglia John Astley
Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 2-5 Anglia Sean O’Sullivan
Anglia Jack Lisowski 1-5 Anglia Oliver Lines
Anglia Mark Selby 5-3 Anglia Oliver Brown

Runda 2[edytuj | edytuj kod]

Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 5-1 Anglia Craig Steadman
Anglia Sydney Wilson 3-5 Walia Ryan Day
Anglia Michael Georgiou 5-3 Walia Andrew Pagett
Anglia Alfie Burden 5-4 Anglia Sam Baird
Chińska Republika Ludowa Li Hang 5-0 Irlandia Północna Gerard Greene
Anglia Stuart Carrington 3-5 Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo
Szkocja Alan McManus 4-5 Anglia Matthew Selt
Brazylia Igor Figueiredo 1-5 Anglia Stuart Bingham
Irlandia Północna Mark Allen 5-3 Anglia Ben Woollaston
Chińska Republika Ludowa Yu Delu 1-5 Walia Mark Williams
Chińska Republika Ludowa Lu Ning 1-5 Anglia Michael Wasley
Anglia Robbie Williams 3-5 Anglia Shaun Murphy
Anglia Joe Perry 5-4 Szkocja Fraser Patrick
Anglia Jimmy Robertson 5-4 Anglia Ian Burns
Anglia Mark Davis 5-3 Anglia Gary Wilson
Indie Aditya Mehta 2-5 Anglia Ronnie O’Sullivan
Australia Neil Robertson 5-2 Walia Jamie Jones
Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 2-5 Irlandia Fergal O’Brien
Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 5-0 Malta Tony Drago
Anglia Liam Highfield 5-2 Hongkong Marco Fu
Szkocja Stephen Maguire 5-4 Irlandia David Morris
Anglia Rod Lawler 2-5 Anglia David Gilbert
Walia Michael White 3-5 Anglia Mark King
Anglia Barry Pinches 4-5 Anglia Barry Hawkins
Anglia Judd Trump 5-4 Anglia Mark Joyce
Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 1-5 Anglia Michael Holt
Anglia Martin Gould 5-1 Szkocja Ross Muir
Anglia James Cahill 2-5 Anglia Ashley Carty
Szkocja John Higgins 5-2 Irlandia Ken Doherty
Szkocja Marcus Campbell 2-5 Anglia Peter Ebdon
Szkocja Anthony McGill 5-3 Anglia Sean O’Sullivan
Anglia Oliver Lines 2-5 Anglia Mark Selby

Breaki stupunktowe kwalifikacji[edytuj | edytuj kod]


Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b worldsnooker.com: 2014/15 Calendar. World Professional Billiards and Snooker Association. [dostęp 2014-05-05].