Gimnastyka sportowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 – ćwiczenia na drążku mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2008
Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka
Ćwiczenia na drążku mężczyzn
Złoty medal Zou Kai
Srebrny medal Stany Zjednoczone Jonathan Horton
Brązowy medal Niemcy Fabian Hambüchen

Ćwiczenia na drążku były jedną z konkurencji rozgrywanych w ramach gimnastyki podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2008 r. Zawody odbyły się na Krytym Stadionie Narodowym.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny są podane w czasie pekińskim (UTC+08:00)

Data Godzina
9 sierpnia 2008 12:00 Kwalifikacje
19 sierpnia 2008 19:33 Finał

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Do finału kwalifikowało się ośmiu najlepszych zawodników, z zastrzeżeniem, że z jednego kraju może wystartować w finale maksymalnie dwóch zawodników. Na wynik składają się: punktacja za trudność wykonywanych elementów (wynik A) oraz ocena za "wykonanie, kompozycję i artyzm" (wynik B).

Pozycja Zawodnik Kraj Wynik a Wynik B Kary Punktacja Uwagi
1. Fabian Hambüchen  Niemcy 7,000 9,200 16,200 Q
2. Igor Cassina  Włochy 6,800 9,200 16,000 Q
3. Yann Cucherat  Francja 6,900 8,950 15,850 Q
4. Epke Zonderland  Holandia 7,100 8,650 15,750 Q
5. Zou Kai  Chiny 7,000 8,600 15,600 Q
6. Jonathan Horton  Stany Zjednoczone 6,400 9,175 15,575 Q
7. Hiroyuki Tomita  Japonia 6,600 8,950 15,550 Q
8. Takuya Nakase  Japonia 6,600 8,850 15,450 Q
9. Dimitri Karbanenko  Francja 6,600 8,850 15,450 R
10. Li Xiaopeng  Chiny 6,500 8,900 15,400 R
11. Joseph Hagerty  Stany Zjednoczone 6,600 8,800 15,400 R
12. Justin Spring  Stany Zjednoczone 6,300 9,075 15,375
13. Siergiej Chorochordin  Rosja 6,700 8,650 15,350
14. Christoph Schärer  Szwajcaria 6,800 8,550 15,350
15. Kōhei Uchimura  Japonia 6,400 8,925 15,325
16. Rafael Martínez  Hiszpania 6,500 8,775 15,275
17. Takehiro Kashima  Japonia 6,000 9,150 15,150
18. Xiao Qin  Chiny 6,400 8,750 15,150
19. Maksim Diewiatowskij  Rosja 6,400 8,725 15,125
20. Nikołaj Kriukow  Rosja 6,100 8,950 15,050
21. Flavius Koczi  Rumunia 6,500 8,525 15,025
22. Kim Soo-myun  Korea Południowa 6,300 8,675 14,975
23. Alexander Artemev  Stany Zjednoczone 6,000 8,925 14,925
24. Yang Wei  Chiny 6,200 8,725 14,925
25. Aliaksandr Carevič  Białoruś 5,800 9,050 14,850
26. Enrico Pozzo  Włochy 6,800 8,050 14,850
27. Nathan Gafuik  Kanada 6,100 8,725 14,825
28. Júrij Riazánow  Rosja 6,000 8,800 14,800
29. Marian Drăgulescu  Rumunia 6,400 8,400 14,800
30. Denis Savenkov  Białoruś 5,800 8,950 14,750
31. Robert Juckel  Niemcy 6,000 8,750 14,750
32. José Luis Fuentes  Wenezuela 6,400 8,350 14,750
33. Koki Sakamoto  Japonia 5,700 9,025 14,725
34. Luis Rivera  Portoryko 5,700 8,975 14,675
35. Benoît Caranobe  Francja 5,700 8,975 14,675
36. Claudio Capelli  Szwajcaria 6,000 8,675 14,675
37. Kim Dae-eun  Korea Południowa 5,900 8,725 14,625
38. Thomas Bouhail  Francja 5,600 8,975 14,575
39. Daniel Keatings  Wielka Brytania 5,600 8,975 14,575
40. Dzmitryj Savicki  Białoruś 5,600 8,975 14,575
41. Adam Wong  Kanada 5,700 8,875 14,575
42. Ivan San Miguel  Hiszpania 5,600 8,925 14,525
43. Chen Yibing  Chiny 5,700 8,825 14,525
44. Kim Ji-hoon  Korea Południowa 6,300 8,225 14,525
45. Koen van Damme  Belgia 5,600 8,875 14,475
46. Marcel Nguyen  Niemcy 5,900 8,550 14,450
47. Kevin Tan  Stany Zjednoczone 5,600 8,825 14,425
48. Evgenij Spiridonov  Niemcy 5,700 8,700 14,400
49. Alberto Busnari  Włochy 5,700 8,675 14,375
50. Philipp Boy  Niemcy 6,400 7,975 14,375
51. Anton Gołocuckow  Rosja 5,800 8,500 14,300
52. Kyle Shewfelt  Kanada 5,300 8,950 14,250
53. Dzmitry Kaspiarovicz  Białoruś 5,400 8,850 14,250
54. Aleksander Szatiłow  Izrael 5,500 8,725 14,225
55. David Kikuchi  Kanada 5,300 8,900 14,200
56. Louis Smith  Wielka Brytania 5,500 8,675 14,175
57. Mohamed Srour  Egipt 5,000 9,125 14,125
58. Jorge Hugo Giraldo  Kolumbia 5,700 8,275 13,975
59. Hamilton Sabot  Francja 6,300 7,675 13,975
60. Vlasios Maras  Grecja 6,600 7,375 13,975
61. Matteo Morandi  Włochy 5,000 8,850 13,850
62. Wałerij Honczarow  Ukraina 5,900 7,950 13,850
63. Adrian Bucur  Rumunia 5,800 7,950 13,750
64. Gervasio Deferr  Hiszpania 4,700 9,025 13,725
65. Anton Fokin  Uzbekistan 4,600 9,025 13,625
66. Sascha Palgen  Luksemburg 5,300 8,300 13,600
67. Matteo Angioletti  Włochy 4,700 8,875 13,575
68. Yang Tae-young  Korea Południowa 5,100 8,375 13,475
69. Sam Simpson  Australia 5,300 8,175 13,475
70. Răzvan Șelariu  Rumunia 5,900 7,575 13,475
71. Ilie Daniel Popescu  Rumunia 5,700 7,625 13,325
72. Sergio Muñoz  Hiszpania 5,700 7,600 13,300
73. Martin Konečný  Czechy 6,400 6,725 13,125
74. Manuel Carballo  Hiszpania 5,900 7,125 13,025
75. Aliaksiej Ihnatovič  Białoruś 5,400 7,600 13,000
76. Kim Seung-il  Korea Południowa 5,200 6,975 12,175
77. Brandon O'Neill  Kanada 0,000 0,000 0,000

Finał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Kraj Wynik a Wynik B Kary Punktacja
Gold medal.svg Zou Kai  Chiny 7,20 9,000 16,200
Silver medal.svg Jonathan Horton  Stany Zjednoczone 6,90 9,275 16,175
Bronze medal.svg Fabian Hambüchen  Niemcy 6,80 9,075 15,875
4. Igor Cassina  Włochy 6,60 9,075 15,675
5. Takuya Nakase  Japonia 6,60 8,850 15,450
6. Hiroyuki Tomita  Japonia 6,60 8,625 15,225
7. Epke Zonderland  Holandia 6,50 8,500 15,000
8. Yann Cucherat  Francja 6,50 8,325 14,825

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]