Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – wielobój indywidualny mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016

Gimnastyka
Wielobój indywidualny mężczyzn
Złoty medal Japonia Kōhei Uchimura
Srebrny medal Ukraina Ołeh Werniajew
Brązowy medal Wielka Brytania Max Whitlock

Wielobój indywidualny mężczyzn na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 rozegrane zostały 6 sierpnia i 10 sierpnia w hali Rio Olympic Arena[1].

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina
6 sierpnia 2016 18:00 Eliminacje
10 sierpnia 2016 20:00 Finał

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje do występu finałowego odbyły się 6 sierpnia 2016 roku.

Pozycja Zawodnik Gymnastique au sol.png Cheval d'arçon.png Gymnastique aux anneaux.png Saut de cheval.svg Barres parallèles.png Barre fixe.png Razem
1. Ukraina Ołeh Werniajew 14,833 15,566 15,200 15,066 16,166 15,133 91,964
2. Japonia Kōhei Uchimura 15,533 14,966 14,700 15,533 15,466 14,300 90,498
3. Rosja David Belyavskiy 14,600 15,300 14,533 14,900 15,933 14,533 89,799
4. Chińska Republika Ludowa Deng Shudi 15,033 14,866 14,300 15,300 15,800 14,366 89,665
5. Wielka Brytania Nile Wilson 15,066 14,133 14,941 14,700 14,900 15,500 89,240
6. Japonia Ryohei Kato 15,033 14,800 13,966 14,933 15,500 15,000 89,232
7. Stany Zjednoczone Samuel Mikulak 15,800 13,100 14,533 15,100 15,375 15,133 89,041
8. Brazylia Sergio Sasaki 14,900 14,833 14,133 15,266 14,933 14,833 88,898
9. Rosja Nikolai Kuksenkov 14,666 15,383 14,433 14,900 15,366 14,100 88,848
10. Chińska Republika Ludowa Lin Chaopan 13,666 15,033 14,133 15,233 15,700 14,866 88,631
11. Brazylia Arthur Mariano 15,200 14,433 14,033 15,100 14,933 14,766 88,465
12. Wielka Brytania Max Whitlock 15,500 15,800 14,600 13,700 15,066 13,566 88,232
13. Kolumbia Jossimar Orlando Calvo Moreno 14,175 15,033 14,166 13,766 15,400 14,966 87,506
14. Holandia Bart Deurloo 14,000 14,200 14,266 14,858 14,566 15,100 86,990
15. Kuba Manrique Larduet 15,200 13,866 15,100 11,766 15,766 15,116 86,814
16. Białoruś Andriej Lichowicki 14,200 15,233 13,866 13,966 14,900 14,600 86,765
19. Stany Zjednoczone Christopher Brooks 14,533 12,766 14,566 14,400 15,300 14,766 86,331
20. Azerbejdżan Oleg Stepko 13,900 14,975 14,033 14,400 15,300 13,600 86,208
21. Szwajcaria Pablo Braegger 14,500 13,933 14,033 13,800 14,833 15,100 86,199
22. Niemcy Marcel Nguyen 14,500 13,433 14,733 14,600 15,466 13,366 86,098
23. Francja Axel Augis 14,033 14,500 14,333 13,166 15,300 14,700 86,032
24. Niemcy Andreas Bretschneider 14,800 13,641 14,158 14,633 14,833 13,633 85,698
25. Szwajcaria Eddy Yusof 15,033 14,133 14,533 15,200 13,300 13,166 85,365
26. Cypr Marios Georgiou 13,566 14,066 13,366 14,733 14,858 14,700 85,289

Tylko dwóch gimnastyków z każdego kraju może zakwalifikować się do finału. Dlatego w niektórych przypadkach są kraje, które wystawiło po trzech zawodników. Poniżej lista zawodników, którym nie udało się zakwalifikować, ponieważ ich koledzy z drużyny danego kraju byli lepsi od nich.

Finał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Gymnastique au sol.png

Ćwiczenia wolne

Cheval d'arçon.png

Koń z łękami

Gymnastique aux anneaux.png

Kółka

Saut de cheval.svg

Skoki

Barres parallèles.png

Poręcze

Barre fixe.png

Drążek

Razem
Gold medal.svg Japonia Kōhei Uchimura 15,766 (1) 14,900 (4) 14,733 (4) 15,566 (1) 15,600 (7) 15,800 (1) 92,365
Silver medal.svg Ukraina Ołeh Werniajew 15,033 (6) 15,533 (2) 15,300 (1) 15,500 (2) 16,100 (1) 14,800 (12) 92,266
Bronze medal.svg Wielka Brytania Max Whitlock 15,200 (3) 15,875 (1) 14,733 (4) 15,133 (5) 15,000 (12) 14,700 (14) 90,641
4. Rosja David Belyavskiy 15,000 (7) 14,766 (7) 14,533 (13) 15,133 (5) 15,933 (3) 15,133 (6) 90,498
5. Chińska Republika Ludowa Lin Chaopan 14,866 (11) 14,833 (6) 14,733 (4) 14,966 (10) 15,666 (6) 15,166 (4) 90,230
6. Chińska Republika Ludowa Deng Shudi 14,966 (8) 14,533 (12) 14,433 (15) 15,266 (3) 15,966 (2) 14,966 (9) 90,130
7. Stany Zjednoczone Samuel Mikulak 15,200 (3) 14,600 (11) 14,366 (18) 14,566 (18) 15,766 (4) 15,133 (6) 89,631
8. Wielka Brytania Nile Wilson 14,900 (10) 14,066 (13) 14,933 (3) 15,000 (9) 15,700 (5) 14,966 (9) 89,565
9. Brazylia Sergio Sasaki 14,833 (12) 14,766 (7) 14,433 (15) 15,200 (4) 14,966 (13) 15,000 (8) 89,198
10. Kolumbia Jossimar Orlando Calvo Moreno 14,650 (17) 14,700 (10) 14,433 (15) 14,833 (14) 15,366 (8) 14,933 (11) 88,915
11. Japonia Ryohei Kato 15,266 (2) 14,900 (4) 14,566 (12) 15,058 (8) 14,900 (16) 13,900 (19) 88,590
12. Szwajcaria Eddy Yusof 14,633 (18) 14,033 (14) 14,716 (7) 15,066 (7) 14,933 (15) 14,533 (16) 87,914
13. Rosja Nikolai Kuksenkov 14,733 (13) 13,300 (18) 14,700 (8) 14,966 (10) 15,233 (9) 14,800 (12) 87,732
14. Stany Zjednoczone Christopher Brooks 14,600 (19) 13,200 (19) 14,633 (9) 14,933 (12) 15,066 (10) 15,200 (3) 87,632
15. Holandia Bart Deurloo 14,666 (16) 14,733 (9) 14,633 (9) 14,700 (16) 14,300 (21) 14,566 (15) 87,598
16. Szwajcaria Pablo Braegger 14,933 (9) 14,033 (14) 13,908 (22) 14,300 (20) 15,033 (11) 15,166 (4) 87,373
17. Brazylia Arthur Mariano 15,133 (5) 13,400 (17) 14,133 (19) 14,766 (15) 14,633 (19) 15,266 (2) 87,331
18. Białoruś Andriej Lichowicki 14,300 (20) 15,033 (3) 13,933 (20) 14,033 (22) 14,966 (13) 14,366 (18) 86,631
19. Niemcy Marcel Nguyen 14,733 (13) 12,666 (22) 14,600 (11) 14,666 (17) 14,900 (16) 14,466 (17) 86,031
20. Niemcy Andreas Bretschneider 14,733 (13) 13,500 (16) 13,833 (23) 14,533 (19) 14,533 (20) 13,833 (20) 84, 965
21. Francja Axel Augis 13,933 (21) 13,100 (20) 13,933 (20) 14,266 (21) 14,766 (18) 12,900 (21) 82,898
22. Azerbejdżan Oleg Stepko 12,266 (22) 13,100 (20) 14,533 (13) 14,916 (13) 13,800 (22) 10,466 (22) 79,081
- Cypr Marios Georgiou DNS DNS DNS 12,833 (24) 12,466 (23) 9,433 (23) DNF
- Kuba Manrique Larduet DNS DNS 15,133 (2) 14,000 (23) DNS DNS DNF

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Rio 2016, Rio 2016 [dostęp 2016-08-23].