Gibraltar Open 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Gibraltar Open
2018 ← 2019 → 2020
Snooker balls triangled.png
Miejsce Gibraltar Tercentenary Sports Hall, Gibraltar
Zwycięzca Anglia Stuart Bingham
II miejsce Walia Ryan Day
Najwyższy break 142 Anglia Stuart Bingham
142 Chińska Republika Ludowa Chen Feilong

Gibraltar Open 2019 – siedemnasty rankingowy turniej sezonu snookerowego 2018/2019. Turniej ten rozegrany został w dniach 13-17 marca 2019 w Tercentenary Sports Hall w Gibraltarze[1].

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

Pieniężne[edytuj | edytuj kod]

Zwycięzca: £ 25 000
II miejsce: £ 12 000
Półfinalista: £ 6 000
Ćwierćfinalista: £ 4 000
Ostatnia 16: £ 3 000
Ostatnia 32: £ 2 500
Ostatnia 64: £ 1 500

Pula nagród: £ 177 000

Rundy Kwalifikacyjne[edytuj | edytuj kod]

Runda 1[edytuj | edytuj kod]

Do 4 frame'ów

Irlandia Leo Fernandez 4-1 Anglia Peter Devlin
Anglia Mark Winsor 4-1 Anglia Dan Barsley
Anglia Jenson Kendrick 1-4 Anglia David Grace
Norwegia Edwin Ingebrigtsen 1-4 Anglia Adam Nash
Gibraltar Francis Becerra w/o-n/s Anglia Bhavesh Sodha
Walia Khurram Khan 4-0 Anglia Joshua Mallender
Anglia Martin Pitcher 1-4 Hiszpania David Alcaide
Norwegia Christopher Watts 4-2 Anglia George Pragnall
Anglia Ian Martin 1-4 Anglia Barry Pinches
Anglia Patrick Whelan 4-3 Anglia Luke Pinches
Ukraina Iulian Boiko 4-1 Anglia Sean Maddocks
Gibraltar Blythe Reeve 0-4 Francja Fabian Monnin
Anglia Steven Breward 0-4 Niemcy Daniel Schneider
Szkocja Aaron Graham 0-4 Arabia Saudyjska Omar Alajlani
Anglia Curtis Daher 4-1 Anglia Rishi Gohill
Arabia Saudyjska Nezar Asseri 1-4 Anglia Kuldesh Johal
Anglia Paul Gibbs 0-4 Anglia Damian Wilks
Szkocja Abid Manzoor 2-4 Anglia James Budd
Anglia Nick Jennings 4-2 Anglia Andy Milliard
Gibraltar Gareth Lopez 0-4 Anglia Halim Hussain
Anglia Mike Finn 4-1 Anglia Mitchell Grinstead
Anglia Paul Burrell 3-4 Portugalia Francisco Domingues
Hiszpania Franisco Sánchez Ruíz 4-0 Francja Christophe Rives-Lange
Walia Callum Lloyd 1-4 Anglia James Cahill
Irlandia Ronan Whyte 4-3 Arabia Saudyjska Hani Owaidhi
Walia Jackson Page 0-4 Anglia David Lilley
Irlandia Tony Corrigan 3-4 Walia Steven Thomas
Belgia Kevin Van Hove 4-0 Chińska Republika Ludowa Eric Pei

Runda 2[edytuj | edytuj kod]

Do 4 frame'ów

Anglia Aaran Hetherington 0-4 Irlandia Leo Fernandez
Anglia Henry Roper 1-4 Anglia Mark Winsor
Bułgaria Ivelin Boyanov Bozhanov 0-4 Anglia David Grace
Anglia Jamie Curtis-Barrett 4-0 Anglia Adam Nash
Maroko Yassine Zaraoni 1-4 Anglia Matthew Glasby
Anglia Marvin Morgan 4-2 Gibraltar Francis Becerra
Anglia Dale Prime 0-4 Walia Khurram Khan
Anglia Andrew Urbaniak 0-4 Hiszpania David Alcaide
Arabia Saudyjska Aymn Alamri 1-4 Norwegia Christopher Watts
Anglia Stephen Kershaw 0-4 Anglia Barry Pinches
Anglia Farakh Ajaib 4-3 Anglia Patrick Whelan
Anglia Daniel Bagley 4-0 Anglia Paul Thompson
Anglia Oliver Brown 4-2 Ukraina Iulian Boiko
Anglia Jamie O’Neill 4-0 Francja Fabian Monnin
Anglia Adam Ashley 4-2 Niemcy Daniel Schneider
Walia Elfed Evans 4-0 Arabia Saudyjska Omar Alajlani
Szkocja Dylan Craig 4-2 Anglia Mark Vincent
Anglia Jonathan Noble 2-4 Anglia Curtis Daher
Gibraltar Andrew Olivero 0-4 Anglia Kuldesh Johal
Anglia Andy Hicks 4-1 Anglia Damian Wilks
Polska Łukasz Guzowski 4-2 Anglia James Budd
Ukraina Sergey Isaenko 4-2 Anglia Nick Jennings
Anglia James Weight 1-4 Anglia Halim Hussain
Anglia Danny Brindle 2-4 Anglia Mike Finn
Anglia Jack Moore 0-4 Portugalia Francisco Domingues
Anglia Sean McAllister 2-4 Hiszpania Franisco Sánchez Ruíz
Anglia Umar Younis 0-'4 Anglia James Cahill
Gibraltar Adrian Holmes 0-4 Irlandia Ronan Whyte
Arabia Saudyjska Abdulraouf Sayegh 1-4 Anglia David Lilley
Anglia Lee Prickman 1-4 Walia Steven Thomas
Anglia Shahidul Islam 0-4 Belgia Kevin Van Hove

Drabinka turniejowa[edytuj | edytuj kod]

Sekcja 1[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Walia Ryan Day 4  
 Niemcy Lukas Kleckers 0      Walia Ryan Day 4  
 Tajlandia Noppon Saengkham 4      Tajlandia Noppon Saengkham 1  
 Irlandia Leo Fernandez 0        Walia Ryan Day 4  
 Anglia Elliot Slessor 4        Anglia Elliot Slessor 3  
 Anglia Mark Winsor 1      Anglia Elliot Slessor 4  
 Szkocja Chris Totten 0      Anglia Mark Davis 2  
 Anglia Mark Davis 4        Walia Ryan Day 4
 Anglia Mark King 4        Anglia David Grace 3
 Anglia Mark Joyce 0      Anglia Mark King 2  
 Niemcy Simon Lichtenberg 2      Anglia Chris Wakelin 4  
 Anglia Chris Wakelin 4        Anglia Chris Wakelin 1  
 Walia Jak Jones 1        Anglia David Grace 4  
 Anglia David Grace 4      Anglia David Grace 4       
 Anglia Peter Ebdon 4      Anglia Peter Ebdon 3       
 Anglia Jamie Curtis-Barrett 1  

Sekcja 2[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Anglia Peter Lines 4  
 Anglia Matthew Glasby 2      Anglia Peter Lines 4  
 Chińska Republika Ludowa Fan Zhengyi 4      Chińska Republika Ludowa Fan Zhengyi 3  
 Anglia Harvey Chandler 3        Anglia Peter Lines 0  
 Walia Daniel Wells 4        Walia Daniel Wells 4  
 Anglia Marvin Morgan 2      Walia Daniel Wells 4  
 Anglia Allister Carter w/d      Walia Khurram Khan 0  
 Walia Khurram Khan w/o        Walia Daniel Wells 3
 Anglia Billy Joe Castle 4        Anglia David Gilbert 4
 Anglia Sam Craigie 0      Anglia Billy Joe Castle 3  
 Pakistan Hamza Akbar 4      Pakistan Hamza Akbar 4  
 Walia Michael White 3        Pakistan Hamza Akbar 2  
 Irlandia Północna Joe Swail 4        Anglia David Gilbert 4  
 Irlandia Północna Gerard Greene 3      Irlandia Północna Joe Swail 2       
 Anglia David Gilbert 4      Anglia David Gilbert 4       
 Hiszpania David Alcaide 1  

Sekcja 3[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Belgia Luca Brecel 3  
 Anglia Liam Highfield 4      Anglia Liam Highfield 4  
 Irlandia Fergal O’Brien 4      Irlandia Fergal O’Brien 1  
 Norwegia Christopher Watts 0        Anglia Liam Highfield 0  
 Chińska Republika Ludowa Chen Feilong 2        Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 4  
 Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 4      Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 4  
 Cypr Michael Georgiou 4      Cypr Michael Georgiou 0  
 Anglia Paul Davison 2        Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 4
 Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 4        Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 3
 Walia Lee Walker 3      Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 4  
 Walia Kishan Hirani 1      Anglia Barry Pinches 2  
 Anglia Barry Pinches 4        Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 4  
 Chińska Republika Ludowa Chen Zifan 4        Finlandia Robin Hull 1  
 Anglia Farakh Ajaib 1      Chińska Republika Ludowa Chen Zifan 2       
 Finlandia Robin Hull 4      Finlandia Robin Hull 4       
 Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 2  

Sekcja 4[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Walia Jamie Clarke 4  
 Chińska Republika Ludowa Luo Honghao 1      Walia Jamie Clarke 4  
 Anglia Nigel Bond 4      Anglia Nigel Bond 0  
 Anglia Daniel Bagley 1        Walia Jamie Clarke 2  
 Anglia Michael Holt 3        Anglia Oliver Brown 4  
 Anglia Oliver Brown 4      Anglia Oliver Brown 4  
 Anglia Jimmy Robertson 4      Anglia Jimmy Robertson 3  
 Anglia Sam Baird 0        Anglia Oliver Brown 2
 Anglia Ricky Walden 3        Chińska Republika Ludowa Lu Ning 4
 Anglia Jamie O’Neill 4      Anglia Jamie O’Neill 2  
 Chińska Republika Ludowa Lu Ning 4      Chińska Republika Ludowa Lu Ning 4  
 Anglia Adam Ashley 3        Chińska Republika Ludowa Lu Ning 4  
 Walia Dominic Dale 4        Anglia Shaun Murphy 2  
 Walia Elfed Evans 3      Walia Dominic Dale 2       
 Anglia Shaun Murphy w/o      Anglia Shaun Murphy 4       
 Walia Matthew Stevens w/d  

Sekcja 5[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Anglia Barry Hawkins 3  
 Anglia Ashley Carty 4      Anglia Ashley Carty 2  
 Anglia Andrew Higginson 4      Anglia Andrew Higginson 4  
 Szkocja Dylan Craig 1        Anglia Andrew Higginson 4  
 Hongkong Andy Lee 4        Hongkong Andy Lee 0  
 Anglia Curtis Daher 0      Hongkong Andy Lee 4  
 Anglia Allan Taylor 3      Anglia Kuldesh Johal 3  
 Anglia Kuldesh Johal 4        Anglia Andrew Higginson 3
 Szkocja Anthony McGill 4        Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 4
 Chińska Republika Ludowa Zhang Yong 3      Szkocja Anthony McGill 3  
 Szkocja Scott Donaldson 4      Szkocja Scott Donaldson 4  
 Walia Duane Jones 3        Szkocja Scott Donaldson 1  
 Anglia Matthew Selt 3        Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 4  
 Anglia Andy Hicks 4      Anglia Andy Hicks 1       
 Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 4      Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 4       
 Polska Łukasz Guzowski 0  

Sekcja 6[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Norwegia Kurt Maflin 4  
 Anglia Joe O’Connor 1      Norwegia Kurt Maflin 4  
 Anglia Rory McLeod 4      Anglia Rory McLeod 1  
 Ukraina Sergey Isaenko 0        Norwegia Kurt Maflin 4  
 Iran Soheil Vahedi 1        Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 1  
 Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 4      Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 4  
 Szkocja Graeme Dott w/d      Anglia John Astley 1  
 Anglia John Astley w/o        Norwegia Kurt Maflin 2
 Anglia Ashley Hugill 4        Anglia Stuart Bingham 4
 Anglia Halim Hussain 0      Anglia Ashley Hugill 3  
 Szkocja Eden Sharav 4      Szkocja Eden Sharav 4  
 Anglia Mike Finn 3        Szkocja Eden Sharav 3  
 Anglia Anthony Hamilton 4        Anglia Stuart Bingham 4  
 Portugalia Francisco Domingues 0      Anglia Anthony Hamilton 0       
 Anglia Stuart Bingham 4      Anglia Stuart Bingham 4       
 Anglia Mike Dunn 1  

Sekcja 7[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Anglia Jack Lisowski 4  
 Anglia Hammad Miah 1      Anglia Jack Lisowski 3  
 Anglia Gary Wilson 4      Anglia Gary Wilson 4  
 Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 2        Anglia Gary Wilson 4  
 Irlandia Ken Doherty 4        Irlandia Ken Doherty 1  
 Anglia Oliver Lines 0      Irlandia Ken Doherty 4  
 Anglia Martin O’Donnell 3      Hiszpania Francisco Sánchez Ruíz 2  
 Hiszpania Francisco Sánchez Ruíz 4        Anglia Gary Wilson 2
 Anglia Joe Perry 2        Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun 4
 Anglia Sean O’Sullivan 4      Anglia Sean O’Sullivan 4  
 Anglia Ian Burns 4      Anglia Ian Burns 2  
 Anglia Alfred Burden 1        Anglia Sean O’Sullivan 1  
 Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun 4        Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun 4  
 Anglia Sanderson Lam 0      Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun 4       
 Anglia Craig Steadman 1      Anglia James Cahill 3       
 Anglia James Cahill 4  

Sekcja 8[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
 Anglia Ben Woollaston 4  
 Irlandia Ronan Whyte 0      Anglia Ben Woollaston 4  
 Chińska Republika Ludowa Xu Si 2      Chińska Republika Ludowa Zhang Jiankang 2  
 Chińska Republika Ludowa Zhang Jiankang 4        Anglia Ben Woollaston 1  
 Polska Adam Stefanów 2        Anglia Robert Milkins 4  
 Anglia Robert Milkins 4      Anglia Robert Milkins 4  
 Anglia Tom Ford 4      Anglia Tom Ford 2  
 Anglia David Lilley 3        Anglia Robert Milkins 4
 Anglia Rod Lawler 4        Anglia Kyren Wilson 2
 Walia Steven Thomas 0      Anglia Rod Lawler 1  
 Szkocja Ross Muir 4      Szkocja Ross Muir 4  
 Belgia Kevin Van Hove 0        Szkocja Ross Muir 1  
 Anglia Robbie Williams 2        Anglia Kyren Wilson 4  
 Anglia Jimmy White 4      Anglia Jimmy White 1       
 Anglia Kyren Wilson 4      Anglia Kyren Wilson 4       
 Irlandia Północna Jordan Brown 0  

Finały[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinał
Do 4 frame'ów
Półfinał
Do 4 frame'ów
Finał
Do 4 frame'ów
 Walia Ryan Day 4  
 Anglia David Gilbert 2      Walia Ryan Day 4  
 Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 3      Chińska Republika Ludowa Lu Ning 2  
 Chińska Republika Ludowa Lu Ning 4        Walia Ryan Day 1
 Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 0        Anglia Stuart Bingham 4
 Anglia Stuart Bingham 4      Anglia Stuart Bingham 4
 Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun 4      Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun 0    
 Anglia Robert Milkins 3  

Breaki stupunktowe[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. worldsnooker.com: Gibraltar Open 2019 (ang.). World Snooker. [dostęp 2019-03-06].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]