Gospodarka Materiałowa i Logistyka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Gospodarka Materiałowa i Logistyka
Częstotliwość Miesięcznik
Państwo Polska 
Adres ul. Podwale 17 lok. 2

00-252 Warszawa

Wydawca Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
Rodzaj czasopisma logistyka
Pierwszy numer 1949
Redaktor naczelny dr hab. inż. Anna Kozłowska
Format A4
Liczba stron 36
ISSN 1231-2037
Strona internetowa

Gospodarka Materiałowa i Logistyka – polski miesięcznik ekonomiczny wydawany przez Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne.

Opis[edytuj | edytuj kod]

Miesięcznik jest przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo zarządzaniem zakupami, menedżerów działów logistyki i firm świadczących usługi logistyczne, a także wykładowców i studentów kierunków ekonomicznych wyższych uczelni.

Publikowane w nim artykuły zawierają wyniki badań, opisy najlepszych praktyk oraz dorobek naukowy z dziedziny zarządzania łańcuchami dostaw zakupami oraz szeroko pojętego zarządzania logistyką. Zawiera także teksty o zastosowaniu najnowszych technologii w tych obszarach oraz analizy rynków materiałowych, zajmuje się też ekologicznymi, społecznymi i prawnymi aspektami logistyki, infrastrukturą logistyczną i transportową oraz logistyką miejską.

Czasopismo zostało założone w 1949 roku jako dwutygodnik i do 1993 ukazywało się pod nazwą „Gospodarka Materiałowa”, wydawcą od początku jest PWE. Autorami tekstów są wykładowcy uczelni ekonomicznych i praktycy zatrudnieni w dużych polskich przedsiębiorstwach.

Czasopismo znajduje się w wykazie czasopism naukowych prowadzonym przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z przyznaną liczbą 20 punktów[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]