Grand Prix 2002

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
LG Cup
2001 ← 2002 → 2003
Snooker balls triangled.png
Liczba uczestników 48
Miejsce Anglia Guild Hall, Preston
Zwycięzca Szkocja Chris Small
II miejsce Szkocja Alan McManus
Najwyższy break b.d.
Rozegrane mecze 47

LG Cup 2002 – profesjonalny turniej snookerowy. Była to dwudziesta edycja tych rozgrywek w historii snookera, a zarazem pierwszy rankingowy turniej snookerowy w sezonie 2002/2003.

Mecze rozegrane zostały w dniach 5–13 października 2002 roku.

Miejscem rozgrywania turnieju była hala Guild Hall w Preston (Anglia).

Wydarzenia zawiązane z turniejem[edytuj | edytuj kod]

  • W finale turnieju Szkot Chris Small pokonał swoejgo rodaka Alana McManusa wynikiem 9–5.
  • Zwycięzcą turnieju został Szkot Chris Small. Było to jedyne zwycięstwo tego zawodnika w turnieju rankingowym.

Turniej główny[edytuj | edytuj kod]

[1][2]

W tabelce przed nazwiskiem zawodnika podano kolejność rozstawienia zawodników (numer 1 otrzymał obrońca tytułu, następni gracze byli rozstawiani według kolejności zajmowanej na światowej liście rankingowej)

  Runda 1
Do 5 frame'ów
Runda 2
Do 5 frame'ów
Runda 3
Do 5 frame'ów
Ćwierćfinały
Do 5 frame'ów
Półfinały
Do 6 frame'ów
Finał
Do 9 frame'ów
                                                         
31 Anglia Allister Carter 3  
Walia Ryan Day 5  
  1 Anglia Stephen Lee 5  
  Walia Ryan Day 4  
32    
33      
  1 Anglia Stephen Lee 4  
  15 Szkocja Alan McManus 5  
18 Anglia John Parrott 1  
Pakistan Shokat Ali 5  
  15 Szkocja Alan McManus 5
  Pakistan Shokat Ali 0  
17    
48      
  15 Szkocja Alan McManus 5  
  19 Anglia David Gray 3  
30 Anglia Nigel Bond 5  
Anglia Brian Morgan 1  
  16 Irlandia Północna Joe Swail 3
  30 Anglia Nigel Bond 5  
25    
40      
  30 Anglia Nigel Bond 4
  19 Anglia David Gray 5  
19 Anglia David Gray 5  
Tajlandia Atthasit Mahitthi 1  
  8 Walia Matthew Stevens 1
  19 Anglia David Gray 5  
24    
41      
15 Szkocja Alan McManus 6  
25 Anglia Steve Davis 4  
28 Malta Tony Drago 5  
Anglia Gary Wilkinson 3  
  7 Szkocja Stephen Hendry 5  
  28 Malta Tony Drago 1  
29    
36      
  7 Szkocja Stephen Hendry 3  
  9 Anglia Paul Hunter 5  
32 Tajlandia James Wattana 5  
Finlandia Robin Hull 4  
  9 Anglia Paul Hunter 5
  32 Tajlandia James Wattana 3  
20    
45      
  9 Anglia Paul Hunter 4
  25 Anglia Steve Davis 5  
25 Anglia Steve Davis 5  
Szkocja Jamie Burnett 4  
  10 Anglia Jimmy White 4
  25 Anglia Steve Davis 5  
28    
37      
  25 Anglia Steve Davis 5
  3 Walia Mark Williams 1  
24 Irlandia Michael Judge 5  
Anglia Dave Finbow 0  
  4 Walia Mark Williams 5
  24 Irlandia Michael Judge 3  
21    
44      
15 Szkocja Alan McManus 5
29 Szkocja Chris Small 9
17 Anglia Anthony Hamilton 5  
Anglia Ian McCulloch 4  
  3 Anglia Ronnie O’Sullivan 5  
  17 Anglia Anthony Hamilton 2  
30    
35      
  3 Anglia Ronnie O’Sullivan 5  
  Anglia Michael Holt 3  
22 Szkocja Drew Henry 3  
Anglia Michael Holt 5  
  14 Australia Quinten Hann 4
  Anglia Michael Holt 5  
14    
51      
  3 Anglia Ronnie O’Sullivan 1  
  29 Szkocja Chris Small 5  
29 Szkocja Chris Small 5  
Anglia Mark Davis 2  
  13 Anglia Joe Perry 2
  29 Szkocja Chris Small 5  
27    
38      
  29 Szkocja Chris Small 5
  5 Szkocja John Higgins 1  
26 Walia Anthony Davies 5  
Szkocja Marcus Campbell 0  
  5 Szkocja John Higgins 5
  26 Walia Anthony Davies 0  
54    
11      
29 Szkocja Chris Small 6
Anglia Jimmy Michie 2  
21 Anglia Dave Harold 4  
Irlandia Północna Patrick Wallace 5  
  6 Irlandia Ken Doherty 3  
  Irlandia Północna Patrick Wallace 5  
26    
39      
  Irlandia Północna Patrick Wallace 4  
  Anglia Jimmy Michie 5  
27 Hongkong Marco Fu 2  
Anglia Jimmy Michie 5  
  11 Anglia Mark King 2
  Anglia Jimmy Michie 5  
55    
10      
  Anglia Jimmy Michie 5
  Irlandia Północna Gerard Greene 4  
20 Walia Dominic Dale 3  
Irlandia Północna Gerard Greene 5  
  12 Szkocja Graeme Dott 1
  Irlandia Północna Gerard Greene 5  
47    
18      
  Irlandia Północna Gerard Greene 5
  Irlandia Fergal O’Brien 4  
23 Irlandia Fergal O’Brien 5  
Anglia Nick Dyson 3  
  2 Anglia Peter Ebdon 4
  23 Irlandia Fergal O’Brien 5  
63    
2      

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał: Do 9 frame'ów
Guild Hall, Preston, Anglia, 13 października 2002[1].
Alan McManus
Szkocja
5–9 Chris Small
Szkocja
Sesja popołudniowa: 30–81, 94–34, 68–19 (62), 78–15 (73), 6–75 (51), 75–24 (62), 0–69 (69), 52–54
Sesja wieczorna:0-94 (62), 0–75, 58–55, 48–76, 31–65 (65), 28–63
73 Najwyższy break 69
0 Breaki 100+ 0
3 Breaki 50+ 4

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Runda 1[edytuj | edytuj kod]

Do 5 frame'ów

Walia Ryan Day 5–3 Anglia Matthew Selt
Kanada Alain Robidoux 5–3 Szkocja Hugh Abernethy
Anglia Peter Lines 5–4 Anglia Lee Spick
Anglia Rod Lawler 5–3 Walia Peter Roscoe
Anglia John Read 3–5 Australia Johl Younger
Anglia Antony Bolsover 2–5 Anglia Jamie Cope
Anglia Paul Wykes 5–3 Chińska Republika Ludowa Jin Long
Anglia Jason Ferguson 0–5 Tajlandia Atthasit Mahitthi
Walia Paul Davies 4–5 Anglia David Gilbert
Anglia Tony Jones 4–5 Irlandia Colm Gilcreest
Anglia Joe Johnson 3–5 Kanada Bob Chaperon
Anglia Stephen Kershaw 2–5 Tajlandia Kwan Poomjang
Anglia Shaun Murphy 5–2 Walia Matthew Farrant
Anglia Luke Fisher 4–5 Holandia Stefan Mazrocis
Anglia Paul Davison 5–4 Anglia Justin Astley
Tajlandia Phaitoon Phonbun 5–3 Anglia Mark Gray
Islandia Kristjan Helgason 5–1 Holandia Mario Wehrman
Anglia Jeff Cundy 3–5 Chińska Republika Ludowa Pang Weiguo
Anglia Craig Butler 2–5 Anglia Jimmy Robertson
Anglia Andrew Norman 4–5 Anglia Jason Weston
Szkocja Martin Dziewialtowski 5–0 Anglia Nick Pearce
Anglia Andrew Higginson 3–5 Walia David John
Anglia Troy Shaw 2–5 Anglia Simon Bedford
Irlandia Północna Jason Prince 4–5 Szkocja David McLellan
Anglia Matthew Couch 4–5 Anglia Munraj Pal
Anglia Wayne Brown 5–4 Anglia Ricky Walden
Anglia Neal Foulds 0–5 Irlandia Leo Fernandez
Anglia Rory McLeod 5–4 Anglia Darren Clarke
Szkocja Euan Henderson 5–3 Indie Manan Chandra
Anglia Sean Storey 5–1 Anglia Eddie Manning
Walia Lee Walker 5–1 Walia James Reynolds
Anglia Adrian Gunnell 5–0 Walia David Donovan

Rundy 2-4[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1   Runda 2
Do 5 frame'ów
  Runda 3
Do 5 frame'ów
  Runda 4
Do 5 frame'ów
                               
            Walia Ryan Day 5      Belgia Bjorn Haneveer 3      Anglia Jonathan Birch 4
            Kanada Alain Robidoux 4      Walia Ryan Day 5      Walia Ryan Day 5
            Anglia Peter Lines 2      Anglia Andy Hicks 1      Pakistan Shokat Ali 5
            Anglia Rod Lawler 5      Anglia Rod Lawler 5      Anglia Rod Lawler 2
            Australia Johl Younger 2      Anglia Stuart Pettman 4      Anglia Brian Morgan 5
            Anglia Jamie Cope 5      Anglia Jamie Cope 5      Anglia Jamie Cope 4
            Anglia Paul Wykes 1      Anglia Nick Walker 4      Irlandia Północna Terry Murphy 2
            Tajlandia Atthasit Mahitthi 5      Tajlandia Atthasit Mahitthi 5      Tajlandia Atthasit Mahitthi 5
            Anglia David Gilbert 3      Anglia Brad Jones 1      Anglia Gary Wilkinson 5
            Irlandia Colm Gilcreest 5      Irlandia Colm Gilcreest 5      Irlandia Colm Gilcreest 3
            Kanada Bob Chaperon 2      Szkocja Stephen Maguire 2      Finlandia Robin Hull 5
            Tajlandia Kwan Poomjang 5      Tajlandia Kwan Poomjang 5      Tajlandia Kwan Poomjang 2
            Anglia Shaun Murphy 2      Anglia Barry Pinches 5      Szkocja Jamie Burnett 5
            Holandia Stefan Mazrocis 5      Holandia Stefan Mazrocis 3      Anglia Barry Pinches 4
            Anglia Paul Davison 5      Anglia Dave Finbow 5      Anglia David Roe 4
            Tajlandia Phaitoon Phonbun 3      Anglia Paul Davison 4      Anglia Dave Finbow 5
            Islandia Kristjan Helgason 5      Anglia Stuart Bingham 5      Anglia Ian McCulloch 5
            Chińska Republika Ludowa Pang Weiguo 2      Islandia Kristjan Helgason 1      Anglia Stuart Bingham 4
            Anglia immy Robertson 1      Anglia Mike Dunn 5      Anglia Michael Holt 5
            Anglia Jason Weston 5      Anglia Jason Weston 3      Anglia Mike Dunn 2
            Szkocja Martin Dziewialtowski 5      Anglia Barry Hawkins 4      Anglia Mark Davis 5
            Walia David John 2      Szkocja Martin Dziewialtowski 5      Szkocja Martin Dziewialtowski 3
            Anglia Simon Bedford 1      Anglia Mark Selby 4      Szkocja Marcus Campbell 5
            Szkocja David McLellan 5      Szkocja David McLellan 5      Szkocja David McLellan 3
            Anglia Munraj Pal 2      Walia Darren Morgan 5      Irlandia Północna Patrick Wallace 5
            Anglia Wayne Brown 5      Anglia Wayne Brown 3      Walia Darren Morgan 4
            Irlandia Leo Fernandez 5      Anglia Jimmy Michie 5      Szkocja Billy Snaddon 3
            Anglia Rory McLeod 4      Irlandia Leo Fernandez 2      Anglia Jimmy Michie 5
            Szkocja Euan Henderson 2      Irlandia Północna Gerard Greene 5      Anglia Robert Milkins 4
            Anglia Sean Storey 5      Anglia Sean Storey 4      Irlandia Północna Gerard Greene 5
            Walia Lee Walker 3      Anglia Nick Dyson 5      Anglia Alfie Burden 1
            Anglia Adrian Gunnell 5      Anglia Adrian Gunnell 2      Anglia Nick Dyson 5

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b LG Cup 2002. WWW Snooker. [dostęp 2012-07-02].
  2. 2002 LG Cup. Global Snooker Centre. [dostęp 2012-07-02].