Gimnastyka sportowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 – ćwiczenia na koniu z łękami mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2008
Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka
Ćwiczenia na koniu z łękami mężczyzn
Złoty medal Xiao Qin
Srebrny medal Chorwacja Filip Ude
Brązowy medal Wielka Brytania Louis Smith

Ćwiczenia na koniu z łękami były jedną z konkurencji rozgrywanych w ramach gimnastyki podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2008 r. Zawody odbyły się na Krytym Stadionie Narodowym.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny są podane w czasie pekińskim (UTC+08:00)

Data Godzina
9 sierpnia 2008 12:00 Kwalifikacje
17 sierpnia 2008 19:33 Finał

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Do finału kwalifikowało się ośmiu najlepszych zawodników, z zastrzeżeniem, że z jednego kraju może wystartować w finale maksymalnie dwóch zawodników. Na wynik składają się: punktacja za trudność wykonywanych elementów (wynik A) oraz ocena za "wykonanie, kompozycję i artyzm" (wynik B).

Pozycja Zawodnik Kraj Wynik A Wynik B Kary Punktacja Uwagi
1. Xiao Qin  Chiny 6,400 9,600 16,000 Q
2. José Luis Fuentes  Wenezuela 6,500 9,025 15,525 Q
3. Filip Ude  Chorwacja 6,400 9,075 15,475 Q
4. Yang Wei  Chiny 6,100 9,325 15,425 Q
5. Louis Smith  Wielka Brytania 6,500 8,825 15,325
6. Huang Xu  Chiny 6,000 9,300 15,300
7. Alexander Artemev  Stany Zjednoczone 6,100 9,150 15,250 Q
8. Hiroyuki Tomita  Japonia 6,100 9,075 15,175 Q
9. Kim Ji-hoon  Korea Południowa 6,100 9,075 15,175 Q
10. Daniel Keatings  Wielka Brytania 6,200 8,975 15,175 R
11. Alberto Busnari  Włochy 6,200 8,925 15,125 R
12. Aliaksiej Ihnatovič  Białoruś 6,100 8,975 15,075 R
13. Yang Tae-young  Korea Południowa 6,000 9,000 15,000
14. Koki Sakamoto  Japonia 6,000 8,925 14,925
15. Thomas Andergassen  Niemcy 6,000 8,900 14,900
16. Robert Juckel  Niemcy 5,900 8,950 14,850
17. Nikołaj Kriukow  Rosja 6,000 8,850 14,850
18. Siergiej Chorochordin  Rosja 5,800 9,000 14,800
19. Rafael Martínez  Hiszpania 6,000 8,800 14,800
20. Luis Rivera  Portoryko 5,900 8,850 14,750
21. Kim Dae-eun  Korea Południowa 5,800 8,925 14,725
22. Anton Fokin  Uzbekistan 6,000 8,725 14,725
23. Philipp Boy  Niemcy 5,900 8,775 14,675
24. Kim Seung-il  Korea Południowa 5,900 8,650 14,550
25. Dzmitryj Savicki  Białoruś 5,700 8,825 14,525
26. Ilie Daniel Popescu  Rumunia 6,100 8,400 14,500
27. Chen Yibing  Chiny 5,200 9,275 14,475
28. Manuel Carballo  Hiszpania 5,600 8,875 14,475
29. Evgenij Spiridonov  Niemcy 5,700 8,775 14,475
30. Claudio Capelli  Szwajcaria 5,800 8,675 14,475
31. Júrij Riazánow  Rosja 5,700 8,750 14,450
32. Aliaksandr Carevič  Białoruś 5,800 8,650 14,450
33. Takehiro Kashima  Japonia 6,300 8,125 14,425
34. Flavius Koczi  Rumunia 6,500 7,900 14,400
35. Adam Wong  Kanada 5,500 8,875 14,375
36. Enrico Pozzo  Włochy 5,500 8,825 14,325
37. Benoît Caranobe  Francja 5,800 8,450 14,250
38. Koen van Damme  Belgia 6,200 8,000 14,200
39. David Kikuchi  Kanada 5,200 8,975 14,175
40. Grant Golding  Kanada 5,400 8,725 14,125
41. Kevin Tan  Stany Zjednoczone 5,500 8,600 14,100
42. Kōhei Uchimura  Japonia 5,900 8,200 14,100
43. Takuya Nakase  Japonia 5,200 8,875 14,075
44. Răzvan Șelariu  Rumunia 5,700 8,375 14,075
45. Raj Bhavsar  Stany Zjednoczone 5,400 8,650 14,050
46. Hamilton Sabot  Francja 5,900 8,125 14,025
47. Sam Simpson  Australia 5,700 8,300 14,000
48. Jonathan Horton  Stany Zjednoczone 5,200 8,725 13,925
49. Jonathan Horton  Stany Zjednoczone 5,400 8,525 13,925
50. Thomas Bouhail  Francja 5,400 8,450 13,850
51. Aleksander Szatiłow  Izrael 5,400 8,425 13,825
52. Igor Cassina  Włochy 5,000 8,800 13,800
53. Nathan Gafuik  Kanada 5,300 8,500 13,800
54. Kim Soo-myun  Korea Południowa 5,300 8,500 13,800
55. Ivan San Miguel  Hiszpania 5,100 8,675 13,775
56. Dimitri Karbanenko  Francja 4,900 8,800 13,700
57. Matteo Morandi  Włochy 5,100 8,600 13,700
58. Martin Konečný  Czechy 5,000 8,650 13,650
59. Isaac Botella  Hiszpania 4,900 8,700 13,600
60. Denis Savenkov  Białoruś 5,000 8,525 13,525
61. Danny Pinheiro Rodrigues  Francja 5,000 8,400 13,400
62. Jorge Hugo Giraldo  Kolumbia 5,900 7,450 13,350
63. Maksim Diewiatowskij  Rosja 5,300 8,000 13,300
64. Mohamed Srour  Egipt 4,900 8,350 13,250
65. Róbert Gál  Węgry 5,000 8,225 13,225
66. Christoph Schärer  Szwajcaria 5,300 7,850 13,150
67. Fabian Hambüchen  Niemcy 4,700 8,400 13,100
68. Sascha Palgen  Luksemburg 5,300 7,700 13,000
69. Andrea Coppolino  Włochy 4,700 8,225 12,925
70. Robert Stănescu  Rumunia 4,900 8,025 12,925
71. Sergio Muñoz  Hiszpania 5,000 7,700 12,700
72. Ihar Kazloŭ  Białoruś 4,200 8,475 12,675
73. Adrian Bucur  Rumunia 5,100 7,425 12,525
74. Nashwan Al-Harazi  Jemen 5,200 7,325 12,525
75. Brandon O'Neill  Kanada 4,200 8,275 12,475
76. Anton Gołocuckow  Rosja 5,500 6,825 12,325

Finał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Kraj Wynik a Wynik B Kary Punktacja
Gold medal.svg Xiao Qin  Chiny 6,40 9,475 15,875
Silver medal.svg Filip Ude  Chorwacja 6,40 9,325 15,725
Bronze medal.svg Louis Smith  Wielka Brytania 6,70 9,025 15,725
4. Yang Wei  Chiny 6,20 9,250 15,450
5. Hiroyuki Tomita  Japonia 6,10 9,275 15,375
6. Kim Ji-hoon  Korea Południowa 6,10 9,075 15,175
7. Alexander Artemev  Stany Zjednoczone 6,30 8,675 14,975
8. José Luis Fuentes  Wenezuela 6,30 8,350 14,650

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]