German Masters 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
German Masters
2017 ← 2018 → 2019
Snooker balls triangled.png
Miejsce Niemcy Tempodrom, Berlin
Zwycięzca Walia Mark Williams
II miejsce Szkocja Graeme Dott
Najwyższy break 140 Anglia Judd Trump

German Masters 2018 – trzynasty rankingowy turniej snookerowy w sezonie 2017/2018. Rozegrany został w dniach 31 stycznia – 4 lutego 2018 roku. Miejscem rozegrania była hala Tempodrom w Berlinie (Niemcy)[1].

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

Zwycięzca: 80 000 £
II miejsce: 35 000 £
Półfinalista: 20 000 £
Ćwierćfinalista: 10 000 £
Runda 2: 5000 £
Runda 1: 4000 £
Ostatnia 64: 2000 £

Najwyższy break: 1500 £

Łączna pula nagród: 364 500 £

Drabinka turniejowa[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 5 frame’ów
Runda 2
Do 5 frame’ów
Ćwierćfinał
Do 5 frame’ów
Półfinał
Do 6 frame’ów
Finał
Do 9 frame’ów
                                               
Anglia  Anthony Hamilton 1  
Anglia  Jimmy Robertson 5  
  Anglia  Jimmy Robertson 5  
  Anglia  Gary Wilson 3  
Anglia  Gary Wilson 5
Anglia  Martin Gould 2  
  Anglia  Jimmy Robertson 3  
  Walia  Mark Williams 5  
Irlandia  Fergal O'Brien 3  
Walia  Mark Williams 5  
  Walia  Mark Williams 5
  Anglia  Matthew Selt 2  
Anglia  Matthew Selt 5
Irlandia Północna  Mark Allen 4  
  Walia  Mark Williams 6  
  Anglia  Judd Trump 1  
Chińska Republika Ludowa  Ding Junhui 5  
Cypr  Michael Georgiou 3  
  Chińska Republika Ludowa  Ding Junhui 5
  Anglia  Ricky Walden 2  
Anglia  Jack Lisowski 3
Anglia  Ricky Walden 5  
  Chińska Republika Ludowa  Ding Junhui 3
  Anglia  Judd Trump 5  
Anglia  Joe Perry 5  
Chińska Republika Ludowa  Yu Delu 4  
  Anglia  Joe Perry 3
  Anglia  Judd Trump 5  
Anglia  Ben Woollaston 3
Anglia  Judd Trump 5  
Walia  Mark Williams 9
Szkocja  Graeme Dott 1
Chińska Republika Ludowa  Niu Zhuang 2  
Anglia  Mark Davis 5  
  Anglia  Mark Davis 4  
  Walia  Ryan Day 5  
Walia  Ryan Day 5
Tajlandia  Thepchaiya Un-Nooh 1  
  Walia  Ryan Day 4  
  Anglia  Shaun Murphy 5  
Anglia  David Gilbert 4  
Anglia  Mark Joyce 5  
  Anglia  Mark Joyce 1
  Anglia  Shaun Murphy 5  
Szkocja  Alan McManus 2
Anglia  Shaun Murphy 5  
  Anglia  Shaun Murphy 4
  Szkocja  Graeme Dott 6  
Anglia  Barry Hawkins 3  
Szkocja  Graeme Dott 5  
  Szkocja  Graeme Dott 5
  Chińska Republika Ludowa  Mei Xiwen 4  
Anglia  Hammad Miah 1
Chińska Republika Ludowa  Mei Xiwen 5  
  Szkocja  Graeme Dott 5
  Chińska Republika Ludowa  Xiao Guodong 4  
Anglia  Tom Ford 1  
Chińska Republika Ludowa  Liang Wenbo 5  
  Chińska Republika Ludowa  Liang Wenbo 2
  Chińska Republika Ludowa  Xiao Guodong 5  
Chińska Republika Ludowa  Xiao Guodong 5
Anglia  Mark Selby 3  

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał: Do 9 frame’ów
Berlin Tempodrom, Berlin, Niemcy, 4 lutego 2018.
Sędzia: Niemcy Maike Kesseler
Walia Mark Williams 9-1 Graeme Dott Szkocja
Sesja południowa: 79 (79)-1, 73-8, 56 (56)-72 (64), 66-64, 79 (79)-0, 76 (66)-40, 74-43, 132 (110)-0
Sesja wieczorna: 66 (66)-16, 86 (50)-8
110 Najwyższy break 64
1 Breaki stupunktowe 0
7 Breaki 50-punktowe 1

Breaki stupunktowe fazy głównej turnieju[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Mecze zostały rozegrane w dniach 19–22 grudnia 2017 w Barnsley Metrodome, Barnsley. Wszystkie mecze były rozgrywane do 5 wygranych frame’ów.

Runda 1[edytuj | edytuj kod]

Anglia Anthony Hamilton 5–3 Chińska Republika Ludowa Chen Zhe
Anglia Mitchell Mann 5–0 Chińska Republika Ludowa Zhang Yong
Anglia Jimmy Robertson 5–3 Szkocja Rhys Clark
Anglia Peter Lines 5–4 Szkocja Scott Donaldson
Szkocja Stephen Maguire 1–5 Anglia Gary Wilson
Chińska Republika Ludowa Xu Si 4–5 Anglia David Grace
Anglia Martin Gould 5–3 Anglia Alfred Burden
Szwajcaria Alexander Ursenbacher 3–5 Irlandia Ken Doherty
Irlandia Fergal O’Brien 5–1 Tajlandia Akani Songsermsawad
Walia Michael White 3–5 Finlandia Robin Hull
Egipt Basem Eltahhan 0–5 Walia Matthew Stevens
Walia Mark Williams 5–1 Anglia Oliver Lines
Indie Aditya Mehta 5–1 Walia Ben Jones
Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 3–5 Anglia Matthew Selt
Anglia Rod Lawler 5–1 Szkocja Ross Muir
Irlandia Północna Mark Allen 5–3 Chińska Republika Ludowa Li Yuan
Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 5–4 Irlandia Północna Gerard Greene
Anglia Nigel Bond 5–3 Anglia Christopher Keogan
Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 2–5 Cypr Michael Georgiou
Anglia Elliot Slessor 1–5 Anglia Ian Burns
Anglia Kyren Wilson 1–5 Anglia Jack Lisowski
Anglia Stuart Carrington 5–4 Walia Lee Walker
Anglia Ricky Walden 5–1 Tajlandia Boonyarit Keattikun
Irlandia Leo Fernandez 3–5 Anglia Ashley Hugill
Walia Daniel Wells 3–5 Malezja Thor Chuan Leong
Anglia Joe Perry 5–1 Irlandia Północna Joe Swail
Chińska Republika Ludowa Yu Delu 5–0 Walia Jamie Rhys Clarke
Szkocja Anthony McGill 3–5 Anglia Jimmy White
Szkocja Chris Totten 5–2 Australia Matthew Bolton
Anglia Ben Woollaston 5–4 Malta Alex Borg
Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun 5–4 Chińska Republika Ludowa Fang Xiongman
Anglia Judd Trump 5–3 Anglia Adam Duffy
Anglia Ronnie O’Sullivan w/d–w/o Anglia Rory McLeod
Chińska Republika Ludowa Niu Zhuang 5–1 Walia Ian Preece
Anglia Robert Milkins 3–5 Anglia Mark Davis
Norwegia Kurt Maflin 4–5 Irlandia Josh Boileau
Walia Ryan Day 5–0 Australia Kurt Dunham
Anglia Craig Steadman 4–5 Anglia John Astley
Anglia Mark King 5–1 Tajlandia Noppon Saengkham
Anglia Martin O'Donnell 3–5 Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh
Szkocja Eden Sharav 2–5 Anglia Mike Dunn
Anglia David Gilbert 5–3 Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei
Anglia Mark Joyce 5–2 Chińska Republika Ludowa Lü Haotian
Anglia Allister Carter 3–5 Chińska Republika Ludowa Wang Yuchen
Anglia Sean O'Sullivan 2–5 Walia Jackson Page
Szkocja Alan McManus 5–4 Walia Dominic Dale
Chińska Republika Ludowa Chen Zifan 2–5 Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng
Anglia Shaun Murphy 5–2 Anglia Paul Davison
Anglia Barry Hawkins 5–1 Anglia Jamie Curtis-Barrett
Iran Hossein Vafaei 2–5 Anglia Liam Highfield
Szkocja Graeme Dott 5–2 Iran Soheil Vahedi
Anglia Peter Ebdon 5–4 Walia Jak Jones
Belgia Luca Brecel 1–5 Anglia Hammad Miah
Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 5–2 Anglia Sam Craigie
Anglia Michael Holt 1–5 Chińska Republika Ludowa Mei Xiwen
Anglia Billy Joe Castle 1–5 Anglia Robbie Williams
Niemcy Lukas Kleckers 2–5 Anglia Tom Ford
Australia Neil Robertson 5–2 Anglia Chris Wakelin
Anglia Andrew Higginson 5–4 Chińska Republika Ludowa Li Hang
Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 5–1 Walia Duane Jones
Pakistan Hamza Akbar 5–1 Anglia Allan Taylor
Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 5–1 Anglia Sanderson Lam
Walia Jamie Jones 5–4 Chińska Republika Ludowa Zhang Anda
Anglia Mark Selby 5–0 Anglia Sam Baird

Runda 2[edytuj | edytuj kod]

Anglia Anthony Hamilton 5–4 Anglia Mitchell Mann
Anglia Jimmy Robertson 5–4 Anglia Peter Lines
Anglia Gary Wilson 5–3 Anglia David Grace
Anglia Martin Gould 5–4 Irlandia Ken Doherty
Irlandia Fergal O'Brien 5–2 Finlandia Robin Hull
Walia Matthew Stevens 3–5 Walia Mark Williams
Indie Aditya Mehta 4–5 Anglia Matthew Selt
Anglia Rod Lawler 2–5 Irlandia Północna Mark Allen
Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 5–1 Anglia Nigel Bond
Cypr Michael Georgiou 5–1 Anglia Ian Burns
Anglia Jack Lisowski 5–3 Anglia Stuart Carrington
Anglia Ricky Walden 5–2 Anglia Ashley Hugill
Malezja Thor Chuan Leong 0–5 Anglia Joe Perry
Chińska Republika Ludowa Yu Delu 5–2 Anglia Jimmy White
Szkocja Chris Totten 2–5 Anglia Ben Woollaston
Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun 4–5 Anglia Judd Trump
Anglia Rory McLeod 4–5 Chińska Republika Ludowa Niu Zhuang
Anglia Mark Davis 5–0 Irlandia Josh Boileau
Walia Ryan Day 5–1 Anglia John Astley
Anglia Mark King 4–5 Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh
Anglia Mike Dunn 2–5 Anglia David Gilbert
Anglia Mark Joyce 5–0 Chińska Republika Ludowa Wang Yuchen
Walia Jackson Page 0–5 Szkocja Alan McManus
Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng 2–5 Anglia Shaun Murphy
Anglia Barry Hawkins 5–2 Anglia Liam Highfield
Szkocja Graeme Dott 5–4 Anglia Peter Ebdon
Anglia Hammad Miah 5–3 Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong
Chińska Republika Ludowa Mei Xiwen 5–1 Anglia Robbie Williams
Anglia Tom Ford 5–3 Australia Neil Robertson
Anglia Andrew Higginson 3–5 Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo
Pakistan Hamza Akbar 1–5 Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong
Walia Jamie Jones 2–5 Anglia Mark Selby

Breaki stupunktowe fazy kwalifikacyjnej[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. worldsnooker.com: German Masters 2018 (ang.). World Snooker. [dostęp 2017-12-15].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]