Grand Prix Czech na Żużlu 2003

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Czechy Grand Prix Czech 2003
FIM Ladbrokes Czech Republic Speedway Grand Prix
Informacje ogólne
Data 6 września 2003
Miasto Czechy Praga
Eliminacja 7 z 9 (59)
Sędzia Wielka Brytania Anthony Steele
Informacje o stadionie
Stadion Stadion Markéta
Nawierzchnia tor żużlowy
Wyniki turnieju
1. miejsce Australia Jason Crump
2. miejsce Szwecja Tony Rickardsson
3. miejsce Dania Nicki Pedersen

Wyniki Grand Prix Czech 2003, siódmej eliminacji Mistrzostw Świata Grand Prix w sezonie 2003.

Były to siódme zawody o Wielką Nagrodę Czech.

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Stawkę 22 stałych uczestników Grand Prix uzupełniło 2 zawodników z dziką kartą (Aleš Dryml junior i Josef Franc). Kontuzjowanych Krzysztofa Cegielskiego i Lukáša Drymla zastąpił zawodnik kwalifikowanej rezerwy: Peter Karlsson oraz jeden zawodników spoza listy rezerwowych: Tomáš Topinka. W nawiasach podano numery stałe.

  1. (3) Ryan Sullivan (Australia)
  2. (13) Scott Nicholls (Wielka Brytania)
  3. (4) Leigh Adams (Australia)
  4. (2) Jason Crump (Australia)
  5. (6) Greg Hancock (Stany Zjednoczone)
  6. (14) Andreas Jonsson (Szwecja)
  7. (7) Tomasz Gollob (Polska)
  8. (25) Hans Andersen (Dania)
  9. (5) Mikael Max (Szwecja)
  10. (10) Lukáš Dryml (Czechy) → (35) Tomáš Topinka (Czechy)
  11. (17) Lee Richardson (Wielka Brytania)
  12. (12) Nicki Pedersen (Dania)
  13. (1) Tony Rickardsson (Szwecja)
  14. (15) Todd Wiltshire (Australia)
  15. (11) Rune Holta (Norwegia)
  16. (21) Tomasz Bajerski (Polska)
  17. (8) Mark Loram (Wielka Brytania)
  18. (19) Piotr Protasiewicz (Polska)
  19. (20) Bjarne Pedersen (Dania)
  20. (22) Jason Lyons (Australia)
  21. (16) Krzysztof Cegielski (Polska) → (26) Peter Karlsson (Szwecja)
  22. (18) Bohumil Brhel (Czechy)
  23. (23) Aleš Dryml (Czechy)
  24. (24) Josef Franc (Czechy)

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Attention niels epting.svg Liczby w tabeli oznaczają miejsce w biegu, a nie punkty. W latach 1998-2004 w Grand Prix występ w następnym biegu zależał od wcześniejszego występu.
Msc Zawodnik Pkt Turniej eliminacyjny Turniej główny Finały
Runda 1 Runda 2 Runda 1 Runda 2 1/2 F
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
1 Australia (2) Jason Crump 25 1 1 4T 1 1 1
2 Szwecja (1) Tony Rickardsson 20 2 1 2 1 2 2
3 Dania (12) Nicki Pedersen 18 1 1 3 1 2 2 3
4 Norwegia (11) Rune Holta 16 1 2 1 2 1 4
5 Szwecja (14) Andreas Jonsson 13 3 1 1 3
6 Czechy (35) Tomáš Topinka 13 4 1 2 4 1 2 3
7 Australia (4) Leigh Adams 11 2 2 2 4
8 Dania (25) Hans Andersen 11 3 1 4D 1 4
9 Polska (7) Tomasz Gollob 8 1 4 2 3
10 Dania (20) Bjarne Pedersen 8 1 3 1 2 3 3
11 Szwecja (5) Mikael Max 7 1 2 2 3 4
12 Wielka Brytania (17) Lee Richardson 7 3 2 2 4 2 4
13 Stany Zjednoczone (6) Greg Hancock 6 4T 3 3
14 Wielka Brytania (13) Scott Nicholls 6 4 3 3
15 Australia (3) Ryan Sullivan 5 2 3 4
16 Czechy (18) Bohumil Brhel 5 4W 1 1 4W 4
17 Wielka Brytania (8) Mark Loram 4 2 3 3
18 Polska (19) Piotr Protasiewicz 4 3 2 3
19 Australia (15) Todd Wiltshire 3 2 4 4D
20 Czechy (23) Aleš Dryml 3 2 4 4
21 Polska (21) Tomasz Bajerski 2 3 3
22 Szwecja (26) Peter Karlsson 2 3 3
23 Australia (22) Jason Lyons 1 4 4
24 Czechy (24) Josef Franc 1 4 4
Msc Zawodnik Pkt 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
Runda 1 Runda 2 Runda 1 Runda 2 1/2 F
Turniej eliminacyjny Turniej główny Finały

d - defekt • u - upadek • w - wykluczenie • c - czas 2 minut • t - taśma
ns - nie startował • nk - niesklasyfikowany

tor A - wewnętrzny tor B tor C tor D - zewnętrzny
ELIMINATOR - zawodnik z trzeciej i czwartej pozycji odpadają z turnieju biegi rozgrzewkowe dla rozstawionej ósemki
wyznaczają jedynie pola startowe w biegach 13-16

Opis[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja przejściowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zawodnik Suma Szwecja Wielka Brytania Dania Słowenia Skandynawia Czechy Polska Norwegia
1 Szwecja (1) Tony Rickardsson 115 25 13 18 20 13 6 20    
2 Dania (12) Nicki Pedersen 114 20 8 25 16 20 7 18    
3 Australia (2) Jason Crump 113 11 5 20 25 11 16 25    
4 Australia (4) Leigh Adams 107 11 18 13 11 25 18 11    
5 Stany Zjednoczone (6) Greg Hancock 88 8 16 16 18 11 13 6    
6 Australia (3) Ryan Sullivan 84 6 25 7 8 8 25 5    
7 Norwegia (11) Rune Holta 77 13 11 11 13 8 5 16    
8 Wielka Brytania (13) Scott Nicholls 76 6 2 13 11 18 20 6    
9 Polska (7) Tomasz Gollob 75 16 8 3 13 16 11 8    
10 Czechy (10) Lukáš Dryml 58 18 20 8 7 5 - -    
11 Szwecja (14) Andreas Jonsson 53 2 11 7 7 13 13    
12 Polska (21) Tomasz Bajerski 48 4 11 7 6 13 5 2    
13 Szwecja (5) Mikael Max 44 7 13 5 1 3 8 7    
14 Polska (19) Piotr Protasiewicz 42 13 6 8 6 2 3 4    
15 Dania (20) Bjarne Pedersen 29 2 7 4 5 - 3 8    
16 Dania (25) Hans Andersen 29 3 4 - - - 11 11    
17 Wielka Brytania (17) Lee Richardson 27 7 1 4 - - 8 7    
18 Australia (15) Todd Wiltshire 24 2 5 5 2 1 6 3    
19 Australia (22) Jason Lyons 23 1 6 2 8 3 2 1    
20 Szwecja (23) (26) Peter Karlsson 22 1 3 6 4 6 - 2    
21 Czechy (18) Bohumil Brhel 21 5 4 1 5 - 1 5    
22 Wielka Brytania (8) Mark Loram 20 5 - - - 7 4 4    
23 Polska (16) Krzysztof Cegielski 15 8 7 - - - - -    
24 Dania (27) Ronni Pedersen 13 3 6 3 - 1 -    
25 Czechy (35) Tomáš Topinka 13 - - - - - 13    
26 Wielka Brytania (23) (30) David Howe 8 - 2 - 6 - -    
27 Szwecja (24) Peter Ljung 7 - - - - 7 -    
28 Rosja (29) Roman Poważny 6 - - 2 4 - -    
29 Słowenia (23) Matej Žagar 5 - - - 5 - -    
30 Szwecja (23) David Ruud 4 - - - - 4 -    
31 Polska (24) Sebastian Ułamek 4 4 - - - - - -    
32 Dania (24) Charlie Gjedde 4 - - 4 - - -    
33 Słowenia (24) Izak Šantej 4 - - - 4 - -    
34 Polska (23) Rafał Kurmański 3 3 - - - - - -    
35 Czechy (23) Aleš Dryml 3 - - - - - 3    
36 Wielka Brytania (24) Simon Stead 3 - 3 - - - -    
37 Polska (28) Robert Dados 3 - - 3 - - -    
38 Węgry (33) Sándor Tihanyi 2 - - - 2 - -    
39 Finlandia (34) Joonas Kylmäkorpi 2 - - - - 2 -    
40 Dania (23) Jesper B. Jensen 1 - - 1 - - -    
41 Szwecja (24) Magnus Zetterström 1 1 - - - - -    
42 Czechy (24) Josef Franc 1 - - - - - 1    
43 Wielka Brytania (31) Chris Harris 1 - 1 - - - -    
44 Słowenia (32) Denis Stojs 1 - - - 1 - -    
Lp. Zawodnik Suma Szwecja Wielka Brytania Dania Słowenia Skandynawia Czechy Polska Norwegia