Gra mieszana w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Gra mieszana w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
1912 1924
Miejsce  Belgia
Antwerpia
Termin 17–24 sierpnia 1920
Liczba ekip 7
Liczba sportowców 32
Złoty medal Złoty medal III Republika Francuska Suzanne Lenglen
III Republika Francuska Max Décugis
Srebrny medal Srebrny medal Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Kathleen McKane
Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Max Woosnam
Brązowy medal Brązowy medal Pierwsza Republika Czechosłowacka Milada Skrbková
Czechosłowacja Ladislav Žemla
Tenis na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Tennis pictogram.svg
gra pojedyncza kobiety mężczyźni
gra podwójna kobiety mężczyźni mikst

Rywalizacja w grze mieszanej w tenisie ziemnym na VII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Antwerpii trwała od 17 do 24 sierpnia. W turnieju startowało 32 zawodników, czyli 16 deblów z 7 krajów. Złoty medal zdobyli Francuzi, Suzanne Lenglen i Max Décugis, srebro osiągnęli zawodnicy z Wielkiej Brytanii, Kathleen McKane i Max Woosnam, a brąz przypadł tenisistom z Czechosłowacji, Miladzie Skrbkovej i Ladislavowi Žemli.

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                       
   Szwecja Lily Strömberg
 Szwecja Jarl Malmström
6 1 2  
 Dania Amory Hansen
 Dania Erik Tegner
0 6 6  
   Dania Amory Hansen
 Dania Erik Tegner
0 1  
   III Republika Francuska Suzanne Lenglen
 III Republika Francuska Max Décugis
6 6  
 Belgia Anne Chaudoir
 Belgia Albert Lammens
6 1 1
   III Republika Francuska Suzanne Lenglen
 III Republika Francuska Max Décugis
3 6 6  
     III Republika Francuska Suzanne Lenglen
 III Republika Francuska Max Décugis
6 6
   Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Kathleen McKane
 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Max Woosnam
4 2
   Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Kathleen McKane
 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Max Woosnam
 
  w/o  
 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Kathleen McKane
 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Max Woosnam
9 6
   Pierwsza Republika Czechosłowacka Milada Skrbková
 Czechosłowacja Ladislav Žemla
7 3     Mecz o brązowy medal
 Pierwsza Republika Czechosłowacka Milada Skrbková
 Czechosłowacja Ladislav Žemla
7 6
   Belgia Marie Storms
 Belgia Stéphane Halot
5 3      Dania Amory Hansen
 Dania Erik Tegner
6 4
   Pierwsza Republika Czechosłowacka Milada Skrbková
 Czechosłowacja Ladislav Žemla
8 6

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   Ćwierćfinał
 
     Szwecja Lily Strömberg
 Szwecja Jarl Malmström
 
      w/o  
       Szwecja Lily Strömberg
 Szwecja Jarl Malmström
6 1 2
       Dania Amory Hansen
 Dania Erik Tegner
0 6 6
     Dania Amory Hansen
 Dania Erik Tegner
4 8 6
     Belgia Christine de Borman
 Belgia Jean Washer
6 6 3  
 
1 runda   2 runda   Ćwierćfinał
 
     Belgia Anne Chaudoir
 Belgia Albert Lammens
4 7 6  
     III Republika Francuska Jeanne Vaussard
 III Republika Francuska François Blanchy
6 5 3  
       Belgia Anne Chaudoir
 Belgia Albert Lammens
6 1 1
       III Republika Francuska Suzanne Lenglen
 III Republika Francuska Max Décugis
3 6 6
     III Republika Francuska Suzanne Lenglen
 III Republika Francuska Max Décugis
6 6
 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Geraldine Beamish
 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Alfred Beamish
4 6 7      Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Geraldine Beamish
 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Alfred Beamish
2 0  
 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Winifred McNair
 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Oswald Turnbull
6 4 5  
1 runda   2 runda   Ćwierćfinał
 III Republika Francuska Élisabeth d'Ayen
 III Republika Francuska Fernand Hirsch
6 6  
 Szwecja Sigrid Fick
 Szwecja Fritz Lindqvist
4 2      III Republika Francuska Élisabeth d'Ayen
 III Republika Francuska Fernand Hirsch
4 2  
 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Kathleen McKane
 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Max Woosnam
7 8      Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Kathleen McKane
 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Max Woosnam
6 6  
 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Dorothy Holman
 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Gordon Lowe
5 6        Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Kathleen McKane
 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Max Woosnam
        w/o
     
       
 
1 runda   2 runda   Ćwierćfinał
 
     Pierwsza Republika Czechosłowacka Milada Skrbková
 Czechosłowacja Ladislav Žemla
7 6  
     Belgia Marthe Dupont
 Belgia François Laloux
5 4  
       Pierwsza Republika Czechosłowacka Milada Skrbková
 Czechosłowacja Ladislav Žemla
7 6
       Belgia Marie Storms
 Belgia Stéphane Halot
5 3
     Belgia Marie Storms
 Belgia Stéphane Halot
8 6
     Królestwo Włoch (1861–1946) Rosetta Gagliardi
 Królestwo Włoch (1861–1946) Cesare Colombo
6 3  
 

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]