Grand Prix Łotwy na Żużlu 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Łotwa Grand Prix Łotwy 2017
2017 Rietumu Bank Latvian FIM Speedway Grand Prix
Informacje ogólne
Data 27 maja 2017
Miasto Łotwa Daugavpils
Eliminacja 3 z 12 (206)
Sędzia Dania Jesper Steentoft
Informacje o stadionie
Stadion Latvijas spīdveja centrs
Pojemność 7,500
Długość toru 373 m
Nawierzchnia tor żużlowy
Wyniki turnieju
1. miejsce Polska Piotr Pawlicki
2. miejsce Polska Patryk Dudek
3. miejsce Polska Maciej Janowski

2017 Rietumu Bank Latvian FIM Speedway Grand Prix – trzecia impreza z cyklu Grand Prix w sezonie 2017. Zawody odbyły się 27 maja 2017 na stadionie Latvijas spīdveja centrs w Daugavpils[1][2].

Zawodnicy i pozycje startowe[edytuj | edytuj kod]

Komisja Speedway Grand Prix na zawodnika startującego z dziką kartą nominowała Maksimsa Bogdanovsa. Zawodnikami rezerwowymi zostali: Ķasts Puodžuks i Jevgeņijs Kostigovs[3].

Ze względu na kontuzję w zawodach nie wystąpił Nicki Pedersen. Jako zmiana kwalifikowana wystąpił: Peter Kildemand[4].

(#12) Dania Nicki Pedersen → (#25) Dania Peter Kildemand

Losowanie pozycji startowych odbyło się 26 maja[5].

1. Słowenia Matej Žagar (#55)
2. Wielka Brytania Tai Woffinden (#108)
3. Dania Niels Kristian Iversen (#88)
4. Szwecja Fredrik Lindgren (#66)
5. Australia Jason Doyle (#69)
6. Stany Zjednoczone Greg Hancock (#45)
7. Dania Peter Kildemand (#25)
8. Polska Maciej Janowski (#71)
9. Łotwa Maksims Bogdanovs (#16)
10. Polska Bartosz Zmarzlik (#95)
11. Australia Chris Holder (#23)
12. Polska Piotr Pawlicki (#777)
13. Rosja Emil Sajfutdinow (#89)
14. Słowacja Martin Vaculík (#54)
15. Szwecja Antonio Lindbäck (#85)
16. Polska Patryk Dudek (#692)
17. Łotwa Ķasts Puodžuks (#17)
18. Łotwa Jevgeņijs Kostigovs (#18)

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Msc Zawodnik Pkt 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Suma Msc 21 22 23
1 Polska (777) Piotr Pawlicki 18 1 2 3 3 3 12 1 3 3
2 Polska (692) Patryk Dudek 16 1 1 3 3 3 11 3 3 2
3 Polska (71) Maciej Janowski 13 3 3 3 1 w 10 4 2 1
4 Australia (69) Jason Doyle 10 2 1 d 2 3 8 8 2 d
5 Rosja (89) Emil Sajfutdinow 13 2 3 3 3 1 12 2 1
6 Słowenia (55) Matej Žagar 10 2 2 1 2 3 10 5 0
7 Wielka Brytania (108) Tai Woffinden 9 3 1 2 2 0 8 7 1
8 Łotwa (16) Maksims Bogdanovs 8 3 0 w 3 2 8 6 0
9 Słowacja (54) Martin Vaculík 8 3 2 1 1 1 8 9
10 Dania (88) Niels Kristian Iversen 7 0 3 2 0 2 7 10
11 Polska (95) Bartosz Zmarzlik 6 0 3 2 1 w 6 11
12 Stany Zjednoczone (45) Greg Hancock 5 1 0 2 2 0 5 12
13 Szwecja (66) Fredrik Lindgren 5 1 0 1 1 2 5 13
14 Australia (23) Chris Holder 4 2 2 0 0 0 4 14
15 Szwecja (85) Antonio Lindbäck 4 0 1 1 0 2 4 15
16 Dania (25) Peter Kildemand 1 0 0 w d 1 1 16
NS Łotwa (17) Ķasts Puodžuks 0 0
NS Łotwa (18) Jevgeņijs Kostigovs 0 0
Msc Zawodnik Pkt 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Suma Msc 21 22 23
d - defekt, w - wykluczenie, c - czas 2 minut, t - taśma, ns - nie startował, nk - niesklasyfikowany
tor A - wewnętrzny tor B tor C tor D - zewnętrzny

Klasyfikacja po zawodach[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik zakwalifikowany do przyszłorocznego GP
Stali uczestnicy
Dzika karta, stali rezerwowi, rezerwa toru
Lp. Zawodnik Suma SVN
Słowenia
POL
Polska
LAT
Łotwa
CZE
Czechy
DNK
Dania
GBR
Wielka Brytania
SWE
Szwecja
POL
Polska
DEU
Niemcy
STK
Szwecja
POL
Polska
AUS
Australia
1 Polska (692) Patryk Dudek 38 13 9 16
2 Szwecja (66) Fredrik Lindgren 37 16 16 5
3 Australia (69) Jason Doyle 37 12 15 10
4 Polska (71) Maciej Janowski 35 6 16 13
5 Słowacja (54) Martin Vaculík 34 16 10 8
6 Polska (777) Piotr Pawlicki 32 7 7 18
7 Rosja (89) Emil Sajfutdinow 31 12 6 13
8 Wielka Brytania (108) Tai Woffinden 30 8 13 9
9 Dania (88) Niels Kristian Iversen 25 9 9 7
10 Polska (95) Bartosz Zmarzlik 24 6 12 6
11 Słowenia (55) Matej Žagar 21 10 1 10
12 Stany Zjednoczone (45) Greg Hancock 20 11 4 5
13 Australia (23) Chris Holder 16 6 6 4
14 Szwecja (85) Antonio Lindbäck 12 2 6 4
15 Łotwa (16) Maksims Bogdanovs 8 8
16 Dania (12) Nicki Pedersen 8 3 5
17 Polska (16) Przemysław Pawlicki 3 3
18 Słowenia (16) Nick Škorja 1 1
18 Dania (25) Peter Kildemand 1 1
Zawodnicy niesklasyfikowani
Słowenia (17) Matic Ivačič ns
Słowenia (18) Denis Štojs ns
Polska (17) Krystian Pieszczek ns
Polska (18) Paweł Przedpełski ns
Łotwa (17) Ķasts Puodžuks ns
Łotwa (18) Jevgeņijs Kostigovs ns
Lp. Zawodnik Suma SVN
Słowenia
POL
Polska
LAT
Łotwa
CZE
Czechy
DNK
Dania
GBR
Wielka Brytania
SWE
Szwecja
POL
Polska
DEU
Niemcy
STK
Szwecja
POL
Polska
AUS
Australia

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Wyniki/Kalendarz dla SGP/IMŚ 2017 (pol.). WP SportoweFakty.pl. [dostęp 2017-05-27].
  2. 2017 Rietumu Bank Latvian FIM Speedway Grand Prix (ang.). speedwaygp.com. [dostęp 2017-05-27].
  3. Poznaliśmy dziką kartę na Grand Prix Łotwy (pol.). WP SportoweFakty.pl. [dostęp 2017-05-27].
  4. Nicki Pedersen podjął decyzję w sprawie występu w Grand Prix Łotwy! (pol.). WP SportoweFakty.pl. [dostęp 2017-05-27].
  5. Polacy zaczynają od zewnętrznych pól. Lista startowa Grand Prix Łotwy (pol.). WP SportoweFakty.pl. [dostęp 2017-05-27].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]