Gimnastyka sportowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 – skoki mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2008
Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka
Skok mężczyzn
Złoty medal Polska Leszek Blanik
Srebrny medal Francja Thomas Bouhail
Brązowy medal Rosja Anton Gołocuckow

Skok były jedną z konkurencji rozgrywanych w ramach gimnastyki podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2008 r. Zawody odbyły się na Krytym Stadionie Narodowym.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny są podane w czasie pekińskim (UTC+08:00)

Data Godzina
9 sierpnia 2008 12:00 Kwalifikacje
18 sierpnia 2008 19:33 Finał

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Do finału kwalifikowało się ośmiu najlepszych zawodników, z zastrzeżeniem, że z jednego kraju może wystartować w finale maksymalnie dwóch zawodników. Na wynik składają się: punktacja za trudność wykonywanych elementów (wynik A) oraz ocena za "wykonanie, kompozycję i artyzm" (wynik B). Każdy z zawodników oddawał dwa skoki punktowane. Średnia z dwóch skoków dawała łączny wynik.

Pozycja Zawodnik Kraj Skok 1 Skok 2 Łącznie Uwagi
Wynik a Wynik B Kary Punktacja Wynik a Wynik B Kary Punktacja
1. Marian Drăgulescu  Rumunia 7,00 9,625 16,625 7,20 9,700 16,900 16,762 Q
2. Thomas Bouhail  Francja 7,00 9,625 16,625 7,00 9,700 16,700 16,662 Q
3. Leszek Blanik  Polska 7,00 9,700 16,700 7,00 9,475 16,475 16,587 Q
4. Dzmitry Kaspiarovicz  Białoruś 7,00 9,500 16,500 7,00 9,675 16,675 16,587 Q
5. Flavius Koczi  Rumunia 7,00 9,600 16,600 7,00 9,575 16,575 16,587 Q
6. Anton Gołocuckow  Rosja 7,00 9,550 16,550 7,00 9,600 16,600 16,575 Q
7. Benoît Caranobe  Francja 7,00 9,500 16,500 7,00 9,375 16,375 16,437 Q
8. Isaac Botella  Hiszpania 6,60 9,450 16,050 6,60 9,500 16,10 16,075 Q
9. Kyle Shewfelt  Kanada 6,60 9,750 16,350 6,20 9,550 15,750 16,050 R
10. Fabian Hambüchen  Niemcy 6,60 9,700 16,300 6,20 9,575 15,775 16,037 R
11. Vlasios Maras  Grecja 6,60 9,425 0,100 15,925 7,00 9,050 16,050 15,987 R
12. Matteo Angioletti  Włochy 7,00 9,500 16,500 6,60 8,675 15,275 15,887
13. Luis Rivera  Portoryko 6,60 9,625 0,100 15,200 6,60 8,700 0,100 15,200 15,712
14. Yang Tae-young  Korea Południowa 7,00 9,000 16,000 7,00 8,450 0,400 15,050 15,525
15. Ilie Daniel Popescu  Rumunia 7,00 9,500 0,100 16,400 5,40 8,825 0,100 14,125 15,262
16. Nashwan Al-Harazi  Jemen 6,20 9,200 15,400 6,20 8,900 15,100 15,250

Finał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Kraj Skok 1 Skok 2 Łącznie
Wynik a Wynik B Kary Punktacja Wynik a Wynik B Kary Punktacja
Gold medal.svg Leszek Blanik  Polska 7,00 9,600 16,600 7,00 9,475 16,475 16,537
Silver medal.svg Thomas Bouhail  Francja 7,00 9,575 16,575 7,00 9,500 16,500 16,537
Bronze medal.svg Anton Gołocuckow  Rosja 7,00 9,500 16,500 7,00 9,450 16,450 16,475
4. Marian Drăgulescu  Rumunia 7,00 9,800 16,800 7,20 8,750 0,3 15,650 16,225
5. Benoît Caranobe  Francja 7,00 9,375 0,1 16,275 7,00 8,950 0,1 15,850 16,062
6. Dzmitry Kaspiarovicz  Białoruś 7,00 9,300 16,300 7,00 8,900 0,1 15,800 16,050
7. Flavius Koczi  Rumunia 7,00 8,800 0,3 15,500 7,00 9,350 16,350 15,925
8. Isaac Botella  Hiszpania 6,60 9,475 16,075 6,60 9,100 0,3 15,400 15,737

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]