Girondins Bordeaux w europejskich pucharach

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Występy w europejskich pucharach francuskiego klubu piłkarskiego Girondins Bordeaux.

Information icon.svg Legenda do wszystkich tabel:

  • Q – runda eliminacyjna, 1/16, 1/8, 1/4, 1/2 – odpowiednia faza rozgrywek, Grupa – runda grupowa, 1r gr – pierwsza runda grupowa, 2r gr – druga runda grupowa, F – finał, R – runda, PO – play-off
  • k. – rzuty karne, los. – losowanie, Dogr. – dogrywka, w. – zasada bramek strzelonych na wyjeździe

Wykaz spotkań pucharowych[edytuj | edytuj kod]

1964–2000[edytuj | edytuj kod]

Sezon Rozgrywki Runda Przeciwnik Dom Wyjazd Ogólnie
1964/65 Puchar Miast Targowych 1R Niemcy Borussia Dortmund 2–0 1–4 3–4
1965/66 Puchar Miast Targowych 1R Portugalia Sporting CP 1–4 0–6 1–10
1966/67 Puchar Miast Targowych 1R Portugalia FC Porto 2–1 1–2 3–3, los.
2R Belgia KAA Gent 0–0 0–1 0–1
1967/68 Puchar Miast Targowych 1R Irlandia St. Patrick's Athletic 6–3 3–1 9–4
2R Państwo Hiszpańskie Athletic Bilbao 1–3 0–1 1–4
1968/69 Puchar Zdobywców Pucharów 1R Niemcy 1. FC Köln 2–1 0–3 2–4
1969/70 Puchar Miast Targowych 1R Szkocja Dunfermline Athletic 2–0 0–4 2–4
1981/82 Puchar UEFA 1R Islandia Knattspyrnufélagið Víkingur 4–0 4–0 8–0
2R Niemcy Hamburger SV 2–1 0–2 2–3
1982/83 Puchar UEFA 1R Niemiecka Republika Demokratyczna FC Carl Zeiss Jena 5–0 1–3 6–3
2R Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Hajduk Split 4–0 1–4 5–4
1/8 Rumunia w epoce komunizmu Universitatea Krajowa 1–0 0–2 1–2, Dogr.
1983/84 Puchar UEFA 1R Niemiecka Republika Demokratyczna 1. FC Lokomotive Leipzig 2–3 0–4 2–7
1984/85 Puchar Europy 1R Hiszpania Athletic Bilbao 3–2 0–0 3–2
1/8 Rumunia w epoce komunizmu Dinamo Bukareszt 1–0 1–1 2–1
1/4 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dnipro Dniepropietrowsk 1–1 1–1 2–2, k: 5–3
1/2 Włochy Juventus F.C. 2–0 0–3 2–3
1985/86 Puchar Europy 1R Turcja Fenerbahçe SK 2–3 0–0 2–3
1986/87 Puchar Zdobywców Pucharów 1R Irlandia Waterford United 4–0 2–1 6–1
1/8 Portugalia SL Benfica 1–0 1–1 2–1
1/4 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Torpedo Moskwa 1–0 2–3 3–3, w.
1/2 Niemiecka Republika Demokratyczna 1. FC Lokomotive Leipzig 0–1 1–0 1–1, k: 5–6
1987/88 Puchar Europy 1R Niemiecka Republika Demokratyczna Dynamo Berlin 2–0 2–0 4–0
1/8 Norwegia Lillestrøm SK 1–0 0–0 1–0
1/4 Holandia PSV Eindhoven 1–1 0–0 1–1, w.
1988/89 Puchar UEFA 1R Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dnipro Dniepropietrowsk 2–1 1–1 3–2
2R Węgry Újpest FC 1–0 1–0 2–0
1/8 Włochy SSC Napoli 0–1 0–0 0–1
1990/91 Puchar UEFA 1R Irlandia Północna Glenavon 2–0 0–0 2–0
2R Niemiecka Republika Demokratyczna 1. FC Magdeburg 1–0 1–0 2–0
1/8 Włochy AS Roma 0–2 0–5 0–7
1993/94 Puchar UEFA 1R Irlandia Bohemian 5–0 1–0 6–0
2R Szwajcaria Servette FC 2–1 1–0 3–1
1/8 Niemcy Karlsruher SC 1–0 0–3 1–3
1994/95 Puchar UEFA 1R Norwegia Lillestrøm SK 3–1 2–0 5–1
2R Polska GKS Katowice 1–1 0–1 1–2
1995 Puchar Intertoto Grupa 5 Dania Odense BK 4–0 1. miejsce
Finlandia HJK Helsinki 1–1
Szwecja IFK Norrköping 6–2
Irlandia Bohemian 2–0
1/8 Niemcy Eintracht Frankfurt 3–0 (D)
1/4 Holandia sc Heerenveen 2–0 (D)
1995/96 Puchar UEFA Q Niemcy Karlsruher SC 2–2 2–0 4–2
1R Macedonia Północna Wardar Skopje 1–1 2–0 3–1
2R Rosja Rotor Wołgograd 2–1 1–0 3–1
1/8 Hiszpania Real Betis 2–0 1–2 3–2
1/4 Włochy A.C. Milan 3–0 0–2 3–2
1/2 Czechy Slavia Praga 1–0 1–0 2–0
F Niemcy Bayern Monachium 1–3 0–2 1–5
1997/98 Puchar UEFA 1R Anglia Aston Villa 0–0 0–1 0–1, Dogr.
1998/99 Puchar UEFA 1R Austria Rapid Wiedeń 1–1 2–1 3–2
2R Holandia Vitesse 2–1 1–0 3–1
3R Szwajcaria Grasshopper Club 0–0 3–3 3–3
1/4 Włochy Parma 2–1 0–6 2–7
1999/2000 Liga Mistrzów 1r gr
Grupa G
Czechy Sparta Praga 0–0 0–0 2. miejsce
Rosja Spartak Moskwa 2–1 2–1
Holandia Willem II Tilburg 3–2 0–0
2r gr
Grupa B
Anglia Manchester United 1–2 0–2 4. miejsce
Hiszpania Valencia CF 0–3 1–4
Włochy ACF Fiorentina 0–0 3–3

2001–2020[edytuj | edytuj kod]

Sezon Rozgrywki Runda Przeciwnik Dom Wyjazd Ogólnie
2000/01 Puchar UEFA 1R Belgia Lierse SK 5–1 0–0 5–1
2R Szkocja Celtic F.C. 1–1 2–1 3–2, Dogr.
3R Niemcy Werder Brema 4–1 0–0 4–1
1/8 Hiszpania Rayo Vallecano 1–2 1–4 2–6
2001/02 Puchar UEFA 1R Węgry Debreceni VSC 5–1 1–3 6–4
2R Belgia Standard Liège 2–0 2–0 4–0
3R Holandia Roda JC Kerkrade 1–0 0–2 1–2
2002/03 Puchar UEFA 1R Słowacja FK Púchov 6–0 4–1 10–1
2R Szwecja Djurgårdens IF 2–1 1–0 3–1
3R Belgia RSC Anderlecht 0–2 2–2 2–4
2003/04 Puchar UEFA 1R Słowacja FC Petržalka 1898 2–1 1–1 3–2
2R Szkocja Hearts 0–1 2–0 2–1
3R Polska Dyskobolia Grodzisk 4–1 1–0 5–1
1/8 Belgia Club Brugge 3–1 1–0 4–1
1/4 Hiszpania Valencia CF 1–2 1–2 2–4
2006/07 Liga Mistrzów Grupa C Turcja Galatasaray SK 3–1 0–0 3. miejsce
Holandia PSV Eindhoven 0–1 3–1
Anglia Liverpool 3–2 0–3
Puchar UEFA 1/16 Hiszpania Osasuna Pampeluna 0–1 0–0 0–1
2007/08 Puchar UEFA 1R Finlandia Tampere United 1–1 3–2 4–3
Grupa H Turcja Galatasaray SK 2–1 1. miejsce
Austria Austria Wiedeń 2–1
Szwecja Helsingborgs IF 2–1
Grecja Panionios GSS 3–2
1/16 Belgia RSC Anderlecht 1–1 1–2 2–3
2008/09 Liga Mistrzów Grupa A Anglia Chelsea 1–1 0–4 3. miejsce
Włochy AS Roma 1–3 0–2
Rumunia CFR 1907 Cluj 1–0 2–1
Puchar UEFA 3R Turcja Galatasaray SK 0–0 3–4 3–4
2009/10 Liga Mistrzów Grupa A Włochy Juventus F.C. 2–0 1–1 1. miejsce
Izrael Maccabi Hajfa 1–0 1–0
Niemcy Bayern Monachium 2–1 2–0
1/8 Grecja Olympiakos SFP 2–1 1–0 3–1
1/4 Francja Olympique Lyon 1–0 1–3 2–3
2012/13 Liga Europy PO Serbia FK Crvena zvezda 3–2 0–0 3–2
Grupa D Anglia Newcastle United 2–0 0–3 1. miejsce
Portugalia Marítimo Funchal 1–0 1–1
Belgia Club Brugge 4–0 2–1
1/16 Ukraina Dynamo Kijów 1–0 1–1 2–1
1/8 Portugalia SL Benfica 2–3 0–1 2–4
2013/14 Liga Europy Grupa F Niemcy Eintracht Frankfurt 0–1 0–3 4. miejsce
Izrael Maccabi Tel Awiw 1–2 0–1
Cypr APOEL FC 2–1 1–2
2015/16 Liga Europy 3Q Cypr AEK Larnaka 3–0 1–0 4–0
PO Kazachstan Kajrat Ałmaty 1–0 1–2 2–2, w.
Grupa B Anglia Liverpool 1–1 1–2 4. miejsce
Rosja Rubin Kazań 2–2 0–0
Szwajcaria FC Sion 0–1 1–1
2017/18 Liga Europy 3Q Węgry Videoton 2–1 0–1 2–2, w.
2018/19 Liga Europy 2Q Łotwa Ventspils 2–1 1–0 3–1
3Q Ukraina Mariupol 2–1 3–1 5–2
PO Belgia KAA Gent 2–0 0–0 2–0
Grupa C Czechy Slavia Praga 2–0 0–1 3. miejsce
Dania FC København 1–2 1–0
Rosja Zenit Petersburg 1–1 1–2

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]